Jump to content

AEK UEFA Europa League 2016-17


Guest doc.geo21
 Share

Recommended Posts

Ρε συ εχω βαρεθει να βλεπω συνεχεια γκρινια. Ρε Χαμπο δες λιγο την ζωη πιο αισιοδοξα δεν ειναι ολα τοσο μαυρα στον πλανητη ΑΕΚ.

Τον Χαμπο στο τελος θα τον αγαπησεις. Θυμησου με

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Καμια αμφισβητηση οτι το τελος της χρονιας δεν ειναι το καλυτερο δυνατο με βαση το τι εγινε στα πλει οφ . Αλλα οχι στην ισοπεδωση ειδικα μετα την υπερπροσπαθεια που εκανε αυτη η ομαδα. Αποκαλεσε με οπως θες ,ειλικρινα δεν με νοιαζει, εγω και ταστραβα του εχω πει το περασμενο καλοκαιρι αλλα και τα καλα του για την προσπαθεια που κανει να καταβαλει το βρωμερο συστημα.

Και εγω λεω τα καλα του και τα στραβα του καθε φορα. Απλα οτι καλο κανει δεν θα ακυρωνει ενα στραβο που θα το βουλωνουμε ! Και τα στραβα ειναι πολλαπλασια απο τα καλα μεχρι στιγμης για μενα. Αν ηθελα παντως το κακο του ΚΑΒΟΥΡΙΑ και οχι το καλο της ΑΕΚ δεν θα πανηγυριζα ετσι το κυπελλο και δεν θα χτυπιομουνα 4 μερες πριν το ματς με γυφτο να κερδισουμε....! Ξερεις αν θες να χτυπησεις τον καβουρια καθημερινα εχεις 10 αφορμες....! Εγω αν ειδες πουθενα δεν κατηγορω τους παιχτες της ΑΕΚ οπως αλλοι....! Η ΟΜΑΔΑ δεν φταει οτι μπορει κανει και μπραβο.....αυτος που την εστησε ετσι ΜΙΖΕΡΑ και φτωχα ειναι το προβλημα....! Και μην πεις παλι για το κυπελλο οκ το κερδισαμε μπραβο και παλι μπραβο. Αυτο τι σημαινει? Οτι δεν πρεπει να χτυπησουμε τιποτα αλλο? Η οτι και να συμβει δεν θα μιλαμε ? Σορρυ εγω θα γραφω αυτο που νιωθω

Link to comment
Share on other sites

Δεν το υποβιβαζω καθολου ισα ισα...σοβαρα το λεω ! Φανταζομαι αν το παιρναμε απο την Β Εθνικη περσυ...και εκτος play off να μεναμε φετος δεν θα μπορουσαμε να μιλαμε διοτι κατακτησαμε κυπελλο και ξεφτιλισαμε τον γαυρο απο την Β....! Με την λογικη που παει να εδραιωθει εχω θεματακια ρε συ...! Μια χαρα τιτλο ειναι το κυπελλο αλλα οχι να χρησημοποιηθει ως Ο? ΛΟ για να γινει τερατα στην πορεια...

 

Ναι ρε 'συ καταλαβαίνω, απλά ΟΚ, πηγαίνοντας σε άκρα χάνεις το δίκιο σου. Μπορείς να αποδώσεις αυτό που θέλεις και χωρίς να μπλέξεις το κύπελλο.

Από εκεί και πέρα δεν μπορούμε τι να κάνουμε, μερικοί είναι ικανοποιημένοι με την θέση στο πρωτάθλημα, μερικοί δεν είμαστε. Την απορία και την έκπληξή μου την εξέφρασα κι εγώ ως προς την στάση των συνάρρωστών μας εδώ μέσα. Από εκεί και πέρα καλή καρδιά, ας ελπίσουμε του χρόνου να πάρουμε πρωτάθλημα.

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Χαμπε αρχίζεις και βγάζεις κομπλεξ εναντίον της ΑΕΚ. ? ολυ κόμπλεξ όμως, σε σημείο που αναρωτιέται κανείς γιατί χρησιμοποιείς πρώτο πρόσωπο όταν αναφερεσαι στην ΑΕΚ

Οκ Σταυρε οτι πεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Εγώ συμπαθώ Χάμπο ό,τι και να γράψει.. κι ας διαφωνώ σχεδόν πάντα σε αυτά που γράφει..

Xάμπε μου από τη στιγμή που συμμετέχουμε σε ένα στημένο πρωτάθλημα χοντρών και γκιρτζίκηδων στο οποίο τερματίζουμε 30 βαθμούς πίσω, η αποτυχία στο θεσμό είναι δεδομένη εκ των προτέρων και χωρίς να χρειαζόταν η χθεσινή ισοπαλία με τον μπαοκ για να το διαπιστώσουμε.... δηλαδή αν χθες κερδίζαμε τον μπαοκ και βγαίναμε δεύτεροι θα θεωρούσες επιτυχημένη την πορεία μας στο πρωτάθλημα ? πλάκα κάνουμε τώρα ? δε μου λέει τίποτα ουσιώδες το να παίζω σε ένα στημένο πρωτάθλημα, να βλέπω τον κλέφτη με τα κυάλια και να μάχομαι για τη δεύτερη θέση... για το αν θα είμαι καλύτερος κομπάρσος, για το αν θα ξεπεράσω έναν ή δυο βαθμούς τον μπαοκ ή τον βάζελο σε μια γελοία διαδικασία των πλει οφ, η οποία είναι η χαρά του γαύρου κάθε χρόνο... η πρώτη θέση και το πρωτάθλημα είναι τα πάντα, σε λίγα χρόνια κανείς δεν θα θυμάται τον δεύτερο ή τον τρίτο. Αυτή είναι η ουσία...

Από την άλλη υπάρχει μια αήτηττη πορεία στο κύπελλο, με καμιά δεκαριά νίκες και μια μεγαλειώδης κούπα σε συνδυασμό με πούτσα στο σίχαμα σε έναν τελικό που -επιτέλους- καταφέραμε να γίνει επί ίσοις όροις... κι αυτό δε γίνεται να το υποτιμάμε.

Ο καθένας λοιπόν τα αξιολογεί αυτά όπως νομίζει.... για μένα η ζυγαριά συνολικά γέρνει προς το συν. Ο στόχος όμως παραμένει και ήταν πάντα ο gay και κανένας μπαοκ ή βάζελος.

? ροχώρα λοιπόν αν θέλεις στα πολύ σημαντικά και ξέχνα τους παντοφλες ρώσους..... Στο τόπικ της επο.... όπου αν -όπως φαίνεται- πάνε καλά τα πράγματα, θα το δεις και στο εγγυώμαι εγώ πώς η ΑΕΚΑΡΑ μας θα διεκδικήσει μέχρι το τέλος και ΣΤΑ ΙΣΑ το επόμενο πρωτάθλημα ακόμα και με μικρή αύξηση του μπάτζετ.. που πιστεύω ότι αν πάνε καλά τα πράγματα στην επο θα την κάνει ο καβούριας!..

 

Υ.Γ. Ο Τίγρης θα πάρει εκδίκηση και για τον Ντέμη ..

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Like doc.geo21 χειροποιητο γιατι μου τελειωσαν τα αλλα :) Εγω θελω παντα το καλυτερο για την ομαδα την ΑΕΚ. Την κριτικη που κανω στον καβουρια( και μονο που αρχιζει και καθιερωνεται αυτο το παρατσουκλι για την παρτυ του ειναι δικαιωση :lol: )ειναι παντα γιατι θελω το  καλυτερο για την ΑΕΚ. Απλα οταν βλεπω στραβα μιζερα και καρμοιριες γινομαι εξαλος ! Δεν μπορω να κρατηθω ρε συ...! Δεν τον αντεχω να μας βγαζει την παναγια με το σταγονομετρο ξεροντας οτι μπορει να χωσει...! Ε ειναι καβουριας ! ? ριν 2 χρονια τον εκραζα 10.000 φορες παραπανω. Τωρα πατησα λιγο φρενο γιατι ειδα και 2-3 καλα...! Οχι και καθολου κραξιμο ομως...! Θα φτυσει αιμα και ΕΥΡΩ πολλα ο σπαγγος για να κερδισει το χειροκροτημα μου ! Μακαρι να το καταφερει και θα βαραω παλαμακια πρωτος απο ολους. Αλλα υπομονη ΣΙΩ? ΗΛΟΣ δεν εχω με δαυτον! Αστε με να κραζω....και αν σας ικανοποιει να λετε οτι εχω κομπλεξ κατα της ΑΕΚ(χαχα)καλη καρδια δεν με πειραζει....εχω ακουσει τοσα και τοσα αυτα ειναι κομπλιμεντα πλεον..!

Απο Τεταρτη ξεκιναω με τοπικ Ε? Ο και ΤΟΥΝΕΛ ΧΑΜΑΣ με μικρες δοσεις προπονητολογιας....! Θα κανω υπομονη λιγο καιρο μεχρι να ασχοληθω με οδοντιατρικη μελετη μηπως και την γλυτωσει.....! ΑΑΑΑΑΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑ με νιονιο αν δεν κερδισουμε θα κραξω....θα κραξω ασχημα αναλογα την προσπαθεια. Αν δω προσπαθεια στα αρχιδια μου αν χασουμε ! Αν δω αδιαφορια θα κραξω....! Να ειμαστε ξηγημενοι. :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εχουμε παρει κυπελλο.Ενα ακομα κυπελλο οπως καποια που εχουμε που τα πηραμε καποτε χωρις καν αγωνα....

ε ναι εχεις σαρωσει ολους τους τιτλους που σε χαλασε το φετινο κυπελο που πηρες ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΜΕ 16 ΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΣΟ? ΑΛΙΑ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οι ημερομηνίες

20 Ιουνίου: Κλήρωση 1ου και 2ου προκριματικού γύρου

30 Ιουνίου και 7 Ιουλίου: 1ος προκριματικός γύρος

14 Ιουλίου και 21 Ιουλίου: 2ος προκριματικός γύρος

15 Ιουλίου: Κλήρωση 3ου προκριματικού γύρου

28 Ιουλίου και 4 Αυγούστου: 3ος προκριματικός γύρος

5 Αυγούστου: Κλήρωση πλέι οφ

18 Αυγούστου και 25 Αυγούστου: ? λέι οφ

 

http://www.sport24.gr/football/EuropaLeague/to-europa-league-ths-sezon-2016-17.4087846.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εγιναν οι κληρωσεις 1ου και 2ου γυρου 

 

μας ενδιαφεορυν τα εξης ζευγαρια

 

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=2380091.html#first+second+qualifying+round+draws+made

 

ψαχνουμε αποκλεισμους για 

 

Μακαμπι Χαιφα

Μιντιλαντ

Ελσινκι

Ντιναμο Μινσκ

Ομονοια

Νεφτσι Μπακου

ΑΕΚ Λαρνακας

ΑΙΚ

Σλοβαν Μπρατισλαβας

Βιντεοτον

Ακτομπε

Γκρασχοπερ

Αουστρια Βιεννης

Μακαμπι Τελ Αβιβ

? αρτιζαν

 

απο τις 15 ψαχνουμε αποκλεισμο 10 για να μπουμε στους ισχυρους στην επομενη κληρωση.

 

 

 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

apokleistike i galata

Τη θέση της Γαλατασαράι στο Europa League 2016-17 θα πάρει η Οσμανλισπόρ, η οποία τη Δευτέρα μπήκε στην κλήρωση του δεύτερου προκριματικού γύρου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΔΙΑΛΕΧΤΕ

 

  1. Αλκμααρ (ολλανδια)
  2. Γκενκ (βελγιο) η Μπουντουτσνοστ (Μαυροβουνιο)
  3. Λιλ (γαλλια)
  4. Σεντ Ετιεν (γαλλια)
  5. Γανδη (Βελγιο)
  6. Κρασνονταρ (ρωσια)
  7. Ραπιντ Βιεννης (αυστρια)
  8. Σλοβαν Λιμπερετς (τσεχια)
  9. Μαριμπορ (σλοβενια) - Λεφσκι Σοφιας (βουλγαρια)
  10. Μακαμπι Τελ Αβιβ (Ισραηλ) - Καιρατ Αλματι (Καζακσταν, νεα ομαδα αρθο)
  11. Σπαρτακ Μοσχας (ρωσια)
  12. Αουστρια Βιεννης (αυστρια) - Κουκεσι (αλβανια)
  13. ? αρτιζαν (σερβια) - Ζαγκλιμπε (πολωνια)
  14. Γουεστ Χαμ (αγγλια)
  15. Χερτα (Γερμανια)
  16. Σασσουολο (ιταλια)
  17. Ριο Αβε (πορτογαλια)
  18. Μιντιλαντ (δανια) - Βαντουζ (ελβετια)
  19. Ριεκα (κροατια)
  20. Βορσκλα ? ολταβα (πολωνια)
  21. Μακαμπι Χαιφα (ισραηλ) - Νομε Καλιου (φιλανδια)
  22. Ελσινκι (φιλανδια) - Μπεροε (βουλγαρια)
  23. Χαιντουκ Σπλιτ (κροατια) - Ιασι (ρουμανια)
  24. Αρουκα (πορτογαλια)
  25. Απολλων Λεμεσου (κυπρος)
  26. Μλαντα Μπολεσλαβ (τσεχια)
  27. Ντιναμο Μινσκ (λευκορωσια) - Σεντ ? ατρικς (ιρλανδια)

υγ. 14 ειναι η βαζελα που δεν μπορουμε να κληρωθουμε μαζι τους.

υγ2. αυτες με κοκκινο καλο ειναι να τις αποφυγουμε  :D

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Θελω Απολλων Λεμεσου. Τώρα, κάτι μου λέει ότι θα κληρωθούμε με τη Γανδη.

Link to comment
Share on other sites

να ευχηθουμε καλη κληρωση στην αεκαρα μας αυριο (και εναν καλο προορισμο για οσους εχουν λεφτα  :D  )

Link to comment
Share on other sites

Group 1

 

 

 

Seeded

 

1: Saint-Étienne (FRA) 26.049

 

2: Maccabi Tel-Aviv (ISR) 20.225 or Kairat Almaty (KAZ)

 

3: Spartak Moskva (RUS) 19.216

 

4: Vorskla Poltava (UKR) 11.976

 

5: Dinamo Minsk (BLR) 10.000 or St Patrick's Athletic (IRL)

 

μια απο τις 5 θα μας ερθει

Link to comment
Share on other sites

οπως ειμαστε περναμε τους 3 νορμαλ με τους ρωσους παιζεται στα ισια με τους γαλλους δυσκολα

Link to comment
Share on other sites

Group 1

 

 

 

Seeded

 

1: Saint-Étienne (FRA) 26.049

 

2: Maccabi Tel-Aviv (ISR) 20.225 or Kairat Almaty (KAZ)

 

3: Spartak Moskva (RUS) 19.216

 

4: Vorskla Poltava (UKR) 11.976

 

5: Dinamo Minsk (BLR) 10.000 or St Patrick's Athletic (IRL)

 

μια απο τις 5 θα μας ερθει

 

Σεντ-Ετιέν και Σπαρτάκ Μόσχας καλό θα ήταν να αποφευχθούν

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×