Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

H κόντρα ΑΕΚ και Ολυμπιακού για τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλου κορυφώνεται αυτή την ώρα στη ΕΠΟ, όπου οι δυο πλευρές καλούνται να φέρουν τα αποδεικτικά στοιχεία που έχει στη διάθεσή της η καθεμία, αναφορικά με τον παίκτη και το που ανήκει ή όχι.

Θέση εν τω μεταξύ πήρε κατά τη διαδικασία και ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής. Αφού πήρε το λόγο, κατά την τοποθέτησή του, απευθύνθηκε στο νομικό επιτελείο της Ένωσης και είπε χαρακτηριστικά: «Δείξτε μου το συμβόλαιο που λέτε πως έχω υπογράψει με την ΑΕΚ».

Εξάλλου, αναφερόμενος στον αντιπρόεδρο της ΑΕΚ, Μηνά Λυσάνδρου, που εκπροσωπεί νομικά τους «κιτρινόμαυρους» στην εκδίκαση, είπε: «Χαίρομαι που είναι εδώ σήμερα, διότι υπήρξε ο δικηγόρος μου στην υπόθεση του συμβολαίου μου παλαιότερα. Έτσι θα το μάθει όλη η Ελλάδα».

Link to comment
Share on other sites

Χατζησαββάογλου (δικηγόρος Λάζαρου): «Υποβάλλουμε ξανά το αίτημα να εμφανιστεί το συμβόλαιο. Ζητάμε να το δούμε για να μπορέσουμε να απολογηθούμε».

 

Πρόεδρος Επιτροπής: «Τι νόημα έχει να το φέρει η ΑΕΚ εκ των προτέρων; Κάνοντας την προσφυγή καταθέτει και τα όποια αποδεικτικά στοιχεία έχει. Αλλιώς τι νόημα έχει η προσφυγή;»

 

Μέλος Επιτροπής: «Μα, πιστεύετε δηλαδή, ότι μπορεί να δικαιωθούν χωρίς να το έχουν και χωρίς να το φέρουν;».

 

Ρίζου (δικηγόρος ΑΕΚ): «Ζητάμε να μας πει ο Χριστοδουλόπουλος: Το αγνοεί το έγγραφο και θέλει να το δει; Το έχει υπογράψει; Τον ρωτάμε αν το έχει υπογράψει. Αν έχει αντίγραφο. Να μας πει ο ίδιος».

 

Σουλούκου (δικηγόρος Ολυμπιακού): «Τις εντυπώσεις αλλού».

 

Χριστοδουλόπουλος: «Δείξτε μου το συμβόλαιο».

 

Χατζησαββάογλου: «Θα μας το δείξετε το συμβόλαιο, ναι ή όχι;».

 

Χριστοδουλόπουλος: «Δεν έχω υπογράψει συμβόλαιο για το 2018-19 με την ΠΑΕ ΑΕΚ».

 

Λυσάνδρου (διευθύνων σύμβουλος ΑΕΚ): «Είπαμε στον Ολυμπιακό ότι ο Λάζαρος έχει συμβατική υποχρέωση και να μην προχωρήσει μαζί του. Ο Ολυμπιακός αντί τότε να ζητήσει το συμβόλαιο να το δει, έστειλε εξώδικο και ξεκίνησε μια επιθετική διαδικασία, υπογράφοντας με τον ποδοσφαιριστή παρά την προειδοποίηση την δική μας. Γιατί ο Ολυμπιακός δεν είπε τότε: Φέρτε το συμβόλαιο να το δω;».

 

Μετά την κατάθεση του συμβολαίου από την πλευρά της ΑΕΚ, οι διάλογοι συνεχίστηκαν:

 

Ρίζου (δικηγόρος ΑΕΚ): «Στην διάθεση του δικαστηρίου το συμβόλαιο του ποδοσφαιριστή. Δεν το καταθέσαμε για επικύρωση γιατί ήδη έχει σπεύσει ο Ολυμπιακός και είχε καταθέσει συμβόλαιο και του έβγαλαν και δελτίο».

 

Χατζησαββάογλου (δικηγόρος Λάζαρου): «Δεν υφίσταται έγκυρο συμβόλαιο της ΑΕΚ με τον παίκτη».

 

Σουλούκου (δικηγόρος Ολυμπιακού): «Το συμβόλαιο υπογράφεται από τον Αλέξανδρο Δέδε».

 

Χριστοδουλόπουλος: «Όταν είχα υπογράψει αυτό το έγγραφο, δεν υπήρχε αυτή η υπογραφή που βλέπω εδώ πέρα. Υπήρχε του κυρίου Δέδε. Το υπέγραψα σαν ένα χαρτί, ότι αν θέλουν να συνεργαστούμε και στη συνέχεια. Στις 27 Αυγούστου 2016 υπογράφηκε. Ήμουν παίκτης της Βερόνα. Ήταν απλά κάτι σαν «οδηγός» για τις αποδοχές μου αν έμενα την τρίτη χρονιά».

 

Ρίζου: «Ο παίκτης ήταν δανεικός. Το συμβόλαιο αυτό είναι για την τρίτη χρονιά».

 

Βασίλης Δημητριάδης (μάρτυρας ΑΕΚ): «Όταν αποκτήσαμε τον Λάζαρο ήταν ποδοσφαιρικά νεκρός. Παρακαλώντας πήρε τηλέφωνο και ήθελε να έρθει στην ΑΕΚ. Και αν έχει ηθική, να πει δημοσίως ποιον έπαιρνε τηλέφωνο».

 

Χριστοδουλόπουλος: «Ναι ναι, γονατιστός παρακαλούσα!! Νεκρός ποδοσφαιρικά στην Σαμπντόρια, με 300 εκατ. μπάτζετ!».

 

Δημητριάδης: «Του δώσαμε την ευκαιρία ρισκάροντας. Ο Λάζαρος ήταν με δανεισμό και δικαίωμα αγοράς».

Link to comment
Share on other sites

Χριστοδουλόπουλος: «Δεν έχω υπογράψει συμβόλαιο για το 2018-19 με την ΠΑΕ ΑΕΚ».

 

(κατάθεση συμβολαίου)

 

Χριστοδουλόπουλος: «Όταν είχα υπογράψει αυτό το έγγραφο, δεν υπήρχε αυτή η υπογραφή που βλέπω εδώ πέρα. Υπήρχε του κυρίου Δέδε. Το υπέγραψα σαν ένα χαρτί, ότι αν θέλουν να συνεργαστούμε και στη συνέχεια. Στις 27 Αυγούστου 2016 υπογράφηκε. Ήμουν παίκτης της Βερόνα. Ήταν απλά κάτι σαν «οδηγός» για τις αποδοχές μου αν έμενα την τρίτη χρονιά».

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

 

Χριστοδουλόπουλος: «Δεν έχω υπογράψει συμβόλαιο για το 2018-19 με την ΠΑΕ ΑΕΚ».
 
(κατάθεση συμβολαίου)
 
Χριστοδουλόπουλος: «Όταν είχα υπογράψει αυτό το έγγραφο, δεν υπήρχε αυτή η υπογραφή που βλέπω εδώ πέρα. Υπήρχε του κυρίου Δέδε. Το υπέγραψα σαν ένα χαρτί, ότι αν θέλουν να συνεργαστούμε και στη συνέχεια. Στις 27 Αυγούστου 2016 υπογράφηκε. Ήμουν παίκτης της Βερόνα. Ήταν απλά κάτι σαν «οδηγός» για τις αποδοχές μου αν έμενα την τρίτη χρονιά».

 

 

Στην κερκίδα μέχρι τον Γενάρη. Καλά θα είναι. Ο γαύρος παίζει να τιμωρηθεί;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα πέσει πολλή προπαγάνδα . το συμβόλαιο που υπέγραψε είναι σαν τις - μεταχρονολογημένες - επιταγές . Όσο άκυρες τις βγάζουν τα δικαστήρια τόσο άκυρο θα πρέπει κανονικά να βγάλουν και αυτό το συμβόλαιο . Απο τη στιγμή που είναι και στα πλαίσια του δανεισμού νομίζω ότι είναι δεμένο απο εκατό μεριές . 

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε ενα χαρτι υπεγραψε οδηγο γιαυτα που θα έπαιρνε το παιδί αλλα μετα αποφάσισε να μην τα πάρει ...επομενως δεν ισχυει η υπογραφη του. Τοσο απλο ειναι 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς σχόλια

Ένα απίστευτο περιστατικό σημειώθηκε κατά την κατάθεση του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στην Επιτροπή. Κάποια στιγμή η Ελένη Ρίζου έδειξε στον παίκτη την τριμερή συμφωνία ΑΕΚ – Βερόνα – Λάζαρου και τον ρώτησε αν την έχει υπογράψει. Εκείνος απάντησε θετικά και στην συνέχεια τον ρώτησε: «Δεν λέει σε αυτήν ότι αποκλειστικό δικαίωμα για να υπογράψει συμβόλαιο μαζί σας για το 2018-19 έχει η ΑΕΚ;». Σε εκείνο το σημείο ο παίκτης... κόλλησε και αμέσως μετά οι άνθρωποι της ΑΕΚ διαμαρτυρήθηκαν ότι οι δικηγόροι προσπαθούσαν να του πουν τι να πει. Και το δικαστήριο ζήτησε από τον Χριστοδουλόπουλο να σηκωθεί και να αλλάξει θέση»!

Link to comment
Share on other sites

Πήγε και τα έβαλε ο βλάκας με το τότε εκπρόσωπο του και λέει σαν επιχείρημα οτι άλλα μου ελεγες τότε και αλλα τώρα .

Link to comment
Share on other sites

Ο Βλακας (με κεφαλαιο) Λαζαρος ειπε στον Λυσσανδρου οτι του ειχε πει τοτε που ηταν δικηγορος του πως το συμβολαιο που υπεγραψε (μεχρι χτες δεν ειχε υπογραψει) δεν ηταν ιδιαιτερα "ισχυρο".

Lol

Link to comment
Share on other sites

"Η Ένωση κατέθεσε το συμβόλαιο του παίκτη κι εκείνος παραδέχθηκε ότι το υπέγραψε, αλλά υποστήριξε ότι το έκανε επειδή θεωρούσε πως είναι άκυρο."

Link to comment
Share on other sites

"Η Ένωση κατέθεσε το συμβόλαιο του παίκτη κι εκείνος παραδέχθηκε ότι το υπέγραψε, αλλά υποστήριξε ότι το έκανε επειδή θεωρούσε πως είναι άκυρο."

ΑΘΩΟΣ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να εξηγήσει για ποιόν λόγο δεν καταθέσαμε επικυρωμένο το συμβόλαιο του οικοδόμου γιατί απ'ότι κατάλαβα οι πούστηδες πάνω σε αυτό πατάνε.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν υπηρχε λογος δεν ειναι θεμα τι εχεις καταθεσει αλλα τι εχει υπογραφτει

 

Τελος αυγουστου η αποφαση

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να εξηγήσει για ποιόν λόγο δεν καταθέσαμε επικυρωμένο το συμβόλαιο του οικοδόμου γιατί απ'ότι κατάλαβα οι πούστηδες πάνω σε αυτό πατάνε.

Γιατι μεχρι τις 30/6 ηταν δανεικος αρα δεν υπηρχε λογος. Μετα ειχε καταθεσει το συμβολαιο μαζι του ο γαυρος κ κινηθηκαμε δικαστικα.

Αν δεν το ειχαν κανεθ αυτο, 1/7 καταθεταμε ΑΝ γουσταραμε το νεο συμβολαιο

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να εξηγήσει για ποιόν λόγο δεν καταθέσαμε επικυρωμένο το συμβόλαιο του οικοδόμου γιατί απ'ότι κατάλαβα οι πούστηδες πάνω σε αυτό πατάνε.

Οι πουστηδες δεν θα μπλεξουν.

Ο παιχτης θα μπλεξει.

Γιατι αν δικαιωθει, τοτε ο καθε παιχτης θα μπορει να υπογραφει 5-6 συμβολαια με 5-6 ομαδες και οποια το καταθεσει πρωτη να τον αποκτα.

Υποθετω ο λογος που δεν το καταθεσαμε ειναι γιτι ο Ολυμπιακος το κατεθεσε οποτε δεν ειχε νοημα πλεον + οτι ισως μπλεκαμε.

Το θεμα πλεον ειναι ο Λαζαρος που υπογραφει οπου του ρθει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν υπηρχε λογος δεν ειναι θεμα τι εχεις καταθεσει αλλα τι εχει υπογραφτει

 

Τελος αυγουστου η αποφαση

Προκριματικα θα παιξει;

Link to comment
Share on other sites

Οι πουστηδες δεν θα μπλεξουν.

Ο παιχτης θα μπλεξει.

Γιατι αν δικαιωθει, τοτε ο καθε παιχτης θα μπορει να υπογραφει 5-6 συμβολαια με 5-6 ομαδες και οποια το καταθεσει πρωτη να τον αποκτα.

Υποθετω ο λογος που δεν το καταθεσαμε ειναι γιτι ο Ολυμπιακος το κατεθεσε οποτε δεν ειχε νοημα πλεον + οτι ισως μπλεκαμε.

Το θεμα πλεον ειναι ο Λαζαρος που υπογραφει οπου του ρθει.

Τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι πούστηδες λένε πως αυτό ήταν το μοιραίο μας λάθος.

Οι πουστηδες λεγαν οτι δεν ειχαμε και συμβολαιο...

Link to comment
Share on other sites

προβλεψη ειναι 4 μηνες σε αυτον τιποτα στον γαυρο

320.000 αποζημιωση

Link to comment
Share on other sites

Επισης με τον Λαζαρο εχουμε υποθεση και για τα περι εκβιασμων που ειπε.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×