Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XV (Μεταγραφές 2016)


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Τι δεν είσαι αισθηματίας?

οταν πληρωνεις απαιτεις αραουχους.

οταν δε πατας δεν ασχολεισε γενικα .... δεν εχεις απαιτησεις

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αρα δεν εισαι πελατης

αρα δεν μπορεις να απαιτεις

αυτα ειναι τα βασικοτερα

ΟΤΑΝ αποκτησεις τετοια σχεση, τοτε μπορεις να αποκτησεις απαιτησεις για βελτιωση του προιοντος

Σα να λεω εγω οτι η Φερραρι εχει σκατα φρενα για αυτο δεν την αγοραζω. Και να απαιτω να τα αλλαξουν να τα κανουν καλυτερα.

Μη μπερδεύσαι για ψυχαγωγία μιλάμε.

Ξέρεις πολλούς πελάτες που θα πάνε να πληρώσουν για μια θεατρική παράσταση με κάστινγκ από την πλατεία του τυρνάβου?

Link to comment
Share on other sites

η δυναμικη βασιζεται σε consistency ... Οταν δεν υπαρχει αυτη, τοτε πως μπορεις να την επικαλεστεις?

5 χρόνια μια χαρά δυναμική είχες και κατέληξες να παίζεις ντέρμπι με τον αχαρναικό στη ριζούπολη.

Link to comment
Share on other sites

οταν πληρωνεις απαιτεις αραουχους.

οταν δε πατας δεν ασχολεισε γενικα .... δεν εχεις απαιτησεις

Άρα με την μπάλα της ΑΕΚ ασχολούνται 5-8χιλ κόσμος.

Καλά το πας,τον έφαγες τον εγγλέζο.

Edited by Gorgar21
Link to comment
Share on other sites

κρινει απο την αφισα. Δε πληρωνει εισητηριο αν ο Τζακ Νικολσον φαινεται γερασμενος.

Ξέρεις πριν από την ταινία διαβάζεις κριτικές,κοιτάς το κάστινγκ...δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τι δινεις. Αν δωσεις 5ε ή μπεις τζαμπα πλατεια τυρναβου θα δεις.

Αν το γεμισεις το θεατρο με 500ε στο βαθος το φτηνοτερο, ισως δεις και παρασταση με τον Τζεφρι Ρας.

5 χρόνια που γέμιζες το θέατρο και κυνηγούσε ο κοντός τους τζαμπατζήδες λες και ήταν βομβιστές αυτοκτονίας κατέληξες να βλέπεις τον στάθη ψάλτη στα τελειώματα του.

Link to comment
Share on other sites

οταν ειχες την δυναμικη νικουσες Μιλαν και ειχες Ριβαλντο.

Οταν δεν την συνεχισες, εφτασες εκει που εφτασες.

Απλα μαθηματικα.

Το οποιο γινεται ΣΥΝΕΧΕΙΑ απο τοτε που εγινε επαγγελματικη η λιγκα, αλλα προφανως καπου βραχυκυκλωνει ο κοσμος και δε καταλαβαινει πως.

? ες όμως και γιατί δεν συνεχίστηκε η δυναμική εσύ που ξέρεις καλά μαθηματικά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε μπορω να σ ακολουθησω. Εννοεις οτι αν ειναι καλη η κριτικη των ηθοποιων, δεν παιζει ρολο το καστινγκ? Δλδ αμα γαμαει η κριτικη των ηθοποιων απο την πλατεια τυρναβου θα πληρωνες 500ε να τους δεις?

Όχι γιατί κατά 99,99% με το κάστινγκ του τυρνάβου δεν θα ασχοληθούν ποτέ οι κριτικοί.

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι αντι να μειωθουν οι τζαμπατζηδες, εφυγε ο κοντος, και γεμισες απο δαυτους.

Εχεις καταλάβει τι σου λέω?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερεις τι θα σου πω, αλλα εσυ δε δεχεσαι αυτο το πραγμα. θεωρεις οτι για να ανατραπει αυτο το στατους κβο πρεπει να βαλει ο εκαστοτε Μελ λεφτα...

Ε οκ. Νταξει.

Δηλ οι μελ αυτού του κόσμου είναι μόνο για να αφήνουν τις ομάδες να πέφτουν κατηγορίες?

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Η λογικη του "προσθετω προϊοντα στο ραφι μου, προσελκυω πελατες και γεμιζω σιγα-σιγα με καλυτερα" δεν παιζει στο εργο ?

Link to comment
Share on other sites

οπως δεν ασχοληθηκαν σε αντιστοιχη περιπτωση με την Λαρισα ή την Λεστερ κ παει λεγοντας ε?

ή τοτε οι βλαμενοι της Λεστερ ειναι τα κοροιδα που βρεξει χιονισει πηγαινανε κ βλεπαν την ομαδα τους?

ή του ΚΟ? ?

ή ολα αυτα τα πελατακια που τους πιανουν κοροιδα, γιατι δινουν-δινουν και καλο δε βλεπουν?

? ως λειτουργει αυτη η λογικη, πες μου.

Δηλ περίμενες 40 χρόνια την λέστερ για να πιστέψεις ότι δικαιώθηκε η θεωρία σου? :lol:

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι για να ριχνουν λεφτα στους κουβαδες , για να τους χειροκροτανε 10 νοματαιοι.

Αλλα έλεγες πριν 3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Η λογικη του "προσθετω προϊοντα στο ραφι μου, προσελκυω πελατες και γεμιζω σιγα-σιγα με καλυτερα" δεν παιζει στο εργο ?

Μιλάς με καπιταλιστικούς όρους και δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι λετε ??ποια ομαδα μπορει να πουλησει 25 χιλ. διαρκειας στην ελλαδα??ο γαυρος με τριπλο κοσμο,με 18 πρωταθληματα σε 20 χρονια και πουλαει 17χιλ των 100 με 150 ευρω(εσοδα περιπου 2,5 μυρια).πριν τη μειωση τιμων πουλαγε 12χιλ τωρα τα ματς των ομιλων μονο αξιζουν οσο ενα διαρκειας.ε εσυ πουλας σχεδον 10χιλ των 150 με 250 (εσοδα περιπου 2 μυρια).αυτοι με αυτα τα λεφτα εχουν μπατζετ 15 μυρια.και συμφωνα με τα χαρτια που εβγαλε ο μαρινακης τα τηλεοπτικα και εισητιρια μαζι του γαυρουειναι 6 μυρια αλλα αυτος εβαλε 20 απο την τσεπη του για μπατζετ.

 

οσο για να πουλησει ομαδα τωρα 25000 στην ελλαδα ειναι αστειο και μονο να το λες. Ξεχνατε μαλλον οτι 1 στους 4 ελληνες ειναι ανεργος.και αυτοι που δουλευουν περνουν 320 με 600 ευρω το μηνα στην πλειοψηφια τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι λετε ??ποια ομαδα μπορει να πουλησει 25 χιλ. διαρκειας στην ελλαδα??ο γαυρος με τριπλο κοσμο,με 18 πρωταθληματα σε 20 χρονια και πουλαει 17χιλ των 100 με 150 ευρω(εσοδα περιπου 2,5 μυρια).πριν τη μειωση τιμων πουλαγε 12χιλ τωρα τα ματς των ομιλων μονο αξιζουν οσο ενα διαρκειας.ε εσυ πουλας σχεδον 10χιλ των 150 με 250 (εσοδα περιπου 2 μυρια).αυτοι με αυτα τα λεφτα εχουν μπατζετ 15 μυρια.και συμφωνα με τα χαρτια που εβγαλε ο μαρινακης τα τηλεοπτικα και εισητιρια μαζι του γαυρουειναι 6 μυρια αλλα αυτος εβαλε 20 απο την τσεπη του για μπατζετ.

 

οσο για να πουλησει ομαδα τωρα 25000 στην ελλαδα ειναι αστειο και μονο να το λες. Ξεχνατε μαλλον οτι 1 στους 4 ελληνες ειναι ανεργος.και αυτοι που δουλευουν περνουν 320 με 600 ευρω το μηνα στην πλειοψηφια τους.

Ξέρεις τι ανεργία έχει στο λέστερ? :D

Link to comment
Share on other sites

oxi monon.

Eides Chelski? Pws efere ependuth?

Eides Citah? pws?

Eides PSG? Pws?

De sou kanei parakseno pws den mporeis na fereis ependuth enw opws les exeis dunamikh????

DEN ? NTIP?

 

px

 

2008-09 15k average atttendance eixame, o zmpaougk 16k

2009-10 13k , o zmpaougk 16k

2010-11 13k, o zmpaougk 16k

2011-12 9k (mas perase k to skoulhki) ,o zmpaougk 12k

2012-13 10k, o zmpaougk 11k

 

Persi eixame 10.5k, o zmpaougk 10k (ton perasame meta apo to 08)

fetos exoume gia thn wra 6k, o zmpaougk 12k

 

Ti allo na sou pw dld? Oti gia 4 xronia mas pernouse o zmpaougk??? Kai ton perasame persi gia 500 tiketia enw tou kleisan thn edra?

Se plhroforw thn MONH XRONIA pou eixame PERISSOTERO AV.ATTENDANCE APO OLOUS htan to 2004. Kamia allh. KAMIA ALLH.

 

http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm

 

Egw sou lew ok. Mh pairnoume diarkeias. Komple. Alla na mh phgainoun KAN????

 

Pws na ependusei kapoios re mlk???

Δηλ μου λες ότι ο αμπρα μπήκε στην τσέλσι όχι γιατί γαμάει και δέρνει το αγγλικό προιόν που λέγεται φούτμπολ αλλά επειδή η τσελσάρα έχει και γαμώ τους λαούς να ούμε.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και τα ιδια για τον λαο της ΑΕΚ που δεν στηριζει οικονομικα την ομαδα με διαρκειας. Λες και ζουμε στο 2000. Φτανει με το αυτομαστιγωμα και με την λογικη κοτας-αυγου.

Link to comment
Share on other sites

Auto pou egw lew einai oti aneksarthta dioikhshs klp , egw 8a phgaina ghpedo. Eite keias, eite eishthrio aplo.

Auto lew.

Grafw oti o mesos oros parakolou8hshs metraei. Deixnei dunamikh. H AEK palia eixe, twra den exei. Na pw oti ftaiei o Rocco? Me ta 1000. Gia mena ekei einai h vash.

Alla to na leme, oti de pataw mexri na r8ei Araujos, egw apla de mporw na to summeristw.

Ok? Dld na ka8arisei h EPO kai as parw prwta8lhma kai me ton Mantalo. Omws prepei na teleiwsei h ntroph ths AEK prwta8lhtrias me 10k kosmo.

Μιλάς με κριτήριο το αγγλικό προιόν και όχι το ελληνικό.

Επειδή είσαι έξω από τον χορό γι'αυτό τραγουδάς.

Link to comment
Share on other sites

φετος τα δηλωμενα ειναι

 

ΟΣΦ? 17,907 Μ.Ο

? ΑΟΚ 11,707 Μ.Ο

ΑΕΚ 8,461 Μ.Ο

? ΑΟ 6,184 Μ.Ο

 

τωρα τι δηλωνει ο καθενας ο θεος και η ψυχη του

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Μιλάς με καπιταλιστικούς όρους και δεν κάνει.

Να παμε στη λογικη τοτε του "ειμαι κακομοιρης και πληρωνω ενοικια και θελω να αποκτησω δικη μου στεγη" (βλ.γηπεδο)

ή στη λογικη "ο ανταγωνισμος με παιζει σκαρτα και πρεπει να καθαρισει η αγορα" ?

Ειναι ερωτηματα αυτα.

? ολυ θα θελαμε να χωθει χρημα. Η αγορα εχει κανονες πλεον και δεν ευνοει παραλογισμους. Βεβαια κι αυτη η λογικη του λαδεμπορα τσιμα-τσιμα με παει στα καγκελα αλλα δε ν παυει να ειναι η ισχυουσα.

Link to comment
Share on other sites

mazi pane auta re mlk.

Giati na ependusei sthn Chelski tou Londinou k oxi sthn Leicester as poume... Polloi einai oi paragontes.. Alla se kapoia fash ferame kai emeis oloklhrh ENIC kai thn diaolosteilame.

Poy h ENIC shmera gamaei me Spurs, tous exoun 2ous kai o Levy xtizei ghpEDARA.

Kai emeis kremomaste apo ta arxidia tou Mel.

Egw ekei milaw kai esy agrieueis kiolas.

Όταν το προιόν είναι καλό και στην μίλγουολ με τα λέσια θα έμπαινα εγώ αν ήμουν επενδύτης και θα τάιζα τα φέρμς να πάνε να κάψουν το γήπεδο των σφυριών ξέρω γω.

Αρκεί το προιόν να είναι καλό.

Αυτό σου λέω τόση ώρα κι εσύ αγριεύεις. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φετος τα δηλωμενα ειναι

 

ΟΣΦ? 17,907 Μ.Ο

? ΑΟΚ 11,707 Μ.Ο

ΑΕΚ 8,461 Μ.Ο

? ΑΟ 6,184 Μ.Ο

 

τωρα τι δηλωνει ο καθενας ο θεος και η ψυχη του

Με την μπουγάτσα δήλωσες 11.800.

Ρε τον σδοε λέμε. :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×