Jump to content

AEK - Παντοφλοφοροι Ρωσοι Ρομα (Play-off): 29/05/2016, 20.30, NovaSports 1


Guest ΧΑΜΠΟΣ
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο μαλμπασα  

21 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      1
    • Ντίντακ
      1
    • Άρθο
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      17
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Μπακάκης
      0
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Πέκχαρτ
      0
    • Αραβίδης
      0
    • Πλατέλλας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      15
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Μάλμπασα (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Άρθο
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      3
    • Μπακάκης
      3
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Πέκχαρτ
      4
    • Αραβίδης
      10
    • Πλατέλλας
      1


Recommended Posts

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Simoes-κακο-Αραβίδης.

 

mvp της χρονιας ψηφίζουμε πουθενα να μιλήσουμε για κάτι πιο ουσιαστικο να ηρεμίσουμε και λίγο? Χαμπε αν τα κυπελλα είναι καθρεφτάκια ιθαγενων και κλαιν τίτλος μας ξηλώεις πανω απο το 50 % της τροπαιοθήκης. Της ΟΜΑΔΑΡΑΣ ΑΕΚ είναι η τροπαιοθήκη, όχι του ντζαμπαντζή ούτε του φτούσαν. μη μας φτάνει η πικρία και η οργή στο άλλο ακρο αδερφε ΑΕΚτζή

Ως καθρεπτακια τα χρησιμοποιουν απεναντι μας αδερφε...! Δηλαδη με ενα κυπελλακι να κανω τον μαλακα ποσο και μεχρι ποτε να ξερω! Ειχαμε το ''καντε τους μαλακες για το γηπεδο'' ..τωρα εχουμε ολα καλα καντε τους μαλακες πηραμε κυπελλο? Εδω συζηταμε οτι μερικα πραγματα που συμβαινουν θα αποτελεσουν δεδικασμενα στο μελλον....! Θα μαγειρευουμε αγωνες και θεσεις στο πρωταθλημα αναλογα το οικονομικο κερδος μας? Δεν θελαμε διοργανωση πρωταθλητων και θελαμε την κατωτερη ?Γιατι? Μηπως και παρουμε περισσοτερα φραγγα στα μουλωχτα? Ρε εγω δεν ειμαι μετοχος στα κερδη της παε στα αρχιδια μου ! Ηθελα να δω την ΑΕΚ στο ΤΣΛΟΥ με τεραστια ομαδα και τον υμνο τσουλου ! Οτι αξιζαμε να παιζαμε...! Ο ΓΥΦΤΟΣ που θελει τσουλου μαλακας ειναι? Εμεις ειμαστε οι εξυπνοι?

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

xampe egw kupello den apaksiwnw. KUPELLARA einai, oxi kupellaki.

ALLA san AEK ofeileis na kunhgas olous tous stoxous.

Kai derby egw me ton mpaogk den to 8ewrw. Rival ths AEK den noeitai mia omada me 2 titlous. Ante giati 8a ksexasoume kai auta pou kserame.

SHMERA PHRE X mia teleiwmenh eparxiakh omada agwnistika. Giati to AEK2013 apofasise oti den h8ele na kunhghsei 8eseis PO gia 8emata politikhs sthn EPO. PSOFOS loipon.

συμφωνω απολυτα

Link to comment
Share on other sites

Ίβιτς: «Οι παίκτες μου έχουν δείξει ότι είναι άνδρες»

 

Pare kai to oti eisai aderfistikh omada apo ton Ivic gia glukaki-epidorpio, etsi gia na xwneutei kalutera

 

 

παραλήρημα

 

αντε γαμώ τον νοτιά

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω πως με ? ογιέτ και εφόσον ήταν σίγουρη η παραμονή του, ώστε να μερίδα ποδοσφαιριστών τον ήθελε δεν τον ήθελε να έπρεπε να είναι συγκεντρωμένη, θα είχαμε βγεί άνετα πρώτοι στα πλέι οφ.

Εδω ακόμα και έτσι στο παραπέντε φτάσαμε και με τις τόσες απουσίες.

Ο πολυδιαφημισμένος και ξεκούραστος ? ΑΟΚ έπαιξε για την ισοπαλία σε τελική ανάλυση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξανα μανά

 

τον μαλάκα τον προδότη και άλλοι τον έφεραν, αυτοί που έριξαν την ομάδα για να μην αναρωτιέσαι..

Link to comment
Share on other sites

η χρονια ειναι επιτυχημενη, μονο και μονο επειδη πηραμε το κυπελλο. οκ, η ομαδα εσκασε και ευθηνη εχει το big boss που δεν εριξε χρημα και φτασαμε να βλεπουμε ? εκχαρτ και ? λατελλες. του χρονου οι απαιτησεις θα ειναι ακομα περισσοτερες, ειτε παρουμε την επο ειτε οχι.

 

και αναφορικα με το ματς, προς τον ασσο εγερνε και ασσος θα ερχοταν αν ο Αραβιδης δεν ηταν τοσο κατσαπλιας αλλα τοσο μπορει τοσο παιζει.

 

Σιμοες mvp - μετριο - ? εκχαρτ 

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο μου δεν εγραψα εγω οτι ειναι στημενο το παιχνιδι, εγραψα οτι το ματς ειναι Χ. Και ηρθε Χ ακριβως διοτι βασει λογικης Χ επρεπε να ερθει. Ουτε υπερ παντων αγωνα το εκανες το ματς, ουτε το χτυπησες διαφορετικα, ουτε σαν οργανισμος το εκανες ταν ή επι τας. Ο ? ΑΟΚ για το Χ ηρθε, το Χ πηρε. Εσυ κατεβηκες με το αφεντικο να μην ασχολειται και το αφεντικο στο ποδοσφαιρικο τμημα να μην ειναι καν εκει. Δεν καιγοσουνα για το ματς, πως να στο πω αλλιως; Και για να καταλαβεις κι ορισμενα πραγματα, πριν μια ωρα ο Δηματος ανεβασε αυτο:

 

1MEAER.jpg

 

συνεπως δεν καταλαβαινω γιατι κολλατε και εχετε τις ενστασεις σας ολοι σας. Το ματς ηταν ενα φιλικο οπως ολα με το Σαββιδη, καθαρο και οχι βρωμικο με επηρεασμους διαιτητων και τα ρεστα, πολυ καλη φιλοξενια (αντεπεδωσες εκεινη του ? ΑΟΚ) και καλο κλιμα. Αν ειχες φρεσκους παικτες μπορει και να το επαιρνες, δεδομενα δεν ειχες και δεν το πηρες. Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να το ξεχειλωνουμε καθε φορα οταν ειναι μπροστα στα ματια μας ολα. Η σεζον τελειωσε στο Κυπελλο, οπως ακριβως "αδειασες" στο πρωταθλημα και μετα απο τη νικη με τον Ολυμπιακο. Ειναι οντως επιτυχημενη η χρονια, οχι απολυτα οπως λεει ο Δηματος, αλλα δεδομενων των συνθηκων και του ελλιπεστατου ροστερ, των τριων αλλαγων προπονητων και των αποτυχημενων επιλογων στις μεταγραφες, η κατακτηση του Κυπελλου και η τριτη θεση στην κανονικη διαρκεια ειναι μια χαρα. 4-5 ανθρωποι τραβηξανε το κουπι, υπηρχαν και καποιοι που φερθηκαν λιγο πουστικα (πχ ο ? ετρος επειδη δεν πηγαινε το Γκους) αλλα δεν εχει να κανει. ? αμε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

gia na einai petuxhmenh, profanws ekane kai upervash

ο μαλακας ο Ανεστης τοτε τι ανεβηκε στο κορνερ στο τελος ? δεν του σφυριξε κανεις οτι παει να κανει μαλακια ? 

Link to comment
Share on other sites

Ξανα μανά

 

τον μαλάκα τον προδότη και άλλοι τον έφεραν, αυτοί που έριξαν την ομάδα για να μην αναρωτιέσαι..

Εξακολουθεις να πιστευεις οτι την ομαδα δεν την εριξαν ολοι μαζι; Για μενα μετα απο 3 χρονια και με πολυ καθαρο μυαλο, η πεσαδα βολευε τους παντες. Αν απ την αλλη κανεις επιμερισμο ευθυνων κλπ κλπ, σαφως και ευθυνονται πρωτα οσοι τρεχανε την ομαδα στο τελος (Δημητρελοαδαμιδηδοτετοιοι), οι μετοχοι (Νοτιας-Σαπορτια), οι προτελευταιοι μετοχοι (? αππας-Θανοπουλος) και παει λεγοντας. Και εννοειται και οσοι δεν εκαναν απολυτως τιποτα για να σταματησουν τον κατηφορο οταν οι υπολοιποι εγκατελειψαν το καραβι (Ντεμης,Τιγρης και οποιος αλλος). Ο Μπαγεβιτς ειναι ξεχωριστη κουβεντα, δεν νομιζω οτι ειχε τη δυναμη να κανει κατι ή να προλαβει κατι. Το οτι αποφασιζει τωρα ειναι προϊον του γεγονοτος οτι περσι που δεν τον ακουσαν πηραν τ αρχιδια μου και δικαιωθηκε στο 90% οσων ελεγε. Ακομα και με τον ? ογετ δικαιωθηκε στο Μελισσανιδη διοτι οταν ο μεγαλος αποθεωνε και καβλωνε με τον ? ογετ, ο Ντουσαν τον προσγειωνε και του ελεγε ποσο επικινδυνος ειναι ο Ουρουγουανος.

Link to comment
Share on other sites

e pws , exei xronia to aderfaki tou ivic pou mas to lege, alla tote to rixname sthn nootropia tou tapa

"sthn AEK den eixame piesh" elege.. Kai ton epalh8eusame kai smera, riksame ena palamokrothma mh paei xamenh h loserpoihsh pou valame mprosta

mh stenaxwrh8oun oi mantaloaravidides pou ta dwsane ola , aima dakrua kai idrwta (afou de xwneuane ton mpousth ton Poyet).

H plaka einai oti h dhlwsh ivic 8a perasei sto peri8wrio...oxi opws allwte pou perase se xontrous titlous..

Ενταξει το χειροκροτημα ηταν για το κυπελο οσο να ναι πηραν εναν σημαντικο τιτλο μετα απο 5 χρονια κοντρα στον γαυρο οταν αλλες χρονιες με μεγαλυτερα μπατζετ εβλεπες παιχτες να αδιαφορουν και να ναι κατωτερη τον περηστασεων.Και γενικα φετος και χαρακτηρα εδειξε και ματς που δεν επρεπε να παρεις πηρες.Σε μερικα σου ελειψε οι ποιοτητα ομως.

Φετος τα πηγαμε καλυτερα απο οτι περιμεναμε.Μπορουσαμε βεβαια και δικαιουμασταν να παιξουμε τσ.λου αλλα δεν εκατσε.Θα παιξουμαι ουεφα ομως και αυτο μας δινει την δυνατοτητα για διακρηση.

Το θεμα ειναι να γινουν καλες και εξυπνες μεταγραφες.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, λες δεν ήταν στημένο, αλλά στην επόμεη πρόταση γράφεις ότι ήταν φιλικό. Σόρρυ, δεν χωράνε στην κούτρα μου αυτά. (καταλαβαίνω, δεν είμαι χαζός, απλά μ' αρέσουν τα ξεκάθαρα πράματα).

Τέλος πάντων, η ιστορία γράφει ότι βγαίνεις τέταρτος στο πρωτάθλημα, κάτω από τον ? ΑΟΚ. Σόρρυ παιδιά, εμένα δεν μου κάνει αυτό.

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

kai den uparxei 3os sth kanonikh diarkeia

2os vghkes alla logw opadwn phges 3os

 

KAI KANONIKH DIARKEIA EINAI KAI TA PO

 

H SOUMA EINAI STO TELOS.

 

PAS GIA 4os giati apla o paniwnios den exei omada.

3 βγηκες.βαθμοι αφαιρεθηκαν και απο το βαζελο 3 μπορει να ηταν και εξι αν νηκαγαν γαυρο.μην λεμε οτι θελουμε

Link to comment
Share on other sites

thn omada thn eriksan oi opadoi ths, kai autos pou estelne kosmo sta apoduthria mh vgei o giaxos

kai epishs ton prodoth otan ton ferane ...ekeinoi, tou dwsan kai 15 ek na paiksei mpala kai den eixe sun8hkes

twra pairnei 250k kai to paizei megalos dieu8unths... gia na mh anarwtiesai ta lew.

Εγω παντως και επι σειρα κατοχος διαρκειας μεχρι την πεσαδα δεν εριξα καμια ομαδα

Link to comment
Share on other sites

ρεαλιστικα η κατακτηση του κυπελλου ειναι μια υπερβαση δεδομενου οτι ο δικος μας γαμησε μονο στο μπλα-μπλα και στα θα, εχε χαρη που σου βγηκαν σιμοες - γιοχανσον και με τον ? ογιε δεσαμε αμυνα.

 

η χρονια εγραψε ξεπαρθενιασμα γαυρου, πουτσα σε βαζελο και μπαοκ και κυπελλο απεναντι στον βαγγελα. τα πλευοφφ περισσοτερο σαν αναγκαιο κακο αντιμετωπιστηκαν απο την ομαδα. θεσμος παρωδια που οι μονοι που ασχολουνται ειναι οι γυφτοι. δεν ειχα την απαιτηση εγω προσωπικα να κυνηγησει κατι η ομαδα μετα την κατακτηση του κυπελλου, ουτε θα φαω τα σωθηκα μου επειδη βγηκαμε 3οι, 4οι κτλ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

etsi

oriste

OFFICIAL APOLUTH PETUXHMENH SEZON

4os KAI KUPELLOUXOS

pws leme AEL

Εισαι κι εσυ ομως υπερβολικος ρε. Δεν ξερω αν εχεις νευρα ή αν φλαμαρεις. Μαζι τα λεγαμε και εδω μεσα οτι μεχρι ενα σημειο ειναι η ομαδα, εχει ταβανι. Και μαζι λεγαμε οτι εκανε οβερατσιβ και με το Κυπελλο τιναξε τη μπανκα. Μην γινεσαι υπερβολικος για ενα Χ με το Σαββιδη. Ενα και το αυτο ηταν η φαση. Το θεμα ειναι να μην χασεις στην πλατεια, να κλεισεις με μια ωραια νικη και ραντεβου στην προετοιμασια.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι κι εσυ ομως υπερβολικος ρε. Δεν ξερω αν εχεις νευρα ή αν φλαμαρεις. Μαζι τα λεγαμε και εδω μεσα οτι μεχρι ενα σημειο ειναι η ομαδα, εχει ταβανι. Και μαζι λεγαμε οτι εκανε οβερατσιβ και με το Κυπελλο τιναξε τη μπανκα. Μην γινεσαι υπερβολικος για ενα Χ με το Σαββιδη. Ενα και το αυτο ηταν η φαση. Το θεμα ειναι να μην χασεις στην πλατεια, να κλεισεις με μια ωραια νικη και ραντεβου στην προετοιμασια.

 

Όχι Χρήστο, Δεν είναι υπερβολικός σ' αυτό. Γιατί λέγαμε επίσης ότι δεν έχουμε χειρότερο υλικό από τους άλλους και δεν υπάρχει λόγος να είμαστε από κάτω. Το οβερατσίβ ήταν φυσικά την περίοδο που ήμασταν αήττητοι δεκατόσα ματς.

Και το χ με την μπουγάτσα σε νορμάλ συνθήκες οκ, συμβαίνει, αλλά αυτό έκρινε ότι θα τελειώσει από πάνω σου στο πρωτάθλημα, οπότε είναι τραγικό αποτέλεσμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

de me noiazei ti epa8e o vazelos.

Δε σε νοιαζει αλλα ειναι η πραγματηκοτητα.τεταρτο μπατζετ εισουν τεταρτος η τριτος θα βγεις.

Link to comment
Share on other sites

kanenas metoxos ths tote omadas den upegrapse ptwsh ths omadas.

Του ? απα και του Νοτια περουσιακο στοιχειο ηταν η ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, λες δεν ήταν στημένο, αλλά στην επόμεη πρόταση γράφεις ότι ήταν φιλικό. Σόρρυ, δεν χωράνε στην κούτρα μου αυτά. (καταλαβαίνω, δεν είμαι χαζός, απλά μ' αρέσουν τα ξεκάθαρα πράματα).

Τέλος πάντων, η ιστορία γράφει ότι βγαίνεις τέταρτος στο πρωτάθλημα, κάτω από τον ? ΑΟΚ. Σόρρυ παιδιά, εμένα δεν μου κάνει αυτό.

ρε συ Σπυρο, να στο θεσω απλα: τα ματς με τον Ολυμπιακο ειναι πολεμος, τα ματς με τον ? ΑΟΚ φιλικα. Δεν υπαρχει κοντρα, δεν τρωγεται ο Μελισσανιδης, δεν μπαινει σε συναγερμο το οικοδομημα. Με τον Ολυμπιακο τον πειραζαν και τα σημαιακια στο κορνερ, με τον ? ΑΟΚ δεν ασχοληθηκε ουτε με τον παρατηρητη. Δεν ειναι θεμα χαζομαρας ρε φιλε, ουτε σε θεωρω χαζο, τι ειναι αυτα που μου γραφεις τωρα; Αλλιως ειναι οι παικτες οταν λες "πρεπει να το παρουμε παση θυσια" κι αλλως "παμε παιδια μια τελευταια προσπαθεια κι οτι βγει". ? οσο πιο ξεκαθαρο να το κανω;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

oxi otan epese. Den phge pote prwtodikeio h omada.

Οταν επεσε σε ποιον ανηκαν οι μετοχες;

Link to comment
Share on other sites

4os vgaineis.

? οια η διαφορα ρε κωστα αφου δεν πηρες το πρωταθλημα το επομενο που μπορουσες να παρεις για να γλυκανεις λιγο τον κοσμο ειναι το κυπελο και ειδικα κοντρα στον γαυρο.Δεχομαι να γκρινιαξεις που τερματησαμε 40 ποντους πισω απο τον γαυρο οχι γιατι αντι για τριτη η δευτερη βγηκαμε τεταρτη

Link to comment
Share on other sites

stous Supporters-ERA , autoi eixan tis apofaseis.

ΟΚ και σε ποιον ανηκε η ομαδα; Οι μετοχες της ? ΑΕ δηλαδη στα χερια ποιων ανθρωπων ηταν;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×