Jump to content

Bukowski
 Share

Recommended Posts

Ειναι κεφαλαιο αυτη τη στιγμη για την ΑΕΚ, αλλα μην υπερβαλλετε. Εχει και ο Γκους πολλα κουσουρια και στηριξη θα χρειαστει οταν το πραγμα στραβωσει ασχημα.

 

Σώθηκες, η υπερβολή είναι μέσα στο αίμα του ΑΕΚτζή και του Έλληνα. Ή τους γαμάμε όλους ή είμαστε μπουρδέλο, ή είναι θεός ή άχρηστος, μέση οδός σίγουρα δεν υπάρχει.  :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ο Κωστας Ο Τσιλης.....καθηστε μην πεσετε παρακαλω ειπε μολις τωρα....οτι.....η ΑΕΚ δεν χρειαζεται ΕΞΤΡΕΜ....και οτι ηθελε στοπερ......και το οτι δεν εφυγε ο Αρθο.....φταιει μονο ο ? ΟΓΕΤ ...επειδη τον εβαλε βασικο.....και μετα ο Αθρο δεν ηθελε να φυγει.....! Αυτα.....! Αλατης καταρες χ10 +σκουληκια πιρανχας χωρις δοντια  προσθετω εγω.....

Link to comment
Share on other sites

οταν κερδισεις την αναγνωριση απο τους κορυφαιους του χωρου....

 

αλεφας21

Αυτο που με προβληματιζει ειναι ποιον ξεχασε και τον κατεταξε 2ο; Τον Σιλβα ή τον εαυτο του; Εκτος αν δεν μετρα τον εαυτο του επειδη δεν εργαζεται αυτη την στιγμη ως προπονητης.

Link to comment
Share on other sites

Καντηλι με μουρουνελαιο μεσα να μην αναβει. Να μη βρισκει ησυχια να ειναι στενο το κασονι με προκες στο πατωμα. Κοκκινοχωμα να μη χωνευει.

Γεματο το χωνευτηρι σε 3 χρονια να μη χωρανε τα κοκκαλα.

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις δηλωσεις ? εκχαρτ

 

 

-? οιες είναι οι πρώτες σου εντυπώσεις από τη νέα σου ομάδα;

 

«Είχα άλλες προτάσεις, αλλά όταν έμαθα για την ΑΕΚ, έγινε προτεραιότητα για μένα. ? ερίμενα μέχρι την τελευταία στιγμή, ήταν όλα ή τίποτα, αν θα γίνει… Την τελευταία στιγμή έγινε. ? ροπονητής είναι ένας άνθρωπος που τον γνωρίζω από την Τότεναμ, ο Γκουστάβο ? ογιέτ, μιλήσαμε στο τηλέφωνο αρκετές φορές. Μου είπε τα καλύτερα για τη ζωή και το ποδόσφαιρο. Ήταν πάντα όνειρό μου να παίξω κάπου που έχει θάλασσα κοντά».

 

- Έπαιζε ρόλο για τη μεταγραφή σου η εμπιστοσύνη του προπονητή;

 

«Είναι σίγουρο ότι συνέβαλε. Επιπλέον, η ΑΕΚ είναι μια ομάδα που παίζει για τίτλους, μπορεί να παίξει στο Champions League ή το Europa League. Αυτοί ήταν οι λόγοι που ήθελα να έρθω. Ήταν πάντα το όνειρό μου να παίξω σε μια καλή ομάδα, που παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο και έχει την ευκαιρία να αγωνιστεί στα ευρωπαϊκά κύπελλα».

 

-Την ? έμπτη η ΑΕΚ παίζει για τα προημιτελικά του Κυπέλλου με τον Ηρακλή. Θα παίξεις;

 

«Ουσιαστικά τη Δευτέρα ήρθα στην Αθήνα, πήρα το εισιτήριο τελευταία στιγμή, ίσως δύο ώρες πριν την αναχώρηση. Δεν πήρα τίποτα μαζί μου. Σκεφτόμουν ότι μόλις γίνει η μεταγραφή, θα πετάξω πίσω στη Γερμανία, θα πακετάρω τα πάντα και θα επιστρέψω. Ο προπονητής μου είπε να μη το κάνω. Σήμερα, με την ομάδα να πετάει για το παιχνίδι, δεν έχω τίποτα εκτός από το τζιν μου και μια μπλούζα. Ελπίζω πριν να φτάσει η γυναίκα μου εδώ πριν από την αναχώρηση για το ματς, για να έχω τουλάχιστον τα παπούτσια μου»

 

? εραν του προφανες, οτι με τετοιο προπονητη θα σου ερθουν μονο για αυτον παιχτες απο ψηλοτερο ραφι, γουσταρω γιατι ο τυπος ειναι ψυχακιας. Ουτε μια αλλαξια σωβρακα δεν εχει ο ? εκχαρτ για το Καυτατζογριο. ? απαριλες θα μυριζει οταν τον μαρκαρουν τα αντιπλα σεντερ μπακ.

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

 

αυτη η αγαπη προς τη θαλασσα εμενα με προβληματιζει.

ειναι και αλκοολες οι τσεχοι ,

ευχομαι να μαθει αργα τη γλυφαδα αυτος.

 

Σε αυτό το σημείο αγχώθηκα κι εγώ. Διαγωνισμό στα σφηνάκια θα κάνουν με τον πρώην.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνονται για ελευθερο ακραιο

 

? αιζει τιποτα ενδιαφερον? ή εχουν μεινει τα παλτα?

 

μη μου βαλεις πλατελινιο για πηχη ομως...

Edited by aris2168
Link to comment
Share on other sites

Θελω  να σας μεταφερω 

πως ο ? ογετ ερωτηθηκε πριν απο λιγες ημερες

για ποδοσφαιριστη που ενδιαφερει την ΑΕΚ 

να αποκτησει το καλοκαιρι

και εδωσε θετικη απαντηση .

 

Αν τον ειχε για φευγιο η διοικηση

θα τον ρωτουσε για το καλοκαιρινο μεταγραφικο πλανο ;

Oχι .

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Θελω  να σας μεταφερω 

πως ο ? ογετ ερωτηθηκε πριν απο λιγες ημερες

για ποδοσφαιριστη που ενδιαφερει την ΑΕΚ 

να αποκτησει το καλοκαιρι

και εδωσε θετικη απαντηση .

 

Αν τον ειχε για φευγιο η διοικηση

θα τον ρωτουσε για το καλοκαιρινο μεταγραφικο πλανο ;

Oχι .

 

τη γνωμη του για τον βελλιο ηθελαν

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραψα για ακραιο . 

 

Επισης νομιζω πως οταν προχωρας με το ΟΚ του Γκους

για καποια μεταγραφη

του καλοκαιριου απο τωρα

 και τον ρωτας

κατι σε στυλ (ιανόπουλο)  ''αυτον τον θελεις στην ΑΕΚ ;Αρχες Ιουλιου στον φερνω Σπατα ''

 σημαινει λογικα πως με τις επιλογες του θα βαδισεις  .

 

 Ισχυει βεβαια και η δικη σου ερμηνεια .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω αν λέει κάτι για τη παραμονή του , πάντως στα δημοσιογραφικά αρχίζουν και βγαίνουν συνεχώς προς τα έξω κάποιες ανακατατάξεις στο εμψυχο της ομάδας..οι περισσότεροι ψίθυροι είναι φυσικά για τον εκτελεστικό διευθυντή κάτι που έχει γραφτεί απο κάποια παιδιά εδώ και καιρό στο κμ...και κλασσικά επιβεβαιώνονται.

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος εννοει οτι ρωτηθηκε ευθεως ο πογιετ αν τον θελει τον συγκεκριμμενο παιχτη για το καλοκαιρι και ειπε ναι

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το θεμα με την παραμονη του ? ογιέ, εξακολουθει και ειναι περιπου στο 90/10.

Του εχουν προτεινει επανειλημμενα να νοικιασει σπιτι και η επιμονη του για ξενοδοχειο ειναι πρωτοφανης !

Η οικογενεια του παραμενει στα λονδινα σε νεοαποκτηθεισα οικια.

Αν παραμεινει τελικα θα ειναι τεραστια νικη του ατσαλοδοντα-φαφουτη και προφανως η απαρχη για την μεταλλαξη του,......................... απο σκρουτζ-μακ-ντακ σε εμπενιζερ σκρουτζ..... μετα την επισκεψη του φαντασματος. 

Μια φορα το κλιμα στα σπατα ειναι οτι το καλοκαιρακι θα αρχισουν οι σοβαρες οικονομικες υπερβασεις στο μεταγραφικο μπατζετ....acywotCL.png

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνονται για ελευθερο ακραιο

Yassine Chikhaoui (με manager τον ίδιο που πρότεινε τον Baal το καλοκαίρι) αν και αργός για ακραίος αλλά μπαλαδόφατσα.
 
Οι άλλες επιλογές είναι ο Muriqui που έπαιζε στην Κίνα και Ilsinho (γελάμε).
 
Καλή επιλογή θα ήταν και ο Jorge Luna αλλά είναι δεκαράκι, όχι ακραίος.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε συμφωνία με τον Ουρουγουανό θα βλέπαμε  πυροτεχνήματα , σαν και αυτά που ρίχνουν οι Κολομβιανοί όταν δέσει βαπόρι τους στην Ούσα. Σαφώς και γίνονται συζητήσεις μεταξύ μεταξύ τύρου και αχλαδίου, πλακωτού και μουλτεζίμ. ? όσο απέχει αυτό από  μια συμφωνία  ; Όσο το θέλω της κρατικής να φέρει το Κουρεντζή για μαέστρο , λέω εγώ.  Θα είναι η έκπληξη της δεκαετίας (και βάλε) αν πείσουν το ? ογιε να παραμείνει. Και δεν είναι μονάχα τα χρήματα, ο τύπος έχει δείξει ότι είναι σούπερ επαγγελματίας με ότι αυτό συνεπάγεται 

μουλτεζιμ !!! χαα..το παιγνιδι του τυχερου..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα μπορέσει να παίξει στην Ευρώπη με την Α.Ε.Κ., πράγμα το οποίο είναι δέλεαρ. Δύσκολο να πάει σε μια τέτοια ομάδα της ? ρέμιερ ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρος προπονητης-αρχιτεκτονας, καθαρο πεδιο μαχης και γηπεδο.

Αν τα "στρωσουν" αυτα, στα επομενα 10 χρονια θα παρω 6 πρωταθληματα.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρος προπονητης-αρχιτεκτονας, καθαρο πεδιο μαχης και γηπεδο.

Αν τα "στρωσουν" αυτα, στα επομενα 10 χρονια θα παρω 6 πρωταθληματα.

Μέχρι να γίνει-αν γίνει-το γήπεδο και μέχρι να καθαρίσει ο βόθρος ας φροντίσει ο πόντιος να ξεκινήσει από τα βασικά που είναι η σοβαρή στελέχωση του μαγαζιού.

Με νικοστράτους,αγγελικούλες,σερβομπινέδες,γιατρούς γλάστρες και κάτι μυστήριους αργεντίνους που τους βάπτισαν σε μια νύχτα αρχισκάουτερ δεν έχουμε σε τίποτα να ζηλέψουμε τη μηχανιώνα και την αστραπή μεσοποταμιάς.Κι αν δεν μπορεί ή δεν θέλει ο γατούλης να βρεί σοβαρούς ανθρώπους ας κάτσει να δώσει τα κλειδιά στον γουστάβο με υπερεξουσίες.Γιατί καλά μας έκατσε το λαχείο από την ουρουγουάη αλλά αν δεν ξέρεις να το εκμεταλλευτείς είναι ζήτημα χρόνου να επιστρέψεις στα σκατά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×