Jump to content

Μπάτζετ 2015/16


nikos
 Share

Ελάχιστο Μπάτζετ  

31 members have voted

  1. 1. Ελάχιστο Μπάτζετ

    • Στα επίπεδα ΟΣΦΠ (να ξηλώσει τσέπη ο τίγρης)
    • Μικρότερο από ΟΣΦΠ αλλά μεγαλύτερο από τους άλλους 2
    • Στα επίπεδα ΠΑΟ-ΠΑΟΚ
    • Αρκεί και μικρότερο από ΠΑΟ-ΠΑΟΚ


Recommended Posts

να κρατησει χερστον και να φερει κατσικαρη-χατζη και κατσιβελη.

 

σιγα τον κατσιβελη ρε μαγκα.

Link to comment
Share on other sites

εισαι αμπαλος..εισαι λιβερπουλ αφου.

 

ασε και ξαναειδα το Γουιλ σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω μπηκα στο νοημα και εγραψα εξ αρχης ανανυτικα τι θα εκανα. Δεν ξερω αν φταιει το οτι ειμαι πιο διαφορετικος ακομα και απο τον μεσο διαφορετικο ΑΕΚτζη χρηστη του ΚΜ, η το οτι απλα ειμαι ωριμος και συγκεντρωμενος.. Ξερω ομως πως ολα αυτα αποτελουν αιτια για να αντιμετωπιζω τον φθονο των διαχειριστων του ΚΜ ο οποιος και εκδηλωνεται σε φαινομενικα ακυρες στιγμες με διαρκες bullying και απειλες για ban.

Link to comment
Share on other sites

Εδω δε συζηταμε πως και που τα ξοδευεις. Εδω συζηταμε ΑΝ τα ξοδευεις. Πριν δυο χρονια ο Σαββιδης ειχε 12 εκατ. μπατζετ. Εσυ 12 εκατ. ειχες μονο τη σεζον παραιτησης Ντεμη και με Θανοπουλο.

Ο ΠΑΟΚ θα παρει τρομερα πραγματα απο το Δανο και μπαινει σε απιστευτες αγορες που ο Μιλοβανοβιτς δεν ξερει καν οτι υπαρχουν. Ο Δανος σηκωνει τηλεφωνο και μιλαει με Μεντες απ ευθειας. Ο δικος μας για να μιλησει με το Μεντες πρεπει να περασει απο 38 γκομενακια γραμματεις και μετα να του πει ενας βοηθος "συγγνωμη δεν ειναι διαθεσιμος αυτη τη στιγμη". Να στο θεσω απλα, δεν υπαρχεις στην αγορα και γι αυοτ ανακυκλωνεις ονοματα, κοιτας το Σκοκο και προκρινεις την ελληνικη αγορα. Πηγες στη Βραζιλια και κοιταζες πρωταθληματα τοπικα και στην καλυτερη Β εθνικης παικτες. Αυτος εισαι.

 

Δε μιλαμε για σκαουτινγκ και τα λοιπα. Εκει κλαιει η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα. Οι αλλοι δινουνε ΛΕΦΤΑ, ασχετως αν τα ριχνουνε στο βροντο. Δε μπορει καθε χρονια να σου βγαινουν Αφελάι και Νετσιντ ολοι. Καποια στιγμη οταν τα ακουμπας, θα σου σκασει και ο διαπλανητικος παικταρας και θα ζοριζεσαι να το παραδεχτεις. Εσυ παρακαλας να παρεις το Σκοκο ΔΑΝΕΙΚΟ, εναν παικτη που εφερε κανονικα με μεταγραφη ο ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ και τον πλερωσανε 1,7 καθαρα στο Μεξικο. Εσυ 1,7 εδινες περσι σε ολη την ομαδα πριν παρεις το Μακη και το Σουηδο το χειμωνα.

 

Να μαζευτουμε λιγο στα οικονομικα και να λεμε το αγαπησιαρικο "πανε στον κουμπαρα για το γηπεδο" μπας και κοροιδευτουμε μεταξυ μας. Μελισσανιδης και σπαταλες ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. Οσο νωριτερα το χωνεψετε, τοσο το καλυτερο για σας. Το μπατζετ της ΑΕΚ αν ο Μελισσαν παρει τους 3 καλους παικτες απο μισο και πανω, θα ειναι μαζι με του Αστερα Τριπολης, λιγο πιο πανω για την ακριβεια. Τους υπολοιπους δεν τους βλεπεις και δεν ασχολουνται και μαζι σου βασικα στο οικονομικο. Τη δυναμη του αφεντικου σου ζηλευουνε και το γεγονος οτι ειναι ο μονος που μπορει να τα βαλει με το γαυροσυστημα. Στο οικονομικο ομως, μιλαμε για διαχειριστη που κανει απο καιρου εις καιρον "δωρα" οπως εκεινο τα αληστου μνημης με το Λυμπεροπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψηφισα μικροτερο απο γαυρο και μεγαλυτερο απο τους αλλους 2.

 

Μονο ετσι μπορω να πω οτι εχω κατι παραπανω απο τους αλλους 2 χωρις να ζηταω απο τον τιγρη να βαλει 10 εκ ευρω απο την τσεπη του (κανονικα δεν θα ηταν παραλογο ουτε αυτο για εναν ανθρωπο που σε εριξε για να σε παρει, αλλα οκ εχουμε καταλαβει οτι ο τυπος ειναι σφιχτος κι οτι τον εχουμε και αναγκη οποτε δεν ξεφευγω για πιο πανω).

 

Αν λοιπον ημουν Μελισσανιδης θα πηγαινα το μπατζετ στο δεκαρικο. Και θα εβαζα για να το φτασω και 1-2-3 μυρια απο την τσεπη μου, ελεος δλδ αν δεν ηθελα να κανω ουτε αυτο πώς να εχω απαιτησεις σοβαρης ομαδας?

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε αυτα που λες.

 

 

 

Μια διευκρινηση. Δεν συζηταμε τι θελουμε (ολοι θελουμε την πανω πανω επιλογη), ουτε τι θα γινει (οπως και να εχει δεν ειμαστε μαντεις), συζηταμε

 

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ Ο ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ

 

Και θελαμε πολυ δυνατη ΑΕΚ με το μικροτερο δυνατο κοστος.

Αστερας Τριπολης. Αυτο θα εκανα, οπως αυτο κανει και ο Μελισσανιδης. Και ενας Σκοκο ετσι για να καβλωσουν οι Κλεφτακηδες και να το παιζω μουρη.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τοτες, ας μου φερει 5 τυπου Γιοχανσον με 300.000

δε θα χω παραπονο. και ας εχουν οι αλλοι 20 εκ μπατζετ να παιζουν με ντουρμαζ

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τοτες, ας μου φερει 5 τυπου Γιοχανσον με 300.000

δε θα χω παραπονο. και ας εχουν οι αλλοι 20 εκ μπατζετ να παιζουν με ντουρμαζ

 

Η τον Ντεμη σε ποστο. Αλλιως ελπιζουμε πως μετα απο 2-3 χρονια θα το παρει αλλιως οπως αλλιως το πηρε και ο Ιβαν

Link to comment
Share on other sites

Αστερας Τριπολης. Αυτο θα εκανα, οπως αυτο κανει και ο Μελισσανιδης. Και ενας Σκοκο ετσι για να καβλωσουν οι Κλεφτακηδες και να το παιζω μουρη.

 

Και θα ειχες πολυ δυνατη ΑΕΚ ετσι γιατι? επειδη εχεις Δελλα?

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τοτες, ας μου φερει 5 τυπου Γιοχανσον με 300.000

δε θα χω παραπονο. και ας εχουν οι αλλοι 20 εκ μπατζετ να παιζουν με ντουρμαζ

 

Το προβλημα ειναι οτι δεν βγαινουν ολοι οι 200αρηδες Γιοχανσον. Και ελπιζω να το καταλαβε με το κριαρι το γελαστο παιδι που τη βρισκει με το καλαμι.

Δεν ειπαμε να δινεις 1,2 στο Στοχ οπως εκανε ο Σαββιδης, αλλα δε θα σου πεσει ο κωλος να δωσεις 500 χιλιαρικα και να φερεις επιπεδο Τσορι στην ομαδα.

Και οι αλλοι δεν παιζουν μονο με Ντουρμαζ, οπως εμεις δεν παιζουμε μονο με το Ντουνη.

Link to comment
Share on other sites

Zastro πιστευεις δεν κατανοει πως με ενα μπατζετ 7εκ ευρο του χρονου (που ξαναλεω ΥΠΑΡΧΟΥΝ) μπορει να παρει τα 30εκ απο ΤσουΛου και να τα σπρωξει για το γηπεδο. Πραγματικα απορω.

Link to comment
Share on other sites

Και θα ειχες πολυ δυνατη ΑΕΚ ετσι γιατι? επειδη εχεις Δελλα?

 

Θα ειχα δυνατη ΑΕΚ επειδη εχω ενα κεντρο με Γιοχανσον, Σιμοες, Κορδερο, Μανταλο, Ανακογλου (δηλαδη κομπλε) και στην Ελλαδα οι ομαδες ειναι 3+1. Και να σπασει ο διαολος το ποδι του, Ευρωπη θα βγω με αυτους που εχω. Για παραπανω πρεπει να δωσω φραγκα. Φραγκα δε δινω, αρα παω με αυτους που εχω και κοιταω παρασκηνιο+πτωση χουντας. Παω δηλαδη με τη συνταγη του 92-95 που ειχα το τριτο μπατζετ στην Ελλαδα και περιπου το ιδιο με το Βουλινο και πηρα τρια σερι. Αυτα αν ημουν Μελισσανιδης.

 

*σημειωση οτι εγω αυτα τα θεωρω λαθος και εγκληματα, αλλα με ρωτησες αν ημουν ο Μελισσανιδης και σου απαντω σαν Μελισσανιδης.

Link to comment
Share on other sites

Zastro πιστευεις δεν κατανοει πως με ενα μπατζετ 7εκ ευρο του χρονου (που ξαναλεω ΥΠΑΡΧΟΥΝ) μπορει να παρει τα 30εκ απο ΤσουΛου και να τα σπρωξει για το γηπεδο. Πραγματικα απορω.

Δεν υπαρχει γηπεδο για να τα σπρωξει, να στο θεσω απλα το ζητημα για να τελειωνει.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ο Σαββιδης θα δωσει το κατι παραπανω αφενος γιατι η ομαδα του δεν αγωνιζεται στο Τσ Λ αλλα και γιατι ξερει και τη ρωσικη αγορα με Νατχους, Νομποες και Νετσιτ.

σιγουρα δε μπορουν να μας βγουν ολοι οι 300αρηδες Γιοχανσον αλλα οι 600αρηδες θα ειναι εγγυηση. λες θα φερω εναν παιχτη που 7 μπορει να παιξει και θα το παιξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει γηπεδο για να τα σπρωξει, να στο θεσω απλα το ζητημα για να τελειωνει.

 

Ενας λογος παραπανω λοιπον τοτε. Εκτος αν περιμενε να γινει πλουσιος απο την ΑΕΚ στα γεραματα απο το διαρκειας του Κλεφτακη, του Μπουκοφσκι και του Ζαστρου

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ο Σαββιδης θα δωσει το κατι παραπανω αφενος γιατι η ομαδα του δεν αγωνιζεται στο Τσ Λ αλλα και γιατι ξερει και τη ρωσικη αγορα με Νατχους, Νομποες και Νετσιτ.

σιγουρα δε μπορουν να μας βγουν ολοι οι 300αρηδες Γιοχανσον αλλα οι 600αρηδες θα ειναι εγγυηση. λες θα φερω εναν παιχτη που 7 μπορει να παιξει και θα το παιξει.

 

Εκει λοιπον ειναι η καφριλ που βγαζω εγω. Αν εδινε για τους εκτος ελληνικου πρωταθληματος παικτες της ομαδας (δηλαδη τους καλυτερους εκτος συγκλονιστικων περιπτωσεων - βλεπε Μανταλος) συμβολαια των 500 εως 700 χιλιαδων, η ΑΕΚ αυτη τη στιγμη θα ηταν το Ν1 φαβορι για το πρωταθλημα κι ας ειχε το μισο μπατζετ απο τον Ολυμπιακο που εχει γινει Σουπερ Μαρκετ. Δεν τα δινει ομως και πορευομαστε με στοιχηματα και αναζητωντας Γιοχανσον.

Link to comment
Share on other sites

μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα για δανο..στο λεω απο τωρα τελη μαη..

εχει κανει περιεργο γυρισμα σε τροπο δουλειας που θυμιζει περισσοτερο παικτη φουτμπολ μανατζερ..

ολα θα κριθουν απο επιλογη κοουτς..εκει θα μπορουμε να πουμε παραπανω..

ναι ειναι αυτος που ειναι.

ναι εχει επαφες που εχει ,

αλλα εχει ψιλοτζαζεψει σε επιπεδο δομησης ομαδας..κρατα το αυτο.

 

ποιος παοκ τωρα ρε...

θα τελειωσει παλι το παραμυθι απο τους Καμορες και τους Ραπτοπουλους. δε μπορουν τα παλικαρια.

Του χρονου ανεβαινει και η γρια, θα κανουν λιγο παραπανω χουλιαμα εδω στην πολη και τελος παμε για αλλα. παλι πλευοφφ με γεωργιαδη θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Θα ειχα δυνατη ΑΕΚ επειδη εχω ενα κεντρο με Γιοχανσον, Σιμοες, Κορδερο, Μανταλο, Ανακογλου (δηλαδη κομπλε) και στην Ελλαδα οι ομαδες ειναι 3+1. Και να σπασει ο διαολος το ποδι του, Ευρωπη θα βγω με αυτους που εχω. Για παραπανω πρεπει να δωσω φραγκα. Φραγκα δε δινω, αρα παω με αυτους που εχω και κοιταω παρασκηνιο+πτωση χουντας. Παω δηλαδη με τη συνταγη του 92-95 που ειχα το τριτο μπατζετ στην Ελλαδα και περιπου το ιδιο με το Βουλινο και πηρα τρια σερι. Αυτα αν ημουν Μελισσανιδης.

 

*σημειωση οτι εγω αυτα τα θεωρω λαθος και εγκληματα, αλλα με ρωτησες αν ημουν ο Μελισσανιδης και σου απαντω σαν Μελισσανιδης.

 

Μλκ δεν με καταλαβες. Ισως πρεπει να το ξαναγραψω στο πρωτο ποστ. Αν ησουν στην θεση του με το δικο ΣΟΥ μυαλο εννοω. Δεν ζηταω να υποθεσεις πώς σκεφτεται αυτος, λεω τι απαιτησεις εχεις απο αυτον, χωρις να γινεσαι παραλογος.

 

Αν ησουν στην θεση του, αν ηθελες ΑΕΚ σοβαρη διεκδικητρια του τιτλου και δεν ειχες σε καμια περιπτωση λεφτα για πεταμα, τι μπατζετ θα εφτιαχνες?

Link to comment
Share on other sites

5 σελιδες εχουμε γραψει ρε νικο λυπησου μας

οχι παλι απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα για δανο..στο λεω απο τωρα τελη μαη..

εχει κανει περιεργο γυρισμα σε τροπο δουλειας που θυμιζει περισσοτερο παικτη φουτμπολ μανατζερ..

ολα θα κριθουν απο επιλογη κοουτς..εκει θα μπορουμε να πουμε παραπανω..

ναι ειναι αυτος που ειναι.

ναι εχει επαφες που εχει ,

αλλα εχει ψιλοτζαζεψει σε επιπεδο δομησης ομαδας..κρατα το αυτο.

 

Για ΠΑΟΚ η κινηση ειναι εκτος πραγματικοτητας. Εννοειται οτι θα κριθει απο τις επιλογες, αλλα οπως βλεπεις γραφω ξεκαθαρα οτι βαζει τον ΠΑΟΚ σε αγορες. Αυτο κανει ο Δανος. Και οταν οι αγορες μυριζονται λεφτα, τοτε μαζι με τα σαπακια θα σου στειλουν και 3 κανονικους. Ο ΠΑΟΚ μεχρι προτινος ειχε μονο την πορτογαλικη αγορα. Ξημερωμα με την αγορα αυτη δεν ειδε ποτέ. Ανοιχτηκε στα καθαριστηρια της πρρωην ΕΣΣΔ με Τσιστσιακοφ και Σαββιδη και καταλαβε οτι πληρωνει υπεραξιες. Ο Δανος θα τον μπασει στα σαλονια και απαξ και μπεις στα σαλονια μετα ειναι θεμα χρονου. Προπονητη λενε για το Λαουντρουπ. Σου θυμιζω οτι μιλαμε για τοπ ονομα για ελληνικη Λιγκα. Και να μην κουβαλησει αυτον, θα φερει κατι αναλογο και σε καλη ηλικια. Ο Ρωσος σιγα σιγα αποδομησε ολο το ζαγορακικο ΠΑΟΚ και τωρα και το βρυζικο. Χωρις να παρει ειδηση κανενας, εχει μεινει μονο ο Παντελης ο Κωνσταντινιδης εκει μεσα και εχουν χαθει μεροκαματα και γερα μερτικα που τρωγανε στο Σαββιδη καιρο τωρα. Ε τωρα θα τα φαει ο Δανος, αλλα ο Δανος ολο και κατι καλυτερο απο το Σβουρα θα φερει. Thats my point.

Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος παραπανω λοιπον τοτε. Εκτος αν περιμενε να γινει πλουσιος απο την ΑΕΚ στα γεραματα απο το διαρκειας του Κλεφτακη, του Μπουκοφσκι και του Ζαστρου

 

Προς Θεου δε λεμε αυτο. Λεμε οτι μαζευει για αλλους λογους και επειδη ετσι επιτασσει το πλανο. Αν προκυψει και γηπεδο στην πορεια, τοτε θα πεσει εκει το βαρος οικονομικα εννοειται. Αυτη τη στιιγμη ομως γηπεδο δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

εφαγα τωρα ενα ντε ζαβου ρε Ζαστρε που εγραφες για την υπεργαματη κινηση Σαββιδη να φερει τον Στεφενς προπονητη

ποσο εκατσε, κανενα 3μηνο ? το αποτελεσμα γνωστο, τον εφαγε η πλεμπα της πολης.

ε κατι αντιστοιχο βλεπω να γινεται, η ιστορια και η μοιρα τους αυτο δειχνει. thats my point

εκτος και αν ο Σαββιδης αλλαζει επιπεδο και σελιδα τον μπαοκ και εχει αστρο τι να πω...

εχει γουστο με Μελ να γινουμε η τεταρτη ομαδα στην Ελλαδα απο τριτη.

Link to comment
Share on other sites

5 σελιδες εχουμε γραψει ρε νικο λυπησου μας

οχι παλι απο την αρχη

 

Αφου σκατε γαιδαρο ρε.

 

Εχουμε εναν τσιγκουνη που θελει να παρει πρωταθληματα. Τι ελαχιστο μπατζετ πρεπει να εχει?

 

Πώς αλλιως να το γραψω το γαμημενο?

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι εξυπνος ο Δανος εχει φροντισει για μεγαλη αποζημιωση

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×