Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

Γενικα βλεπω ειμαι σχετικα επιεικης εγω.

 

Συνεχιζω σε αυτα τα πλαισια.

 

John Wick => 3/5

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

The partisan 3/5

Ρε συ το ειδα πριν 2 μηνες ....! Τι φολα ηταν αυτη...? Καταρχην ο τιτλος που κολαγε?Σου αρεσε σοβαρα τωρα? Τι τελος ηταν αυτο...?Οκ οταν καλο μηνυμα πηγε να περασει ηταν αστειος ο τροπος του σκηνοθετη....! Οκ πολυ καλη η ερμηνεια του Κασελ αλλα μεχρι εκει. Δεν μου αρεσε καθολου χωρις να θελω να σε προσβαλω φυσικα αδερφε ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Όλως παραδόξως δεν είχα ακούσει τίποτα για το φιλμ αυτό.

Όλως τυχαίως το είδα προ ημερών, και μου επιφύλασσε μια ευχάριστη έκπληξη.

? ολύ παραπάνω από "συμπαθητική", αν δε, την κρίνεις και ως "Ελληνική ταινία" το ... κασέ ανεβαίνει περαιτέρω.

Αξίζει να την δει κανείς.

 

http://www.imdb.com/title/tt3737988/

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ το ειδα πριν 2 μηνες ....! Τι φολα ηταν αυτη...? Καταρχην ο τιτλος που κολαγε?Σου αρεσε σοβαρα τωρα? Τι τελος ηταν αυτο...?Οκ οταν καλο μηνυμα πηγε να περασει ηταν αστειος ο τροπος του σκηνοθετη....! Οκ πολυ καλη η ερμηνεια του Κασελ αλλα μεχρι εκει. Δεν μου αρεσε καθολου χωρις να θελω να σε προσβαλω φυσικα αδερφε ετσι?

Αναμεικτα συναισθηματα εξ ου κ το 3. Καλη ιδεα στο story, πολυ καλη ερμηνεια του Cassel αλλα κ του πιτσιρικα, ωραια μουσικη επενδυση αλλα ξεκαρφωτο τελος κ εκει που περιμενεις κορυφωση, μενεις να περιμενεις. Φολα ομως δεν θα το ελεγα σε καμια περιπτωση. Καμια παρεξηγηση, αρχοντα, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Όλως παραδόξως δεν είχα ακούσει τίποτα για το φιλμ αυτό.

Όλως τυχαίως το είδα προ ημερών, και μου επιφύλασσε μια ευχάριστη έκπληξη.

? ολύ παραπάνω από "συμπαθητική", αν δε, την κρίνεις και ως "Ελληνική ταινία" το ... κασέ ανεβαίνει περαιτέρω.

Αξίζει να την δει κανείς.

 

http://www.imdb.com/title/tt3737988/

Την ειδα προχθες ! ? ολυ καλη για Ελληνικη.Μαινας φοβερος ! Μου αρεσε αρκετα αν και ειχε καποιου ειδους ''αχταρμα'' μηνυματων με λιγο προχειροτητα. Αξιζει να το δεις παντως.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αναμεικτα συναισθηματα εξ ου κ το 3. Καλη ιδεα στο story, πολυ καλη ερμηνεια του Cassel αλλα κ του πιτσιρικα, ωραια μουσικη επενδυση αλλα ξεκαρφωτο τελος κ εκει που περιμενεις κορυφωση, μενεις να περιμενεις. Φολα ομως δεν θα το ελεγα σε καμια περιπτωση. Καμια παρεξηγηση, αρχοντα, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Καλα το τελος εκανα 10 λεπτα να το ξεπερασω ! Για μενα αυτο χαλασε την ταινια.Αν ειχε αλλο τελος θα εκανες εναν συνδιασμο και θα σου αφηνε κατι καλο στο συνολο ! Το τελος με γαμησε λεμε :lol:Στα αλλα που λες συμφωνω και οταν ξεκινησα να το βλεπω μου αρεσε και ολο ελεγα δεν μπορει κατι θα γινει καπως θα προχωρησει λιγο...! Αλλα οπως εγραψες αν και η ιδεα ηταν πολυ καλυ ο σκηνοθετης το γαμησε το εργο στο τελος.Μπορουσε να ειναι γροθια στο στομαχι η ταινια αλλα ο σεναριογραφος ηταν Μαλπμασα σκετος....! ? αρολλα αυτα την ειδα ολη . Οκ λιγο αυστηρο το φολα εχεις δικιο αλλα την περιμενα πολυ καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Durak   4/5 

? αρα πολυ καλη.Απιστευτη καταγραφη της πολιτικης της κοινωνικης και ηθικης σαπιλας της Ρωσιας του 2015....! ? ολλοι θα βρουν πολλες ομοιοτητες στην διαφθορα που δειχνει στην ταινια με τα δικα μας μπουμπουκια...! Βλεποντας αυτη την ταινια ακομα θα καταλαβετε πως εχουμε γεμισει Ρωσσους πλουσιους τουριστες ξαφνικα εδω και μερικα χρονια... :D

Link to comment
Share on other sites

Durak   4/5 

? αρα πολυ καλη.Απιστευτη καταγραφη της πολιτικης της κοινωνικης και ηθικης σαπιλας της Ρωσιας του 2015....! ? ολλοι θα βρουν πολλες ομοιοτητες στην διαφθορα που δειχνει στην ταινια με τα δικα μας μπουμπουκια...! Βλεποντας αυτη την ταινια ακομα θα καταλαβετε πως εχουμε γεμισει Ρωσσους πλουσιους τουριστες ξαφνικα εδω και μερικα χρονια... :D

καλα η Ρωσια ειναι 20 φορες πιο διεφθαρμενη χωρα απο εμας, αυτο ειναι γεγονος

Link to comment
Share on other sites

to μονο που μαρεσε ,το μονο ομως, ηταν οι σκηνες των αγωνων.

η καμερα πισω απο τον ωμο και πολυ ρεαλιστικες(οσον αφορα τα κτυπηματα οχι την εξελιξη αγωνων) χορογραφιες..

σαν να παιζεις πλειστεσιον βεβαια αλλα τεσπα.

 

απο τις πιο ρεαλιστικές indeed..το στορυ κοινοτυπο αλλα για ταινία του είδους είναι οτι περιμένες , underated πυγμάχος που δουλεύει σα σκύλος, ξεπερνά τα προσωπικά του δράματα και ρίχνει και ένα τίμιο μουνί , τι άλλο θες...ασε που είναι απο τις ελάχιστες  που ο πρωταγωνιστής ξέρει όντως το άθλημα

Link to comment
Share on other sites

Raging bull & set up

ΚΑΙ μετά ήρθαν οι μέλισσες του Σταλονε

Ο ψάλτης στο ράκος 14 ήταν πειστικότερος ως μποξέρ που κυνηγάει το όνειρο του

Τα 2 3 4 5 βλέπονται μονάχα αν στο επόμενο κανάλι παίζει βουτσά.

Αν υπήρχε κινηματογραφικος θεός το σενάριο θα το έδινε στο Μπραντο, τα χρόνια του on the waterfront.

Speaking για θεούς

Είδα την ολοκαίνουρια καινη διαθήκη

3.5 4 (ανετως)

 

raging bull και hurricane οι κορυφαίες..

 

σε αμερικανιές καλύτερο το never back down..

Link to comment
Share on other sites

Για μενα την πιο ρεαλιστικη πυγμαχια την ειχε το σιντερελαμαν. Κι ειναι και ταινιαρα γενικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

ΤΟ ΡΟΚΥ 4 παιζει να το εχω δει και 15 φορες. Την πρωτη φορα στον σινεμα αλλες εποχες...πανηγυριζε ολο το σινεμα σαν γηπεδο χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

? ροσωπικα θεωρω οτι ο Σταλονε σαν ηθοποιος μπορουσε 2-3 πραγματα δεν ηταν τελειως Αρνολντ, αλλα αδικησε τον εαυτο του.

 

Σωστός.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ειχα δεν ταινια στο σινεμα το ΚΟΜΑΝΤΟ με τον Σβατζενεγκερ στα Εξαρχεια και ολος ο σινεμας εκανε οπως με τον ΜΑΚΥ στο ΟΑΚΑ. Με το που ξεκιναει η ταινια...αρχιζειδ ειχνοντας τις αρβυλες του και να κουβαλαει ενα τεραστιο κορμο που πρεπει να ηταν και 500 κιλα....ε εκει ακουστηκε απο ολο τον σινεμα το πρωτο ωωωωωωωωωωωωωωωω ελα ρε τιτανιε κτλ ! Κλαιγαμε απο τα γελια ολη η ταινια πηγε ετσι ! Τοσο τρολλαρισμα σε ταινια δεν εχει ξαναγινει ! Στο τελος που εσωσε την κορη του αν θυμαμαι εγινε της πουτανας χαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο αυτο το ουγγρικο to Saul fia τι λεει; 

 

Δεν το έχω δει. Ναι ναι, ουγγρική ταινία με βραβείο στις Κάννες, Golden Globe και υποψήφιο για όσκαρ φέτος και απαξιώ να το δω.  :lol: ? ρέπει να μπω στην κατάλληλη διάθεση για να το κάνω, είμαι λίγο επιφυλακτικός με τις ντόπιες παραγωγές πάνω σε θέμα σαν κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

A ναι ωραιος ο chris ! Τοτε σε βαζανε μεσα και σου λεγανε ''μονο ορθιος'' χαχαχαχαχα στις γωνιες....χαχαχαχα ρε τι εποχες...! ? οσο εχουμε καλομαθει τωρα.....και η πλακα ηταν οτι περναγαμε καλα ! Ουτε γκρινια ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×