Jump to content

Προπονητολογία Vol.IIΙ


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Vagos21 said:

Άντε που ήσουν, μας ελειψες

Η ψυχολογος μου μου ειπε να αραιωσω οσο μπορω την ασχολια με την παε Μελισσανιδης για να μην καταληξω φυλακη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"Με Καρντόζο και Κορνέζο θα τον βγάλω να τον παίζω"

Έρχονται με-γά-λες στιγμές !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Παιρνουμε Νταμπό δανεικο με οψιον 8Μ ?

Ας μπορεί για αρχή να σηκώσει το τηλέφωνο να φέρει κανέναν Μπαρμπόσα για τα άκρα και βλέπουμε για παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Guest GiwⓇgos

Δεν έχει και το καλύτερο βιογραφικό, αλλά πιστεύω θα κάνει καλύτερη δουλειά από Χιμένεθ...

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

Θα κάνω μια ερώτηση και όποιος θέλει μου απαντάει.

Ο πρωταθλητής Μανόλο πέρσι ψάχτηκε Ισπανία και βρήκε πρόταση από την Σεγκούντα και την Λας Πάλμας.

Ο (με κακό πέρασμα από την Ναντ του ψυχανώμαλου προέδρου) Καρντόζο ψάχτηκε Ισπανία και βρήκε πρόταση από την Πριμέρα.

Προσοχή, δεν λέω πως Καρντόζο > Χιμένεθ (θα ήταν ιεροσυλία) απλά λέω πως αυτό, ε όσο να ναι κάτι δείχνει.

Και ενας απο τα εμιρατα θα πει οτι ο πρωταθλητης χιμενεθ απορριφθηκε περυσι απο την ομαδα για να ερθει ο μαρινος....ε δε σημαινει απολυτα οτι ο μαρινος ειναι καλυτερος....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Τον Πέτρο μάνταλο τον ρωτήσαμε την γνώμη του; 

Ένα θα σου πω.

Ο Καρντόζο θέλει χαφ που τρέχουν και είναι αθλητικοί/δυναμικοί και με ύψος.

Επίσης κάπου διάβασα πως ορίζει ο ίδιος τους αρχηγούς στις ομάδες του.

Βγάλε συμπέρασμα τώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Bukowski said:

Μια χαρά μπάλα ξέρει αλλά δουλεύει τον κόσμο.

Δεν πιστεύω πως άνθρωποι σαν τον Μελισσανίδη είναι χαζοί.

Απλά δεν είναι πιο έξυπνοι από όλους τους άλλους μαζί όπως νομίζουν.

Σε σχεση με τον Νοτια ναι.

Σε σχεση με μας εδω μεσα γυρω στο 15% βρισκεται.

Διαφορετικα τοσες μαλακιες δεν κανει ακομα και καποιος που κοροιδευει. Ακομα και η κοροιδια θελει να ξερεις, ωστε να γινεται σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tarasfw said:

Και ενας απο τα εμιρατα θα πει οτι ο πρωταθλητης χιμενεθ απορριφθηκε περυσι απο την ομαδα για να ερθει ο μαρινος....ε δε σημαινει απολυτα οτι ο μαρινος ειναι καλυτερος....

Το πως επιλέγουν προπονητές οι ελληνικές ομάδες (πλην Ολυμπιακού) είναι άνευ σημασίας βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Ας μπορεί για αρχή να σηκώσει το τηλέφωνο να φέρει κανέναν Μπαρμπόσα για τα άκρα και βλέπουμε για παραπάνω.

Μπαρμποσα φερνει και ο Λυμπες με ενα τηλεφωνημα. ?

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων εγώ έχω διάθεση να τον στηρίξω, αρκεί να μην δω αμετροέπειες στην διαχείριση και τίποτα... περίεργα αποτελέσματα.

Πρωτάθλημα σαφώς δεν περιμένω, ας δείξει για αρχή σταθερότητα σαν αυτή του Μάρτινς στον Ολυμπιακό φέτος. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Το πως επιλέγουν προπονητές οι ελληνικές ομάδες (πλην Ολυμπιακού) είναι άνευ σημασίας βέβαια.

Γενικά οι επαγωγικοι συλλογισμοί στην μπάλα δε μαρτυρούν την αλήθεια. Το τι εκανε ενας καπου δε σημαινει οτι μπορει να το κανει και σε αλλη ομαδα, αν οι συνθηκες ειναι παντελως διαφορετικές.....καθομαστε και συζηταμε για το αν ειναι καλοι οι ξενοι προπονητές, οταν η ομαδα ειναι παρατημένη.....σα να χεις αμαξι που δεν παιρνει μπροστα και να θες επαγγελματια οδηγο ενα πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tarasfw said:

Γενικά οι επαγωγικοι συλλογισμοί στην μπάλα δε μαρτυρούν την αλήθεια. Το τι εκανε ενας καπου δε σημαινει οτι μπορει να το κανει και σε αλλη ομαδα, αν οι συνθηκες ειναι παντελως διαφορετικές.....καθομαστε και συζηταμε για το αν ειναι καλοι οι ξενοι προπονητές, οταν η ομαδα ειναι παρατημένη.....σα να χεις αμαξι που δεν παιρνει μπροστα και να θες επαγγελματια οδηγο ενα πραμα.

Σωστά.

Όταν όμως σε παρεμφερή χρονική περίοδο, ο ένας κόουτς σε σοβαρή αγορά βρίσκει πρόταση στην πρώτη κατηγορία και ο άλλος στην δεύτερη, όσο να ναι κάτι λέει.

Γιατί τέλος πάντων η αγορά καθορίζει τα πάντα.

Εγώ πχ προτιμώ Κριστιανσεν αλλά η αγορά έχει αποφασίσει πως ο συγκεκριμένος κάνει για Κύπρο και Β' Αγγλίας ενώ ο Καρντόζο για Α' Πορτογαλίας, Γαλλίας και Ισπανίας.

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί θέλω να πω.

Και επειδή διαβάζω για νέο Μοράις ή Κετσπάγια, εμένα το βιογραφικό του περισσότερο σε Πογιέτ μου κάνει.

Ο οποίος Πογιέτ αν ερχόταν σήμερα, τί καλύτερο έχει στο βιογραφικό του σε σχέση με τον Καρντόζο ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Πρωτάθλημα ή μπούλο.

Για τον Μελισσανίδη λες;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Σωστά.

Όταν όμως σε παρεμφερή χρονική περίοδο, ο ένας κόουτς σε σοβαρή αγορά βρίσκει πρόταση στην πρώτη κατηγορία και ο άλλος στην δεύτερη, όσο να ναι κάτι λέει.

Γιατί τέλος πάντων η αγορά καθορίζει τα πάντα.

Εγώ πχ προτιμώ Κριστιανσεν αλλά η αγορά έχει αποφασίσει πως ο συγκεκριμένος κάνει για Κύπρο και Β' Αγγλίας ενώ ο Καρντόζο για Α' Πορτογαλίας, Γαλλίας και Ισπανίας.

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί θέλω να πω.

Και επειδή διαβάζω για νέο Μοράις ή Κετσπάγια, εμένα το βιογραφικό του περισσότερο σε Πογιέτ μου κάνει.

Ο οποίος Πογιέτ αν ερχόταν σήμερα, τί καλύτερο έχει στο βιογραφικό του σε σχέση με τον Καρντόζο ας πούμε;

Ο Καρντοσο δοκιμαστηκε σε 2 μεγαλα πρωταθληματα και κριθηκε οτι για τα συγκεκριμενα ειναι επιπεδου Μοραις.Δεν εδειξε τιποτα απολυτως.Το οτι τον εμπιστευτηκαν Θελτα και Ναντ αλλα δεν βλεπαν την ωρα να τον διωξουν δεν ειναι παρασημο βιογραφικου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Ο Καρντοσο δοκιμαστηκε σε 2 μεγαλα πρωταθληματα και κριθηκε οτι για τα συγκεκριμενα ειναι επιπεδου Μοραις.Δεν εδειξε τιποτα απολυτως.Το οτι τον εμπιστευτηκαν Θελτα και Ναντ αλλα δεν βλεπαν την ωρα να τον διωξουν δεν ειναι παρασημο βιογραφικου.

Τα ίδια και με τον Πογιέτ.

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκες έκλαψα

elprf.thumb.png.0762f273a285b1218d26076bafeff8b1.png

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΧΑΧΑΧΑ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΧΑΧΑ

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

κατι είδαν παντως

αλλα δεν μπορεσε

 

αν ειχε μπορεσει, δεν θα μιλαγε και με τον τριτο του ελληνικου πρωταθληματος προφανως

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Τα ίδια και με τον Πογιέτ.

Αυτος δεν ειχε σωσει τη Σαντερλαντ απο βεβαιο υποβιβασμο και του παιρναν τσιμπουκια;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×