Jump to content

Μπάτζετ 2015/16


nikos
 Share

Ελάχιστο Μπάτζετ  

31 members have voted

  1. 1. Ελάχιστο Μπάτζετ

    • Στα επίπεδα ΟΣΦΠ (να ξηλώσει τσέπη ο τίγρης)
    • Μικρότερο από ΟΣΦΠ αλλά μεγαλύτερο από τους άλλους 2
    • Στα επίπεδα ΠΑΟ-ΠΑΟΚ
    • Αρκεί και μικρότερο από ΠΑΟ-ΠΑΟΚ


Recommended Posts

Μλκ δεν με καταλαβες. Ισως πρεπει να το ξαναγραψω στο πρωτο ποστ. Αν ησουν στην θεση του με το δικο ΣΟΥ μυαλο εννοω. Δεν ζηταω να υποθεσεις πώς σκεφτεται αυτος, λεω τι απαιτησεις εχεις απο αυτον, χωρις να γινεσαι παραλογος.

 

Αν ησουν στην θεση του, αν ηθελες ΑΕΚ σοβαρη διεκδικητρια του τιτλου και δεν ειχες σε καμια περιπτωση λεφτα για πεταμα, τι μπατζετ θα εφτιαχνες?

 

ΟΚ να σου απαντησω. Θα εριχνα τα λεφτα "του γηπεδου" στην ομαδα. Πρωτα απ ολα θα επαιρνα προπονητη και θα του εδινα τα κλειδια, μετατρεποντας το Μπαγεβιτς σε Προεδρο, σφουγγαριζοντας τον Ασλανιδη. Ο προπονητης που στο ιδανικο σεναριο θα ηταν ο Μπιελσα θα ειχε και εναν τεχνικο διευθυντη πιθανοτατα τον Ιβιτς ή καποιο παραπαιδι του Πητερ Κενυον. Θα εριχνα μετα λεφτα στην ομαδα. Που σημαινει οτι θα ειχα μια ομαδα με συμβολαια στα 100-150 για Ελληνες παικτες (για εκει ειναι οι Ελληνες ποδοσφαιριστες πλην ελαχιστων εξαιρεσεων) και μετα ξενους παικταραδες απο μισο και πανω με ενα ταβανι στο 1μισι για κατι εξαιρετικο. Θα κοιτουσα τα πολλα λεφτα να τα ριξω στον αξονα και με τη σειρα σε: χαφ - επιθετικο - τερματοφυλακα - στοπερ. Αυτοι οι 4 ποδοσφαιριστες μαζι πρεπει να παιρνουν μινιμουμ 5 εκατομμυρια ευρω. Απο τους τωρινους για βασικους θα κρατουσα το Σουηδο, το Μπακακη και το Μανταλο και για παγκο/εξεδρα τους Σοϊλεδη, Κορδερο, Τζανετοπουλο, Αραβιδη, Ανακογλου. Αυτους. Οι υπολοιποι θα ηταν ΟΛΟΙ ειτε πιτσιρικαδες Ελληνες ειτε ξενοι με 500 και πανω συμβολαια. Θα κλειδωνα το μπατζετ περιπου στο δεκαρικο και θα εριχνα και ενα διφραγκο για τμημα σκαουτινγκ. Θα εριχνα 1 στις ακαδημιες καθε χρονο και θα σφουγγαριζα απο τον οργανισμο οτιδηποτε εχει σχεση με παλαιμαχο που ξερει τι σημαινει ΑΕΚ και με κοιταζει με τα ματια δακρυσμενα.

Συνολικα θα ειχα εναν προϋπολογισμο τμηματος περιπου στα 18 εκατομμυρια ευρω και θα στοχευα αποκλειστικα στο πρωταθλημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω να πω το εξης.

 

Αν παρεις 3 γαμημενους παιχτες του 1 μυριου κι αλλους 4 καργιοληδες των 250 χιλιαδων, φτανεις τα 4 + 2 (τα φετινα) = 6 μυρια ευρω. Δλδ πιθανως πιο κατω απο Σαββιδη Αλαφουζο.

 

Κι εμεις ειμαστε τοσο στερημενοι που θα χυνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω αφου δεν υπαρχει γηπεδο (δεν σκαω γι αυτο) που πανε τα λεφτα 2 ετων

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω αφου δεν υπαρχει γηπεδο (δεν σκαω γι αυτο) που πανε τα λεφτα 2 ετων

 

παντελονι

Link to comment
Share on other sites

για παοκ και ο στεφενς ηταν κινηση εκτος πραγματικοτητας..

το μονο προπονητη σοβαρο που φερανε μετα απο χρονια τον διωξανε σαν ταβερνιαρη κωνστανταρα..

δε τους φοβαμαι αυτους..

εχουν αντισωματα μαλακιας που οτιδηποτε υγιες το σκοτωνουνε,

λαουντρουπ δεν ερχεται.

οποιος και να ρθει ξαναλεω ο δανος δεν ηταν αυτος που ητανε.

θα μαζεψει ενα καρο παικτες απο σλοβακιες ,δανιες,γεωργιες,φεροες,ιταλιες ,

παικτες που δεν εχεις ξανακουσει..

οχι οτι θα παρει μιζες..

απλα την εχει δει αλλιως στην καριερα του..

του δινω 4 μηνες πριν την απολυση ,

χωρις πλακα.

 

Ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη που μου ανοιγεις και βασιζεται σε υποθεσεις εργασιας. Εγω εξεταζω το γεγονος οτι για πρωτη φορα ο Σαββιδης εχει σφουγγαρισει τα δυο στρατοπεδα και φερνει κανονικο τεχνικο Διευθυντη. Σαφως και ξερω οτι ο Αρνεσεν την εχει δει κυνηγος ταλεντων. Επαναλαμβανω ομως οτι θα ανοιξει αγορες σε μια ομαδα που αυτη τη στιγμη εχει καλυτερη βαθμολογια απο τον Παναθηναικο στην ΟΥΕΦΑ και ειναι το Ν2 της χωρας (εκει εχουμε φτασει). Ξερω οτι υπαρχει προβλημα φανελλας και ενας οργανισμος που καθετι υγιες το φτυνει, αλλα αυτη τη φορα ουτε υπερηλικα θα φερει (ο οποιος ηταν εξυπνος και καταλαβε απο την πρωτη συνεντευξη τυπου που ηρθε) ουτε θα διαλεξει παικτες για τον προπονητη καποιος Βρυζας ή καποιος Κωνσταντινιδης χωρις να τον ρωτησει φερνοντας Κουμαλο και Βιβιαν. Αν ο Δανος αντεξει το κλιμα και το πραγμα παραμεινει στο στυλ "αδιαφορια" οπως φετος, ο ΠΑΟΚ θα κανει καλα πραγματα. Αν ξεκινησουν απο το καλοκαιρι με τα παμε για πρωταθλημα και γαμαμε με το στομα, τοτε ναι, θα παρουν παλι τ αρχιδια μου και ο Ρωσος θα ξαναπληρωνει αποζημιωσεις σε τουριστες.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ να σου απαντησω. Θα εριχνα τα λεφτα "του γηπεδου" στην ομαδα. Πρωτα απ ολα θα επαιρνα προπονητη και θα του εδινα τα κλειδια, μετατρεποντας το Μπαγεβιτς σε Προεδρο, σφουγγαριζοντας τον Ασλανιδη. Ο προπονητης που στο ιδανικο σεναριο θα ηταν ο Μπιελσα θα ειχε και εναν τεχνικο διευθυντη πιθανοτατα τον Ιβιτς ή καποιο παραπαιδι του Πητερ Κενυον. Θα εριχνα μετα λεφτα στην ομαδα. Που σημαινει οτι θα ειχα μια ομαδα με συμβολαια στα 100-150 για Ελληνες παικτες (για εκει ειναι οι Ελληνες ποδοσφαιριστες πλην ελαχιστων εξαιρεσεων) και μετα ξενους παικταραδες απο μισο και πανω με ενα ταβανι στο 1μισι για κατι εξαιρετικο. Θα κοιτουσα τα πολλα λεφτα να τα ριξω στον αξονα και με τη σειρα σε: χαφ - επιθετικο - τερματοφυλακα - στοπερ. Αυτοι οι 4 ποδοσφαιριστες μαζι πρεπει να παιρνουν μινιμουμ 5 εκατομμυρια ευρω. Απο τους τωρινους για βασικους θα κρατουσα το Σουηδο, το Μπακακη και το Μανταλο και για παγκο/εξεδρα τους Σοϊλεδη, Κορδερο, Τζανετοπουλο, Αραβιδη, Ανακογλου. Αυτους. Οι υπολοιποι θα ηταν ΟΛΟΙ ειτε πιτσιρικαδες Ελληνες ειτε ξενοι με 500 και πανω συμβολαια. Θα κλειδωνα το μπατζετ περιπου στο δεκαρικο και θα εριχνα και ενα διφραγκο για τμημα σκαουτινγκ. Θα εριχνα 1 στις ακαδημιες καθε χρονο και θα σφουγγαριζα απο τον οργανισμο οτιδηποτε εχει σχεση με παλαιμαχο που ξερει τι σημαινει ΑΕΚ και με κοιταζει με τα ματια δακρυσμενα.

Συνολικα θα ειχα εναν προϋπολογισμο τμηματος περιπου στα 18 εκατομμυρια ευρω και θα στοχευα αποκλειστικα στο πρωταθλημα.

 

Οκ. 10 μυρια λοιπον μπατζετ συμβολαιων. Αρα συμφωνουμε τωρα που με καταλαβες.

 

Συμφωνω γενικα.

Link to comment
Share on other sites

παντελονι

 

Ε αυτο ειπα πριν αλλα ο Ζαστρο λεει προεχει αλλο πλανο. Οποτε ρωταω αν σχετιζεται με Elite και πρεπει να δειχνει σταθερα κερδη μεγαλα. Δεν ξερω απλα ρωταω δεδομενου πως ουτε ενημερωση εχω ουτε ακρες. Αλλα και παντελονι να ναι, γιατι δεν χτυπα τα 30 του ΤσουΛου; Περιεργα μου φαινονται αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω να πω το εξης.

 

Αν παρεις 3 γαμημενους παιχτες του 1 μυριου κι αλλους 4 καργιοληδες των 250 χιλιαδων, φτανεις τα 4 + 2 (τα φετινα) = 6 μυρια ευρω. Δλδ πιθανως πιο κατω απο Σαββιδη Αλαφουζο.

 

Κι εμεις ειμαστε τοσο στερημενοι που θα χυνουμε.

 

Ετσι ακριβως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

στις δοσεις του δντ

 

Μηπως τελικα η ομαδα δεν ειναι και τοσο ζερο και πρεπει να καλυφθουν καποιες πρωην τρυπες (πλην δημοσιου) για να μην εχουν προβλημα πρωην μετοχοι;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τελικα η ομαδα δεν ειναι και τοσο ζερο και πρεπει να καλυφθουν καποιες πρωην τρυπες (πλην δημοσιου) για να μην εχουν προβλημα πρωην μετοχοι;

 

Οχι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω αφου δεν υπαρχει γηπεδο (δεν σκαω γι αυτο) που πανε τα λεφτα 2 ετων

 

Σε αναβάθμιση εξοπλισμού κοριων.

Link to comment
Share on other sites

Σε αναβάθμιση εξοπλισμού κοριων.

 

xD μαλακα θα γραφω ως το πρωι να διαψευδει ο Ζαστρος. Θα ξεκινησω απο Μοργκαν Στανλευ και θα φτασω μεχρι μιζες σε ΣΥΡΙΖΑ

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
ποιος παοκ τωρα ρε...

θα τελειωσει παλι το παραμυθι απο τους Καμορες και τους Ραπτοπουλους. δε μπορουν τα παλικαρια.

Του χρονου ανεβαινει και η γρια, θα κανουν λιγο παραπανω χουλιαμα εδω στην πολη και τελος παμε για αλλα. παλι πλευοφφ με γεωργιαδη θα ειναι

 

Και με τον μελισσανιδη αρχισε ο χουλιαμας,ακουγα τον βλακα το γιατρο,τον ηρακληδεα φιλογαυρο μωρε,που λεγε οτι βλεπει να μην κανει τιποτε η ΑΕΚ,να ειναι το πολυ 5-6η,οτι τρωμε παραμυθι με αγια σοφια,ο μελισσανιδης δεν βαζει φραγκο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση οτι ηδη βλεπω και μικρες απαιτησεις σε μπατζετ.

 

Οποτε

ή θεωρουμε οτι θα ειμαστε τοσο καυλωμενοι ως κοσμος που θα τους γαμησουμε

ή πιστευουμε σε Ντουσκο-Δελλες

Ή απλα εχουμε τρομαξει τοσο με τα χρεη που δεν απαιτουμε και πολλα. Απλα ελπιζουμε με τα λιγα.

 

Θα δουμε και την συνεχια στο poll βεβαια (ελπιζω μονο ολοι να διαβαζουν το πρωτο ποστ να καταλαβουν τι ρωταω).

Link to comment
Share on other sites

ε το τοπικ ειναι μπατζετ ΑΕΚ..προφανως σε υποθεσεις εργασιας θα γινεται οποιαδηποτε κουβεντα xD

 

Κλαιω

Link to comment
Share on other sites

Και με τον μελισσανιδη αρχισε ο χουλιαμας,ακουγα τον βλακα το γιατρο,τον ηρακληδεα φιλογαυρο μωρε,που λεγε οτι βλεπει να μην κανει τιποτε η ΑΕΚ,να ειναι το πολυ 5-6η,οτι τρωμε παραμυθι με αγια σοφια,ο μελισσανιδης δεν βαζει φραγκο κλπ.

 

Δε μου λες ρε Σαξον αγορι μου μην εισαι τιποτα ανωμαλος; Δηλαδη και εγω ας πουμε διαβαζω Νικοβλακοπουλο και Γαβαθιωτη αλλα το κανω για ως ασκηση θυμου. Εσυ με αυτους ουτε καν να νευριασεις δεν γινεται. Τι φαση;

Link to comment
Share on other sites

Όχι πολιτικά φίλε.

Αν και θα με ενδιέφερε το σχόλιο του χρήστη Zastro.

 

Ε η πτωχευση δεν αφορα μονο την ΑΕΚ και τον Μελισσανιδη

Link to comment
Share on other sites

Όχι πολιτικά φίλε.

Αν και θα με ενδιέφερε το σχόλιο του χρήστη Zastro.

 

Τι θες βρε μαλακα; Πρωτη φορα Αριστερα δε θελατε; Ε παρτε τωρα το γλυκακι σας και μη μιλατε. Που ξαφνικα ολοι μου ψηφισατε "για να γινουν μεταρρυθμισεις". θελετε να δειτε και το χαρτι της συμφωνιας;

Το 'χω δει εγω κι αυτο αρκει. Αντε και γαμηθειτε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

NIAOY OR NEVER

 

Δύο χρόνια τώρα, ΟΥΤΕ ΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ,ΟΥΤΕ ΓΗΠΕΔΟ. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΑ «ΘΕΜΕΛΙΑ» ΑΥΤΩΝ. Τϊποτα. Και ξεκίνησαν-και συνεχίζουν να ειναι-όλα τόσο γεμάτα μεγαλομανία.

 

Ακουσε λοιπόν φίλε Δημητράκη: Εμεις βάζουμε το χρόνο που εσύ δεν έχεις και εσύ βάζεις το χρήμα που δεν έχουμε. Αυτή ήταν η «σιωπηρή συμφωνία» μετά την καταδίκη και την εκτέλεση δια του υποβιβασμου της ΑΕΚ. Συναινέσαμε σιωπηρά,πνηχτά και αναπόδραστα (ωραία λέξη). Ονειρευόμενοι άπαντες ο καθένας το μικρό του όνειρο. Εμεις να ξαναδούμε την ΑΕΚ καθαρή και κυρίως πρωταγωνήστρια όπως παλιά και εσύ να μπεις στο γήπεδο-μαυσωλείο for ever. Ο.Κ. Εσυμφωνήσαμε.

 

Αλλα τα μέχρι τώρα, μας «ρίχνεις». Γιατί εμεις βάζουμε και τα δύο. Και την πίστωση του χρόνου και την πίστωση των χρημάτων.

 

Τι θα γίνει με την πάρτυ σου να ξέρουμε. Θα αναλάβεις -αθέσμιτα πάντα,μπρρρρ- την πίστωση για το γήπεδο και το ρόστερ,ναι ή ου;Η πάρε απόφαση πέντε πράγματα, ή πάρε δρόμο να φωνάξουμε τον Δημητρέλο.

 

http://dailytripes.gr/blog/2015/05/22/%CE%B1%CF%86%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%BF%CF%83/

 

attachment.php?attachmentid=2127&stc=1&d=1433030558

 

Γιατι λειπει ο μελισσανιδης,ε? xD

post-14-14425776640175_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε αυτό εγώ το είχα φτιάξει, που το βρήκες;

 

Υπόσχομαι να φτιαχτεί άμεσα καινούριο, με προσθήκες νεων αφθαρτων ατόμων.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×