Jump to content

Ρόστερ - Συμβόλαια - ΠΑΕ 2016/17


The Magician
 Share

Recommended Posts

Guest ALati

Είχε κλάσει στο γέλιο γιατί τον είχα αναλάβει εγώ τον μπάρμπα.

Εσενα βρηκε να μπλεξει ο μπαρμπας ? Χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Απολάμβανα την πανακότα μου κύριοι.

Με ρώτησε κιόλας η γκαρσόνα αν θέλει να μου φέρει δώρο ένα γλυκάκι με τον καφέ μου.

Δεν τα ρωτάμε αυτά ματμουαζέλ...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εσενα βρηκε να μπλεξει ο μπαρμπας ? Χαχαχαχαχα

Μα για αυτό είχα κλάσει από τα γέλια. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Ο διάλογος γκαρσόνας αβραάμ για την πανακότα πιο καυλωτικός κι από 20 γκολ αραούχο. :lol:  :lol:

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό είχα κλάσει από τα γέλια. :ph34r:

? αραδοσιακά έχω τον μαλακομαγνήτη. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

? αραδοσιακά έχω τον μαλακομαγνήτη. :ph34r:

Μελι ριχνεις ρε κφλ.

Για τον ευθυτενη ειπατε ή ειχες το μυαλο σου στον Αβρααμ που ειχε τεντωσει απο το γελιο ?

Link to comment
Share on other sites

Μελι ριχνεις ρε κφλ.

Για τον ευθυτενη ειπατε ή ειχες το μυαλο σου στον Αβρααμ που ειχε τεντωσει απο το γελιο ?

Για τον μπινέ έχω συγκεκριμένη καφετέρια που τα κάνω πουτάνα στη γειτονιά του γκρέκο.

Στην τελευταία του θητεία,δεν θυμάμαι το παιχνίδι,δύο μπαρμπάδες αποχώρησαν από το καφέ με κόκκινα πρόσωπα.

Μέχρι κι εγώ ανησυχησα μη πάθουν κανά εγκεφαλικό.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ευκολακι το'χεις να τους στειλεις Ευαγγελισμο για καλωδιωση.

Link to comment
Share on other sites

eides tigrh?gualia xreiazesai gia na vlepeis thn omada

vale kana fraggo

d6e30db3fb6e021c8a516b20cf17c622_508044.

 

Ρε μαλακες... Ο Αντρεας περναει απο κατω;;;!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το είπε σοβαρά ο Στυλ, δεν μου φάνηκε έτσι γιατί δεν έχει και λογική να είναι απλήρωτος ο συγκεκριμένος και οι άλλοι να μην έχουν πρόβλημα.

Magyar Spiros τι lόfasz γραφεις ;

 

Λοιπον προχωρώ σε εξώδικο

ή ανακαλείς ;;

 

Να είσαι προσεκτικός εφεξής παρακαλώ.

Edited by Stylianopoulos
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακες... Ο Αντρεας περναει απο κατω;;;!!!

o andreas dn exei rox.an erxosoun mazi mas tha to xeres

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπέρδεψε τα φόρουμ και εννοούσε τον Αντρέα-10-Αντίφα-Ναργιλές-Μίκρα?

Link to comment
Share on other sites

Magyar Spiros τι lόfasz γραφεις ;

 

Λοιπον προχωρώ σε εξώδικο

ή ανακαλείς ;;

 

Να είσαι προσεκτικός εφεξής παρακαλώ.

 

Τι ρε 'συ; Ανακαλώ ό,τι θες, δεν κατάλαβα πάντως ποιό κομμάτι σε πείραξε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γράφουν γράφουν γράφουν αλλά τελικά κανείς δεν ξέρει τίποτα. Σύμφωνα με την ανακοίνωση ο ένας και σύμφωνα με τις εκτιμήσεις ο άλλος.

 

Δεν μένει στην ΑΕΚ τέτοιος ποδοσφαιριστής, η μοναδική ομάδα που θα μπορούσε να μείνει για 1-2 χρόνια ήταν ο ολυμπιακός που έπαιζε ΤσΛ διότι κάτι θα είχε να του δώσει. Η ΑΕΚ αυτή τη στιγμή δεν έχει να του δώσει τίποτα, ακόμα κι αν η Λας ? άλμας δεν τον θέλει, υπάρχουν καλύτερες ομάδες για να πάει δανεικός του χρόνου εφόσον ήρθε σε εμάς και πήρε μπρος ποδοσφαιρικά. Για αγορά δε συζητάμε προφανώς. Είναι τραγικό και τρομερά σαδιστικό το ότι από ? έκχαρτ περάσαμε σε Αραούχο και αυτό μόνο για 6 μήνες αλλά δυστυχώς ο ερχομός ενός τέτοιου ποδοσφαιριστή μάλλον μια στο τόσο και "κατά λάθος" συμβαίνει.

 

Δε μπορεί κανείς να απαιτήσει από τη διοίκηση να κρατήσει έναν τέτοιον παίχτη που είναι πολλά σκαλιά πάνω από το αλβανικό/ελληνικό ποδόσφαιρο. Μπορεί να απαιτήσει να σκοτώσει σε ? λατανιάδες και Βόνιτσες τους ? λατέλλες, τους ? έκχαρτ και τους Αραβίδηδες και να φέρει Ε? ΙΤΕΛΟΥΣ 2 κανονικούς επιθετικούς σε καλή ηλικία και καλή υγεία και όχι νεκροπεθαμένους τύπου Αλμέιδα. Επίσης μπορεί να της ρίξει και καμια ? αναγία γιατί αν η ΑΕΚ φέτος έπαιρνε το πρωτάθλημα και έπαιζε και προκριματικά ΤσΛ τότε ίσως, ίιιιιισως ο Αραούχο να έμενε ένα χρόνο ακόμα. Τώρα για μια ομάδα που κυνηγιέται με την Ξάνθη για την πέμπτη θέση ε τι απαιτήσεις να έχει.

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω οτι οι πιθανοτητες να μεινει ειναι 50-50 και αυτο θα εξαρτηθει απο πολλα πραγματα με κυριοτερο την επιθυμια του παιχτη

 

ο αργεντινος ηδη εχει απορριψει το ενδεχομενο να αγωνιστει ειτε σε εξωτεικα μερη με τρελα λεφτα (κινες αραβιες) ειτε σε μερη που ειναι επικινδυνα (τουρκια)

 

τα κουκια ειναι μετρημενα Ισπανια , Ιταλια , Ελλαδα δεν υπαρχει αλλος προορισμος η Λας ? αλμας καλα κανει και τραγουδαει οτι θελει 10-20-30 εκατομμυρια το θεμα ειναι τι προτασεις θα ερθουνε που θα ικανοποιουν πρωτα τον αραουχο και μετα την Λας ? αλμας 

 

και μεγαλυτερη σημασια ποσο θα λαδωθει το αντερακι των μανατζερεων που τρεοχυν ουσιαστικα την Λας παλμας, αυτους πλερωσες και τωρα και τον εφερες αυτους θα πρεπει να πληρωσεις για να τον κρατησεις αν φυσικα ο ιδιος θελει να μεινει

 

Αρα πρωτος στοχος να γινει καψουρης ο αραουχο με Ελλαδα και ΑΕΚ, το πρωτο ειναι ευκολο το 2ο θα γινει οταν το κυπελλο σηκωσει

Σε δευτερη φαση ειναι να ταισεις το συστημα και εκει εχουμε ενα θεματακι αλλα εγω πιστευω οτι θα το κανεις

Link to comment
Share on other sites

H ομάδα εξωαγωνιστικά και κυρίως στο κομμάτι του σχεδιασμού είναι με νεκρά ταχύτητα και δεν προβλέπεται να βάλει πρώτη μέχρι τα μέσα Ιούνη στην καλύτερη. 

Είναι σαφές όχι μόνο στην περίπτωση του Αραούχο, αλλά και των ανανεώσεων ότι περιμένουν πρώτα να δουν τα βαθμολογικά αποτελέσματα και το κύπελλο και μετά θα αποφασίσουν.

Λογικές του τύπου ότι ο άλλος είναι παιχτάρα οπότε τι έχω να περιμένω ακόμα να δω για να κινηθώ ή του τύπου ο Λαμπρόπουλος ή ο Βάργκας μου κάνουν ή όχι σε ένα 4-3-3 ή ένα 4-2-3-1 ακούγονταν ως ανέκδοτα στο πάλαι ποτέ περίφημο ποδοσφαιρικό εργαστήρι του Τίτο. 

Βέβαια για να είμαι απολύτως δίκαιος, γενικά σε όλη την Ευρώπη είναι νεκρή μεταγραφοσχεδιαστικά περίοδος, αλλά υπογείως όλο και κάτι κινείται. 

Απλά είμαι παντελώς απαισιόδοξος γιατί και στο φούλ του σχεδιασμού να ήμασταν από άποψη εποχής, το γαμήδι το παλιό ημερολόγιο πάει 13 μέρες πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

? ιστεύει κανείς πως όταν σηκώσει κύπελλο ο Αραούχο στα Φιλαδέλφεια δεν θα ερωτευτεί την ομάδα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? ιστεύει κανείς πως όταν σηκώσει κύπελλο ο Αραούχο στα Φιλαδέλφεια δεν θα ερωτευτεί την ομάδα;

 

Έτσι. ? ρέπει να καταρρίψουμε κάθε ρεκόρ γραφικότητας εκείνο το βράδυ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι. ? ρέπει να καταρρίψουμε κάθε ρεκόρ γραφικότητας εκείνο το βράδυ. :lol:

Κόντεψε πέρσι ο Ανέστης να γίνει φλαμπέ στα καλώδια του τρόλλεϋ. 

? όση ακόμα γραφικότητα δηλαδή μπορεί να υπάρξει; 

Link to comment
Share on other sites

Κόντεψε πέρσι ο Ανέστης να γίνει φλαμπέ στα καλώδια του τρόλλεϋ. 

? όση ακόμα γραφικότητα δηλαδή μπορεί να υπάρξει; 

 

Ε ρωτάς λες και δεν μας ξέρεις ότι πάντα υπάρχει παραπάνω. :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κόντεψε πέρσι ο Ανέστης να γίνει φλαμπέ στα καλώδια του τρόλλεϋ. 

? όση ακόμα γραφικότητα δηλαδή μπορεί να υπάρξει; 

eixe ta autia g geiosh re.tpt dn  tha pathaine

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι για τον Μπλάνκο δεν διαβάσαμε ποτέ για 10 εκ. και τελικά τον αγόρασες, ήταν παίχτης σου. Με τον Αραούχο φοβάσαι και να ρωτήσεις πόσο κάνει ξέρω γω

Link to comment
Share on other sites

Η παλαιά Γιουγκοσλαβία τι λέει σαν αγορά;  :D

 

Κάποτε  στα αζήτητα έβρισκες και Τόνυ Σαβέφσκι, Σκλίσκο κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Κώστα.

 

Η διοίκηση οφείλει να κάνει σημαντικές ενέργειες να μείνει ο ποδοσφαιριστής άλλον ένα χρόνο.

Ωστόσο δεν μπορεί να πλειοδοτήσει η ομάδα σε υπέρογκα ποσά ούτε να κρατήσει με το ζόρι τον ποδοσφαιριστή αν του έρθει επιλογή που κρίνει ότι είναι καλύτερη.

Αν ως υπόθεση εργασίας, δεν συγκεντρώνει υψηλές πιθανότητες στην παρούσα φάση, εμφανιστεί μία π.χ. ιταλική ομάδα και δίνει στην Λας ? άλμας 7 εκατομμύρια ευρώ και στον ποδοσφαιριστή 1,2 εκατομμύρια ευρώ το έτος, τότε δεν μπορεί να κατακριθεί η ΑΕΚ που δεν θα μπορέσει να παίξει σε τέτοια ποσά.

Αναφέρω ακραίο παράδειγμα αλλά για να καταδείξω ότι υπάρχουν κάποια όρια στο που μπορεί να φτάσει η ομάδα.

Η ΑΕΚ πρέπει να βρεί δυνατό επιθετικό με τα χαρακτηριστικά του Αραούχο και έναν δεύτερο ίδιου τύπου με καλές προοπτικές ώστε με τον Γιακουμάκη να συμπληρώσουν μία ικανοποιητική τριάδα επιθετικών.

 

Σε κάθε περίπτωση καλά έκανε και έγινε ο δανεισμός του ποδοσφαιριστή και το γράφαμε χρόνια.

Είτε έχεις είτε δεν έχεις πολλά χρήματα για μεταγραφές είναι καλό να παίρνεις 1-2 δανεικούς σαν τον Ζουκουλίνι, τον Αραούχο κλπ.

Λένε κάποιοι δεν φτιάχνεις ομάδα έτσι.

? ρώτον εδώ και 10 χρόνια αναπόφευκτα κάθε χρόνο ποδοσφαιριστές πάνε και έρχονται.

Δεύτερον μιλάμε για μία προσθήκη όχι πέντε.

Τρίτον εφόσον σου εξασφαλίσει ανταγωνιστικότητα και σχετική αύξηση εσόδων μετά δεν θα έχεις τόση ανάγκη τέτοιες λύσεις.

Δεν μας χάλασαν οι Ασουνσάο, Άλβες, αν και ταλαιπωρηθήκαμε λίγο καιρό μετά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×