Jump to content

Ρόστερ - Συμβόλαια - ΠΑΕ 2016/17


The Magician
 Share

Recommended Posts

Όταν βγήκε αυτό που λέει ο ΑΜιΝτι, έστειλα οργισμένο γράμμα στη ΝΟΒΑ και τους είπα να ξεράσουν τα πάντα αλλιώς θα γίνει ζημιά.

 

Μου απάντησαν ότι θα μου απαντήσουν εν ευθέτω χρόνω και ότι οι συγκεκριμένες καταγγελίες εξετάζονται.

? έρασε πάνω από μήνας και ακόμα περιμένω

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγήκε αυτό που λέει ο ΑΜιΝτι, έστειλα οργισμένο γράμμα στη ΝΟΒΑ και τους είπα να ξεράσουν τα πάντα αλλιώς θα γίνει ζημιά.

 

Μου απάντησαν ότι θα μου απαντήσουν εν ευθέτω χρόνω και ότι οι συγκεκριμένες καταγγελίες εξετάζονται.

? έρασε πάνω από μήνας και ακόμα περιμένω

 

E ναι, χέστηκαν τώρα πάνω τους και θα σου πουν, περίμενε. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

O Μακαρος δεν θα περιμενε κυριοι καμια ΝΟΒΑ να δωκει τα λεφτα,ουτε τη σουπερ λινγκα να συνεδριασει,τακτικη ΑΛΦΑ ΝΤΙΤΖΙΤΑΛ και φαγωμα το συμβολαιο της ΝΟΒΑ.

 

Ακομα και ο αλαφουζο πουλησε τρελα και δεν αφησε καμερες να μπουνε,στα @@ του το προστιμο.

Link to comment
Share on other sites

Μητσο θελω να το δεις κι εσυ λιγο το θεμα Μανιατη γιατι μου ειπανε περι 600k αποζημιωσης και δυσκολευομαι να το πιστεψω. Δεν το βαζω προς στιγμην και περιμενω να το δεις κι εσυ.

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι πηρε ολα τα φραγκα μεχρι το καλοκαιρι μινιμουμ 400 δηλαδη θα βγει συντομα

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ  ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ Υ? ΟΛΟΙ? ΟΥ ΣΕΖΟΝ 2017

 

 

Ολυμπιακός

 

  • Wage budget: 13.605.000 ευρώ (*πέρυσι 16.575.000 ευρώ)
     
  • Έξοδα Μεταγραφών: 13.020.000 ευρώ (*πέρυσι 19.100.000 ευρώ)
     
  • Έσοδα Μεταγραφών: 33.850.000 ευρώ (*πέρυσι 9.330.000 ευρώ)

 

Σχόλιο: Ουσιαστικά είχαμε "ξεφόρτωμα" Βαγγέλη προκειμένου να καλυφθεί η χασούρα από το χαμένο έσοδο του pool από το Champions League. Η περίφημη "αναγκαία" ΑΜΚ των 20 εκατ. που ανακοινώθηκε αμέσως μετά τον αποκλεισμό από τη Μπερ Σεβά, καλύφθηκε όπως βλέπουμε από τη διαφορά σε αγορές και πωλήσεις. Επίσης, μειώθηκε σε αρκετά μεγάλο βαθμό και το κόστος συμβολαίων και έγινε σαφής στροφή στην αξιοποίηση των παικτών από τις ακαδημίες. Από το υπάρχον ρόστερ "περισσεύουν" και οι Ντομίνχες (560.000) Καρντόσο (1.850.000) Καμπιάσσο (650.000) Μαρίν (1.200.000) οι οποίοι φεύγοντας το καλοκαίρι ανοίγουν ένα παράθυρο 4.260.000 για (πολύ) καλές υπογραφές των επόμενων. Το "αγκάθι" είναι ο Γερμανός που δεν συναινεί και δεν το κουνάει, οι άλλοι τρεις είναι τελειωμένοι από σήμερα. Η βάση που θα ξεκινήσει το καλοκαίρι ο Βαγέλλης θα είναι το 8μισάρι κι αν το πάει στο 13 πάλι (που εκεί το βλέπω) θα κάνει καλές κινήσεις. 

 

 

? ΑΟΚ 

 

  • Wage budget: 10.740.000 ευρώ μαζί με αποζημιώσεις (*πέρυσι 11.255.000 ευρώ)
     
  • Έξοδα Μεταγραφών: 5.300.000 ευρώ (*πέρυσι 6.400.000 ευρώ)
     
  • Έσοδα Μεταγραφών:  13.800.000 ευρώ (*πέρυσι 3.560.000 ευρώ)

 

Σχόλιο: Γεννάνε και τα κοκκόρια του μπαμπά. Στόκαρε μια οχτάρα από τις πωλήσεις και έριξε και το μπάτζετ συμβολαίων μια πεντακοσάρα. Ξεφορτώθηκε πολύ πράμα, δεν έχει πλέον μεγάλο πραγματικά συμβόλαιο, υπάρχει ένα άτυπο πλαφόν στα 7 κατοστάρικα και απ ότι φαίνεται τηρείται απαρέγκλιτα. Ξεφόρτωσε ότι βαρίδι υπήρχε και δεν έχει την τριάδα Τζαβέλλα-Τζιόλη-Βελλίδη που έπαιρνε παντελώς δυσανάλογα της αξίας λεφτά. Έκανε μεταγραφούλες, ήρθαν καλοί παίκτες όχι όμως σπουδαίοι κι ας περνάνε τώρα το μήνα του μέλιτος. Αυτή τη στιγμή "περισσεύουνε" στο ρόστερ ουσιαστικά μόνο ο Κλάους και ο Χατζηϊσαΐας. Κι αν ο στόπερ ξεφορτώνεται πιο εύκολα με ένα μπόνους αποχώρησης με μορφή αποζημίωσης ή match up προσφοράς, το πρόβλημα Κλάους φαντάζει άλυτο. Η βάση του μπαμπά για του χρόνου είναι το δεκάρικο και εξαρτάται από την πορεία του ? ΑΟΚ η όποια αύξηση του μπάτζετ. Δείχνει να έχει βάλει μυαλό, να μοιράζει ορθολογικότερα τα φράγκα και αυτό φαίνεται και στο χόρτο.

 

 

? ΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

 

 

  • Wage budget:  7.760.000 ευρώ μαζί με αποζημιώσεις (*πέρυσι 9.060.000 ευρώ)
     
  • Έξοδα Μεταγραφών:  2.100.000 ευρώ (*πέρυσι 1.980.000 ευρώ)
     
  • Έσοδα Μεταγραφών:  570.000 ευρώ (*πέρυσι 2.250.000 ευρώ)

 

Σχόλιο: ? άρα (μα πάρα) πολύ δύσκολα τα πράγματα για τον κύριο Γιάννη που φαινομενικά μπορεί να έριξε το μπάτζετ αλλά δίνει δόσεις δεξιά κι αριστερά και χρωστάει αποζημιώσεις και δόσεις Κωτσόβολου στις ομάδες απ' όπου ψώνισε. Για να σταθεί και να μην ηχήσουν κανόνια του χρόνου πρέπει να ρίξει το effective μπάτζετ στο τάληρο (δηλαδή μια περαιτέρω μείωση 2μισι εκατομμυρίων ευρώ) για να κωλοκάτσει στο 9 με 10 πραγματικό. Έχει κάμποσα συμβόλαια που λήγουν, αγκάθια όπως του Λέτο που πρέπει να δει πως θα διαχειριστεί και τον Μπεργκ που με το καινούριο συμβόλαιο, του χρόνου έχει λαμβάνειν 1.250.000 ευρώ. Θα φύγουν οι διάφοροι Στιλ, Μέστο, Βέμερ, Ρινάλντι, τα συμβόλαια των οποίων όμως δεν ξεπερνούν το 1μισι εκατομμύριο. Γι αυτό ή θα γίνουν αναπροσαρμογές ή θα έχουμε πώληση Μπεργκ (δύσκολα, μόνο Κίνα γίνεται) ή θα έχουμε δράματα με αποχωρήσεις Λέτο, Ζέκα και μια πιθανή πώληση Μολέντο ακόμα και με 500 χιλιάρικα. Καταστροφή η διαχείριση Στραματσόνι, "τρύπα" 5 εκατομμυρίων που εκτοξεύει το μπάτζετ της επόμενης σεζόν στα 10 εκατομμύρια και μιλάμε για το καλό σενάριο. Το κακό είναι εντελώς μνημονιακή διαχείριση, Μιχάλης Μπακάκης και Αραβίδης οε οε οε.

 

 

Α.Ε.Κ.

 

  • Wage budget:  5.313.000 ευρώ (*πέρυσι 3.665.000 ευρώ)
     
  • Έξοδα Μεταγραφών:  1.180.000 ευρώ (*πέρυσι 160.000 ευρώ)
     
  • Έσοδα Μεταγραφών:  1.140.000 ευρώ (*πέρυσι 0 ευρώ)

 

Σχόλιο: Ε? ΙΤΕΛΟΥΣ "έσπασε" το ψυχολογικό όριο των 5 εκατομμυρίων στο μπάτζετ συμβολαίων. Η μοναδική των 4 μεγάλων ? ΑΕ που αύξησε το μπάτζετ, η μοναδική που έφερε "μεγάλο" συμβόλαιο χωρίς να πουλήσει ποδοσφαιριστή. Τα αποτελέσματα φάνηκαν αμέσως κι ας μην οφείλονται στον Αραούχο. Υπάρχουν και καλά και κακά νέα για την ΑΕΚ. Τα καλά νέα είναι ότι ο Μελισσανίδης δείχνει ότι ένιωσε επιτέλους και αντιλήφθηκε ότι δεν μπορεί μονίμως να τρέχει πίσω από στοιχήματα και σακατεμένους πρώην καλούςποδοσφαιριστές. Τα κακά νέα είναι πως λήγουν αρκετά συμβόλαια από το προηγούμενο καθεστώς (Β' Εθνική) και οι αντικαταστάτες ούτε κατά διάνοια δεν θα δεχτούν πχ συμβόλαια 70 χιλιάδων. ? ου σημαίνει ότι η ΑΕΚ πρέπει να αυξήσει το μπάτζετ της και για τις "δεύτερες" σειρές και λύσεις. Κάποιες αποχωρήσεις είναι βέβαιες, μετά βίας μαζεύονται 7 κατοστάρικα (κι αυτό λόγω Βάργκας) για να διατεθούν σε 5 παίκτες δεύτερης γραμμής. Το πρόβλημα του Μελισσανίδη έχει ονοματεπωνυμο και είναι ο Ούγκο Αλμέιδα που έχει κλειστό συμβόλαιο. Εάν παίξει "βελούδινο"  διαζύγιο με τον ? ορτογάλο, τότε η βάση που θα ξεκινήσεις θα είναι τα 3μισι εκατομμύρια, νούμερο που διευκολύνει ακόμα και για ανανέωση δανεισμού του Αραούχο (στην περίπτωση που σου βγει ο παίκτης) αλλιώς πρέπει να αυξήσεις κι άλλο το μπάτζετ σου με έσοδα και πάλι μειωμένα και με τρύπα 4 εκατ. σύμφωνα με το δημοσιευμένο ισολογισμό. Η ελπίδα είναι να πάει καλά το κλείσιμο της σεζόν και να συνεχίσουμε στο "καλό φεγγάρι" του ? ροέδρου χωρίς να του φαίνονται διαστημικά τα λεφτά των Αραούχο αυτού του κόσμου. Υπάρχει και η υποσημείωση για προπονητή, το τελικό πλασάρισμα στα p.o. για την προετοιμασία, η πιθανότητα επανάληψης του περσινού κλεισίματος με κατάκτηση Κυπέλλου. Τα καλά νέα για την ΑΕΚ είναι ότι επιτέλους έπαψε να μπαίνει στον ίδιο παρονομαστή με Αστέρα, Σπανό και ? ανιώνιο, μίκρυνε η ψαλίδα σε σχέση με τους από πάνω και του χρόνου αναμένεται να ξεπεράσει τον ? αναθηναϊκό. Τα κακά νέα είναι ότι ακόμα απέχει πολύ από τον Ολυμπιακό και τον ? ΑΟΚ που έχουν υπερδιπλάσιους προϋπολογισμούς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

με την φυγη ιντεγιε και την αναπροσαρμογη του συμβολαιου του καμπιασο στα πραγματικα νουμερα (δηλαδη 120,000 ευρω τον χρονο τα στανταρ) και με μπονους συμμετοχων τα υπολοιπα, που δεν αναμνεται να πιασει. ο γαυρος παει λιγο πανω απο 12Μ το wage budget 

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΔ τα 12 είναι καθαρα που σημαίνει καπου 22 μεικτά ή 

τα 12 είναι μεικτά που σημαίνει καπου 6.8 καθαρα?

Link to comment
Share on other sites

τωρα το τι ειναι καθαρο και το μεικτο ειναι να χαμε να λεγαμε με τις ? ΑΕ  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σωστή κίνηση.

Είναι μεγάλος παίχτης ο Ουκρανός και μπορεί να σου δώσει 15-20 παιχνίδια υψηλού επιπέδου με σωστή διαχείριση.

Φέτος υπήρξε άτυχος (ειδικά με το χέρι).

Ας αποκατασταθεί και να ναι έτοιμος του χρόνου.

Μακάρι να κλείσει σε εμάς και να μείνει και μετά σε άλλο πόστο.

Έχει θητεία σε Barcelona και γενικά είναι οντότητα στο διεθνές ποδόσφαιρο.

Όχι άλλους... Φούληδες.

Μακάρι να χαμε πράξει το ίδιο κάποτε και με τον λατρεία τον Γκούντιονσεν.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ο Τσιγκρινσκι ειναι ο ιδιος που τον ειχαμε απληρωτο και δεν επαιζε ή μηπως θα φερουμε συγγενη του κι ειναι αλλος ?

Καποιοι να φιλτραρεται τις πηγες σας. Την εχω πατησει και σας το λεω.

Κι ενα παραπανω που μας διαβαζουνε.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

Κι ενα παραπανω που μας διαβαζουνε.

 

Μας διαβάζουν απλά ή μας μελετάνε κιόλας;

Γιατί δεν είναι το ίδιο

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσιγκρινσκι ειναι ο ιδιος που τον ειχαμε απληρωτο και δεν επαιζε ή μηπως θα φερουμε συγγενη του κι ειναι αλλος ?

Καποιοι να φιλτραρεται τις πηγες σας. Την εχω πατησει και σας το λεω.

Κι ενα παραπανω που μας διαβαζουνε.

 

Δεν ξέρω αν το είπε σοβαρά ο Στυλ, δεν μου φάνηκε έτσι γιατί δεν έχει και λογική να είναι απλήρωτος ο συγκεκριμένος και οι άλλοι να μην έχουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Σπυρο δεν θυμαμαι ποιος το εγραψε και σε τι υφος. Θυμαμαι οτι το διαβασα.

Κι επειδη καποιοι γνωστοι μετα την aekpedia, ριχνουν και μια ματια στο ΚΜ, σημερα το μεσημερι μου σφυριξαν κατι για Τσιγκρι που ειχε γραφτει προχθες.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ο ιησους δεν ειναι ομως αλεξοπουλος,μην μπερδευομαστε.Ενα κουρεματακι και ενα ξυρισματακι στο κουρειο της οριτζιναλ στην αγια σοφια οτι πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Να συμπληρωσω βεβαια...στα παπαρια μας. Δε θα δωσουμε και λογο για τις πληροφοριες αλλα δε χανουμε και τιποτα να μην τα μπουμπουναμε ... δημοσιως αν δεν ειναι σιγουρακι οπως το γαμησι που εκανε ο Στυλ σε ολα τα αρδακια λιγο καιρο πριν.

Link to comment
Share on other sites

phrame 2 ek shmera apo th ligka, opote eimaste cool me Araujo

Τίποτα δεν πήρες ακόμα.

Όλα θα κριθούν από τους νομικούς της λίγκας γιατί απαιτείται ομοφωνία.

Επίσης τα σάιτς γράφουν ότι από τα 1,3εκ που ήδη παίρνεις πας στα 2,3εκ.

Καθαρό 1εκ το κέρδος που θα πάει στον αργεντίνο και λοιπούς παρατρεχάμενους.

? ιο πολύ όμως με ανησυχεί η περίπτωση μανώλη.

Σιγή ιχθύος και πολύ επιφυλακτικότητα από τον κεφτέ.

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο δεν θυμαμαι ποιος το εγραψε και σε τι υφος. Θυμαμαι οτι το διαβασα.

Κι επειδη καποιοι γνωστοι μετα την aekpedia, ριχνουν και μια ματια στο ΚΜ, σημερα το μεσημερι μου σφυριξαν κατι για Τσιγκρι που ειχε γραφτει προχθες.

Από τον αβραάμ γράφτηκε και το ύφος ήταν χαβαλέ.

Είχαμε πάει σε καφέ για να δούμε τον αγώνα με τα τυριά και ένας μπάρμπας που καθόταν δίπλα μου είπε πως ο ουκρανός δεν έπαιζε τόσους μήνες γιατί είναι απλήρωτος.

Όταν τον ρώτησα αν τον πήρε τηλ ο ναζωραίος και του το'πε εμπιστευτικά εκεί σταμάτησε η κουβέντα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

"Ε άκου που σου λέω..."

:lol:  :lol:  :lol:

 

Ήταν αφοπλιστικός ο πούστης.

Μαλακία μου που δεν ζήτησα το τηλ του.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Εκει κανει κοκοκο ο Αβρααμ. Στο μαγιστρο μονο κουναει δαχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

Εκει κανει κοκοκο ο Αβρααμ. Στο μαγιστρο μονο κουναει δαχτυλο.

Είχε κλάσει στο γέλιο γιατί τον είχα αναλάβει εγώ τον μπάρμπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×