Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

τι εχετε παθει ολοι σας ρε?

γαμαει η ταινια

 

Not sure if serious meme...

 

? ραγματικά τι σου άρεσε? Είμαι πολύ περίεργος να ακούσω τι βρήκες καλό.

Link to comment
Share on other sites

1 και πολυ του.

Μου αρεσε παρα πολυ η ιδεα και το στησιμο. Θυμισε ιταλικο σινεμα auter. Δεν μου αρεσε περιπου απο τη μεση και μετα, αλλα η ιδεα ειναι του ενος εκατομμυριου δολλαριων

Link to comment
Share on other sites

Sicarios ωραιο αν και δεν του βαζω 4αρι. Ο Σπεκτερ ειχε ιστορια ομως υπηρχαν κουφες στιγμες.

Link to comment
Share on other sites

? ρωτον ειχαμε closure με τον Han.

Δευτερον εχουμε sibling warfare ξανα.

Τριτον η δραση δεν ειχε κοιλια.

Τεταρτον δεν ειχαμε γελοιοτητες τυπου Τζαρ Τζαρ.

? εμπτον ειχε ολα τα ρεφς που πρεπει...

Εκτον ειδαμε τον Λουκ στον τελος να ειναι μαστερ αλα Ομπι Γουαν.

Τι ακριβως δεν σου αρεσε? Επειδη ειναι πολυ κοντα στο New Hope?

επειδη ο Σερκις εκανε κατι σε γκολουμ? (αλλα εδω ειχαμε απο τον λουκας στα πρηκουελς οτι χειροτερο μπορουσε να φανταστει κανεις)...

 

? ρωτον το closure ηταν γελοιο. Αστεια σκηνη χωρις βαθος. 

Δευτερον, don't hold your breath για αυτο. Ακομα κ ετσι ναναι προκειται για πολυ κακη απομιμηση του EU. Δλδ καναν το ιδιο πραμα που εγινε στο EU, απλα πολυ χειροτερα. αλλα θεωρησαν οτι επρεπε να το διαλυσουν πρωτα.

Τριτον, κανενα star wars δεν ειχε κοιλια οσον αφορα τη δραση, κ οκ δε τα λες κ state of the art ουτε τα εφε, ουτε το ποσο καλα σκηνοθετημενς ηταν οι μαχες. δε θυμαμαι ουτε μια σκηνη 

απο αυτες που να μου εμεινε. Αντιθετα εχω να θυμαμαι μια-δυο στιγμες τουλαχιστον απο καθε προηγουμενη ταινια. ακομα και το πολυ κακο attack of the clones.

Τεταρτον, ναι ο Jar Jar ηταν το προβλημα... νταξει. 

? εμπτον, παπαρια ειχε. Νοσταλγος του ροκ εν ρολ, πεταμε το millenium falcon, 3 γερους, επαναλαμβανουμε ΟΛΕΣ τις σκηνες απο το  a new hope κ εχουμε το

a new hope-2015...Ακριβως το ιδιο ομως ετσι? κανε μια προσπαθεια να το δεις ξανα αν εχεις να το δεις καιρο. θα παθεις σοκ. 

ΙΔΙΟ σεναριο, ΙΔΙΑ ? ΛΟΚΗ, απλα αντικειμενικα χειροτερο κ καμμια σκηνη δε βγαζει κατι καινουριο. γαμω τη disney σε τελικη που λεει κο macros. 

 

Εκτον, ΜΑΚΡΑΝ η κορυφαια σκηνη της ταινιας, κ ηταν ενα λεπτο πριν πεσει η αυλαια.

Για τους fans παιζει αυτο να ηταν η σανιδα σωτηριας, η μονη σκηνη που πιανει το πνευμα του saga.

 

η υπολοιπη ταινια ειναι πραγματικα ανελπιστα κακη κ κυριως χωρις φαντασια.

ακομα κ εγω που δεν ειχα καμμια ελπιδα οτι θα κανουν κατι καλο, δε περιμενα να το γαμησουνε τοσο.

 

αλλα με λιγη αβαντα απο τις κριτικες ολα γινονται. παιζει και να περασει το avatar σε εισπραξεις......τι να πεις..

Link to comment
Share on other sites

Legend 3.5/5

 

Δεν θυμαμαι να εχω δει ταινια του Tom Hardy που να μην μου αρεσει. Κλασικη αντρικη ταινια. Βρετανια των 60ς, γκανκστερ, μπαρ, ποτα, ξυλο και κοστουμια. Θυμιζει ταινια του Guy Richie. Αμα εχετε καμια αντιστοιχη, προτεινετε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

E're we go boyz - ? ροσοχή SPOILERS επίσης Wall of text crits my eyes

Σημείωση... το έγραφα στη δουλειά. Οπότε είναι ψιλοrandom. Το πρώτο κομμάτι να το δείτε σαν quote στο μύνημα του εγγλέζου πριν

 

 

STAR WARS THE FORCE AWAKENS RANT (? ΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΒΙΑΣΕΙ RANCOR ΜΟΥΛΟΙ)

 

Αφιερωμένο σε όσους τους άρεσε

 

 

Το closure με τον θάνατο του Han ήταν αστείο. Κακή, προβλέψιμη ξενερωτική. Ο Emo γιος, ο θέλω να γίνω κακός γιατί δεν με αφήνει το φως να γινω κακός ουα ουα ουα, βλέπει τον πατέρα και λέει βόηθα με να γυρίσω, αλλά δεν θέλω να γυρίσω και αυτοί είπαν να γίνει το ματς αλλά εμείς είπαμε οχι γιατί πριν ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ. Και φυσικά clopy paste με το σώμα του Solo να πέφτει ως άλλος Palpatine στο ROTJ στο απόλυτο κενό (ίδιο camera shot). Χμμμμ πως μπορούμε να φέρουμε τον Ford πίσω? Ε ας κάνει αυτό που ήθελε από το 6ο, να πεθάνει ο χαρακτήρας. Θα έχουμε το hype.

 

 

Το universe building στο νέο είναι ανύπαρκτο. Έχουμε μια republic που.... δεν ξέρουμε τίποτα, έχουμε την First Order να λέει "ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ" και έχουμε την Resistance να στηρίζεται από την republic αλλά γιατί? Σε αναλογία με το σήμερα έχουμε τη Μάλτα να λέει ότι θα γαμήσει τον πλανήτη, τον ΟΗΕ να κοιτάει το φεγγάρι και να ξύνει καβλί και κάποιους PMC να ασχολούνται.... cool story bro.

Η original trilogy ξεκινάει με την διάλυση της γερουσίας. Τα prequels έχουν μέσα σημεία των καιρών με corporate > state, embargos κτλ. Εδώ .... fuck it πάμε action ντου. Αυτό θέλει ο κόσμος.

 

 

Σκηνές που μένουν η μάχη στο χιόνι? Αδιάφορη, σε 15 χρόνια θα έχει την ίδια αξία με την μάχη του Yoda με Count Ducku. Σκηνοθετικά η μόνη σκηνή που μου έχει μείνει είναι το follow-up που κάνουν στο x-wing του Poe.

 

Δεν είναι δυνατόν να μιλας σοβαρά για Jar Jar όταν έχεις την σκηνή βγαλμένη από Alien movie με το offspring από one night stand του ad&d Behemoth με Kthulu. WHAT THE FUCK AM I WATCHING.

 

Στα του σεναρίου

 

Όλο το worldbuiling για το Force έχει πάει περίπατο. Βρες το "φως" μέσα σου, αυτό μόνο αρκεί. Δεν έχεις training καθόλου? Λεπτομέρειες, θα πατήσουμε κάποιο διακόπτη και θα γίνουν unlock τα hz στον επεξεργαστή. Απλά πράγματα. ? ες στο φρουρό να σε αφήσει ελεύθερη θα το κάνει. Mary sue που έγραψε και ο άλλος. Τα μαθήματα σπαθασκίας πρέπει να ήταν υποχρεωτικά στις απολυμένες καθαρίστριες του Starkiller Base. ? ου δεν είναι base αλλά πλανήτης... it's bigger. get it? wink wink

 

Το Millenium Falcon έχει γίνει πουτάνα Γ' διαλογής. Το θρυλικό σκάφος, το έκλεψε αυτός και μετά το έκλεψε άλλος και μετά ο άλλος για να καταλήξει σε εκείνον που μετά το πηρε ο τρίτος για να κάθεται η σακαράκα σε έναν generic nobody because... reasons. Αλλά εντάξυ, ας είναι καλά το hype γιατί στο trailer έχουμε το "Chewie, we're back".

 

Οι προσωπικές σχέσεις έχουν πάει στο overdrive και τρέχουν όπως στα fast and furious. Poe φυλακισμένος, random trooper σε ελευθερώνω βοήθα με να φύγω. Βγαλμένα από τη ζωή πράγματα μέσα σε 2 λεπτά έχουμε BROFORCE. H Rey of sunshine κουραστική σε βαθμό αηδίας, μπουχου η ζωή μου είναι χάλια θέλω να φύγω αλλά μετά να γυρίσω πίσω γιατί θα έρθουν για εμένα.... άντε κορίτσι γίνε Katniss Everdeen να τελιώνουμε. Για τον FN-0000 .... stormtrooper , που ήταν πριν janitor που ξέρει τα σχέδια για ένα πλανήτη... fuck my life τι βλέπω.

 

Η Starkiller base. Ο πλανήτης που ρουφάει ήλιους και στέλνει blasts μέσα στο hyperspace και καταστρέφει ολόκληρα solar systems. STUPIDITY LEVEL OVER 9000. ? ήρε στην αυτοκρατορία ξερωγω άπειρα resources να φτιάξει κρυφά 2 death stars και έχουμε τους generic nobodies να έχουν τα resources για να μετατρέψουν ολόκληρο πλανήτη. Το κατατάσω στο ίδιο επίπεδο χαζομάρας με το Sun Crusher. Oh wait, αυτό είναι EU αλλά το διαγράψαμε το EU. Οπότε είναι μια κατηγορία μόνο του. Επίσης wink wink ... Starkiller, το αρχικό όνομα του Skywalker στα drafts. Facepalm? Facepalm

 

KYLO REN aka Ben Solo. Για τον teen angst που κρύβεται μέσα σας boys and girls. Η σκηνή που έχει δεύτερη φορά περίοδο και βγάζει τα νεύρα του στους τείχους μετους stormtroopers να γίνονται αλέκοι λες και δεν άκουσαν το βλαμένο έχει ήδη αγγίξει επίπεδα βλακείας prometheus cartographer. ? όσα να αντέξω ακόμα ο sci-fi fan?

 

 

? όσο rant ακόμα θα λέτε... Έχω μπόλικο

 

HYPEEEE HYYPPPPEEEEEE HYYYPPPPPPEEEE DEFLATED

 

Before: Τα μάθατε τα νέα. Θα παίξει ο Daniel Craig. Ο μαλάκα καλή φάση.

After: Τον είδες εκείνον τον Stormtrooper όταν μίλαγε η κόπια της Hitlerjugend. Ε αυτός ήταν. ΟΥΑΟΥ

 

Before: Μαλάκα μου η άλλη από το GoT θα κάνει την Captain Phasma και θα είναι και τι κρύβεται και γιατί αυτή έχει chrome armor σαν να μοιάζει με Boba Fett..

After: ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΑΧ ? ΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΗ

 

Before: ΜΑΛΑΚΑ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΤΟΥΣ ΤΥ? ΑΔΕΣ Α? Ο ΤΑ RAID. Ω ΘΕΟΙ UKO UWAIS. ? Ω? Ω ΤΙ ΣΚΗΝΕΣ ΜΑΧΕΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΕΞ? ΕΡΜΑΤΡΟΝ ΟΡΓΚΑΣΜΑΤΡΟΝ . ΜΟΡΦΩΘΕΙΤΕ ΑΜ? ΑΛΟΙ

https://www.youtube.com/watch?v=NzBnoVLkYH8

 

After: Θυμάσαι τους ασιάτες στο σκάφος του Han με τα χταπόδια... εχμμ αυτό.

 

Before: Μαλάκα θα δούμε τον Luke πάλι... Ε? ΟΣ

After:

luke-skywalker-memes.jpg

 

 

Επειδή έχουμε και δουλειά... ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗ DISNEY ΜΟΥΝΟ? ΑΝΑ

Link to comment
Share on other sites

We need to talk about Kevin.

 

Βαρύ και αργό, αλλά μου άρεσε πολύ σκηνοθετικά. 3.5/5

Edited by agelos
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχα Θεος. Δε διαφωναω κατα βαση.

Αλλα μου αρεσε.

Διοτι εμενα μου εχει μεινει η σκηνη του Γιοντα με τον Ντου οποτε...

Γενικα θα εχουμε επεξηγηση στα περισσοτερα σε πολλα επεισοδια.. Ειναι φανερο οτι ειναι γραμμενο για να γινει κινηματογραφικο σηριαλ.

Α? Ο ΟΛΑ ΑΥΤΑ που γραφεις, αυτο που μ εκανε ΚΑΚΙΣΤΗ εντυπωση (δλδ τα resources για το Killer star κλπ, γερουσιες κλπ μ αφηνουν ψιλοαδιαφορο, ανετα κανεις fill ολα αυτα), ηταν η μη-εκπαιδευση της Rey. Και οτι χρησιμοποιει τεχνικες Jedi χωρις να εχει γινει καν padawan, ενα κοτσιδακι ρε αδερφε. Αυτο μου αφησε sour taste. Διοτι ολο το ρεζουμε του Σταρ Γουωρς βασιζοταν εκει.. Mentor-Jedi Master-Padawan-Jedi Master κ παει λεγοντας. Ακομα και ο Εμο που τον λες, δεν ειχε ολοκληρωσει την εκπαιδευση του.

Αλλα εδω εχουμε να κανουμε με ενα στορυ που δεν μας εχει αποκαλυφθει τελειως. Και πιστευω στο επομενο που ειναι ...πρηκουελ απο αυτο, θα εχουμε εξηγησεις.

Διοτι στο τελος, η Rey φαινεται να ειναι γνωστη στον Λουκ. Και επισης την βλεπουμε σαν καποια padawan που εχει κανει quit το training (γνωριζει ηδη fighting techniques με το pole).

 

 

Ρε συ και εγώ στηρίζω τον κοντοστούπη να μπαίνει μέσα και να τραβάει το φωτόσπαθο αλλά τώρα που μεγάλωσα (και ακόμα ονειρεύομαι πριγκήπισσες και διαστημόπλοια.... oh wait) ένα χαμογελάκι θα το ρίξω όταν βλέπω να κάνει σβούρες στον άξονα το ένα και ένα μιλκο. Cool but bad :P

 

Το training είναι περιττό, battle ready κατευθείαν. "I can do it" έλεγε και πέταγe τη "σακαράκα" (BLASPHEMY) ενάντια σε Eyes μέσα από Star Destroyer... κάτι σαν το Luke στο 4, επαφή και Visions of the Force με την "δασκάλα" του jar jar abrams, lost saber (lolwut?) .... κάτι σαν το Luke στο 5 στη σπηλιά του Degobah, για να φτάσουμε στην τελική μάχη όπου αρνείται να πάει με τον φλωροπουστα... κάτι σαν τον Luke στο 6 ΑΗΑΗΑΗ You have failed Emperor Ren. ΣΤΑΔΙΑΛΑ.

 

Fuck it και Milk it baby. Το επόμενο είναι prequel εποχής 4, πως οι επίλεκτη μονάδα των rebels έκλεψε τα σχέδια... γαμώ τα πάντα αν κάνουν εκεί κανά τρελό retcon. Βγήκε ο Boyega και είπε ότι το επόμενο θα είναι darker, κλαίω ήδη με τους οτινανισμούς.

 

Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα. Star Wars ρε πούστηδες είναι και δεν είδαμε ούτε μια SPACE BATTLE. Fuck-up τιτανοτεράστιων διαστάσεων. Έχτισε ο άλλος και γαμώ τα σύμπαντα για να δούμε εν έτη 2015 με 3D και ένα κάρο άλλες μαλακίες.... X-WING vs TIES... ΑΣΤΑ ΔΙΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

τη παλευετε? χαχαχαχαχα.

 

παντως πρεπει να μεγαλωσα πολυ. μου φανηκε εντελως για το πουτσο η ταινια.. χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Legend 3.5/5

 

Δεν θυμαμαι να εχω δει ταινια του Tom Hardy που να μην μου αρεσει. Κλασικη αντρικη ταινια. Βρετανια των 60ς, γκανκστερ, μπαρ, ποτα, ξυλο και κοστουμια. Θυμιζει ταινια του Guy Richie. Αμα εχετε καμια αντιστοιχη, προτεινετε.

 

 

bronson. ama de to xeis dei, XANEIS, ama to xeis dei ksanadesto.

Link to comment
Share on other sites

τη παλευετε? χαχαχαχαχα.

 

παντως πρεπει να μεγαλωσα πολυ. μου φανηκε εντελως για το πουτσο η ταινια.. χαχαχαχα

2/5 το πολυ, και το 3D που ειδα επισης απογοητευση

3/5 το legend συμφωνω με παρακμη,

2/5 to bridge of spies 

2/5 burnt

3/5 in the heart of the sea

2,5/5 Absolutely Anything

3/5 close to the moon

2,5/5 the visit 

2,5/5 the gift

 

υπαρχουν και κανα δυο με τον ντε νιρο που φοβαμαι να τις δω μηπως τον απομυθοποιησω εντελως (μην πω τον λυπηθω)

Edited by aris2168
Link to comment
Share on other sites

to legend μου αρεσε αρκετα. τετοιες ταινιες θελουμε κυριοι. φλεγματικο χιουμορ, τεστοστερονη και γουστα με γκομενες (νταξει ο τομ βγαζει γουστα και με αγορακια στη ταινια..χαχαχαχαχα)

 

και το in the heart of the sea πολυ καλο.. θυμαστε το "ηταν ενα μικρο καραβι" που λεγαμε?

Link to comment
Share on other sites

to legend μου αρεσε αρκετα. τετοιες ταινιες θελουμε κυριοι. φλεγματικο χιουμορ, τεστοστερονη και γουστα με γκομενες (νταξει ο τομ βγαζει γουστα και με αγορακια στη ταινια..χαχαχαχαχα)

 

και το in the heart of the sea πολυ καλο.. θυμαστε το "ηταν ενα μικρο καραβι" που λεγαμε?

 

λαθος που δεν ειδα τη φαλαινα 3d και πηγα στην αλλη με τους ντενεκεδες

Link to comment
Share on other sites

bronson. ama de to xeis dei, XANEIS, ama to xeis dei ksanadesto.

Την εχω δει. Δεν ειναι βεβαια απ τις αγαπημενες μου του Χαρντυ.

Το βραδυ θα δω του Ταραντινο την καινουργια.

Link to comment
Share on other sites

? αρακμη, βλεποντας τις επιλογες σου στις ταινιες, να υποθεσω οτι γκομενα ακομα δεν,ε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειδα Ιναριτου με Ντι Καπριο και εχω να δηλωσω οτι δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα οπως η σκηνη με την αρκουδα και το αλογο.

Η ταινια με κουρασε σε καποια σημεια και το σεναριο ηταν αδυναμο, ηταν ομως κατι απιστευτο και καταπληκτικη εμπειρια. Να τη δειτε.

 

Το Burnt το ειδα κι εγω, εμενα μου αρεζε πιο πολυ απο 2/5 που εβαλε ο ? ορτοσαλτε, αλλα εχω κολλημα με τη μαγειρικη οποτε fair well.

Star Wars δεν εχω δει ουτε ενα και ουτε προκειται.

Legend καλο, οχι ομως κατι εντυπωσιακο. 2,5/5

Εχω καμια εικοσαρια ακομα που περιμενουν στο HD και εδεν εχω προλαβει να τις δω. Και με τις ταινιες αφησα εντελως πισω τις σειρες σε βαθμο που δεν ξερω ποτε και αν θα δω το οτιδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

? αρακμη, βλεποντας τις επιλογες σου στις ταινιες, να υποθεσω οτι γκομενα ακομα δεν,ε;

Τη σημερινη με κοπελα θα τη δω. Τις αλλες τις ειδα μονος μου.
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×