Jump to content

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-A.E.K: 12 Δεκ 2015, 19:30, NS2


ΚΑΤΟΎΝΑ 21
 Share

Μαλμπασα-Κοουτσινγκ-Διαιτησια  

32 members have voted

  1. 1. Βραβειο Μαλμπασα

    • Μπαροχα
      0
    • Γκαλο
      0
    • Ντιντακ
      2
    • Αρθο
      16
    • Κολοβετσιος
      0
    • Σιμοες
      0
    • Γιοχανσον
      0
    • Μανταλος
      4
    • Μπαρμποσα
      0
    • Αραβιδης
      8
    • Τζιμπουρ
      2
    • Λαμπροπουλος
      0
    • Σοιλεδης
      0
  2. 2. Κοουτσινγκ Πογιετ

    • Καλο
      7
    • Μετριο
      8
    • Κακο
      9
    • Φυσιολογικο
      8
  3. 3. Τι φταιει περισσοτερο για την ισοπαλια

    • Διαιτησια
      18
    • Εμεις οι ιδιοι
      3
    • Εξισου και η διαιτησια και εμεις
      11


Recommended Posts

Το πιθανοτερο σχημα ειναι αυτο, πραγματι.

 

Γενικα μεταξυ Τζιμπουρ, Μπουονανοτε, Αραβιδη, Μανταλου, ενας πρεπει να μεινει εξω (δεδομενο θεωρω οτι ο Βαργκας θα ειναι παγκο).

Link to comment
Share on other sites

για μπάλα τωρα..4-3-3..επιστημονικό πιάτο alla Poyet..

 

__________________________Μ? ΑΡΟΧΑ_________________________

 

.....................................ΑΡΘΟ..............................ΚΟΛΟΒΈ...............................

Μ? ΑΚΑΚΗΣ.........................................................................................ΝΤΙΝΤΑΚ

................ΓΙΟΧΑΝΣΟΝ - ΣΙΜΟΕΣ - ΚΟΡΔΕΡΟ(Τζανετόπουλος).......................

ΒΑΡΓΚΑΣ.(? λατέλλας)...........................................Μ? ΑΡΜ? ΟΖΑ(Μπονανόττε)

.....................................................ΤΖΙΜ? ΟΥΡ......................................................

 

 

Σα να βλεπω το πινακακι να το σαχνεις στα αποδυτηρια

οπου παλαιοτερα δρουσες.

 

Δεν κρυβεται το εφοριλικι σε τοπικο τελικά.

 

Βγαινει απο τα μπατζακια οταν εχεις ασκοληθει με μπαλιτσα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό του ? ανιωνίου τώρα, ειλικρινά ένας Θεός ξέρει με ποια πρόφαση ψηφίστηκε τέτοιος νόμος στην Ελλάδα.

 

Δε διαβαζεις Ζαστρο Δικηγορε:

 

 

Τη λύση πράγματι έρχεται να τη δώσει ακούσια ο σημερινός ? ρόεδρος του ? ΑΣΟΚ και τότε Υπουργός ? ολιτισμού, Ευάγγελος Βενιζέλος, με τον περίφημο Ν.2947/2001, γνωστό και ως «το νομοσχέδιο των Ολυμπιακών Αγώνων».

Η κατάσταση των ? ΑΕ τον Οκτώβριο του 2001 όσον αφορά τα χρέη τους είναι σε τραγικό σημείο. Τα νούμερα είναι μη διαχειρίσιμα και ο νόμος Βενιζέλου αντιμετωπίζεται ως «μάννα εξ ουρανού» από τις ? ΑΕ και τις ΚΑΕ που προλαβαίνουν να πάρουν είδηση την απίστευτα ευεργετική διάταξη. ? ερισσότερα από 60 εκατομμύρια ευρώ διαγράφονται με κύριους ευεργετηθέντες τις ? ΑΕ Λάρισα, ? ανιώνιο, Καβάλα, ? ιερικό και Νάουσα και τις ΚΑΕ ? ΑΟΚ, Άρη, Ηρακλή, Γυμναστικό Λάρισας, Νήαρ Ηστ και ? ανιώνιο, οι οποίοι απλώς αλλάζουν ονομασία και καθαρίζουν από τα χρέη ακόμα και προς τρίτους. Τα νούμερα της διαγραφής είναι ασύλληπτα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι τα 21 εκατ. ευρώ της ΚΑΕ ? ΑΟΚ που μετατρέπονται σε 200 χιλιάδες εν μία νυκτί και τα 14 σχεδόν εκατ. ευρώ του ? ανιωνίου (του Αχιλλέα Μπέου τότε) που γίνονται 400 χιλιάδες ευρώ. Όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν.

Ακριβώς έναν χρόνο αργότερα, ο Βενιζέλος προσπαθεί να διορθώσει το τεράστιο σφάλμα εισάγοντας το Ν.3057/2002 με το οποίο πηγαίνει όλες τις ΑΑΕ στο αντίθετο άκρο: «Οι AAE υποχρεούνται πριν από την έναρξη της αγωνιστικής περιόδου να έχουν εξοφλήσει όλες τις τυχόν ληξιπρόθεσμες και απαιτητικές οφειλές τους προς τις οικείες ομοσπονδίες, τους υπερκείμενους συνδέσμους, τους αθλητές τους που απασχολούν ή έχουν απασχολήσει, τους προπονητές, το ιδρυτικό σωματείο, που έχουν επιδικαστεί με τελεσίδικη απόφαση δικαστηρίου ή Επιτροπής Επίλυσης Οικονομικών Διαφορών».

 

http://www.contra.gr/Columns/Photostop/politeia-kai-podosfairo-36-xronia-fagoura.3330867.html

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σα να βλεπω το πινακακι να το σαχνεις στα αποδυτηρια

οπου παλαιοτερα δρουσες.

 

Δεν κρυβεται το εφοριλικι σε τοπικο τελικά.

 

Βγαινει απο τα μπατζακια οταν εχεις ασκοληθει με μπαλιτσα.

Αν ημουν 5 χρονακια μικροτερος θα πηγαινα σιγουρα στα αρχικα προπονητικα σταδια ιδιως για τις μικρες ηλικιες που τρελλαινομαι!!

Σαν εφορος εκτος απο τη συνεργασια που ειχα με τον κοουτς για την αγαστη λειτουργια της ομαδας , απο το να βριζω τα κορακια που μας σφαζανε στεγνα με τους γαβρους και να μπινελικωνω τον Τ.Δ,, ειχα σαν αρχη να μην μπλεκομαι ποτε στα ποδια του κοουτς και στα καθηκοντα του οπως η καταρτιση της 9αδας ή 11αδας. Ηταν θεμα αρχης και επαγγελματισμου οπως εμαθα να λειτουργω στη και δουλεια μου....στυγνά αλλα δίκαια και με συναισθημα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε  K(ompotis) F(an) C(lub) πέσαμε γιατί ο φίλαθλος την ήθελε κρισταλ κλιαρ... χτυπησε παλαμάκια  ο Δημητρακης  για να παραγγείλει μια ομαδα με ζερο χρεη και για να  το σιγουρέψουμε περισσότερο οτι θα  φτασει η παραγγελιά φωναξαμε και  τα κατάλληλα  γκαρσόνια για το πλιάτσικο. Τοτε δεν ηταν που λεγαμε για το δικαιο του αιτήματος; κάναμε και ότι περνούσε από το χέρι μας μην και χαλάσει Ντιλ . Τρίτη εθνική ; να φύγει ο χστζημουσιας; στο πιάτο η ερα ; ότι πει το αφεντικό !

 Η υπεράσπιση της αύρας της ομάδας έχει πολλαπλό κόστος . Οικονομικό ,αγωνιστικό ,οπαδικο. Η επιλογή 6ος 10ος στη σουφρολιγκα η πρώτος στον όμιλο της γειτονιάς ήταν δικιά μας απόφαση ,κοσκινισμενη μια χαρά .

 Η ΑΕΚ δεν έπεσε για χρέη.  Αλλωστε οποιον και να ρωτησεις θα σου πει οτι σημασια εχει η δυναμικη εξυπηρέτησης ,όχι τόσο το μέγεθος του χρέους . Εδώ βρίσκεται και το επίπονο του πράγματος . Μεχρι να φτασεις σε αυτη τη δυναμική  και ματωμα οικονομικό απαιτείται και υπομονή και στηρίξη και τα πάντα όλα που λένε . Διαδρομή δυσκολότερη και ίσως μακροβιότερη από αυτή που επιλέχθηκε τελικώς

 

   Ο οργσνισμος όφειλε να υπερασπισει μέχρι τελευταίας ρανιδας του αίματος του  την υποχρέωση του να μην απουσιάζει πότε από τη μεγάλη κατηγορία . Μπήκε στο ανσασερ και όπως ανέβαινε φώναζε δεν είμαι πανιώνιος.  Μπιγκ Ντιλ.  Λες και κάποιος επιχειρηματολογει για αυτό. Να το ξαναπώ .Μεγάλη ομάδα σημαίνει υπεράσπιση της θέση της στο χάρτη . Ο χάρτης της ΑΕΚ , τα σύνορα του τέλος πάντων θα δεν θα έπρεπε να είναι αλλά από αυτά της μεγάλης κατηγορίας .

  δεν βαθμολογώ εγχειρήματα, σχέδια και τα ρέστα . Ούτε αξιολογώ με βάση αυτά τη δυναμική των ομάδων . Κρίνω όμως ότι η εύκολη λύση που τελικώς επιλέχθηκε( γ εθνική wtf)  ,ο χρόνος που την αφομοίωσης από τον οργανισμό και στη τελική τα δεκάδες επιχειρήματα που βρίσκουμε σε χρόνο dt προς υπεράσπιση της καλυτεροτερης μας λύσης μας έριξε 2 πατώματα στα μάτια του σύμπαντος .

 

 PS Αν αύριο ο τιγρης αποδειχθεί γατούλα θα ξαναπεσουμε αν βρει ο ..Λάτσης ξέρωγω στο διάβα μας ;

Ντακ  πεσαμε γιατι   πρωτα οι αμετοχοι παρατησαν την ομαδα και μετα μπαινει ο κρυσταλ κλιαρ.Ειχαν συνενοηθει οι αμετοχοι με τον τζαμπα να την ριξουν;? αλι αυτοι φταινε..

Ειχες εσυ καποιον στο νου σου που θα αναλαβει το ματωμα για να μαστε 6-10οι;Αν ειχες τοτε μαλακια εκανες που δεν βγηκες μπροστα να σε στηριξει ολος ο κοσμος..

Ετσι οπως γιναν τα πραγματα ηταν η μονη λυση..Δεν υπηρχε αλλη λυση εκτος αμα υπηρχε κανεις που ηθελε να αναλαβει και δεν τον αφησανε..ΔΕΝ Υ? ΗΡΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΥΛ ΑΛΑΦΟΥΖΟΥ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ.Αμα ξερετε κατι διαφορετικο πειτε το..

Το να κανουμε ευχολογια και να λεμε τι επρεπε να χε γινει ειναι πολυ ευκολο η πραξη ειναι το δυσκολο..Και σε μια τελικη που ησουν ΑΕΚΤΖΗ(γενικα μιλαω) ολο το χρονο που η ομαδα πηγαινε για φουντο γιατι εγω 8-10 χιλιαδες μαλακες εβλεπα ολο το χρονο και δεν εχω προβλημα στα ματια εβλεπα παντα καλα..

Ειναι αυτος λαος μεγαλης ομαδας που πεφτει;

Ξερω ηρθατε με το πανθρακικο και ξενερωσατε με τα σουλατσα..αυτο σας πειραξε..Το οτι παιζαμε την κατηγορια προτελευταια αγωνιστικη και τελικα πεσαμε παιζει να σας πειραξε λιγοτερο..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? απια

1) αλλο αυτο που λες κι αλλο ποσο ιδιες ειναι οι περιπτωσεις με γριες και νιονιους.

2) εσυ και καποιοι αλλοι εχετε την παραπανω αποψη (σαφεστατα καταγεγραμμενη εδω μεσα), εγω και καποιοι αλλοι εχουμε την αποψη του nis απο πανω. Το εχω ξαναγραψει οτι τα λετε λες και πηγαμε απο τον Αδαμιδη στον Μελισσανιδη κατευθειαν πατωντας ενα κουμπι, λες κι ο 1 χρονος ενδιαμεσα γραφτηκε στο χιονι με την απλουστευμενη επεξηγηση "ολα στημενα και φταιει ο ψιψινος". Ε, οσο και να βριζω συχνα-πυκνα τον ψιψινο κι εγω, δεν τα εζησα καθολου ετσι τα πραγματα προσωπικα. Επιασα τον εαυτο μου να αγωνιω (μεσα στο γηπεδο μαλιστα αρκετα συχνα εκεινη την σεζον) για το αν θα καταφερω να ερθω 3ος απο το τελος. Και δεν θυμαμαι να ειχα εναλλακτικη και να μην την αφησα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα βγηκε ανθρωπος για να βγαινεις 5ος και ανω, ουτε καν 10ος-6ος, και πετροβοληθηκε. Μαλιστα απειληθηκε κιολας. Ο πρωην μεγαλομετοχος της τοτε ? ΑΕ.

Ουτε καν πρωτοδικειο δεν αφησαν την ομαδα να παει.

Επισης για την Ιστορια, η ? ΑΕ ΑΕΚ εχει αλλαξει ονομασια, και ΑΦΜ.

? οιος;

Link to comment
Share on other sites

? οιος;

Μαλλον αυτον λεει ο Κωτσος

 

 

Κύριε Νοτιά η ΑΕΚ κινδυνεύει. Είναι σε δύσκολη κατάσταση και ο κόσμος της ομάδας περιμένει πάρα πολλά από εσάς...

 

«Το ξέρω! Η ΑΕΚ όμως είναι τεράστια και δεν πεθαίνει. Το ξέρει ο κόσμος αυτό. Χρειάζεται, όμως αγάπη και στήριξη απ' όλους μας. Δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι αλλά αναγκάζομαι να το κάνω. Αντιλαμβάνομαι τις συνθήκες, την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί. Αγαπώ την ΑΕΚ, πονάω που αντιμετωπίζει τόσα προβλήματα, αλλά είμαι μόνος μου. Δεν μπορώ μόνος».

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αν εννοει τουτον

 

 

Ο ? έτρος ? αππάς με δηλώσεις του ζήτησε από τον Νίκο Νοτιά να αναλάβει δράση στην ΑΕΚ, ενώ εμφανίστηκε έτοιμος να δώσει το «παρών» στο ραντεβού που κάλεσε ο Γιάννης Βούρος, όμως αμφιβάλλει πως θα πράξουν το ίδιο και οι υπόλοιποι προσκεκλημένοι.

 

«Αν γίνει η συνάντηση, εγώ θα δώσω το 'παρών', ωστόσο δεν βλέπω πολλές πιθανότητες», τόνισε αρχικώς στην εφημερίδα «Εξέδρα» και πρόσθεσε: «Δεν υπάρχουν πολλές επιλογές στην παρούσα φάση. Εν πολλοίς το μέλλον της ΑΕΚ κρίνεται από τον κ. Νοτιά. Αυτός είναι που πρέπει να καλύψει το μεγαλύτερο κομμάτι. Είχα προσπαθήσει να έρθω σε επαφή μαζί του πριν δύο εβδομάδες, αλλά ακόμη δεν έχει απαντήσει στο e-mail μου. Τον προέτρεπα να συμμετέχει, αλλά και να φανερώσει τις προθέσεις του. Θεωρώ ότι με μια τέτοια κίνηση θα άνοιγε ενδεχομένως ο δρόμος και για άλλους δανειστές, όπως αυτούς που έχει βρει ο κ. Νικολαΐδης. Εγώ ό,τι ήταν να δώσω, το έδωσα. Και μάλιστα πρώτος. Θυμάστε όλοι τι έγραφαν για βραχνά της Morgan Stanley. ? λέον αυτός δεν υπάρχει».

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο αδαμιδης μου εσκασε που ειχαν γινει κατι μανουρες αλλα δεν ηταν μεγαλομετοχος και νομιζω ηδη ειμασταν στη β..

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι με τον αγαθο ευεργετη το νοτια...

Το τι ειπε στους καταληψιες δε το ξερω και δεν με αφορα..

Ας εβγαινε να εκανε μια συνεντευξη τυπου η εστω μια συνεντευξη σε ενα περιοδικο να μην τον τραβολογαγαμε τον ανθρωπο απο τις νεες υορκες και να λεγε:

ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΗΝ ΡΙΞΟΥΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΣΩΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ

Εγω δε θυμαμαι να ειπε κατι τετοιο..Αυτα για ανταγωνιστικες ομαδες τα ακουω βερεσε..

Ο ενας δε μπορω μονος μου ο αλλος θα χρεοκοπησω ο αλλος θα με χωρισει η γυναικα μου ο αλλος ζερο ε αντε γαμηθειτε ολοι μαζι παρεα..

Και αφου μωρε σιγα τα χρεη 10-15 μυρια και τα αμεσα απαιτητα 3-4 6-7 ητανε γιατι δεν μπορουσε μονος του σιγα τα ποσα για αυτον...Αφου δεν πεσαμε για το χρεος..

Ο αλαφουζος πως μπορεσε μονος του;

Σε ενα βιασμο δε φταινε μονο οι 2 που γαμαγανε φταινε και οι 2 που κραταγανε..Και οι 4 πουτανας γιοι..

Και μιας και πιασαμε το νοτια δεν ξερω αμα το χω ξαναπει..

Κ.Νοτια σας ευχαριστω απο τα βαθη της καρδιας μου που δεν μας δωσατε στους τουρκους..Φανταστειτε τι χειροτερο θα μπορουσαμε να χαμε παθει...ΕΥΤΥΧΩΣ..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ελα ρε σεις, εδω δεν ξες τι να πρωτοβρεις στο νετ. Δλδ, οκ, να τελειωνουμε με τον δηθεν τιμιο αντρα που θα μας εσωνε αλλα τον φαγαμε ξερω 'γω, ας σταματησει αυτη η ιστορια.

 

κι εδω http://www.aek-live.gr/%CE%BF-%CE%BD%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%AC%CF%82-%CE%BD%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%AC%CF%82-%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AC%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%BF-aek-live-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CF%83/

 

μια συνεντευξη πιο κοντα στο σημερα με τον Νοτια.

Για τα ματς της ΑΕΚ, δεν τα παρακολουθει λεει, αλλα ενημερωνεται απο τον φιλο του τον τιγρη («Δεν παρακολουθώ την ομάδα από εδώ που είμαι. Τι να δω; Μαθαίνω τα νέα όπως σας είπα από τον Δημήτρη… Μου αρκεί για τώρα».

 

Μιλαμε για μεγαλη εχθρα μεταξυ τους τα παιδια αυτα... ανταγωνιστες. Κι εμεις οι αχρηστοι φυγαμε τον καλο για να ερθει ο κακος ξερω 'γω...

Link to comment
Share on other sites

Ο Νοτιας ειχε πει ακομη και στους καταληψιες των γραφειων της ? ΑΕ, οτι μπορει να την κρατησει οπως ο Σπανος και οχι παραπανω.

Το "δε μπορω μονος" ειχε να κανει με την ανταγωνιστικη ομαδα εναντι του γαυρου.

Μεχρι τελευταια στιγμη μιλουσε για πρωτοδικειο. Και τοτε ειχαν βγει κατι μανουλες και κανανε δηλωσεις περι "οποιος σταματησει τον υποβιβασμο και το λουκετο της πΑΕ θα μας βρει μπροστα του" και αλλα πανεμορφα που εγιναν και τη μερα που μπουκαρανε μεσα και λεγανε τον ρεφ να μη τολμησει να ξαναβγει.

Δεν ισχυει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ε, οκ το ενα, οκ το αλλο, να μιλαμε με συνεντευξεις, οχι υποθεσεις κατα το δοκουν.

 

Τα σπασανε στο ποιος θα πληρωσει τον λογαριασμο (το θεμελιο 21 το θυμαστε φανταζομαι που συμφωνησαν ολοι οτι καποιος πρεπει να πληρωσει αρκει να μην ειναι ο εαυτος τους - ο δε Νοτιας ουτε που πατησε)

και ο ψιψινος τους εκατσε μια χαρα, γι αυτο και τα γλωσσοφιλα μεταξυ τους τωρα. Μια χαρα φιλαρακια οι 4 τους. Μελ-? αππας- Νοτιας-? ολυς.

Μπας κι εχει προστεθει κι ο Τακης τελευταια.

 

Καλα με τον Ντεμη τα εχουν βρει ετσι κι αλλιως, δεν το συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπε κατι τετοιο στους καταληψιες.

Επισης τα "θα μας βρει μπροστα του" κλπ ειπωθηκε σε κατι σταθακους κλπ.

Τωρα για το ποιος ελεγε στον ρεφ να μην ξαναβγει δεν καταλαβαινω ποιους εννοεις. Οπαδοι;

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε. Αυτα περι αγαθου ευεργετη εσυ τα γεννας. Εγω δεν εγραψα πουθενα κατι τετοιο. Οκ?

Δεν με ενδιαφερει τι σε αφορα βασικα. Εγω σου ειπα τι ξερω και πως εμποδιστηκε να κανει ολα αυτα που γραφεις. Για συν.τυπου και σια. Ηδη ειχε κανει μια το 09, και παραγκωνιστηκε με διαφορους τροπους.

Την ομαδα την ΡΙΞΑΝΕ ΟΛΟΙ οσοι ασχολουταν ενεργα, ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΙΓΡΗΣ και ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε. Και αυτο φανηκε διοτι οι μετοχοι που παραγκωνισανε τον ...αγαθο ευεργετη, ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΓΗ? ΕΔΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ εκτος απο αυτον. Αμα δε σου λεει κατι εσενα αυτο, ασε να λεει σε καναν αλλον.  Και σε αυτους ΚΟΝΤΡΑ δε πηγαινες. Για να παρεις μια ομαδα να την εχεις 5η και να γραφουν ολοι ποσο μικρυνε (εδω το κανανε οταν ηταν 3η).

Επισης δε με ενδιαφερει τι ακους εσυ βερεσε. Τα ζησαμε τα γεγονοτα, δεν ειμασταν στην απεξω.

Η ομαδα αποφασισε να παει σε αυτον το ντορβα για να την αναλαβει ο Μελισσανιδης και ολο το παρελθον της που την κυνηγουσε απο το 1996, που πηγανε και τον παρακαλεσανε.

Και εννοειται καλυτερα που δε πηγε η ομαδα σε Τουρκικα χερια. Αν και ετσι οπως το κοβω, ανετα θα πανηγυριζανε μερικοι αν γινοταν και αυτο. Αφου η ΑΕΚ ειναι ΙΔΕΑ ομως, που πωλειται ανα πασα στιγμη.

Εγω το νοτια τον στηριξα με ολες μου τις δυναμεις ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΣΕ? Η.

Αυτο που εισεπραξα ειναι να χρωσταμε και στους πακιστανους που καθαριζουν τα τζαμια και αυτος να μου βγαινει με ενα τουπε ολος ιστοριας και να μου λεεει σιγα μη δωσουμε την ομαδα στους τουρκους..Σωπα ρε μεγαλε την εδωσες στους ελληναρες τελικα..

Σου πα στο βιασμο φταινε ολοι.. ειναι συνενοχος και βασικα μαζι με τον παππα εχουν την μεγαλυτερη ευθυνη..

Ηταν Υ? ΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ να βρει διαδοχη λυση η να αναλαβει μονος του το φορτιο αν τον ενοιαζε πραγματικα..

Εσυ μας λες και ξαναλες οτι τα αμεσα απαιτητα ηταν 6-7 μυρια..ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕ μεχρι να δει τι θα γινει και οχι να παραδωσει την ομαδα στο ελεος του ποντιου και της κακιας οριτζιναλ που παντα φταιει για ολα..

Συνομοτησαν ολοι για να βγαλουν τον νοτια απο τη μεση...Το πως φτασαμε να μην εχουμε να πληρωσουμε ουτε το νερο στα σπατα μας νοιαζει καθολου;

Και εκει η κακια οριτζιναλ μαζι με το ποντιο φταινε;

Για σενα φταινε ολοι εκτος απο το νοτια...ΟΚ. 

Link to comment
Share on other sites

ε μα μου βαζεις τον Αγγελιδη που εκανε 2 ερωτησεις στο κλαμπ της ΑΕΚ της ΝΥ και το βαφτισε συνεντευξη. Αφου η ΑΕΚ ειχε πεσει, ειχε μπει σε εκκαθαριση, κλπ κλπ

Τι συμπερασμα να βγαλω απο αυτο?

? οια γλωσσοφιλα ρε φιλε? Το προπονητικο τζαμπα το χει δωσει, στο γηπεδο δε παιρνει μερος. Οι μονοι που δωσαν και πηραν μερος στο εγχειρημα του Μελ, ειναι ο ? ολυς και ο ? αππας. Ο ενας οκ εφτιαξε ολοκληρη αιθουσα για τον πατερα του, και ο αλλος εβαλε μερικα που του περισσεψαν απο μερες ? ΑΕ.

Εσενα δε σ παραξενευει δλδ οτι οι πρωτοι στο εγχειρημα της Δικεφαλος ηταν ο ? αππας και σια? Οτι ο Δημητρελος ειναι ακομη στην ΑΕΚ?

Τι εχουν βρει με τον Ντεμη?

Με τον Ντεμη τα εχουν καλα πλεον.

 

Απο εκει και περα ο Νοτιας

-τα εχει βρει απο day one μαζι του με το προπονητικο

-τον αποκαλει φιλο του (κανενας λογος να γραψει μουφες ο Αγγελιδης εν προκειμενω)

-πηγε στην παρουσιαση του γηπεδου (αν δεν θελει να βαλει λεφτα αλλο καπελο, για την σχεση τους μιλαμε).

 

Επισης μπορεις με ενα απλο γκουγκλαρισμα να θυμηθεις σε ποσες δηλωσεις του ο Νοτιας κατα την περιοδο 2012/13 αρνουνταν να βαλει αλλα λεφτα μονος του.

 

? ώς θα γινει δλδ να αλλαξουμε την ιστορια 2 χρονων δεν γινεται. Τα ζησαμε οπως ειπες, μην κραταμε οσα προτιμαει ο καθενας μας να κραταει ρε Κωτσο.

 

Ειναι κανονικοτατη παραχαραξη ιστοριας κατ´ εμε να λεμε οτι ειχαμε τον δικον μας Αλαφουζο, τον εφαγαν οι αλλοι (Μελ, οργανωμενοι, ? αππας κλπ) κι εμεις οι υπολοιποι παρακολουθουσαμε με ποπ κορν.

 

Δλδ το λετε και το ξαναλετε κυριως εσυ κι ο Ματζισιαν, ενω δεν ειναι ετσι ρε παιδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι η ομαδα επεσε. Και επεσε με ευθυνη πρωτα οσων την ειχαν στα χερια τους και με τον κοσμο απο το 2004-2013 να εχει δωσει και εγω δεν ξερω ποσα λεφτα. Το μονο στο οποιο μπορω να κακισω τον κοσμο επειδη τοτε ημουν συνεχεια μεσα, ειναι πως επρεπε τις δυο τελευταιες χρονιες να χει καθε Κυριακη 40,000 κοσμο στο ΟΑΚΑ γιατι η ομαδα τον ειχε αναγκη και οικονομικα αντι να μου μαζευτει στο τελευταιο ματς που πεσαμε. ΟΚ ξερω αλλη κουλτουρα κτλ κτλ αν και κατι μου λεει πως αν πχ ηταν ο γαβρος στην θεση μας θα χε σημανει γενικος συναγερμος και θα καναν σολντ αουτ διαρκως. Τελος παντων.

 

Το γεγονος ωστοσο ειναι οτι πεσαμε. Και αυτο δεν αλλαζει. Εφοσον τελικα αυτο συνεβη, ειχαμε δυο επιλογες. Η να επιστρεψουμε οπως συνεβη με πολλες μεγαλες ομαδες παγκοσμιως που επεσαν και γυρισαν πιο δυνατες η να πεσουμε και να μεινουμε εκει οπως επισης πολλες μεγαλες ομαδες παγκοσμιως (Leeds κτλ). Ευτυχως απ οτι φαινεται επιλεξαμε το πρωτο και ευελπιστουμε να αρχισουμε να σηκωνουμε και κανα κατσαρολι σιγα σιγα, αν ειναι δυνατο απο φετος κιολας και να μην φτασουμε ξανα στο σημειο που φτασαμε το 2013.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζονται για ? ρωτοδικείο με χρηματοδότη Ανατολιωτάκη

Χασαμε  αυτην την ευκαιρια δηλαδη;Να ζησουμε και αυτο το μεγαλειο...

 

Βεβαια λεει ΜΕ ΤΗΝ Υ? ΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΝΟΤΙΑ..

 

Το πως φτασαμε να μην εχουμε δικαιωμα μεταγραφων για να παμε τελικα σε λυση πρωτοδικειου ειναι μια ασημαντη λεπτομερεια που δεν μας αφορα..

? ρεπει να εστιασουμε οτι χασαμε το πρωτοδικειο ανατολιωτακη ΜΕ ΤΗΝ Υ? ΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΝΟΤΙΑ..? αλι γυρω γυρω δηλαδη..? ΟΤΕ Μ? ΡΟΣΤΑ..με πισινους και μπροστινους..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×