Jump to content

Μπάτζετ 2015/16


nikos
 Share

Ελάχιστο Μπάτζετ  

31 members have voted

  1. 1. Ελάχιστο Μπάτζετ

    • Στα επίπεδα ΟΣΦΠ (να ξηλώσει τσέπη ο τίγρης)
    • Μικρότερο από ΟΣΦΠ αλλά μεγαλύτερο από τους άλλους 2
    • Στα επίπεδα ΠΑΟ-ΠΑΟΚ
    • Αρκεί και μικρότερο από ΠΑΟ-ΠΑΟΚ


Recommended Posts

Στις προγραμματικές του δηλώσεις είχε μιλήσει για έσοδα-έξοδα.

Σου αφήνω τους αριθμούς να τους γράψεις εσύ και να δούμε τι είναι και δεν είναι ο πόντιος.

 

Δεν προκειται να γραψω αριθμους γιατι ο Μελισσανιδης αμφισβητει τους αριθμους που βγαζουμε εμεις. Ισολογισμο σαν ερασιτεχνικο σωματειο δεν προκειται να δεις. Εχουμε μονο τα εγγραφα απο Νοβα και ΟΠΑΠ που τα περσινα λεφτα πηγαν απευθειας στη ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ. Εικαζουμε ομως οτι ο κουμπαρας εχει τα 5 που λεει αυτος και οχι τα 12 που λεω εγω. Σου λεει οτι αυτο το ταληρο ειναι εκει για να τσονταριστει στο γηπεδο οταν και εφοσον. Δεν μπορω να κανω ασφαλη παραθεση και θα ηταν και ντροπη εκ μερους μου να πω οτι το ποσο ειναι Χ. Εκτιμησεις μπορω να κανω και καλη τη πιστει δεχομαι οτι το σουρπλους ειναι 5 και οχι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

αποδομει ολο το τοπικ και απανταει σε οοολουουουους εσας γατακια

ο κυριος η-παπια-θα-τη-βρει-τη-λιμνη-καζαμπουμπου.

 

Οσο θυμαμαι ρε Γιωργο κατι πυρινα αρθρα του ιδιου "να μας πει ο Ντεμης ποσο ειναι το μπατζετ και γιατι δεν το λεει" και κατι ρεπορταζ του στυλ "3η σε συμβολαια η ΑΕΚ - μεγαλωνει ετσι η λιμνη;" υποτροπιαζω.

Γραφει απιθανα πραγματα ο ανθρωπος αυτη τη στιγμη. Εχει ξεπερασει καθε προηγουμενο και εχει γινει Σηφακης στη θεση του Σηφακη.

Link to comment
Share on other sites

αποδομει ολο το τοπικ και απανταει σε οοολουουουους εσας γατακια

ο κυριος η-παπια-θα-τη-βρει-τη-λιμνη-καζαμπουμπου.

 

Ετσι. Καμια σημασια τα μπατζετ.

 

Η Τσελσι με την Τριγλια Ραφηνας ξεκινανε απο την ιδια αφετηρια του χρονου. Ειναι θεμα επιλογων και φανελας μονο. Στα οποια εμεις υπερεχουμε εναντι των αντιπαλων μας γιατι ετσι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι. Καμια σημασια τα μπατζετ.

 

Η Τσελσι με την Τριγλια Ραφηνας ξεκινανε απο την ιδια αφετηρια του χρονου. Ειναι θεμα επιλογων και φανελας μονο. Στα οποια εμεις υπερεχουμε εναντι των αντιπαλων μας γιατι ετσι.

 

xD

Link to comment
Share on other sites

-kαταρχήν το ερώτημα είναι λίγο για τον πούτσο (συγγνώμη Νίκο)... που αυθόρμητα μου'ρχεται να απαντήσω με τρολάρισμα του στυλ "αν ήμουν Μελισανίδης θα πούλαγα 2 παπόρια και θα έφερνα μπροστά Καβάνι-Φαλκάο και Αντσελότι για πάγκο"... για να γουστάρει και ο Αβραμίδης και να μη φέρει το Δημητρέλο πίσω, αλλά και ο Ζάστρος που δεν του ανοίγονται οι "αγορές"... (μου θύμισε Ντέμη που δεν του σήκωνε ο Πανόπουλος το τηλέφωνο...)

 

Σταματήστε να βλέπετε τα πάντα σε "μπάτζετ"... ο ίδιος ο Ζάστρος ανεφερε για την ΑΕΚ 92-95, ίσως την καλύτερη ομάδα όλων των εποχών στο ελ.ποδόσφαιρο, που σε"μπάτζετ" ήταν τρίτη στη σειρά... πριν 2-3 μήνες ο Σαβίδης έδωσε σχεδόν 1.5Μ για να πάρει εναν Ρικάρντο Κόστα που τον είδα κανα 2 φορές κι αναφώνησα "Γιώργαρε Σαρρή, δηλαδή εσύ που στρίβεις κι όλας πόσο να κοστίζεις...?" Στην Αγγλία ο Ρίκι Λάμπερτ, που είναι η βρετανική εκδοχή του Αλέκου Τάτση, κοστολογείται στα 7Μ κι αν έφερνε τέτοιο παίχτη εδώ με περισσότερα από 10κ θα ήταν σκανδαλώδης σπατάλη...

 

Καθήστε να δούμε τι ψάρια θα πιάνουν αυτοί που θα'ρθουν και μετά κριτικάρουμε... ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟ ΣΤΟΝ ΠΟΛΥΧΡΟΝΕΜΕΝΟ. Απλά το να μου φέρει αύριο τον Φαν Ντε Φαρ πχ με 4 μύρια κι αλλους 2 τέτοιους δε μου λέει τίποτα αν δεν τον δω πως κλοτσάει το τόπι... (άσχετο, αλλά μιας και το φερε η κουβέντα πρέπει να είμαι ο μόνος εδώ μέσα που θεωρεί απάτη τον Φαν ντε Φαρ -διαχρονικά μιλάω, όχι τώρα που'ναι παλαίμαχος...)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι. Καμια σημασια τα μπατζετ.

 

Η Τσελσι με την Τριγλια Ραφηνας ξεκινανε απο την ιδια αφετηρια του χρονου. Ειναι θεμα επιλογων και φανελας μονο. Στα οποια εμεις υπερεχουμε εναντι των αντιπαλων μας γιατι ετσι.

 

Ρε γατάκι βοιωτέ αν όμως ο ντρογκμπά πέρυσι έβαζε από την τσέπη του για να παίξει στην ένδοξη τριγλία και σε παστέλωνε τώρα δεν θα ειρωνευόσουν τον έγκριτο καζατζόγλου.

 

Στα σοβαρά τώρα,αν στα pay roll της παε είναι κάτι καθυστερημένα τύπου καζατζόγλου τότε υπάρχει μεγάλο θέμα.Μεγαλύτερο κι από το μπάτζετ.

Link to comment
Share on other sites

μα το τρομακτικο-απιστευτο ειναι οτι δε τα παιρνουν..

το κανουν τσαμπα.

 

Το τρομακτικό είναι ότι αυτό το άτομο έχει βρει εργοδότη που τον πληρώνει.

Link to comment
Share on other sites

-kαταρχήν το ερώτημα είναι λίγο για τον πούτσο (συγγνώμη Νίκο)... που αυθόρμητα μου'ρχεται να απαντήσω με τρολάρισμα του στυλ "αν ήμουν Μελισανίδης θα πούλαγα 2 παπόρια και θα έφερνα μπροστά Καβάνι-Φαλκάο και Αντσελότι για πάγκο"... για να γουστάρει και ο Αβραμίδης και να μη φέρει το Δημητρέλο πίσω, αλλά και ο Ζάστρος που δεν του ανοίγονται οι "αγορές"... (μου θύμισε Ντέμη που δεν του σήκωνε ο Πανόπουλος το τηλέφωνο...)

 

Σταματήστε να βλέπετε τα πάντα σε "μπάτζετ"... ο ίδιος ο Ζάστρος ανεφερε για την ΑΕΚ 92-95, ίσως την καλύτερη ομάδα όλων των εποχών στο ελ.ποδόσφαιρο, που σε"μπάτζετ" ήταν τρίτη στη σειρά... πριν 2-3 μήνες ο Σαβίδης έδωσε σχεδόν 1.5Μ για να πάρει εναν Ρικάρντο Κόστα που τον είδα κανα 2 φορές κι αναφώνησα "Γιώργαρε Σαρρή, δηλαδή εσύ που στρίβεις κι όλας πόσο να κοστίζεις...?" Στην Αγγλία ο Ρίκι Λάμπερτ, που είναι η βρετανική εκδοχή του Αλέκου Τάτση, κοστολογείται στα 7Μ κι αν έφερνε τέτοιο παίχτη εδώ με περισσότερα από 10κ θα ήταν σκανδαλώδης σπατάλη...

 

Καθήστε να δούμε τι ψάρια θα πιάνουν αυτοί που θα'ρθουν και μετά κριτικάρουμε... ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟ ΣΤΟΝ ΠΟΛΥΧΡΟΝΕΜΕΝΟ. Απλά το να μου φέρει αύριο τον Φαν Ντε Φαρ πχ με 4 μύρια κι αλλους 2 τέτοιους δε μου λέει τίποτα αν δεν τον δω πως κλοτσάει το τόπι... (άσχετο, αλλά μιας και το φερε η κουβέντα πρέπει να είμαι ο μόνος εδώ μέσα που θεωρεί απάτη τον Φαν ντε Φαρ -διαχρονικά μιλάω, όχι τώρα που'ναι παλαίμαχος...)

 

Καταλαβετε οτι ισχυει το αντιστροφο.

 

Αν το ερωτημα ηταν "αν ησασταν εσεις με τα λεφτα του Μελ τι θα κανατε?" ολοι θα ψηφιζαν αυτο που λες, δλδ την πανω-πανω απαντηση.

 

Αντιθετως εγω ρωταω στην θεση του Μελ (που ολοι ξερουμε οτι ειναι σφιχτος κλπ) τι μπατζετ θα θεωρουσατε το ΜΙΝΙΜΟΥΜ απαραιτητο για μεγαλη ομαδα απο του χρονου. Και μαλιστα καλυψα και τα εξωαγωνιστικα (50-50 κλπ) για να μην μπερδευουμε τις κουβεντες.

 

Υγ. Υπαρχουν μεγεθη μπατζετ. Εξηγησα παραπανω. Δεν χρειαζεται να ειςαι πρωτος. Αλλα δεν γινεται με μπατζετ 2 εκ να χτυπας ομαδα με μπατζετ 20 εκ. Γιατι σημερα εκει βρισκεσαι. Καπου πρεπει να πας στο περιπου, πώς να το κανουμε δεν θα καταργησουμε την παγκοσμια λογικη στο ποδοσφαιρο. Αλλιως και οι Πανθρακικοι πανε για πρωταθλημα καθε χρονο.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Το τρομακτικό είναι ότι αυτό το άτομο έχει βρει εργοδότη που τον πληρώνει.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβετε οτι ισχυει το αντιστροφο.

 

Αν το ερωτημα ηταν "αν ησασταν εσεις με τα λεφτα του Μελ τι θα κανατε?" ολοι θα ψηφιζαν αυτο που λες, δλδ την πανω-πανω απαντηση.

 

Αντιθετω εγω ρωταω στην θεση του Μελ (που ολοι ξερουμε οτι ειναι σφιχτος κλπ) τι μπατζετ θα θεωρουσατε το μινιμουμ απαραιτητο για μεγαλη ομαδα.

 

Ανοίγεις θέματα που δεν πρέπει.

Ήδη ο καζατζόγλου εμμέσως σου είπε να το βουλώσεις αλλά εσύ επιμένεις.

Πρόσεχε γιατί οι καιροί είναι πονηροί.

Φιλικά.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις θέματα που δεν πρέπει.

Ήδη ο καζατζόγλου εμμέσως σου είπε να το βουλώσεις αλλά εσύ επιμένεις.

Πρόσεχε γιατί οι καιροί είναι πονηροί.

Φιλικά.

 

:D

 

Ειπαμε κανει τζιζ.

 

Ενω επι Κουληδων ηταν καλα να τα λεμε. Βοηθουσαμε την ομαδα να μην μικρυνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
Μελισσανίδης: "Επιστροφή με ομαδάρα και γήπεδο"

Οι οπαδοί της Ένωσης του είπαν ότι έτσι όπως έχει η κατάσταση θα πρέπει η ομάδα να πάει στην Γ' Εθνική για να ξεχρεώσει με τον Τίγρη να απαντάει: "Αν γίνει αυτό που λέτε. δηλαδή πάει η ομάδα στο Ερασιτεχνικό, και εμπλακώ με κάποιο τρόπο ο στόχος πρέπει να είναι η ΑΕΚ σε τρία χρόνια στην Α' Εθνική με ομαδάρα και γήπεδο. Το παν τώρα για την ΑΕΚ είναι το γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια".

 

Δημοσίευση: 23 Απρ. 2013

 

 

«Και τώρα να κάνουμε ομαδάρα»

 

Σαφές μήνυμα του Δ. Μελισσανίδη στους συνεργάτες του αμέσως μετά την εξασφάλιση της επιστροφής της ΑΕΚ στη super league.Αυτό είναι και το βασικό μέλημα της επόμενης μέρας. «Τώρα πάμε όλοι μαζί να κάνουμε ομαδάρα», ήταν το σαφές μήνυμα που έστειλε ο Δημήτρης Μελισσανίδης.

 

Τελευταία ενημέρωση 26/05/2015

 

h εμεις η κανεις,παμε για πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παπατζης δεν ειναι. Ουτε εχει παρεκκλινει απο τις προγραμματικες δηλωσεις του. Στο μονο κομματι που εχει πει -χοντρες- μαλακιες ειναι στο γηπεδο. Στα υπολοιπα οτι ακριβως ειπε, το κανει. Αλλο αν εμεις πιστευουμε αρδ ή κανουμε ονειρωξεις και τα ρεστα. Συνεπεστατος ειναι προς την ομαδα ο Μελισσανιδης και εχει καταφερει με μια παρα πολυ φτηνη ομαδα να παρουσιαζει κατι ανωτερο. Δεν ειναι δυνατον να μην αναγνωριζουμε οτι πχ ο Μανταλος ειναι ο καλυτερος σου χαφ και παιρνει 90 χιλιαρικα, ουτε οτι σου εφερε εναν παικτη (Γιοχανσον) με τον οποιο γουσταρεις και ο παικτης παιρνει σκαρτα 200. Μονο με το μαλακα το Μακη την εχει πατησει μεχρι στιγμης και με καποιους Ελληνες αναλωσιμους που λες ΟΚ, Β και Γ Εθνικη ημουνα, ποιος τους γαμει. Εννοειται οτι αν με παει Α Εθνικη με το Σαρρη και το Ροβα θα κραζω απ το πρωι μεχρι το βραδυ, αλλα ολες οι ενδειξεις δειχνουν το αντιθετο.

 

Μην πιανουμε λοιπον τα ακρα στην κριτικη και γινομαστε αντικλεφτακηδες. Υπαρχει ενα πλανο βιωσιμοτητας και μαλιστα μακρας διαρκειας. Τα μειον αυτου του πλανου ειναι πρωτον και κυριον τα καταλοιπα του οργανισμου και της νοοτροπιας ξανθοπουλου που εχει αναπτυχθει στο συλλογο, δευτερον ο Μπαγεβιτς γενικο αφεντικο στο τμημα και τριτον η μη προθεση του αφανους αφεντικου να σπρωξει κανα κοκαλακι για να ζεσταθει ο κοσμος. Σε ολα τα υπολοιπα εχει κανει αυτο που πρεπει να κανει και επαναλαμβανω οτι σε σχεση πχ με το Σαββιδη που εχει βαλει πολλα λεφτα, εχει καλυτερα αποτελεσματα. ΟΚ δε μπηκε μπροστα για να σε βαλει σε ενα μνημονιο οπως εκανε ο Αλαφου με τον ΠΑΟ για 3 χρονια, αλλα εχει σκεφτει κανεις αν ο ΑΕΚτζης ειχε την υπομονη ή την ωριμοτητα να περιμενει πχ 3 χρονια στην Α Εθνικη και να τρωει σφαλιαρες απο την Καλλονη; Εβδομος βγηκε προπερσι ο Αλαφουζος και επαιξε μπαραζ με το Σεριφη. Εφαγε ο "ευρωπαιος" σφαλιαρα και εμεινε εκτος Ευρωπης, κατι που εσυ το επαθες μονο με το Δημητρελο.

 

Ειναι καποια πραγματακια που πρεπει να τα σκεφτουμε πριν κραξουμε και κυριως να δουμε τι θελει να κανει ο Μελισσανιδης και οχι τι θελουμε εμεις να κανει ο Μελισσανιδης. Ο Μελισσανιδης παει να δημιουργησει μια ΑΕΚ αυταρκη που δεν θα ξαναφτασει ποτέ στο σημειο να τη διοικει ενας επαγγελματιας παικτης του ποκερ και ενας ροκας απο την Αιγινα. Που δεν εχω τιποτα με τους ανθρωπους, αλλα ειναι τραγικο για το τριτο brand της χωρας, μια παραδοσιακη δυναμη που μαζευε εφοπλες μια ζωη στη διοικηση, να σερνεται και λοιδωρειται απο πουστρακια στυλ Κομποτη, Τσακιρη και του καθε απιθανου που εβγαζε το κομπλεξ ετων πανω της. Ε ο Μελισσανιδης αυτο το εκοψε μαχαιρι και ακομα και τη Β Εθνικη ασχολουνται μαζι σου. Οι δε "συμμαχοι" κρυβονται απο πισω σου και περιμενουν να σπασεις το συστημα ΕΣΥ που περασες την ξεφτιλα του Κρουσσωνα και της Διασταυρωσης Ραφηνας και οχι οι ιδιοι που κουτσα στραβα βελτιωσαν τη θεση τους και εκαναν ιστορικα αλματα (βλεπε τελος θεματος χρεων ΠΑΟΚ με τα 10,8 του Σαββιδη)

 

Πλανο υπαρχει, το προβλημα θα ηταν να μην υπηρχε πλανο και το πραγμα να τσουλαγε στο στυλ βλεποντας και κανοντας. Το μοναδικο προβλημα ειναι το γηπεδο που εδω που τα λεμε εχει ψιλοξεχαστει απο τον κοσμο και οι περισσοτεροι απλως περιμενουν καμια μπουλντοζα και μπετα. Εκει επρεπε να ειναι περισσοτερο φειδωλος και να εξηγησει οτι αυτα τα πραγματα θελουν και κοπο και χρονο και χρημα. Αυτος ειπε οτι σε δυο χρονια (δηλαδη στην Α Εθνικη) θα παιζεις στη Φιλαδελφεια. Εκει εκανε τη μεγαλη μαλακια πολυ απλα γιατι περιστοιχιζεται απο τυπους που του λενε παντα το αισιοδοξο σεναριο και τον γλυφουνε συστηματικα. Οχι οτι ο ιδιος δεν ειναι παρορμητικος, ισα ισα. Αλλα εκει εκτεθηκε και οσο συνεχιζεται η κοροϊδια με τις καθαρογραμμενες αποφασεις και λοιπες παπαριες, συνεχιζει να εκτιθεται.

 

Με κάλυψες απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα πρωταθληματα τις κουπες την παιρνουν ενα απο τα 2-3 πρωτα μπατζετ.

 

Ξαναλεω οτι αυτη η αστειοτητα οτι δεν μετρανε καθολου τα μπατζετ πρεπει να τελειωνει καποια στιγμη. Οι Πανθρακικοι δεν πανε για πρωταθλημα.

 

Αν ο ιπποποταμος εχει μπατζετ συμβολαιων 20 μυρια, το μινιμουμ που μπορω να φανταστω οτι χρειαζεσαι, ειναι στα μισα, αντε και λιγο λιγοτερο. Με την ελπιδα οτι αυτοι θα την ξαναπαθουν με τιποτα Αφελαιδες κι εσυ θα εισαι πιο ευστοχος.

 

Με αυτην την λογικη πρεπει να παρεις παιχτες συνολικης αξιας 6-7 εκ ευρω, πραγμα που καταλαβαινουμε οτι αποκλειεται.

 

Τωρα αν θες να παρεις κανα πρωταθλημα τυπου '89, οκ αυτη η μικροελπιδα παιζει παντα και για ολους.

 

Εγω συμφωνω με αυτο που ειπε ο Σεπουλτουρα21 οτι αν θες να πεις "ηρθαμε" πρεπει μα εχεις εστω 1 ευρω μπατζετ απο τους ΠΑΟ-ΠΑΟΚ (πραγμα που επισης ψιλοαποκλειεται απο ο,τι φαινεται) ακομα και για ψυχολογικους λογους.

 

Με μεταγραφες - στοιχηματα και στηριζομενοι στο αετισιο ματι του Μπαγεβιτς (την ιδια ωρα που ο Σαββιδης εχει παρει τεχνικο διευθυντη με αρχιδια), ο αντικεινενικος στοχος πρεπει να ειναι η τριαδα.

 

Φοβαμαι οτι το αφεντικο δεν το εχει καταλαβει ακομα αυτο, αλλα δεν ξερω κι αν το καταλαβαινε αν θα αλλαζε κατι.

 

Πλεον φθηνοι παιχταραδες δεν υπαρχουν, θα πετυχεις κανενα λαχειο στην καλυτερη, στους 4-5 που θα παρεις.

 

 

Δεν ειμαστε στην δεκαετια το ´90 να βρεις Σαβεβσκι, Μπατιστα, Κετσμπαγια και Τσιαρτα ετσι ευκολα, τι να κανουμε τωρα δλδ....

Link to comment
Share on other sites

το μπαζτετ πρεπει να ειναι 8-10 Μ τωρα αυτα ειναι πανω απο σαββιδη δεν ξερω γιατι ο σαββιδης σημερα που μιλαμε εχιε πιο κατω και απο σενα (φευγουν νομποα, κοστα, παπδοπουλος, ιταντζ εφυγε κατσικας)

 

φθηνοι παιχταραδες δεν υπαρχουν αλλα υπαρχουν φτηνα εργαλεια και στην ελλαδα αν τα βρεις κανεις παπαδες

 

φθηνο εργαλειο ηταν ο σουηδος, πιθανον (αν δειξει οτι εδειξε και στην πορτογαλια) ειναι ο σιμοες τετοιους θα βρεις αν ψαξεις και εχεις ακρες

 

απο εκει και περα θες σε αμυνα και επιθεση οχι εργαλεια αλλα παιχτες που να μπορουν να κανουν διαφορα, κεντρικο αμυντικο καλο για να μαθουν και οι υπολοιποι που εχεις και να παρουν μαθηματα

 

και σεντερ φορ που στο κουτι θα μπορει να κανει την διαφορα

 

απο εκει και περα το θεαμα το φερνουν οι πλαγιοι γιατι αυτοι ειτε συγκλινοντας ειτε ανοιγοντας δημιουργουν χωρους η προυποθεσεις για φασεις και εκει πρεπει να εχεις

1ον γρηγορους παιχτες

2ον καλη τριπλα

3ον να μπορουν να τελειωσουν φασεις

Link to comment
Share on other sites

Ε, συμφωνουμε πανω κατω.

 

Να βρεις εργαλεια για το κεντρο (βρηκες υποτιθεται), ακομα και για τερμα και αριστερο μπακ.

 

Αλλα οι 3 μπροστα και ο στοπερ θελουν ΛΕΦΤΑ.

 

Δεν υπαρχει πολυ φθηνος και ταυτοχρονα παιχταρας σεντερ φορ ή μεσοεπιθετικος.

Πρεπει να ψιλοξηλωθεις.

 

Οταν διαβαζουμε για Βαργκας (παιζει να ειναι χειροτερος του Λεοναρντο) και Ορλαντο Σα (το transfermarkt τον εχει αξια Αραβιδαρου) πού ακριβως παμε ρε παιδες;

Link to comment
Share on other sites

φετος στο Βελγιο το σηκωσε η Γανδη, παλιοτερα στη Γαλλια το σηκωσε η Μονπελιε κοντρα στην Παρι, συμπερασμα τα budget δε χτιζουν ομαδες 100%. το μεγαλο στοιχημα του Μελ ειναι οι γκρανκασες στην ΕΠΟ.

Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχουν εξαιρεσεις. Κατα 90% κουπα σηκωνει ενα απο τα 3 πρωτα μπατζετ ομως.

 

Εγω επιμενω να τσεκαρουμε και τι παραπανω εχουμε απο μπουγατσοβαζελους, γιατι κι αυτοι με την ιδια λογικη εχουν τουλαχιστον τις ιδιες πιθανοτητες με μας.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη απο Μπουγατσοβαζελους θα εχουμε λιγοτερα παιχνιδια. Μινιμουμ δηλαδη 6 παιχνιδια λιγοτερα ως τον Γεναρη. Κοινως καλο θα ηταν ως τοτε να εχουμε χτισει ενα +5 απο τον δευτερο και με 1-2 προσθηκες σε εκεινη την μεταγραφικη περιοδο να παμε για πρωταθλημα. Καπου εκει θα ειναι και οι εκλογες της ΕΠΟ.

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην εχουμε 6 παιχνιδια λιγοτερα απο τον παοκ..

γυρευε απο ποια αλβανικη ομαδα θα αποκλειστουνε σε κανα μηνα που θα ξεκινησουν

ως 4οι που θα βγουν στα πλει οφ.

 

Θα περασουν. Εμπιστευομαι λαβρακια Αρνεσεν απο Γεωργια-Αζερμπαιτζαν

xD

Link to comment
Share on other sites

Κανενας αλλος περι μπατζετ?

 

Ψηφιστε λεμε, τσαμπα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος να εκτοξεύσει το μπάτζετ του εμφανίζεται ο ΠΑΟΚ, ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου. Η έλευση του Φρανκ Άρνεσεν, αναμένεται να αλλάξει αρκετά πράγματα στη δομή και τη στελέχωση του αγωνιστικού τμήματος και ο Δανός φαίνεται πως έχει πάρει τις απαραίτητες εγγυήσεις για ένα σημαντικό μπάτζετ, προκειμένου να τα καταφέρει.

 

Σύμφωνα με τη Live Sport, ο νέος αθλητικός διευθυντής του Δικεφάλου έχει εξασφαλίσει τη διαχείριση ενός μπάτζετ που θα φτάνει τουλάχιστον τα 20 εκατομμύρια ευρώ, με τον Ιβάν Σαββίδη να έχει ανάψει φυσικά το πράσινο φως. Ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ φαίνεται πως έχει πειστεί για τις ικανότητες του Άρνεσεν και θέλει να επενδύσει στις ικανότητές του, προκειμένου ο ΠΑΟΚ να πρωταγωνιστήσει σε βάθος τριετίας σε Ελλάδα και Ευρώπη.

 

τωρα χωρις πλακα,ευχομαι να μην ισχυει γιατι μενουμε παρα πολυ πισω. οσο αχρηστοι και να ειναι εκει πανω, αν ισχυει περνανε σε αλλο επιπεδο.

στο επιπεδο που ηλπιζα οτι θα ειμαστε κι εμεις σημερα οταν εγινε η πεσαδα και ασχοληθηκε ο Μελισσανιδης.

 

υγ. αυτο που με ανησυχει ειναι οτι δεν το γραφει καμια "γατα" ξερω 'γω, αλλα μια καπως πιο σοβαρη εφημεριδα.

Link to comment
Share on other sites

Μπουκο μια ζωη μαλακες δεν θα ειναι, δεν γινεται. οπως και να εχει μιλαμε για 3-4 επιπεδα πανω, δεν εινια οτι ανεβαζει λιγο το χαρτι.

 

εγω λεω οτι αν ισχυει μενουμε παρα πολυ πισω με τον τζαμπατζη τον δικο μας.

Link to comment
Share on other sites

Μπουκο μια ζωη μαλακες δεν θα ειναι, δεν γινεται. οπως και να εχει μιλαμε για 3-4 επιπεδα πανω, δεν εινια οτι ανεβαζει λιγο το χαρτι.

 

εγω λεω οτι αν ισχυει μενουμε παρα πολυ πισω με τον τζαμπατζη τον δικο μας.

 

90 χρόνια πάντως, που τα λες και 1 και 2 ζωές, 3μάλακες είναι

 

ετσι ειν'η ζωή και πως να την αλλάξεις...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×