Jump to content

ΑΕΚ- Ξάνθη (3η αγ.): 11/09, 16:00, Novasports 2 HD


stavros 9-11
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο Σοιλεδη  

37 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      6
    • Λέσκοτ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Πατίτο
      11
    • Αλμέιδα
      20
    • Αραβίδης
      0
    • Σιμόες
      0
    • Βάργκας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κετσμπάγια

    • Καλό
      6
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      7
    • Απλά φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      6
    • Ντίντακ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λέσκοτ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      21
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      4
    • Πατίτο
      0
    • Αλμέιδα
      0
    • Αραβίδης
      4
    • Σιμόες
      0
    • Βάργκας
      2


Recommended Posts

τιποτα δεν δειχνει μονοδρομος αν δεν τους δουμε ολους να παιζουν, το οτι εχεις 5 παιχτες για πισω απο τον αλμειδα ειναι θετικο ας βρει τον τροπο ο κετσπαγια να τους χρησιμοποιησει σωστα αναλογα με τα ματς που θα εχει μπροστα του.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πεις τι έκανες όταν το πέταλο αποθεωσε τον αραβιδη.

Εβγαλα μαχαίρι στον μπιλάκο που τον έβριζε.

Στο τσακ δεν έγινε το φονικό.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν δειχνει μονοδρομος αν δεν τους δουμε ολους να παιζουν, το οτι εχεις 5 παιχτες για πισω απο τον αλμειδα ειναι θετικο ας βρει τον τροπο ο κετσπαγια να τους χρησιμοποιησει σωστα αναλογα με τα ματς που θα εχει μπροστα του.

οι 5 ειναι Λαζαρος, ? ατιτο, Μανταλος, Βαργκας, Μπακασετας.

 

ΟΙ 2 τελευταιοι δεν κανουν για βασικοι. τον Μπακασετα θα τον δουμε, αλλα στο πλαι δεν κανει και απο τον Μανταλο δεν ειναι καλυτερος ως τωρα. ο Βαργκας ενα μισαωρο και τελος.

 

ετσι τα βλεπω εγω, γι αυτο και βλεπω μονοδρομο. αν αλλαξει κατι, εδω ειμαστε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πεις τι έκανες όταν το πέταλο αποθεωσε τον αραβιδη.

οχι ολο το πεταλο ....... υπαρχει και ενα γαλατικο χωριο που αντιστεκετε εκει στα ορεινα της 35

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

οχι ολο το πεταλο ....... υπαρχει και ενα γαλατικο χωριο που αντιστεκετε εκει στα ορεινα της 35

 

Εγω συνήθως αντιστέκομαι στα ορεινα της 1 .Εχουμε πάρει τα βουνά ...

Edited by gybe21
Link to comment
Share on other sites

οι 5 ειναι Λαζαρος, ? ατιτο, Μανταλος, Βαργκας, Μπακασετας.

 

ΟΙ 2 τελευταιοι δεν κανουν για βασικοι. τον Μπακασετα θα τον δουμε, αλλα στο πλαι δεν κανει και απο τον Μανταλο δεν ειναι καλυτερος ως τωρα. ο Βαργκας ενα μισαωρο και τελος.

 

ετσι τα βλεπω εγω, γι αυτο και βλεπω μονοδρομο. αν αλλαξει κατι, εδω ειμαστε.

 

 

εγω βλεπω οτι εχω 5 παιχτες για 3 θεσεις που ολοι πρεπει και μπορουν να προσφερουν απο εκαι και περα μου ειναι αδιαφορο πως θα χρησιμοποιηθουν 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι φώτοσοπ, λύση συμβολαίου χθες. Δεν γίνεται να κάνει κωλοδάχτυλα ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ, έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι φώτοσοπ, λύση συμβολαίου χθες. Δεν γίνεται να κάνει κωλοδάχτυλα ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ, έλεος.

? οσες πιθανοτητες δινεις να ειναι φωτοσοπ και ποσες κανονικη;

Μια χαρα γινεται να κανει κωλοδαχτυλα ποδοσφαιριστης της ΑΕΚ (βλεπε Ναβας) αλλα εκει που πρεπει να τα κανει χαιδευει κεφαλακια κ παιρνει αγκαλιτσες.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Καταγγέλω Μπιλάκο και λοιπά τομάρια από Ν. Ιωνία για την αήθη επίθεση κατά του Χάγκα λίγο πριν την έναρξη. ? ήγα να ζητήσω το λόγο για να εισπράξω από τον Μπιλάκο ένα "άντε γαμήσου εσύ κι ο Χάγκα σου". Δεν καταλαβαίνω την έκρηξή σου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σεβασμό στους ιωνιώτες που τιμούν τις παραδόσεις.

Η επίδειξη στο ημίχρονο από δεξιοτέχνη του είδους για το πως τρίβεται σωστά το πιπέρι κέρδισε τον σεβασμό και το χειροκρότημα από όσους την παρακολούθησαν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα εχει περιθωρια βελτιωσης με τις προσθηκες του ΣιμοΕ, του Λαζαρου, περισσοτερη δουλεια στην τακτικη, προσαρμογη του Λεσκοτ και περισσοτερες επιλογες αν και οταν ανεβουν οι Μπακακης Ντιας και Μπακασετας.

Σε ενα ματς δεν βγαινει απολυτο συμπερασμα αλλα ηταν μια καλη αρχη απο μια κανονικη ομαδα και με αρκετους κανονικους ποδοσφαιριστες.

? ΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ? ΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάγκες,

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί κρίνετε το κουτσαρισμά του Τιμούρ ως μέτριο. Και το λέω εγώ που 2 φορές  που έχω τοποθετηθεί εξέφρασα παράπονα. Ήδη από το τελευταίο φιλικό άρχιζα να καταλαβαίνω τι ψάχνει ο κοουτς από την ομάδα. Θέλει στα άκρα παίκτες με ανάποδα πόδια (πράγμα που με προβλημάτιζε) αλλά όχι σαν συγκρουόμενους.  Ως εξτρέμ με αυξημένες επιθετικές αρμοδιότητες. Δηλαδή να τρέχουν τη γραμμή και να τροφοδοτούν από τη γραμμή με σέντρες τον Αλμέιδα, ενώ όταν παρουσιαστεί ευκαιρία αντεπίθεσης και  ταυτόχρονα δεν έχει προλάβει να πάρει θέση ο βαρυς Αλμέιδα, να συγκλίνουν προς τα μέσα για να απειλήσει το τρίο AML - AMC - AMR . Εγω το ψήφισα καλό πάντως το κοουτσάρισμα και από δω και πέρα θα περιμένω υπομονετικά τι άλλο μπορεί να βγάλει αυτή η ομάδα ύστερα από σκληρή δουλειά και δέσιμο. 

 

Όσο αναφορά τα προβλήματα που εμφανίστηκαν, όποιος παρακολουθεί την πορεία της ομάδας από την προετοιμασία της δεν νομίζω να ξαφνιάστηκε. Ναι, χωρίς τον Σιμοες ο άξονας χωλαίνει τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά. Δεν υπάρχει βάθος στη συγκεκριμένη θέση και αν η ομάδα στην πορεία αποδείξει ότι έχει προοπτικές διεκδίκησης πρωταθλήματος, η διοίκηση θα πρέπει να στηρίξει την προσπάθεια όλων και να φέρει τον Γενάρη παίκτη. Τα προβλήματα που εμφανίσαμε στο κέντρο της άμυνας δεν με προβληματίζουν γιατί έχουμε 2 νέους παίκτες εκεί με τον έναν να χρειάζεται ακόμα χρόνο για να βρει τα πατήματά του. Επίσης η ομάδα αμύνεται διαφορετικά συγκριτικά με πέρυσι και πρέπει να προσαρμοστούν και οι παλαιότεροι. Θα δέσει η ομάδα ματς με το ματς. Για να καταλήξω όμως γιατί έχω αρχίσει και φαφλατίζω, τα προβλήματα αυτά δεν τα βάζω στην ταμπέλα "κακό κοουτσάρισμα".  Θα τα έχουμε όλη τη χρονιά αυτά και λόγω βάθους μα και γιατί (όπως έχω ξαναπεί) όταν θα προσπαθούν οι αντίπαλοι να παίξουν με την μπάλα κάτω σε γρήγορο tempo, με το υλικό που έχουμε τα πράγματα θα είναι λίγο ζόρικα. ίσως ένα 3-5-2 σε αυτές τις περιπτώσεις να βοηθούσε? Δεν ξέρω. 

 

Θα τα δούμε όλα στην πορεία οπότε ? ΑΜΕ ΓΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι κακο, αθλιο κρινεται το κοουτσαρισμα μονο κ μονο που ξεκινα ο λαμπροπουλος αμυντικο χαφ.

Βαλε τον μικρο, παιξε με 1 αμυντικο χαφ, βαλε τον τσιγκιρνσκι αμυντικο χαφ που ξερει κ μπαλα κ εχει κ την μπαλια.

Ο πατερας του λαμπροπουλου να ηταν κοουτς θα τον αφηνε στον παγκο απ το να τον βαλει εκει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετα θεματα με Τιμουρ, που τα εγραψαν και 1-2 αρδ και συμφωνω μαζι τους.

 

Καταρχην (τα γραφω απο το καλοκαιρι), οχι, δεν συμφωνω με τις δοκιμες που εκανε μεχρι τελευταια στιγμη στα φιλικα και οχι δεν συμφωνω με αυτο που μου εγραψε ο amd οτι "φιλικα ειναι ο,τι θελει κανει".

 

? ας και κανεις 10 δοκιμες με ? λατελλα και μηδεν δοκιμες με ? ατιτο. Ε, εισαι μαλαξ.

? ας και βαζεις στο τελευταιο φιλικο αλλαγη τον Αλμειδα και βασικο τον ? εκχαρτ.

Σε ενα γαμημενο ματς δεν εβαλες τους βασικους μαζι, εστω οσους ειχες στην διαθεση σου. Ειπαμε δεν σε νοιαζει τοσο η τακτικη και η ομοιογενεια, αλλα το παρακανες.

 

Και απο εκει και περα ας υποθεσουμε οτι επειδη δεν υπηρχαν χρηματα και προτιμουσες στοπερ αντι για αμυντικο χαφ, ξεμεινες χωρις αναπληρωματικο χαφ λογω διοικησης. ? ου αμφιβαλλω και για αυτο οτι δεν μπορουσαν να κρατησουν εστω τον Κορδερο, αλλα τεσπα, ας πουμε οτι ο Ισπανος δεν μπορουσε πλεον.

Ε, και παλι δοκιμασε κατι αλλο εκτος απο τον Λαμπροπουλο, βαλε παλι τον Γαλανοπουλο (οκ προχθες ελειπε, γενικοτερα μιλαω), τον Μπακακη (εχει ξαναπαιξει νομιζω στην θεση) ψαξτο λιγο. Μου βαζεις τον Λαμπροπουλο οπως εβαλες καποτε τον Δελλα, λες και εχεις ανακαλυψει την Αμερικη να βαζεις στοπερ αντι για χαφ. Και μου βγαζεις με τους Γαλλους τον Σιμοες για να αφησεις μεσα Λαμπροπουλο.

Επισης η εμμονη σε Μπακασετα πλαγιο δεν βγαινει.

 

Τα μονα απο την αλλη που συμφωνω φουλ ειναι οτι εχει μειωσει τον χρονο των Αραβιδη και Βαργκας.

 

Αυτα. Τιμουρ σ´ αγαπω, αλλα παλεψε την καλυτερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Larnak21

Ο Τιμουρ ειχε εχει και θα εχει εμμονες σε οποια ομαδα ηταν και ειναι Ελλαδα ειτε Κυπρο.

Μπακασετας ,λαμπροπουλος και πλατελας μεχρις στιγμης με βαση και τα φιλικα αποτελουν εμμονες.

Ο μπακασετας οχι οτι δεν μπορει το παιδι αλλα ντε και καλα να τον βαφτισουμε δεξι εξτρεμ.

Γενικως θα μας σπασει τα νευρα ας το παρουμε αποφαση

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αποψη αν εχει εμμονες ο τιμουρ, εξαλλου δεν ξερω προπονητη χωρις εμμονες. 

 

? αντως, δεν καταλαβαινω γιατι ειναι εμμονη ο ? λατελλας που πλεον δεν παιζει βασικος και ισως ουτε καν αλλαγη απο εδω και περα, ενω οταν επαιζε αυτο γινοταν γιατι δεν εχει αλλο ακραιο να βαλει.

 

Επισης δεν καταλαβαινω γιατι ειναι εμμονη ο Λαμπροπουλος, οταν επισης δεν εχει αλλο παιχτη να βαλει εκει οταν ειναι τραυματιας ο Σιμοες (ή και ο μικρος που ηταν χθες.

 

Τελος ακομα και το θεμα κασετας δεν ξερω αν ειναι τοσο εμμονη του Τιμουρ (που στην τελικη μεχρι τωρα ενα επισημο ξεκινησε βασικος και αυτο γιατι ο Λαζαρος ηταν τραυματιας) ή καποιου αλλου να τον χωρεσει με το στανιο ο Τιμουρ στην 11αδα.

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

o ? λατελλας δεν ειναι εμμονη αφου δεν επαιξε προχθες

 

 

ο μπακασετας αρεσει στον τιμουρ γιατι μπορει να συγκλινει και να σουταρει, δεν του εχει βγει ακομα αλλα ειναι δεδομενο οτι θα του βγει μολις ο μπακασετας ξεψαρωσει και παιξει αυτα που μπορει

 

εμμονη ειναι ο λαμπροπουλος βλακωδης κιολας, το παλικαρι εκτος οτι ειναι τσουρουκας που οκ για 6αρι δεν γαμιεται λες δεν μπορει με τιποτα να καλυψει χωρο δεν ξερει δεν το εχιε μαθει ποτε, μια ζωη μαν του μαν ηξερε να παιζει και τιποτα παραπανω 

 

το σωστο εξαρι πρεπει να ξερει να καλυψει τον χωρο και να κλεψει μπαλες ο βελιγκεκας λαμπροπουλος δεν εχει παρει μυρωδια πως ειναι να παιζεις 6

Link to comment
Share on other sites

ρε μητσο, 100 ΑΕΚτζηδες να ρωτησες θα σου πουν οτι απαγορευεται να παιζει ο Λαμπροπουλος. Οταν ομως δεν εχεις Σιμοες και Γαλανο, ποιος θα παιξει?

Link to comment
Share on other sites

το εχω σκεφτει και εγω και αναρωτιομουν γιατι δεν το δοκιμαζε. Αλλα και ο Μπακακης δεν ειναι κανενα τακτικο ...θηριο. Εννοω ουτε αυτος το εχει με την καλυψη χωρου (παρολο που εχει ταχυτητα). Αν το συνδιασεις και με το γεγονος πως ο Λαμπροπουλος κοβει εστω με το κεφαλι, που ο Μπακακης δεν μπορει, τοτε καταλαβαινεις γιατι δνε τον δοκιμαζει. Ισως βεβαια το κανει. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι ελλειψη αλλης σοβαρης εναλλακτικης, η επιλογη Λαμπροπουλου ειναι κολλημα του Τιμουρ. Εχει παιξει και στα 3 επισημα για τον απλουστατο λογο, οτι στα 2 ηταν ανετοιμος ο Μπο και στο 3ο ο Σιμοες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×