Jump to content

Aτρόμητος - ΑΕΚ (Ημιτελικά Κυπέλλου-Επαναληπτικός): 26/04/16, 18.00, ΟΤΕ Sport 2


George_D
 Share

Mvp-Κοουτσινγκ-βραβειο Μαλμπασα  

22 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπαρόχα
      1
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      1
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Κολοβέτσιος
      1
    • Σιμόες
      1
    • Γιόχανσον
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Μπαρμπόσα
      8
    • Βάργκας
      0
    • Αραβίδης
      0
    • Τζιμπούρ
      8
  2. 2. Κόουτσινγκ Μανωλά

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      5
    • Απλά φυσιολογικό
      5
  3. 3. Χειρότερος παίκτης (βραβείο Μάλμπασα)

    • Μπαρόχα
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      13
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Βάργκας
      4
    • Αραβίδης
      2
    • Τζιμπούρ
      1


Recommended Posts

Να ετοιμαζομαστε για τη ρεβανς.. Καλο θα ειναι να πετυχουμε ενα γκολ απο το πρωτο ημιχρονο γιατι αν τυχον προηγηθει ο ατρομητος μας βλεπω να αποκλειομαστε στα πεναλτι

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ ένα γκόλ αν πετύχει η ΑΕΚ προκρίνεται.

Βέβαια, εκτός έδρας υπάρχει σχετική δυστοκία.

Link to comment
Share on other sites

7fd7a5f833cefd71725eb8cff1f58d8c_454682.

 

 

λογικα μας τελειωσε για φετος ο αρθος

 

ακατανοητη η μη επιλογη κορδερο για να παρει ανεστη αφησε εκτος τον ισπανο

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ο Ισπανος αν δεν ριξει πολυ τις απαιτησεις του, θα τελειωσει το καλοκαιρι Μητσο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ο Ισπανος αν δεν ριξει πολυ τις απαιτησεις του, θα τελειωσει το καλοκαιρι Μητσο.

 

δεν εχει απαιτησεις, εχει ηδη ειδοποιηθει οτι φευγει, ασχετως αν εχιε ακομα ενα χρονο συμβολαιο

 

βεβαια δεν ειναι λογος να τον αφησεις εξω, δηλαδη αν χρειαστεις παιχτη στον αξονα μεσο αμυντικα ποιος θα παιξει?

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει απαιτησεις, εχει ηδη ειδοποιηθει οτι φευγει, ασχετως αν εχιε ακομα ενα χρονο συμβολαιο

 

βεβαια δεν ειναι λογος να τον αφησεις εξω, δηλαδη αν χρειαστεις παιχτη στον αξονα μεσο αμυντικα ποιος θα παιξει?

Εισαι βεβαιος οτι εχει ακομα εναν χρονο; Θυμαμαι τον ειχε κλεισει 3ετες το '13 με εκεινο το ιδιωτικο συμφωνητικο και στη Β που εγινε ? ΑΕ τον εκανε 2+1 με την option δικη μας.

Link to comment
Share on other sites

δεν βαζω το χερι μου για την οψιον μπορει και να ειναι ετσι

 

παντως ετσι η αλλιως θα αποχειρετησει

Link to comment
Share on other sites

Guest ziopeppe

Τι να κατσει να κανει ο κορδερο?

? ια ειναι πρωην ποδοσσφαιριστης

Link to comment
Share on other sites

Επεισοδιακή ήταν η προπόνηση του Σαββάτου στα Σπάτα, καθώς ένα συμβάν που έλαβε χώρα στο προπονητικό της ΑΕΚ έφερε εκτός ομάδας, μέχρι νεοτέρας, τον Μιγκέλ Κορδέρο! Οι πληροφορίες του enwsi.gr αναφέρουν πως κατά τη διάρκεια μιας άσκησης ο Ισπανός αντιμίλησε και σύμφωνα με κάποιες πηγές, εξύβρισε κιόλας τον Στέλιο Μανωλά, με τον τεχνικό της ΑΕΚ να τον διώχνει από την προπόνηση και να τον θέτει εκτός ομάδας!

 

Ο Κορδέρο μάλιστα σήμερα προπονήθηκε μόνος του, ακολουθώντας ατομικό πρόγραμμα και όχι εκείνο των υπολοίπων, με το θέμα του να πηγαίνει πλέον στη διοίκηση. Έτσι ο Ισπανός χαφ, μετά από το επεισόδιο που είχε με τον Μανωλά, βρίσκεται εκτός ΑΕΚ και θα πρέπει να απολογηθεί στη διοίκηση και να ζητήσει συγγνώμη από την ομάδα για την αντίδρασή του, ώστε να γίνει και πάλι μέλος της. Κάτι που αναμένεται να ξεκαθαρίσει άμεσα, αφού ήδη το θέμα έχει φτάσει στον Ντούσαν Μπάγεβιτς, ο οποίος και θα κληθεί να το διαχειριστεί.

 

 

 

Κατω οι ξενοι, εξω οι βασεις, ζητω οι αιλινες

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να φύγει ο Cordero, ας κρατήσουμε τουλάχιστον την γυναίκα του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τα λεγαμε για τον πουσταρα τον κορδερο,δεν εχει προσφερει τιποτε και κανει μανουρες,μπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε λέει το θέμα στον Ντούσαν Μπάγιεβιτς...

 

Σα να λέμε έχει συνάντηση ο Γουιστον Τσώρτσιλ με τον Ντουάιτ Αϊζενχάουερ.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Και που λετε 3 χρονια τωρα ο Κορδερο δεν εχει βγαλει κιχ και τσακωθηκε με τον Μανωλα και ανεβαινει ο Ντουσαν και ο Ισπανος πρεπει να ζητησει συγγνωμη στα αποδυτηρια απο τους παιχτες (Τον Μανταλο, τον Σοιλεδη, τον ? λατελλα κτλ) για την απαραδεκτη συμπεριφορα του απεναντι στον προπονητη του. Λογικα θα του πε πουτα μαντρε..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε με Μανωλά αλλά θεωρώ μεγάλο κρίμα την όλη φάση με Κορδέρο και δε μπορώ να την εξηγήσω..... είναι ένας παίκτης που έμεινε και βοήθησε στα δύσκολα, που στήριξε την ομάδα στα χωράφια του ερασιτεχνικού και γενικά τον συμπαθούσα πολύ.... και ποδοσφαιρικά, αλλά και σαν χαρακτήρα...

Απ ότι θυμάμαι στην Ισπανία αλλά και στις πρώτες χρονιές του στην ΑΕΚ, ο παίκτης δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα τραυματισμών και είχε συνεχόμενες συμμετοχές.... ο Κορδέρο στο πρώτο του διάστημα στην ΑΕΚ, μου έδινε την εντύπωση ενός παίκτη αξιόπιστου, κοντρολαρισμένου που οπωσδήποτε θα είχε θέση -στη χειρότερη ως εναλλακτική λύση στον πάγκο- ακόμα και σε πρωταθληματική ομάδα της ΑΕΚ... τον θυμαμαι ακόμα και σε ντέρμπι τη χρονιά της πεσάδας να είναι περίπου η ...μισή ομάδα μόνος του....και να ξεχωρίζει από χιλιόμετρα από τους υπόλοιπους άμπαλους.... άρα λογικά, περίμενες ότι με την πάροδο του χρόνου και δίπλα σε σχετικά καλύτερους συμπαίκτες, θα βελτιωνόταν ακόμα πιο πολύ...

Και ξαφνικά, μετά τον πρώτο σοβαρό τραυματισμό του πέρσι, λες και τον πήρε η κάτω βόλτα.... Ο παίκτης δεν έχει πλέον ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ αγωνιστικά με εκείνον τον Κορδέρο που θυμόμαστε, ή θυμάμαι εγώ τουλάχιστον... κανονικό κακέκτυπο του παίκτη του παρελθόντος, που επιπλέον μετά τους αλεπάλληλους τραυματισμούς φαντάζει "γυάλινος"...

Και να πεις -χαριτολογώντας- ότι φταίει και η Κορδέραινα ? μα αυτή υπήρχε και πριν... εκτός αν τώρα ξαφνικά κάτι άλλαξε και άρχισε να του ...ρουφάει το μεδούλι ? :D

Στα σοβαρά τώρα, δε νομίζω ότι έπαιρνε και τίποτα τρελά χρήματα άρα τον θεωρώ μεγάλη απώλεια... Κρίμα.

Μακάρι να τα βρουν και να συνεχίσει ο παίκτης στην ΑΕΚ, και να καταφέρει να ανέβει και αγωνιστικά.... ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ντοκ.Τζεο21 στο ερωτημα Κορδερο ή Ανακογλου, η ντουσκοπαρεα αποφασισε ελληνισμο. Θα φυγει λοιπον ο Κορδερο (στα αρχιδια μου) και θα αντικατασταθει απο τον Ανακογλου (γελαει ο κοσμος) που ειναι Ελληνας, ξερει τι σημαινει ΑΕΚ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Ντοκ.Τζεο21 στο ερωτημα Κορδερο ή Ανακογλου, η ντουσκοπαρεα αποφασισε ελληνισμο. Θα φυγει λοιπον ο Κορδερο (στα αρχιδια μου) και θα αντικατασταθει απο τον Ανακογλου (γελαει ο κοσμος) που ειναι Ελληνας, ξερει τι σημαινει ΑΕΚ κτλ.

 

Φίλε μου εγώ όπως σου έχω πει το βλέπω γενικά ως "καλός ή κακός παίκτης", ως χαρακτήρας κλπ και όχι ως Έλληνες vs ξένοι, νομίζω άλλωστε ότι κάτι τέτοιο δεν έχει κανένα νόημα.... από εκεί και πέρα δεν είμαι insider στα αποδυτήρια της ΑΕΚ ώστε να ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

ο παιχτης ανακογλου οταν συνδειαζεται με την ομαδα ΑΕΚ επρεπε να αποτελει βρισια

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×