Jump to content

Bukowski
 Share

Recommended Posts

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Τα επομενα τροπαια της Ε? Ο θα εχουν σχημα νεκροκεφαλης πιστο αντιγραφο του κρανιου του Γκιρτζικη. Και τωρα που το γραφω τι μου ηρθε.....καλα φανταζεστε να ψοφησει ο σερβος...? Λαικο προσκυνημα στα σπατα 1-2 χρονια με απαλη μουσικη Καζαντζιδη υποκρουση...μουμιοποιηση σαν τον Λενιν....ονοματα Ντουσαν Μπαεβιτς παντου σε γηπεδα προπονητηρια δρομους κτλ....! Δεν θα ξεμπερδευσουμε ευκολα ακομα και οταν ψοφησει....! Ρε τι παθαμε....!

Link to comment
Share on other sites

1ο μερος συνεντευξης στο σκαι

 

Για τον καιρό στην Ελλάδα και την κρίση;

 

«Όσον αφορά τον καιρό είναι κάτι το εκπληκτικό. Φεβρουάριο μήνα να κυκλοφορείς με κοντομάνικο. Σε ότι αφορά την κρίση, στο ποδόσφαιρο είναι λίγο δύσκολο να την αναγνωρίσεις διότι είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα. 

 

Στο αγωνιστικό κομμάτι είμαστε πάρα πολύ καλά γιατί πάνω απ’ όλα κερδίζουμε»

 

Για το πως βλέπει το πρωτάθλημα στην Ελλάδα;

 

«? ρώτα απ’ όλα θέλω να πω ότι πρέπει να προσαρμοστούμε. Χρειαζόμαστε χρόνο για να γνωρίσουμε πως παίζουν οι αντίπαλοι. Σιγά σιγά αρχίζω και το γνωρίζω το πρωτάθλημα και προφανώς υπάρχει μια διαφορά του πρώτου από τις υπόλοιπες ομάδες».

 

Για τον Ατρόμητο και τον Δέλλα:

 

«Καταρχήν θέλω να πω δεν γνώριζα ότι η ΑΕΚ είχε δώσει τον τελευταίο της αγώνα πριν τον υποβιβασμό, προφανώς όμως και γνώριζα για τον πρώην προπονητή.  Είναι ένα πολύ ειδικό παιχνίδι για τον κόσμο αλλά και τα παιδιά που ήταν μαζί, αλλά και τον ίδιο φαντάζομαι.

 

Για μένα με όλο το σεβαστό στον προπονητή είναι ένα ακόμη παιχνίδι πρωταθλήματος και θέλω να προετοιμάσω την ομάδα μου όσο γίνεται καλύτερα για να είναι σε καλύτερη κατάσταση. Είναι μέρος του ποδοσφαίρου να αλλάζουν οι προπονητές, αλλά εμείς πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι μας».

 

Για το σύστημα το 4-3-3 και τη μεταμόρφωση κάποιων παικτών;

 

«Νομίζω από φυσικού μας βολεύει πάρα πολύ το 4-3-3. Το θέμα ήταν να μπορέσουν να το κατανοήσουν οι παίκτες. Να κατανοήσουν πως πρέπει να έχουν την κατοχή, να ξέρουν τις θέσεις τους, κάτι που μπόρεσαν να το κάνουν και το είδαμε αυτό με χαρακτηριστικό παράδειγμα τον Γιόχανσον. Είναι ο παίκτης ο οποίος προσαρμόστηκε άμεσα, είναι boxtoboxμε αποτέλεσμα να μπορεί να σκοράρει».

 

Για το αν είναι «τρελοί» οι οπαδοί της ΑΕΚ;

 

«Είναι τρελοί, είναι καλοί τρελοί. Στηρίζουν και σπρώχνουν την ομάδα σε όλες τις εκδηλώσεις και τους καταλαβαίνω απόλυτα γιατί κι εγώ από την μέρα που ήρθα νιώθω ο νούμερο 1 οπαδός της».

 

Για τα δημοσιεύματα από την Αγγλία που γράφουν ότι μπορεί να γυρίσει πίσω;

 

«Τους ευχαριστώ πολύ, όμως είμαι καλά και ο στόχος μου είναι να μπορέσουμε να συνεχίσουμε τις νίκες για να είμαι κι εγώ χαρούμενος και όλη η οικογένεια της ΑΕΚ».

 

Link to comment
Share on other sites

Τα επομενα τροπαια της Ε? Ο θα εχουν σχημα νεκροκεφαλης πιστο αντιγραφο του κρανιου του Γκιρτζικη. Και τωρα που το γραφω τι μου ηρθε.....καλα φανταζεστε να ψοφησει ο σερβος...? Λαικο προσκυνημα στα σπατα 1-2 χρονια με απαλη μουσικη Καζαντζιδη υποκρουση...μουμιοποιηση σαν τον Λενιν....ονοματα Ντουσαν Μπαεβιτς παντου σε γηπεδα προπονητηρια δρομους κτλ....! Δεν θα ξεμπερδευσουμε ευκολα ακομα και οταν ψοφησει....! Ρε τι παθαμε....!

 

9635_0.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

9635_0.jpg

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΝΑΙ ΝΑΙ αυτο ειχα στο μυαλο μου χαχαχαχαχα ωραιος ρε Αρη !!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τα επομενα τροπαια της Ε? Ο θα εχουν σχημα νεκροκεφαλης πιστο αντιγραφο του κρανιου του Γκιρτζικη. Και τωρα που το γραφω τι μου ηρθε.....καλα φανταζεστε να ψοφησει ο σερβος...? Λαικο προσκυνημα στα σπατα 1-2 χρονια με απαλη μουσικη Καζαντζιδη υποκρουση...μουμιοποιηση σαν τον Λενιν....ονοματα Ντουσαν Μπαεβιτς παντου σε γηπεδα προπονητηρια δρομους κτλ....! Δεν θα ξεμπερδευσουμε ευκολα ακομα και οταν ψοφησει....! Ρε τι παθαμε....!

Ας ψοφησει αυτος και τον στελνουμε και με τιμες αρχηγου κρατους

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Γκας ? ογιέτ στη συνέντευξή του στον ΣΚΑΪ:

 

Για τον Ολυμπιακό: «? ρώτος στόχος είναι να είμαστε πρώτοι στο κανονικό πρωτάθλημα, πριν τα πλέι οφ, με όλο το σεβασμό στον Ολυμπιακό. Στόχος μας επίσης είναι να δώσουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε για να βγούμε πρώτοι στα πλέι οφ. ? ολλές ομάδες ξοδεύουν ενέργεια και μένουν έπειτα από δυνάμεις. Δεν είναι νορμάλ σε καμία χώρα στον κόσμο μια ομάδα να έχει τόσο μεγάλη απόσταση από τις υπόλοιπες στο πρωτάθλημα. Η Ρεάλ, η Μπαρτσελόνα, η Μάντσεστερ, όλοι μπορεί να χάσουν. Βρισκόμαστε στην 21η αγωνιστική και δεν είναι λογικό να έχει κερδίσει ο Ολυμπιακός και να έχει μόνο μία ισοπαλία. Όλες οι ομάδες παίζουν χωρίς να υπολογίζουν τον Ολυμπιακό. ? εριμένω πως και πως αυτό το παιχνίδι. Είναι ειδικό παιχνίδι για εμένα. Θέλω να είμαστε οι πρώτοι που θα νικήσουμε τον Ολυμπιακό. Θέλω να δω την εικόνα της ομάδας ώστε να καταγράψω πως πάμε».

 

Για τις μεταγραφές: «Ουδέποτε ζήτησα κάποια ενίσχυση για την άμυνα, είμαι ικανοποιημένος από τους παίκτες μου. Ψάχναμε έναν δεξιό εξτρέμ, έναν σπέσιαλ παίκτη που θα ήταν δεξιοπόδαρος και θα ήταν πολύ γρήγορος. Είχαμε τρεις περιπτώσεις: ο πρώτος ήταν πολύ ακριβός, ο δεύτερος δεν ήθελε να έρθει, με τον τρίτο το παλέψαμε ως το τέλος, αλλά δεν τα καταφέραμε. Τον Ζουκουλίνι τον ξέρω πολύ καλά, δίνει πολύ ενέργεια στο κέντρο και θα βοηθήσει τους υπόλοιπους χαφ. Θα βοηθήσει στα πλέι οφ, όταν θα είναι σε καλύτερη κατάσταση. Ο ? έκχαρτ είναι παίκτης περιοχής, χρειαζόμασταν έναν τέτοιο ποδοσφαιριστή που θα γεμίζει την περιοχή. Θα μπορέσει να βελτιωθεί. Είναι μια ευκαιρία για εκείνον, για να βρει τα πατήματα του και να μας βοηθήσει. Σε καμία περίπτωση δεν είχαμε συγκεκριμένο αριθμό παικτών που θέλαμε. Ηθελα παίκτες που θα βοηθήσουν την ομάδα και θα στηρίξουν τη συνολική δουλειά που γίνεται».

 

Για τη βελτίωση παικτών του: «Η βελτίωση οφείλεται αποκλειστικά στην προπόνηση. ? ροσπαθούμε να ξέρει ο παίκτης τι πρέπει να κάνει. Να τους δώσουμε λύσεις για να είναι στον αγώνα στην καλύτερη κατάσταση. Ο Σιμόες είναι ο ποδοσφαιριστής που κατάλαβε αμέσως όσα ζητάμε. Κάθε παίκτη έχει δικά του χαρακτηριστικά. ? ροσπαθούμε καθημερινά να βρούμε το βασικό στοιχείο. Κάθε προπονητής θέλει να προσθέσει νέα στοιχεία με τα χαρακτηριστικά ου. Δεν ισχύει πως ο ένας είναι καλύτερος. Ο Τζανετόπουλος έχει πρόβλημα να ταιριάξει με τους Κολοβέτσιο, Λαμπρόπουλο και τον Αρθο. Ο Αρθο μπορεί να καταλάβει το παιχνίδι και να κάνει παιχνίδι από πίσω. Δεν θα είναι έκπληξη να παίξει στα επόμενα ματς ο Τζανετόπουλος».

Link to comment
Share on other sites

? λήρη και απόλυτη κάλυψη σε όλους γία όλα από τον πογιετ. Μην ξαναγραφτεί ότι ζήτησε αμυντικό κάλυψε μέχρι και τους φροντιστες με αυτά που είπε.

 

Βράδυ θα φύγεις γουσταβε

Link to comment
Share on other sites

Και θα μαστε ιδιαιτερα χαρούμενοι που ο Σάκης ο Τσιωλαρος θα κληθεί επιτέλους να αποδείξει την αξία του στην αγαπημένη μας ομάδα, μετά από τόσες αναβολές.

Link to comment
Share on other sites

? λήρη και απόλυτη κάλυψη σε όλους γία όλα από τον πογιετ. Μην ξαναγραφτεί ότι ζήτησε αμυντικό κάλυψε μέχρι και τους φροντιστες με αυτά που είπε.

 

Βράδυ θα φύγεις γουσταβε

Δεν ξαναμιλαω για αμυντικο. ? αντως ο ιδιος το Δεκεμβρη ειπε για αμυντικο και τον αφησε απ οξω γιατι προκρινε δεξιο ακραιο και χαφ λογω οικονομικης στενοτητος.

 

Ακομη ενας που αποδεχεται τη μαυριλα στο οικονομικο και ο Γκους. Κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Την συγκεκριμενη νυχτα θα ειναι του Αγιου Βαρθρολομαιου παντως και θα φυγουν και αλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Άντε λοιπόν να τα γράψουμε εδώ για να μη χάνονται στα τόπικ των αγώνων. 

Στην ΑΕΚ, όσοι καταλαβαίνουμε και αντιλαμβανόμαστε πέντε, δέκα πράγματα, ξέρουμε πάρα πολύ καλά ότι το νούμερο ένα και μοναδικό εμπόδιο στο να πάει η ΑΕΚ μπροστά και ο νούμερο ένα και μοναδικός κίνδυνος να ξαναγυρίσει η ΑΕΚ σε εποχές 2010-13 είναι αυτό το απολίθωμα από το Μόσταρ που κάνω στην άκρη τα όποια πλην ποδοσφαίρου κουσούρια έχει και θυμίζω ότι με το άθλημα έχει μείνει 25 χρόνια πίσω σε όλα τα επίπεδα, από το στήσιμο των κώνων στην προπόνηση μέχρι την ύπαρξη πολύπλοκων διαδικασιών στη διοίκηση μια ανώνυμης ποδοσφαιρικής εταιρείας.  

Η αντίληψη λοιπόν του παραπάνω κινδύνου και η προσδοκία μας να αποψιλωθεί ο ρόλος του σκατόψυχου, μας κάνει πολλές φορές να προσκολώμαστε τόσο πολύ σε όποιον προπονητή εμφανίζεται πάνω από τον ανύπαρκτο Μ.Ο. των Ελλήνων συναδέλφων του, που παραγνωρίζουμε σχεδόν πάντα τρανταχτές αδυναμίες του, το πραγματικό του επίπεδο ή ακόμα ακόμα και την ίδια του τη διάθεση να "ηγηθεί" εν πάση περιπτώσει αυτού του "αγώνα".

Κάποτε ήταν ο Φερέρ, μετά ο Χιμένεθ και τώρα ο ? ογέτ. 

Σε αυτό το μπλέξιμο αρχίζει και πλέκεται πάντα μα πάντα το ίδιο γαϊτανάκι. 

Οι κακοί Έλληνες και οι επαγγελματίες ξένοι, οι μεγάλες και αδιαμφισβήτητες ικανότητες του κόουτς, ο ασυμβίβαστος χαρακτήρας του με το καθεστώς και το παρακράτος της ΑΕΚ κ.α. τέτοια. 

Σε πολλά ή ίσως και σε όλα να υπάρχει και υπάρχει αλήθεια, αλλά διάολε υπάρχει και ένα μέρος που λέγεται αγωνιστικός χώρος και ένα όργανο στον ανθρώπινο οργανισμό που λέγεται εγκέφαλος. 

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι πριν πάμε παρακάτω, ο ? ογέτ ανεξάρτητα από το αν είναι καλός ή κακός προπονητής, είναι ? ΡΟ? ΟΝΗΤΗΣ. Δεν είναι Τεννές, δεν είναι Δέλλας, δεν είναι Ουζουνίδης. 

Το πρόβλημα λοιπόν που υπάρχει;

Στο γαμήδι το γήπεδο υπάρχει και σε αυτό που βλέπουν τα μάτια μας 3 μήνες τώρα και κάνουμε αρκετοί το χαζό ότι δεν το βλέπουμε και κάποιοι κάνουν το χαζό ότι εκστασιάζονται. 

Βλέπουμε λοιπόν ακόμα και στα καλά φεγγάρια μια ομάδα που δεν τσουλάει και όσο περνά ο καιρός χειροτερεύει. 

Βλέπουμε εμμονικά να χρησιμοποιούνται παίκτες σε θέσεις που δεν αποδίδουν και μάλιστα αποδυναμώνονται οι θέσεις που θα μπορούσαν αν προσφέρουν ουσιαστικά, βλέπε Μάνταλος και Γιόχνασον. 

Βλέπουμε αδικία όπως βλέπαμε επί Δέλλα, δε μπορεί αυτός ο Γκάλο να είναι βασικός και ο Μπακάκης στον πάγκο ή να είναι βασικό το ποδοσφαιρικό ανέκδοτο Άρθρο. Δε μπορεί να υπερτονίζουμε τις καραμπινάτες παπαριές που έκανε ο Τραϊανός και να αμολάμε αετό στις αντίστοιχες του ? ογέτ επειδή υπηρετεί το δόγμα "Κακοί Έλληνες, Καλοί Έλληνες", ακριβώς όπως πριν αυτόν εξυπηρετείτο το αντίστροφο δόγμα. 

Βλέπουμε ότι το μόνο καλό πράγμα που άφησε ο προκάτοχος του, την κυκλοφορία της μπάλας, όχι μόνο δεν την διατήρησε, αλλά την κατάργησε δια ροπάλου. Ο ένας την είχε Θεοποιήσει και ο άλλος τη δαιμονοποίησε. 

Βλέπουμε τέλος και το λέω για εσάς που τον θεωρείτε τον Τσε Γκεβάρα της εξυγίανσης και του εξορθολογισμού της ομάδας, να είναι πλήρως επαγγελματίας και προσαρμοσμένος στην πραγματικότητα της ομάδας, χωρίς καμιά διάθεση σύγκρουσης, του φταίει ο Νάνος π.χ. αλλά δέχεται τον Τζιμπούρ. 

Δεν έχω πρόβλημα με τον ? ογέτ και κανέναν ? ογέτ, πρόβλημα έχω με την επιλεκτική στάση απέναντι στον κάθε προπονητή της ΑΕΚ, ανάλογα με την τοποθέτηση μας απέναντι στις καταστάσεις. 

? ρώτη και κύρια έννοια μας πρέπει να είναι η ομάδα. 

Και όταν η ομάδα δεν τσουλάει πρέπει να το λέμε ακόμα και αν με ένα σουτ έχουμε κερδίσει 4-0 το γαύρο.

? ρέπει να φτάσουμε στο σημείο να λέμε ότι αν αυτή τη στιγμή καλό στην ομάδα κάνει αγωνιστικά ο ? λατέλας να παίζει ο ? λατέλας ή αν κάνει ο Άρθο να παίζει ο Άρθο, αλλά όταν είναι επιζήμιοι ανεξαρτήτως πως λέγονται να κάθονται πάγκο ή εξέδρα. 

Να φτάσουμε στο σημείο όπου πρέπει να αποδεχτούμε ότι η παρούσα κατάσταση έχει τα δεδομένα πρόσωπα διαφορετικά η εναλλακτική που λέει και ο Ζάστρος είναι ο Σταθάκος. 

Και τέλος να φτάσουμε στο σημείο να μας απασχολεί η πραγματικότητα και όχι η επιθυμία που σημαίνει να προβληματιστούμε ποιον προπονητή θα έχουμε από την 1η Ιουλίου 2016. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα έχει καλύτερα αποτελέσματα από Δέλλα. Αυτή είναι η μοναδική αλήθεια μαζί με την ανάσταση του Μπαρμπόσα. 

Σε όλα τα άλλα όπως η φαντασίωση του box-to-box Γιόχανσον, του αναντικατάστατου Γκάλο και τους του τακτικά καλύτερου Άρθο, δε μπορώ να ακολουθήσω δηλαδή. Σόρρυ κιόλας που δε θα συμμετέχω στη χαρά σας. 

Link to comment
Share on other sites

ειναι νωρις ακομα για ταμειο.

το ξεραμε ολοι οτι το σερι θα σπαγε. κλαιν μαιν για μενα. περισσοτερο ζημια εκαναν τα επεισοδια διοτι ερχονται τιμωριες.

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα έχει καλύτερα αποτελέσματα από Δέλλα. Αυτή είναι η μοναδική αλήθεια μαζί με την ανάσταση του Μπαρμπόσα. 

Σε όλα τα άλλα όπως η φαντασίωση του box-to-box Γιόχανσον, του αναντικατάστατου Γκάλο και τους του τακτικά καλύτερου Άρθο, δε μπορώ να ακολουθήσω δηλαδή. Σόρρυ κιόλας που δε θα συμμετέχω στη χαρά σας. 

Τον μπακάκη τον είδες προχθές με την γριά?

Το παιδί δεν βλέπεται.

Edited by Gorgar21
Link to comment
Share on other sites

Τον μπακάκη τον είδες προχθές με την γριά?

Το παιδί δεν βλέπεται.

Τον Γκάλο τον είδες χθες με τον Σπανό. 

Ο κώνος πιο χρήσιμος θα ήταν. 

Στο δε τελευταίο διάστημα, ο Μπακάκης έχει κάνει και 2 υποφερτά παιχνίδια, ο Γκάλο έχει να παίξει από του Αϊ-Γιαννιού.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ γενικώς με Κώστα.

Να τονίσω πάντως πως ο Μάνταλος δεν μετακινήθηκε σε μία θέση πρόκληση, προέκυψε μία λογική μετάταξη.

Μάλιστα, έκανε ορισμένα καλούτσικα παιχνίδια σε αυτη τη θέση που δεν είναι παράλογο να παίζει μιάς και απαιτεί και τρεξίματα που τα έχει.

Άρα, το πρόβλημα δεν είναι η θέση. Σε τελική ανάλυση η λάθος πάσα είναι λάθος πάσα.

 

Αν και ήμουν θετικά διακείμενος στον Δέλλα, θυμίζω ότι η ΑΕΚ δεν έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και κέρδισε στα χασομέρια και σχεδόν στη τελευταία φάση του αγώνα τη Βέροια και τον Ατρόμητο, ζορίστηκε άγρια με τον ? ΑΣ όπου καθάρισε ατομικά ο Μπουονανότε και αργότερα χρειάστηκαν οι δύο αποβολές για να νικήσει η ομάδα, με τη Ξάνθη σχεδόν δεν έκανε φάση, με τον ? ΑΟΚ υπέφερε πάρα πολύ και αν και προηγήθηκε έχασε τον αγώνα, ενώ με τον Ολυμπιακό αν και κατέβηκε καλά στημένη διασύρθηκε παρότι ο Σίλβα είχε συντηρητική προσέγγιση και το μυαλό των ερυθρολεύκων ήταν στον επικείμενο αγώνα του Τσάμπιονς Λίγκ.

Φρονώ και γιατί να το κρύψουμε, ότι στο σύστημα Δέλλα που κατέβασε ο ? ογιέτ στη Λεωφόρο, αν δεν ηταν ο ουρουγουανός η ΑΕΚ θα λύγιζε στο διάστημα που ο ? ΑΟ άσκησε πίεση 45-60 καθώς χρειάστηκε η απλή αλλά καλή επιλογή εισόδου του Κορδέρο στο γήπεδο με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να κερδίσει και μέτρα.

 

Ο ? ογιέτ λοιπόν έδωσε στην ΑΕΚ απλότητα και σκληράδα και ενίοτε υπήρξαν και καλά παιχνίδια( ή ημίχρονα) παρά τα περί του αντιθέτου θρυλούμενα. Η προώθηση Γιόχανσον έδωσε βαθμούς  και επιτυχίες και ας σκεφτεί κάποιος αν η προηγούμενη θέση του προστάτευσε την ΑΕΚ απο κακή απόδοση ή ήττες.

Η επιλογή Σιμόες ως εξάρι εκτίναξε τη λειτουργικότητα της ομάδας, όπως και η χρησιμοποιήση των Μπαρμπόσα, Βάργκας(έστω ως...φαντομά) που ανέβασε την ατομική και ομαδική παραγωγικότητα.

Όσο για τον Τζιμπούρ, αρκετές φορές τον είχε στον πάγκο ή τον έκανε αλλαγή σύντομα. Χθές τον ξεκίνησε γιατί ο αλγερινός λέγεται απο παρα πολλούς ότι ήταν καλούτσικος με τον Ηρακλή.

Το πλέον λογικό έπραξε δηλαδή, εφόσον ισχύει αυτό (δεν είδα τον αγώνα).

Στήριξε τους ποδοσφαιριστές του, όποιος μπορεί παίζει( ? λατέλλας) ενώ το πιο ακριβό συμβόλαιο τρώει πάγκο(Μπουονανότε).

Με τον Άρθο κατα τη γνώμη μου γίνεται σφάλμα, αλλά ουδείς τέλειος.

 

Έπειτα, αρνήθηκε να γίνουν μεταγραφές σαν αυτές που προτείνονταν απο άλλους, κάτι που ένας στυγνός επαγγελματίας θα το δεχόταν στη λογική καλύτερα να έχει περισσότερους και μήπως βγούν, αν δεν παίξουν θα ευθύνονται και οι άλλοι.

Ο ? ογιέτ σεβάστηκε την ομάδα και τον εαυτό του και αρνήθηκε κανα-δυο πάμφθηνες προσθήκες, με κίνδυνο να μείνει χωρίς ποδοσφαιριστή η ΑΕΚ.

Όπως και συνέβη σε μία θέση.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Τον Γκάλο τον είδες χθες με τον Σπανό. 

Ο κώνος πιο χρήσιμος θα ήταν. 

Στο δε τελευταίο διάστημα, ο Μπακάκης έχει κάνει και 2 υποφερτά παιχνίδια, ο Γκάλο έχει να παίξει από του Αϊ-Γιαννιού.

? ότε έκανε ο μπακάκης υποφερτά παιχνίδια και δεν έκανε ο γκάλο?

Link to comment
Share on other sites

? ότε έκανε ο μπακάκης υποφερτά παιχνίδια και δεν έκανε ο γκάλο?

Αντιστρέφω και ρωτώ πότε έκανε καλό παιχνίδι ο Γκάλο από το Νοέμβρη και μετά. 

Link to comment
Share on other sites

@Βlues. 

Ούτε του έχει βγει ο Γιόχανσον, ούτε του έχει βγει ο Μάνταλος. 

Να θυμίσω ότι τον οπισθοχωρημένο Μάνταλο τον είχε δοκιμάσει και ο Δέλλας, με πλήρη αποτυχία, κάνοντας την ακίνδυνη ΑΕΚ που είχε φτιάξει, ακόμα πιο ακίνδυνη. Τότε σταυρώθηκε θυμίζω. 

Ο Γιόχανσον δεν έχει ούτε την τεχνική, ούτε την ταχύτητα να παίξει το παιχνίδι που του ζητάει ο ? ογέτ. Ο Γιόχανσον έχει τακτική πειθαρχεία, αντίληψη της θέσης του, όγκο και δύναμη και αξιοπρεπή μεταβίβαση όχι πάντα όμως, που τον κάνουν ιδανικό για εκεί που έπαιζε και όχι για εκεί που τον βάζει ο ? ογέτ. 

Ο δε Σιμόες ως καθαρό 6αρη μόνος του και έρημος με μια επιεικώς μέτρια άμυνα πίσω του, είναι θέμα χρόνου πότε θα σκάσει. 

Link to comment
Share on other sites

Αντιστρέφω και ρωτώ πότε έκανε καλό παιχνίδι ο Γκάλο από το Νοέμβρη και μετά. 

Κοίτα τα στατιστικά του.

? ρόχειρα θυμάμαι την γκολάρα στην πρεμιέρα με τον πλατανιά,την ασίστ στον μπαρμπόσα στα γιάννενα κι αν κάτσω να ψάξω θα βρω κι άλλα.

Αυτά που μπορεί να κάνει ο γκάλο από την μέση και μπροστά,ο μπακάκης δεν μπορεί.Μπορεί ο δεύτερος να έχει καλύτερα πνευμόνια αλλά εδώ μιλάμε για ποδόσφαιρο όχι για στίβο.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×