Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

13 minutes ago, Nestoridis21 said:

Μην ξεχνας ποτε, οτι στην Ελλαδα τα εξωαγωνιστικα παιζουν μεγαλο ρολο κ εκει ο χοντρομπαλας ειναι ακομα στην γωνια.

Ναί δεν έχει το πάνω χέρι παρασκηνιακά αλλά δεν πιστεύω πως σήμερα μπορούν να γίνουν συνεχείς σφαγές τύπου 90's και 00's. Όπως φαίνεται είναι πολύ πιο δυνατοί από ποακ (για εμάς δεν το συζητάμε καν) δεν θα κριθεί στην λεπτομέρεια.

Εκτός κι αν οι Ρώσοι είναι τόσο καφενειακού τύπου και δεν τους έκανε ο γαύρος να φαίνονται έτσι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Πάντως σαν εξέλιξη αγωνα και ποτέ μπήκαν τα γκολ μου θυμησε το 4-0 επί βδέλλα με τη κατάρρευση στο τελος .

Το περιμενα, εχει κανει αρκετα τετοια καρμπον ματς ο γαυρος και απο εκει που λες ενταξει θα το βσλουν οι αλλοι οπου ναναι, βαζει δυο γκολ μαζεμενα.

Link to comment
Share on other sites

V for Vaggelas κυριοι.

He is back και he is γκαβλωμενος.

Λογικα η χρονια θα εχει ζμπρωξιμο.

Το μονο που με κανει αισιοδοξο ειναι πως την τελευταια φορα που επαιξε ο Ολυμπιακος CL πηραμε εμεις πρωταθλημα.

Οπως και να χει τον ειχαν στο καναβατσο τον Βαγγελα ο Μελ και ο Ιβαν και μου ηθελε ο Τσετσενος αλλα κολπα. Ε ας κατσει στο κλαρινο τωρα γιατι εμεις τουλαχιστον περσι μπηκαμε CL και ας το βουλωσει που μου ηθελε Σοφιτελ. Αντε μπας και σοβαρευτει ο Μελ με αντιπαλο τον Βαγγελα γιατι με Ιβαν απογοητευσε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Νικο οχι γιατι χρειαζομαστε τους βαθμους και εννοειτε και τα χρηματα ακομα και αν δεν εξαρτωμαστε αμεσα απο αυτα για να βγει η χρονια (οπως παλια που θυμασαι πολυ καλα).

Πρωταθλημα δεν παιρνουμε ισως λεω ισως μας κάτσει να ειμαστε κοντα (δυσκολο και απιθανο αλλα μακαρι δευτερη θεση).

Οποτε ομιλούς βαθμους χρηματα αφου και ξεκουραστοι να ειμαστε οι αλλοι στο Περιστερι στο Αγρινιο στη Νεα Σμυρνη κτλ δεν χανουν ευκολα βαθμους.Το εχεις δει το εργο και ξερεις.Το θεμα ειναι να ειμαστε εμεις καλοι αλλα δεν.

Το θέμα ομως είναι ότι δεν παλεύεται εκτός πρωταθλήματος από Οκτώβριο γιατί αυτό βλέπω και ψάχνω κάπου να πιαστώ (όχι ότι δεν έχεις δίκιο).

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό αποτέλεσμα των γκευ προσθέτει ακόμα μεγαλύτερη πίεση αύριο στον Καρντοσο. Καλείτε ο κύριος να βγάλει στον αγωνιστικό χώρο καλή εμφάνιση και το κυριότερο, αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites

Εκανε πολυ καλο ματς ο γαυρος σημερα.

Με αυτη την ομαδα θα κοντραριστουμε για πρωταθλημα.

Το ποακακι το βλεπω να παλευει με Ατρομητο και Αστερα για να μπει 5αδα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Το θέμα ομως είναι ότι δεν παλεύεται εκτός πρωταθλήματος από Οκτώβριο γιατί αυτό βλέπω και ψάχνω κάπου να πιαστώ (όχι ότι δεν έχεις δίκιο).

Δεν παλευεται οχι, αλλα μια μικρη ελπιδα την εχω οτι θα ειμαστε εκτος το Ιανουαριο.

Αν ειχαμε παρει το κυπελλο φετος θα την παλευα τωρα ομως οχι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η αμυντική λειτουργία της Κράσνονταρ θύμησε ΑΕΚ με Κραϊόβα.Απλά οι γάβροι δεν είναι καφενείο και τα έβαλαν.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Hades said:

Το σημερινό αποτέλεσμα των γκευ προσθέτει ακόμα μεγαλύτερη πίεση αύριο στον Καρντοσο. Καλείτε ο κύριος να βγάλει στον αγωνιστικό χώρο καλή εμφάνιση και το κυριότερο, αποτέλεσμα 

Ναι αυτο εφερε την πιεση στον Καρντοσο ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, blanco21 said:

Η αμυντική λειτουργία της Κράσνονταρ θύμησε ΑΕΚ με Κραϊόβα.Απλά οι γάβροι δεν είναι καφενείο και τα έβαλαν.

Έχουν κάνει ομάδα κιολας. Ειδικα πίσω είναι πολύ στιβαροί με Σα και σεμέδο και φαίνεται πως μια καλή μεταγραφή σε αλλάζει επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Μα προφανώς κι εμείς με ένα δυνατό σέντερ μπακ δίπλα στο Βρανιες θα ανεβαίναμε αρκετά σκαλιά. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Έχουν κάνει ομάδα κιολας. Ειδικα πίσω είναι πολύ στιβαροί με Σα και σεμέδο και φαίνεται πως μια καλή μεταγραφή σε αλλάζει επίπεδο.

Ναι,γενικά πίεζαν ψηλά χωρίς να αφήνουν κενά και είχαν πολύ καλές επιστροφές.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Bukowski said:

V for Vaggelas κυριοι.

He is back και he is γκαβλωμενος.

Λογικα η χρονια θα εχει ζμπρωξιμο.

Το μονο που με κανει αισιοδοξο ειναι πως την τελευταια φορα που επαιξε ο Ολυμπιακος CL πηραμε εμεις πρωταθλημα.

Οπως και να χει τον ειχαν στο καναβατσο τον Βαγγελα ο Μελ και ο Ιβαν και μου ηθελε ο Τσετσενος αλλα κολπα. Ε ας κατσει στο κλαρινο τωρα γιατι εμεις τουλαχιστον περσι μπηκαμε CL και ας το βουλωσει που μου ηθελε Σοφιτελ. Αντε μπας και σοβαρευτει ο Μελ με αντιπαλο τον Βαγγελα γιατι με Ιβαν απογοητευσε.

Αν και ο γαυρος τρομαξε σημερα πονταρω σε Τσετσενο μπακ του μπακ και αλλη μια ζαρια για τα λεφτα του chl.Οχι οτι εχει καμια βαρυτητα η προβλεψη μου ειδικα σημερα :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να επανέλθω στην καρμοιρια του Μελισσανίδη, αλλά θέλω σε αντιπαράθεση να επαναλάβω κάτι από τη συνέντευξη του Μαρινάκη στον Σροιτερ που μου είχε κάνει εντύπωση.

Ειχε πει λοιπόν μέσες άκρες ότι θα διεκδικούμε τα πρωταθλήματα γιατί προσπαθουμε να έχουμε το μεγαλυτερο μπατζετ. Του απάντησε λοιπόν ο αρδ ότι δεν μετράει μόνο το μπατζετ και του είπε ο χοντρος οκ, αλλά μετράει παρά πολύ και ειδικά στο πρωτάθλημα που δεν είναι ένας αγώνας, αλλά ολόκληρος μαραθώνιος.

Θελω να πω ότι σε χρονιά που δεν είχε τα περισσότερα έσοδα (τα είχαμε εμεις), δεν φοβήθηκε να προτάξει το μπατζετ (ούτε πλάνα και αεροπλάνα, ούτε χτισίματα, ούτε δεν κάνουμε επίδειξη πλούτου, ούτε ffp και λοιπές πίπες).

Ε, παει το καλοκαίρι και φορτώνει σε ήδη αρκετά καλη ομάδα Σεμεδο (ρίσκο λόγω χαρακτήρα, αλλά 4,5 μυρια ξέρω ´γω), αγορά Σα, Βαλμπουενα, Ελ Αραμπι και σια. Κι εσυ έκανες κάτι υπερβάσεις του τύπου να παρακαλάς τον Βερντε του ενός μυρίου  1 μήνα.

Ε, τι να λέμε. Δεν παίζουν μπάλα τα μπατζετ, αλλά κάπου κάποιοι κινούνται μονιμα σε ανώτερο επίπεδο. 

Μακαρι να τους κοντράρουμε κόντρα σε όλα αυτά, αλλά η αλήθεια να λέγεται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να συνεχίσω από το μεσημέρι, άστε στην άκρη τον ΑΠΟΕΛ.

1) Ο Ρεμί Καμπελά κόστισε δέκα εκατομμύρια ως αγορά και τρία εκατομμύρια ετήσιο συμβόλαιο, δηλαδή όσο οι Βαλμπουενά, Γκιγιέρμε, Μπουχαλάκης, Τσιμίκας μαζί

2) Ο Μπέργκ κόστισε 1,8 εκατομμύρια δηλαδή όσα Ελ Αραμπί και Γκερέρο μαζί

3) Συνολικά για μεταγραφές έδωσε πάνω από είκοσι εκατομμύρια ευρώ φέτος με Ολυμπιακό να έχει δώσει γύρω στα 5-6, εννοώ αγορές

 

Εντούτοις ο Ολυμπιακός χωρίς Ελ Αραμπί, Σουντανί, Φορτούνη, δηλαδή κάποιους ακριβούς παίκτες τους έκανε γιο-γιο. Ο φθηνός κέρδισε σήμερα, ο φθηνός ΑΠΟΕΛ και αναλογικά ΠΑΟΚ ζόρισε τον Άγιαξ και πάει λέγοντας.

 

Μπράβο στον Μάρτινς, έξοχος προπονητής. Έξυπνος τακτικά σε όλους τους αγώνες, με εξαίρεση το πρώτο σαραντάλεπτο με τους τούρκους στην Αθήνα.

Όπως είχα γράψει ο Ολυμπιακός είναι το ακλόνητο φαβορί ότι και όσους παικταράδες και να φέρουν οι άλλοι, έχει ομοιογένεια, συνοχή, καλό κορμό γενικώς σε καλές ηλικίες και σε αντίθεση με τον ΠΑΟΚ μπορεί να παίζει επιτυχώς σε παράλληλα μέτωπα.

Ο Μαρινάκης με ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ δαπάνες από την εποχή  Χάσι ή Σίλβα, έφτιαξε καλή ομάδα. Γιατί σεβάστηκε την ποδοσφαιρική λογική.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φετος το πρωταθλημα ειναι του χοντρου! Κλειδωμενο. ξεφτιλισαν και το VAR ... οσα VARakia και αν εχεις αν δεν θελει ο κουμπαρος να το δωσει δεν το δινει

Link to comment
Share on other sites

gazzeta

Ο Ολυμπιακός «έσβησε» στο δεύτερο ημίχρονο και γλίτωσε τα χειρότερα, γιατί ο διαιτητής Κουμπαράκης δεν έδωσε πέναλτι σε τράβηγμα του Μπαράλες, παρότι είδε τη φάση στο VAR!

Στη συγκεκριμένη φάση ο Αστέρας ζήτησε πέναλτι σε τράβηγμα επί του Μπαράλες και ο Κουμπαράκης έκανε χρήση VAR. Ο ρέφερι του αγώνα την είδε και δεν καταλόγισε παράβαση, όμως φαίνεται πως ο Αργεντινός στράικερ ανατράπηκε  και του έγινε πέναλτι. Αυτό φάνηκε στο ριπλέι. Εκείνος όμως έδειξε «παίζεται». 

 

 

lol

var k ARXEIDIA

 

 

koumparakis aygenakhs mhtsotakhs(den exo kaNia sxesh me to thirio}

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε γεύση από βαρ και στον τελικό με τους βου

Φέτος το πρωτάθλημα θα είναι μεγαλύτερη παρωδία.... 

Link to comment
Share on other sites

Ανθρωπινο λαθος, ο διαιτητης αποφασιζει σε κλασματα δευτερολεπτου, δεν εχει την πολυτελεια του ριπλει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • amd locked this topic
  • amd unlocked this topic
  • amd locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×