Jump to content

Bukowski
 Share

Recommended Posts

Στήβεν Αβραμίδης

 

Σημείο 5. { κάπου εδώ έχουμε αφήσει το παιχνίδι κι έχουμε τα κομβικά σημεία για την συνέχεια } . Έγινε λοιπόν μια συνάντηση την Κυριακή το μεσημέρι κάπου στην Ανάβυσο και δόθηκαν εκατέρωθεν εξηγήσεις. Είναι τρομερά εκτιμητέο από την δική μας πλευρά οτι ο ? ογιέτ συνέχεια δηλώνει οτι περνάει καλά εδώ, αμείβεται στην ώρα του κι οτι θέλει διακρίσεις κι όχι τόσο πολύ το χρήμα κι έχει συγκεκριμένες απαιτήσεις, οι οποίες είναι ξεκάθαρες, ωμές και σταράτες. Είναι αυτό που ψάχνει ο Μελισσανίδης : Ας το πούμε ξανά, την έλλειψη ιδιοτέλειας.

Σημείο 6. Από την άλλη μεριά, εκτιμήθηκε δεόντως το καινόυργιο άδειασμα στον Μπάγιεβιτς. Είχε ανακοινώσει πριμ εκατό χιλιάδων στους παίκτες ο βάτραχος και μπαίνοντας ο Μελισσανίδης στα αποδυτήρια, το αύξησε κατά 50%. Όπως εκτιμήθηκε το οτι θα κάνει τα πάντα για να φέρει τον γυμναστή του από την Ινγκλετέρα – σημείο που τα είχανε βρει βέβαια όταν δεν ικανοποίησαν την επιθυμία του ? ογιέτ για εξτρέμ – καθώς και τον ξαναδανεισμό του Αργεντίνου.

Σημείο 7. Οι παίκτες που έχουν πέσει στο τραπέζι για αντικατάσταση, φυσικά και δεν θα γραφούν ακόμα από εμένα. Είναι όμως όλοι καταγεγραμμένοι κι απλά βοηθώντας,  να αναφέρω οτι έχουν να κάνουν με την σωματοδομή τους και την ταχύτητα τους. ? έραν του οτι στερούνται ευρωπαϊκής εμπειρίας. Οι αντικαταστάσεις δεν έχουν να κάνουν τόσο πολύ φυσικά με την Ευρώπη, αλλά πιο πολύ για να μικρύνει η απόσταση με τον πρωτοπόρο. Να πω επίσης οτι είναι πέντε. Σε αυτά, η δική μας πλευρά συναίνεσε και οι αποστάσεις έχουν αρχίσει να αμβλύνονται.

Όλα αυτά όμως είναι σε θεωρητικό επίπεδο. Είναι μια κουβέντα ανάμεσα σε έναν σαλταδόρο κι έναν τεχνοκράτη. ? ου τώρα είναι ακόμα στα μέλια, κύρια από την δική μας πλευρά. Ο άλλος, δεν έχει τέτοια σκαμπανεβάσματα. Ο άλλος είναι νέος και θέλει αφού κάνει το αγροτικό του, να επιστρέψει εκεί που ανήκει. Όπως κάθε σοβαρός άνθρωπος που θέλει να φύγει από την Ελλάδα. Βλέπετε ο ? ογιέτ, συνομιλώντας με τους δικούς μας ανθρώπους του χώρου, γρήγορα έχει καταλάβει την εκτίμηση που έχουν όλοι για τους αντιπάλους κι άρα ξέρει τον βόθρο. Μην ξεχνάμε και το σοκ που έχει πάθει με τα capital controls, με τα οποία κανείς Έλληνας δεν ασχολείται πια, λες κι είναι απόφαση του Σόιμπλε. Τέλος πάντων, ας μην επεκταθούμε. Το σίγουρο είναι οτι ο ? ογιέτ δεν γλύφει και πιστεύει πολύ στον εαυτό του. Το σίγουρο είναι επίσης,  οτι σαν Ουρουγουανός διαχειρίζεται εύκολα τις μπανανίες και θα μπορούσε αυτό το κομβικό σημείο να μας δώσει κάτι σε οργάνωση. Α, ξέχασα. Είναι πολύ θετικός στο να έχει τεχνικό διευθυντή και να κάνει αυτός τις μεταγραφές. Ο ? ογιέτ απλά υπέδειξε θέσεις.

 

http://dailytripes.gr/blog/2016/02/15/%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%B2%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%B9%CE%B1/#comments

 

 

..Το φως του φεγγαριού... says:

? ρος Latinos : Αυτήν την στιγμή, εκεί είμαστε. Ο Μελισσανίδης διάγει έρωτα, κι ο ? ογιέτ γουστάρει την αμπαλλοσύνη μας, το μπουρδέλο που βρήκε κι οτι οι εξετάσεις του έχουν να κάνουν απλά με έναν αντίπαλο της πλάκας. Επίσης στα αποδυτήρια, όταν φωνάζανε οι παίκτες » έλα, έλα «, ρώτησε να μάθει τι σημαίνει αυτό, κι όταν του είπαν, ανέβηκε σε ένα σκαμνί και φώναζε κι αυτός το έλα, στον εγγυητή. Είναι ένα πράμα σαν τον Σιμεόνε, αυστηρός με απαιτήσεις και ταυτόχρονα σαν παιδάκι που παίζει αυτό που αγαπάει με τα παιδιά του. Με τα οποία γίνεται ένα στις χαρές και στις λύπες. Γι’ αυτό είδες στα αποδυτήρια να έχουν πάει όλοι είτε του πάγκου είτε εκτός αποστολής, και γλεντάγανε. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ.
Υγ. Σήμερα αποφασίσθηκε οτι το Σάββατο ξεκινάει ο Τζιμπούρ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΕΣ & ΕΝΩΣΙΤΙΚΕς ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΚΑΣ !

 

Τρίτη, 16 Φεβρουαρίου 2016 09:04 ? ογέτ: «? άμε για Τσάμπιονς Λιγκ»
 
87a197bb147ccfd14c35804f04db8cbb_L.jpg

Ο Γκουστάβο ? ογέτ μίλησε στο ισπανικό ραδιόφωνο «Cadena Ser» και αναφέρθηκε στην τεράστια επιτυχία του περασμένου Σαββάτου απέναντι στον Ολυμπιακό.  

«Ήταν μια μεγάλη επιτυχία. Οι παίκτες πλέον καταλαβαίνουν αυτά που θέλουμε και αυτό βγαίνει στο γήπεδο. Έχουμε αυτοπεποίθηση. Για μένα η εμπειρία είναι σημαντική. Έκανα το σωστό ερχόμενος στην Ελλάδα. Ήταν ευκαιρία για μένα η ΑΕΚ. Θα δούμε τι θα γίνει το καλοκαίρι. Αν θα προπονήσω στην Ισπανία; Θα δούμε. Κάποια στιγμή αν υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες γιατί όχι;», τόνισε.

Και πρόσθεσε: «Τώρα, πάμε για τη δεύτερη θέση, να βγούμε στο Τσάμπιονς Λιγκ, να περάσουμε στον τελικό και να πάρουμε το κύπελλο. ? ρέπει να πω ότι η ατμόσφαιρα είναι μοναδική. Το ντέρμπι ήταν μια γιορτή για μας. Βοήθησε πολύ ο κόσμος. Για μένα ήταν μια ξεχωριστή μέρα. Ήταν ένα κλασσικό ντέρμπι όπως τα Ρεαλ-Μπαρτσελόνα. ? ολύ δύσκολο αφού ο Ολυμπιακός είναι πάνω από τους υπόλοιπους, αλλά του σπάσαμε το αήττητο. Κάναμε χαρούμενο τον κόσμο κι αυτό μετράει πολύ».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ? ΑΛΙ ΜΑΣ ? ΟΡΡΩΝΕΙ

Ο ? ΟΓΙΕ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ? ΟΡΤΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ....

εδω ειναι το ζουμι κυριοι!!  :

 

 

? ογιέτ: «Νιώθω οπαδός της ΑΕΚ κι αυτό θα παίξει ρόλο για το μέλλον» a54ff6cfc1b4f1e32045cbc48d34cca1.jpg Ο Ουρουγουανός τεχνικός αναφέρθηκε στο δέσιμο του με την Ένωση, στο παιχνίδι με τον Ηρακλή, αλλά και στη νίκη στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό

 

Να νιώθει... οπαδός της ΑΕΚ έχει αρχίσει ο Γκουστάβο ? ογιέτ και δεν έκρυψε ότι αυτό το δέσιμό του με την ομάδα, θα παίξει ρόλο στην απόφασή του για το μέλλον του. Μιλώντας στη Nova o τεχνικός της Ένωσης τόνισε: «Όταν η ομάδα νικάει, μας βοηθάει όλους και μας φέρνει πιο κοντά με τον κόσμο. Αυτό είναι σίγουρα θετικό και ενδεχομένως να παίξει ρόλο για το μέλλον. Σίγουρα με επηρεάζει θετικά και φυσικά δεν είναι μόνο δικό μου θέμα αλλά όλου του προπονητικού τιμ. Όταν ερχόμαστε και μένουμε σε μια ομάδα, νιώθουμε όλο και περισσότεροι οπαδοί της. Όταν χάνει η ομάδα υποφέρουμε, όταν νικάει το διασκεδάζουμε και εννοείται ότι αυτό μας επηρεάζει για όποια απόφαση πάρουμε στο μέλλον».

Link to comment
Share on other sites

Νταξ, φανερό ότι μας χαιρετάει. Ελπίζω να είναι φίδια

γιατι ρε συ Duck?

το αντιθετο μαρτυρανε οι δηλωσεις του!

Link to comment
Share on other sites

Ευαίσθητες χορδές άγγιξε. ? άνω που βρήκαμε επαγγελματία μας προκύπτει οπαδός. Οπότε θα πάει με μυγδαλα ο άλλος να το τουμπάρει.

? ότε πρόλαβε και μας αγάπησε, δεν ξέρω 

Σωστο και παρα πολυ αυτο που λες, ομως απο την αλλη προσωπικα δεν αποκλειω το συναισθημα απο καποιον που δεν γνωριζω.

υγ(ειμαι φυσει αισιοδοξος)

Link to comment
Share on other sites

? ονηρουλης ο Γκας.. Στανταρ εχει παρει πρεφα οτι ο κοσμος τον παει, ειπαμε χαζος δεν ειναι, απο mind games προφανως κατεχει αφου απο το νησι μας ηρθε, να τον χορεψει τον καβουρα με τον κοσμο να βαραει παλαμακια προκειμενου να μεινει.

Link to comment
Share on other sites

ΓΚΟΥ ΧΟΥ ΓΚΟΥ ΧΟΥ

 

? ογέτ: «Θέλω να επιστρέψω στην Αγγλία»
Την επιθυμία να εργαστεί ξανά στην Αγγλία εξέφρασε ο Γκουστάβο ? ογέτ σε συνέντευξή του στο Sky Sports. «Μπορεί να μείνω, αλλά βασικός μου στόχος είναι η Premier League», είπε. 
 
Αποκαλυπτικός όσον αφορά στις προθέσεις του για το μέλλον του ήταν ο Γκουστάβο ? ογέτ. Σε συνέντευξή του στο Sky Sports, που έκανε για το λόγο αυτό αποστολή στην Ελλάδα και επισκέφτηκε τα Σπάτα αλλά και το ΟΑΚΑ, ο Ουρουγουανός προπονητής ήταν ξεκάθαρος. 
 
«Έχω αφοσιωθεί σε μια ομάδα που μου δίνει την ευκαιρία να κατακτήσω πράγματα, αλλά έχω μικρή χρονική δέσμευση. Το συμβόλαιό μου λήγει τον Ιούνιο», τόνισε και πρόσθεσε: «Το μέλλον είναι ανοιχτό, κανείς δεν ξέρει πού θα είμαι του χρόνου. Κάνω κάποια πράγματα με το σκεπτικό πως ίσως είμαι εδώ ξανά, αλλά την ίδια στιγμή σκοπός μου είναι να επιστρέψω στην Premier League. Δεν υπάρχει αμφιβολία γι’ αυτό». 
 
Όσο για την απόφασή του να δουλέψει στην Ελλάδα, ήταν συνειδητή. «Ήθελα να βγω από την Αγγλία. Για πολλά χρόνια ήμουν συγκεντρωμένος σε όσα γίνονταν εκεί και ήθελα να ανοίξω τους ορίζοντές μου για να δω αν κάποια πράγματα για τα οποία είμαστε πεπεισμένοι στην Αγγλία μπορούν να λειτουργήσουν σε ένα διαφορετικό περιβάλλον και σε μια άλλη νοοτροπία, πιο ευρωπαϊκή. Μέχρι τώρα μπορώ να πω πως λειτουργούν», δήλωσε. 
 
Τέλος, αναφορικά με την απόλυσή του από τη Σάντερλαντ, είπε: «Είμαι ρεαλιστής και ξέρω το ρίσκο που υπάρχει για τους προπονητές και πώς λειτουργούν τα πράγματα. Το μόνο πράγμα από το οποίο απογοητεύτηκα από τον εαυτό μου, ήταν πως τη δεύτερη χρονιά δεν κατάφερα να κάνω την ομάδα να παίζει όπως ήθελα». 
 
Στο ρεπορτάζ του Sky Sports φιλοξενούνται και γνώμες φίλων της ΑΕΚ για τον ? ογέτ, που κρίνουν θετικά το έργο του στην ομάδα. 
 
Δείτε σε αυτό το λινκ όλη τη συνέντευξη.
Link to comment
Share on other sites

 

ΓΚΟΥ ΧΟΥ ΓΚΟΥ ΧΟΥ

 

? ογέτ: «Θέλω να επιστρέψω στην Αγγλία»
Την επιθυμία να εργαστεί ξανά στην Αγγλία εξέφρασε ο Γκουστάβο ? ογέτ σε συνέντευξή του στο Sky Sports. «Μπορεί να μείνω, αλλά βασικός μου στόχος είναι η Premier League», είπε. 
 
Αποκαλυπτικός όσον αφορά στις προθέσεις του για το μέλλον του ήταν ο Γκουστάβο ? ογέτ. Σε συνέντευξή του στο Sky Sports, που έκανε για το λόγο αυτό αποστολή στην Ελλάδα και επισκέφτηκε τα Σπάτα αλλά και το ΟΑΚΑ, ο Ουρουγουανός προπονητής ήταν ξεκάθαρος. 
 
«Έχω αφοσιωθεί σε μια ομάδα που μου δίνει την ευκαιρία να κατακτήσω πράγματα, αλλά έχω μικρή χρονική δέσμευση. Το συμβόλαιό μου λήγει τον Ιούνιο», τόνισε και πρόσθεσε: «Το μέλλον είναι ανοιχτό, κανείς δεν ξέρει πού θα είμαι του χρόνου. Κάνω κάποια πράγματα με το σκεπτικό πως ίσως είμαι εδώ ξανά, αλλά την ίδια στιγμή σκοπός μου είναι να επιστρέψω στην Premier League. Δεν υπάρχει αμφιβολία γι’ αυτό». 
 
Όσο για την απόφασή του να δουλέψει στην Ελλάδα, ήταν συνειδητή. «Ήθελα να βγω από την Αγγλία. Για πολλά χρόνια ήμουν συγκεντρωμένος σε όσα γίνονταν εκεί και ήθελα να ανοίξω τους ορίζοντές μου για να δω αν κάποια πράγματα για τα οποία είμαστε πεπεισμένοι στην Αγγλία μπορούν να λειτουργήσουν σε ένα διαφορετικό περιβάλλον και σε μια άλλη νοοτροπία, πιο ευρωπαϊκή. Μέχρι τώρα μπορώ να πω πως λειτουργούν», δήλωσε. 
 
Τέλος, αναφορικά με την απόλυσή του από τη Σάντερλαντ, είπε: «Είμαι ρεαλιστής και ξέρω το ρίσκο που υπάρχει για τους προπονητές και πώς λειτουργούν τα πράγματα. Το μόνο πράγμα από το οποίο απογοητεύτηκα από τον εαυτό μου, ήταν πως τη δεύτερη χρονιά δεν κατάφερα να κάνω την ομάδα να παίζει όπως ήθελα». 
 
Στο ρεπορτάζ του Sky Sports φιλοξενούνται και γνώμες φίλων της ΑΕΚ για τον ? ογέτ, που κρίνουν θετικά το έργο του στην ομάδα. 
 
Δείτε σε αυτό το λινκ όλη τη συνέντευξη.

 

 

Ήμουν αισδόδοξος μέχρι τώρα όσον αφορά την παραμονή του, αλλά αυτό με απογοήτευσε λίγο. Δύσκολα τα πράματα. Ας ελπίσουμε να μην του προσφέρει ομ΄δα της ? ρέμιερ συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν του ερθει καλη προταση, να φυγει. Ειναι νεος προπονητης και φιλοδοξος.

Να τον χασω μονος μου δεν σηκωνω. Εχει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μενει ο πογιετ παιδια. Σου φερνουν λουτσεσκου απο ξανθη

Επαφη εχει γινει δεν ειναι τελειωμενο

Link to comment
Share on other sites

Λουτσεσκου=ευκαιρια να ασχοληθω ενεργα με το τμημα γυναικειου ποδοσφαιρου σαλας.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Κρατήστε στην ΑΕΚ τον ? ογιέ αλλιώς θα ξεκινήσω ανένδοτο. Υπενθυμίζω ότι έχω Χάμπο στο πλευρό μου, θα πεθάνετε όλοι

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αν φυγει ο πογιετ πρεπει να ερθει προπονητης ιδιου επιπεδου απο τοπ πρωταθλημα.Αν φερεις λουτσεσκου τον Νοεμβρη παλι προπονητη θα ψαχνεις...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω κάτι κι επειδή στην ΑΕΚ έχουμε κάνει το λάθος επιστήμη, είμαι βέβαιος ότι δεν θα εξαντληθούν όλες οι πιθανότητες να μείνει ο ? ογιέ. Στο μεταξύ ο Μελισσανίδης και το σύστημά του είναι κίνδυνος-θάνατος. Τους έχω απολύτως ικανούς να αφήσουν τον ? ογιέ να φύγει και να φέρουν κάνα παρτάλι καφενόβιο γκρανκάσα που θα προπονεί την ομάδα εν μέσω τάβλι, ούζου και μεζέ ντομάτα με χοντρό αλάτι. Είμαι βέβαιος ότι στην ΑΕΚ είναι αρκετά μαλάκες αυτοί που παίρνουν αποφάσεις, τόσο ώστε να εγκαταλείψουν το πλάνο "σοβαρός-σύγχρονος-κανονικός προπονητής" και να γυρίσουμε πάλι σε επιλογές όπως η παραπάνω ή στην καλύτερη κάνας Δέλλας που είναι και καλό παιδί και στον Ατρόμητο πήρε εμπειρίες και απέδειξε πράγματα (απαραίτητο κενό για χριστοπαναγίες).

 

Από την άλλη χθες μιλήσαμε λίγο με τον Τόλη στο τηλέφωνο και αποφασίσαμε ότι ο ? ογιέ θα ήθελε να μείνει έστω έναν χρόνο ακόμα. Δηλαδή δεν ξέρω αν είναι πολύ καλύτερα στη Χ ομάδα της Αγγλίας που θα παίζει για τη σωτηρία της και όσο να πεις κλάιν μάιν... Γούσταρε ο πουστράκος στο μισογεμάτο και φλεγόμενο ΟΑΚΑ και στην Αγγλία δεν έχει τέτοια για εκείνον. Στην παρούσα φάση δεν είναι και τόσο κακή περίπτωση η ΑΕΚ για τον ? ογιέ αν δεχτούμε ότι η εναλλακτική του δεν είναι ξέρω γω η Λίβερπουλ, αρκεί βέβαια να του φέρουν 3-4 κανονικούς ποδοσφαιριστές και όχι υπερπάρταλους. ? ράγμα που απ' ότι φαίνεται θα κρίνει τα πάντα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest ziopeppe

ο ? ογιετ θα θελει να μεινει γιανα κτυπησει το πρωταθλημα , να παιξει ευρωπη κ να ανεβασει τις μετοχες του.

 

αλλα γιανα μπορεσει να το κανει αυτο θα πρεπει να του δωσουν χρημα να φερει παικτες απτο πανω ραφι.  με πεκχαρτ κ λοιπα  δν ανεβαινεις επιπεδο.

κ επειδη χρημα δεν προκειτε να του δωσουν με καμια παναγια , αυτος ειναι ο λόγος που δν πιστευω οτι θα μεινει.

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ νωρις να πεις οτιδηποτε γι αυτο ουτε ο ιδιος κλεινει καμια πορτα ουτε τιποτα

 

αμα η προταση ειναι απο την σουοσνι την γουτφορντ και συναφη θα μεινει εδω, ετσι και αλλιως πλεον ειναι αφεντικο στα παντα

 

αν η προταση ειναι απο σαουθαμπτον γουεστ χαμ και πανω προφανως οτι και να του ταξεις εδω εκει θα παει.

 

τοσο απλα και ομορφα δεν χρειαζεται ουτε αναλυσεις ουτε πυνηρικη φυσικη.

Link to comment
Share on other sites

Τα εως τωρα στοιχεια ειναι :

1. Αξιολογηση εργου θετικη

2. Θεληση ΑΕΚ θετικη

3. Θεληση Χανιμπαλ θετικη υπο προϋποθεσεις.

Του δινεις 3 μεταγραφες (εαν δεν εχει καλυτερη προταση απο αλλη ομαδα) και κλεινει το ζητημα.

Ολα αυτα απο Απριλιο και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με το μισογεματο φλεγομενο οακα, δεν υπαρχει. Αν δεν εχει προταση απο μετριοκαλη αγγλικη ομαδα, φανταζομαι θα θελει να μεινει μηπως κανει τιποτα στην ευρωπη με εμας και τον βοηθησει αυτο να επιστρεψει στο νησι.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×