Jump to content

Μεταγραφές-Σχεδιασμός Vol.V


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

Μαλλον κλεινουμε βαργκας. Απο 1-2 βιντεακια, πιο πολυ για δεκαρι μου κανει, παρα για τα πλαγια.

 

Πάντως για να τα λέμε όλα καλή περίπτωση. Παρά τους τραυματισμούς, έρχεται από φουλ σεζόν. Και στην θέση πλέον έχεις δύο αξιόλογους παίχτες (μαζί με Μάνταλο).

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, εχω και γω καλο φιλιγκ για τον παικτη. Σιγουρα ερχεται σε καλη ηλικια. Κι αν επανελθει κομπλε κι ο Μανταλος, πιστευω θα βρεθει τροπος να χωρεσουν κι οι δυο στην ενδεκαδα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, εχω και γω καλο φιλιγκ για τον παικτη. Σιγουρα ερχεται σε καλη ηλικια. Κι αν επανελθει κομπλε κι ο Μανταλος, πιστευω θα βρεθει τροπος να χωρεσουν κι οι δυο στην ενδεκαδα.

 

Εδώ ο παίχτης.

 

[video=youtube;JzcBISvuZ5U]

 

Για μένα ο Μάνταλος παίζει καλά και στα άκρα (αριστερά κυρίως).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τον καλό Vargas της Άντερλεχτ πριν τραυματιστεί η ΑΕΚ δεν τον έπαιρνε σε καμία περίπτωση. Μιλάμε για παίχτη που έχει φουλ 5 χρόνια καλής μπάλας μπροστά του. Τίγρη στηρίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σχετικα αργος ρε συ για τα ακρα. Πιο ευκολο μου κανει να παει ο Βαργκας εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σχετικα αργος ρε συ για τα ακρα. Πιο ευκολο μου κανει να παει ο Βαργκας στα πλαγια.

 

Τί να σου πω φέτος όσες φορές έπαιξε αριστερά νομίζω του ταίριαζε περισσότερο και έκανε καλύτερα παιχνίδια. Πάντως εγώ τον Μάνταλο πιο πολύ για 8άρι τον έχω απ' ότι για 10άρι. Πάντως λογικά φέτος θα χουμε το καλύτερο κέντρο στην κατηγορία. Θέλουμε επιγόντως άκρα, τέρμα, σέντερ μπακ, φορ και πάμε για Πρωτάθλημα

Link to comment
Share on other sites

Μεταγραφη τερμα

Μεταγραφη στοπερ

Κολοβετσιος ?

ΓκΑλο

Μεταγραφη αρ. Μπακ

Γιοχανσον

Σιμοες

Μανταλος ?

Βαργκας

Μεταγραφη αρ. Χαφ

Μεταγραφη στραϊκερ

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι. Πάντως εγώ θα θελα ο αμυντικός να είναι ο Γούτας. Αριστερό μπακ ο Ντίντακ και ένας από τους δύο ακραίους ο Μπουονανότε (πιστεύω θα έρθει) και ο άλλος ο Φετφα.. Γενικά πάντως οι μεταγραφές έχουν σωστή φιλοσοφία. Τα πάντα θα κριθούν στις θέσεις Τέρμα-Άμυνα-Επιθετικός. Αν φτιάξουμε γερό άξονα, θα χουμε ομαδάρα

Link to comment
Share on other sites

Οχι Γουτας ρε συ, θες κατι σοβαρο και δοκιμασμενο για κολωνα στην αμυνα. Γουτας θα μου κανε αντι Κολοβετσιου μονο. Προτιμω Νατσο αντι Μπουανανοτε. Μεγαλης σημασιας τελος, ο επιθετικος αλλα και ο τερματοφυλακας. Για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν μας ξενερώσουν με τίποτα Μόρες και τα αρχίδια του Καράμπελα, μπορούν να φτιάξουν καλή ομάδα. Και τον Γενάρη ανάλογα πως πάμε με 1-2 ακόμα παίχτες πάμε γερά. Πάντως είναι σημαντικό να φτιάξουμε φέτος έναν γερό κορμό ώστε μετά με 3-4 παίχτες τον χρόνο να ανεβαίνουμε level.

 

Ο Γούτας είναι 21 ετών και 1,93 ύψος. Για μένα πρέπει να αποκτηθεί. Είναι επόμενο σέντερ μπακ εθνικής και με γερή μεταπωλητική αξία. Επίσης έχει ήδη 73 συμμετοχές με την Ξάνθη (καλό σχολείο) στην μεγάλη κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Σελ. 44

 

Το εσβησα. Βασικα να μην παιξουμε με δεκαρια και μαλακιες. Αλλα με δυο 8αρια μπροστα απο Γιοχανσον, δυο wingers και ενα φορ κανονι να γεμιζει ολη την περιοχη.

Απλα πρεπει τα 8αρια να σκοραρουν κιολας. Ο Μανταλος πχ το χει. Ο Σιμοες δεν ξερω.

 

Σελ. 46

Το χει χασει η Ντουσκαρα

 

Σελ. 47

 

Πάντως για να τα λέμε όλα καλή περίπτωση. Παρά τους τραυματισμούς, έρχεται από φουλ σεζόν. Και στην θέση πλέον έχεις δύο αξιόλογους παίχτες (μαζί με Μάνταλο).

 

Σελ. 48

Πάντως τον καλό Vargas της Άντερλεχτ πριν τραυματιστεί η ΑΕΚ δεν τον έπαιρνε σε καμία περίπτωση. Μιλάμε για παίχτη που έχει φουλ 5 χρόνια καλής μπάλας μπροστά του. Τίγρη στηρίζουμε.

 

Σελ. 48

Τί να σου πω φέτος όσες φορές έπαιξε αριστερά νομίζω του ταίριαζε περισσότερο και έκανε καλύτερα παιχνίδια. Πάντως εγώ τον Μάνταλο πιο πολύ για 8άρι τον έχω απ' ότι για 10άρι. Πάντως λογικά φέτος θα χουμε το καλύτερο κέντρο στην κατηγορία. Θέλουμε επιγόντως άκρα, τέρμα, σέντερ μπακ, φορ και πάμε για Πρωτάθλημα

 

Σελ. 48

Κάπως έτσι. Πάντως εγώ θα θελα ο αμυντικός να είναι ο Γούτας. Αριστερό μπακ ο Ντίντακ και ένας από τους δύο ακραίους ο Μπουονανότε (πιστεύω θα έρθει) και ο άλλος ο Φετφα.. Γενικά πάντως οι μεταγραφές έχουν σωστή φιλοσοφία. Τα πάντα θα κριθούν στις θέσεις Τέρμα-Άμυνα-Επιθετικός. Αν φτιάξουμε γερό άξονα, θα χουμε ομαδάρα

 

Δεν υπάρχουν λόγια

Edited by DiK
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανει την αναλυση του βαργκας, ας κλεισει να αποκτησει αλλο νοημα η παρακολουθηση του κοπα αμερικα

 

το παλικαρι ειναι 70 μεσος και 30 πλαγιος και ετσι εβγαλε την χρονια και στην τουρκια ποτε μεσος και ποτε πλαγιος. πιο πισω εχει ποσταριστει και η καρτελιτσα του.

 

αργος δεν ειναι αλλα δεν τον λες και πλατελλα xD

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κλεινουμε βαργκας. Απο 1-2 βιντεακια, πιο πολυ για δεκαρι μου κανει, παρα για τα πλαγια.

 

το ερωτημα ειναι αν ειναι καλυτερος του Λεοναρντο που καποτε τον(ε) λεγαμε γατακι.

Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα ειναι αν ειναι καλυτερος του Λεοναρντο που καποτε τον(ε) λεγαμε γατακι.

 

Θα έπαιζε ο Λεονάρντο ποτέ Άντερλεχτ;

Link to comment
Share on other sites

ε, μιλαμε για τωρα, οχι πριν χρονια.

 

εγω επιμενω οτι οταν βλεπεις φθηνη μεταγραφη προφανως τα πραγματα δεν ειναι και ροδινα για την κατασταση του παικτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα. Αλλά έρχεται από φουλ σεζόν. Και στους Τούρκους πήγε για να πάρει παιχνίδια (πήρε) και αφού του τα έσκασαν χοντρά σε μπόνους υπογραφής. Θεωρώ είναι σωστή μεταγραφή και με Μάνταλο κλειδώνεις καλά την θέση εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Θα έπαιζε ο Λεονάρντο ποτέ Άντερλεχτ;

 

Ο Μαυρος και ο Σαραβακος δεν εχουν παιξει στο εξωτερικο.

Ο Βαγγελης Μαντζιος εχει παιξει στο εξωτερικο.

 

Αρα ο Βαγγελης Μαντζιος ειναι καλυτερος απο Μαυρο και Σαραβακο.

 

 

Σεικ σεικ σεικ

Σεικ ιτ μι αμορ

Κρειζι φορ λαβ

Γκιμι σαμ μορ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μιλάμε για το 1990 τώρα. Σήμερα παίζει εξωτερικό και ο Μάκος xD

Link to comment
Share on other sites

Να πω εδώ πως ο Λεονάρντο δεν θα με χάλαγε για τα άκρα

 

Σεικ σεικ σεικ

Σεικ ιτ μι αμορ

 

Foreveeeeer yeah yeah

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μιλάμε για το 1990 τώρα. Σήμερα παίζει εξωτερικό και ο Μάκος xD

 

Στη Νότια Ελλάδα παίζει ο Μάκος

 

ελληνόψυχος21

Link to comment
Share on other sites

Σεικ σεικ σεικ

Σεικ ιτ μι αμορ

 

Foreveeeeer yeah yeah

 

Ε ρε Πλατέλλας που σας χρειάζεται

 

[video=youtube;WA1iZCRSLv0]

Edited by Bukowski
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×