Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XV (Μεταγραφές 2016)


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Καλά δείχνει να το πηγαίνει η ομάδα. Ελπίζουμε του χρόνου να ναι πιο σωστά οργανωμένη.

? άντως οι δύο παίχτες που κατά τα φαινόμενα κλείνουν, είναι σε θέσεις που πονούσαμε.

Ειδικά στα χαφ με δεδομένο και το ξεπέταγμα του Γαλανόπουλου, δείχνουμε να γεμίζουμε.

Ελπίζουμε ως το καλοκαίρι να έχουν τελειώσει Αραβίδης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ανέστης και να σπρώξουμε τον Μάνταλο πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΣΑΝΤΙΛΑ ΤΟΥ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ...
 

…και η εμμέσως πλην σαφώς παραδοχή των δικών του λαθών, είναι ένα καλό νέο για την ΑΕΚ. Αρκεί να ακολουθηθούν από έργα οι υποσχέσεις του για ενίσχυση της ομάδας, προφανώς με παίκτες καλύτερους από τους υπάρχοντες. Επίσης το "αυτοί που πρέπει να μείνουν, θα μείνουν" είναι μια υπόσχεση που ξεπερνά το θυμό του για τον Αραβίδη, τουλάχιστον για όσους θέλουν να βλέπουν πιο μακριά από τη μύτη τους.

 
Αυτοί που πρέπει να μείνουν και γύρω τους να οικοδομηθεί η νέα ΑΕΚ, είναι ποδοσφαιριστές όπως ο Μάνταλος και ο Γιόχανσον, τα συμβόλαια των οποίων εκπνέουν το καλοκαίρι του 2018. ? αίκτες με χαμηλές αποδοχές και σημαντικά μεγαλύτερη χρηματιστηριακή αξία από αυτές. Αν ο Μελισσανίδης δεν δράσει άμεσα, το ερχόμενο καλοκαίρι θα απομένουν μόλις 6 μήνες για διαπραγμάτευση μαζί τους καθώς το Γενάρη του 2018, θα υπογράψουν όπου τους δώσουν περισσότερα.
 
Εν κατακλείδι… Θύμωσε ο Μελισσανίδης; Το είδε όντως αλλιώς, με διάθεση να ισχυροποιήσει την ΑΕΚ πατώντας στα καλά μαντάτα που έρχονται για το γήπεδο; Μακάρι! Χρειάζονται δράσεις και αποφάσεις. Στοχευμένες κινήσεις και περισσότερο χρήμα. Είναι αυτός που μπορεί να αλλάξει την κατάσταση, να την αντιστρέψει πλήρως. Αρκεί να το έχει αποφασίσει. Αρκεί να έχει πραγματικά θυμώσει.
 
*********************************************************************
 
Έχει άγχος ο Μάνταλος μην δεν του προσφέρουν νέο συμβόλαιο και γράφει ο Αρναούτογλου αυτά;
Θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Αρναούτογλου πάντως.

Έχει το δεκάρι ? έτρος Μάνταλος σε 50 συμμετοχές τα τελευταία 2 χρόνια 9 γκολ και 11 ασίστ και αγχώνεται να τον κλείσουμε από τώρα για το καλοκαίρι του 2018 με αυξημένες αποδοχές υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ενδιαφερον απο το site που δουλευει για το καλο του θρυλου μας .

Μη δωσετε κλικ , διαβαστε το εδω  .

 

Αυτός είναι ο Βόσνιος Βράνιες της ΑΕΚ

Ο Ονιέν Βράνιες αναμένεται να αποτελέσει το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ΑΕΚ και το gazzetta.gr στέκεται στα περιστατικά που σημάδεψαν την καριέρα του 27χρονου Βόσνιου αμυντικού.  

 

 

 

Η Μπάνια Λούκα είναι η δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της χώρας, πίσω από την πρωτεύουσα Σαράγεβο, με περισσότερους από 150.000 κατοίκους. Η εν λόγω πόλη αποτελεί την έδρα της κυβέρνησης της Σερβικής Δημοκρατίας της Βοσνίας, της μίας από τις δύο πολιτικές οντότητες που αποτελούν το κράτος της Βοσνίας και Ερζεγοβίνης, και είναι η δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Βοσνίας με περισσότερους από 150.000 κατοίκους, με την πλειοψηφία των κατοίκων να είναι Σερβοβόσνιοι.  

 

 

 

Σε αυτή την ιδιαίτερη πόλη είδε το φως του ήλιου τον Οκτώβριο του 1989 ο Ονιέν Βράνιες, μια πόλη ιδιαίτερη και συμβολική για την σερβική πλευρά αφού θεωρείται ότι η Μπάνια Λούκα θα έπρεπε να αποτελεί μέρος της Σερβίας. Ο Βράνιες ήταν μόλις δύο χρονών όταν ξεκίνησαν οι εμφύλιοι πόλεμοι στην Γιουγκοσλαβία και καταλαβαίνει κανείς ότι σε μια πόλη με το σερβικό στοιχείο να κυριαρχεί μέσα στην δίνη του πολέμου, δεν θα μπορούσε παρά να μην επηρεαστεί. Ως παιδί πολέμου που έχει υποστεί ψυχικούς τραυματισμούς προσπάθησε να επουλώσει τις πληγές αυτές με την ένταξή του σε ένα περιβάλλον διατεθειμένο να συνδράμει ώστε να επιβιώσει.

 

 

 

Το τατουάζ που προκάλεσε οργή

Σε ένα περιβάλλον και σε ένα μέρος που οι κάτοικοι θεωρούν ότι θα έπρεπε να ανήκουν στην Σερβία τα πράγματα ήταν εξαιρετικά δύσκολα. Ο ίδιος δεν έκρυψε ποτέ την αγάπη του για την Σερβική Δημοκρατία της Βοσνίας και η αποτύπωση της σημαίας σε τατουάζ στο δεξί ώμο παραλίγο να προκαλέσει ολόκληρο θέμα στην χώρα.

 

11416363_780377795414908_133758851415917

 

 

Οι πιο εξτρεμιστές Βόσνιοι έβγαλαν στην σέντρα τον Βράνιες και ζητούσαν επίμονα την απομάκρυνσή του από την εθνική ομάδα της χώρας. Μάλιστα, έφτασαν σε σημείο σε ένα ματς στις Βρυξέλλες κόντρα στο Βέλγιο το 2015, να αναρτήσουν πανό με το πρόσωπο του πάνω σε ένα στόχο ορίζοντας τον 27χρονο άσο ως persona non grata για την εθνική. 

Ο ίδιος βλέποντας τις αντιδράσεις που είχε  προκαλέσει έκανε το αυτονόητο. Κάλυψε την σημαία με νέο τατουάζ. «? ροτιμώ να μην το θυμάμαι. Έχω έντεκα τατουάζ στο κορμί μου κι ένα από αυτά παραλίγο να μου προκαλέσει σοβαρό πρόβλημα», ανέφερε μετά από λίγους μήνες. 

 

 

 

Ο πανηγυρισμός με την φανέλα του Ερυθρού Αστέρα

Αυτή όμως δεν ήταν η πρώτη φορά που ο Βράνιες βρέθηκε στο μάτι του κυκλώνα. Το 2009 άφησε την Μπόρατς Μπάνια Λούκα, την ομάδα της πόλης του, για έναν από τους δύο μεγάλους της Σερβίας, τον Ερυθρό Αστέρα. Στο «Μαρακανά» αγωνίστηκε μόλις τέσσερις φορές πριν δοθεί δανεικός αρχικά στη Νάπρεντακ και στη συνέχεια στην Σέριφ της Μολδαβίας.   

Το παρελθόν του όμως δεν τον άφηνε ήσυχο, και στο διάστημα που βρισκόταν στην Τίρασπολ αντιμετώπισε τον μεγάλο του εχθρό, τους Κροάτες. Συγκεκριμένα η Σέριφ κληρώθηκε με την πρωταθλήτρια Κροατίας, Ντιναμό Ζάγκρεμπ για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ και ο ίδιος αφού συνέβαλε τα μέγιστα για την πρόκριση, προκάλεσε αφού πανηγύρισε φορώντας την φανέλα του Ερυθρού Αστέρα του ορκισμένου εχθρού της Ντιναμό.

 

 

Αλλάζει ομάδες σαν τα πουκάμισα

Στον Ερυθρό Αστέρα δεν κατάφερε να στεριώσει και για δύο χρόνια μετακόμισε στην Ρωσία και την Κράσνονταρ καταγράφοντας συνολικά 37 συμμετοχές, αλλά και μια χρονιά στην Αλάνια, πριν μετακομίσει στην Τουρκία για λογαριασμό των Ελάζιγκσπορ και Γκαζιάντεσπορ. 

Τον περασμένο Ιανουάριο πήρε μεταγραφή για την Ισπανία και την Σπόρτινγκ Χιχόν από την οποία όμως αποχώρησε μετά τον υποβιβασμό της έχοντας έντεκα συμμετοχές, και από το Σεπτέμβριο φοράει την φανέλα της Τομ Τομσκ.

 

Στην Ρωσία δεν έμελλε να στεριώσει με την Τομ να αντιμετωπίζει σοβαρά οικονομικά προβλήματα που την οδήγησαν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Ο ίδιος έψαχνε διέξοδο διαφυγής και προ ημερών παραλίγο να επιστρέψει στο Βελιγράδι για τον αγαπημένο του Ερυθρό Αστέρα αλλά η ΑΕΚ κινήθηκε αστραπιαία και κατάφερε να τον κλείσει,

Ένας παίκτης με παραστάσεις σε υψηλό επίπεδο (έχει συμμετοχές τόσο με την εθνική ομάδας της χώρας του, αλλά και σε πρωτάθλημα όπως η ? ριμέρα Ντιβισιόν) και εκτός από την θέση του κεντρικού αμυντικού μπορεί να καλύψει και αυτή του δεξιού μπακ με ικανότητα στο ψηλό παιχνίδι. 

Στα 27 του φαντάζει ως μια εξαιρετική λύση και στην Ένωση ελπίζουν ότι θα δώσει τον δυναμισμό και την μαχητικότητα που χρειάζεται η άμυνα της ΑΕΚ. Και ως ένα παιδί πολέμου ο Βράνιες γνωρίζει καλά ότι κάθε αγώνας θα είναι μια μικρή μάχη. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

bub-bih-vranjes.png

 

Απο την περιοδο που επαιζε στην Σερίφ Τιράσπολ της Μολδοβλαχίας.

 

Του πανε τα κιτρινομαυρα .

 

Καλως ηλθες παιχταρα μου .Βοηθησε οσο μπορεις να παρουμε το κυπελλο

και να ξεκινησουν οι εργασιες στα αγια χωματα .

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Για τον Λυμπερόπουλο που πήγε στην ? ανάθα σχολιάσαμε;

Να χουμε το νου μας παιδιά μην μας κλέψουν τον Κολοβέτσιο, τον Ανέστη, τον Αραβίδη, τον Μπακάκη και τον Άνταμ γιατί προβλέπω αυτοκτονίες στου ΟΑ στου ΟΑΚΑ τα σκαλάκια από ευαίσθητες, προδομένες κιτρινόμαυρες καρδιές.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο κελεπουρι χασαμε με Λυμπεροπουλο.

Νεος λογος να κλαψει ο ΑΕΚτζης που χασαμε το Καλαματιανο ματι του.

 

Λοιπον ψηφιζω το Σουηδό Βαλάντη μεχρι τελους.

Ολα μεχρι τωρα δειχνουν πως ειναι σοβαρός .

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που ολοι λενε καλοριζικος ο βρανιες και αφιερωματα .......

αθωα μου παιδακια......

αν δε δω υπογραφες......

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που ολοι λενε καλοριζικος ο βρανιες και αφιερωματα .......

αθωα μου παιδακια......

αν δε δω υπογραφες......

 

Μα με τι ανθρώπους συναναστρέφεστε τέλος πάντων που σας λένε "καλορίζικος ο Βράνιες";

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Του πανε τα κιτρινομαυρα .

 

Καλως ηλθες παιχταρα μου .

αυτοι ειστε ..... βιαστικα αγορια εκει στη φαμιλια

ααααααααααααααααχαχχαχαχαχχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα

Edited by GIANNHS
Link to comment
Share on other sites

Απειλητικό μήνυμα από τον Όγκνιεν Βράνιες, ο οποίος υποσχέθηκε εκδίκηση στην Ελλάδα από πλευράς Βοσνίας στην Ζένιτσα στο ματς του β' γύρου. Για αθέμιτα μέσα από πλευράς Ελλάδας έκανε λόγο ο Ασμίρ Μπέγκοβιτς.

 

http://m.sport24.gr/football/mundial/mundial-2018/vranies-ta-leme-sthn-kolash-ths-zenitsa.4370185.html

 

ΣΤΗΡΙΖΩ

Link to comment
Share on other sites

Αν χαλασει την τελευταια στιγμη 

ισα που φουνταρω σκεπτομενος πως

θα συνεχισω με Κολο και Λαμπρο .

 

Μιλα ανοιχτα Γιαννη Βίρνα.

Δεν ερχεται ο Βρανιες ;

O Bρανιες..τι ..δεν ερχεται ;

Ο Βρανιες ;

Mιλα Γιαννη Βίρνα αγαπούλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν χαλασει την τελευταια στιγμη 

ισα που φουνταρω σκεπτομενος πως

θα συνεχισω με Κολο και Λαμπρο .

 

Μιλα ανοιχτα Γιαννη Βίρνα.

Δεν ερχεται ο Βρανιες ;

O Bρανιες..τι ..δεν ερχεται ;

Ο Βρανιες ;

Mιλα Γιαννη Βίρνα αγαπούλα.

εγω δε ξερω.....

μεσα στο 16 παντως εχουμε φαει τα μουτρα μας γιαγκο

Link to comment
Share on other sites

εχω καλο προαισθημα για τον παιχτη, θα πετυχει

περιμενω την επισημη ανακοινωση για να τον καλωσορισω

Link to comment
Share on other sites

bub-bih-vranjes.png

 

Απο την περιοδο που επαιζε στην Σερίφ Τιράσπολ της Μολδοβλαχίας.

 

Του πανε τα κιτρινομαυρα .

 

Καλως ηλθες παιχταρα μου .Βοηθησε οσο μπορεις να παρουμε το κυπελλο

και να ξεκινησουν οι εργασιες στα αγια χωματα .

 

 

babunski.jpg

 

 

Σε 4-5 χρονια ιδιος θα ναι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω : συμβολαιο για κρατησεις μισθου για κοκκινες θελουμε.

Αλλα ... οποιος πλησιαζει, παιρνει το ποδι στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Να ασφαλισει η ? ΑΕ τα ποδια ολων των βασικων παικτων,αυτος μπορει να τραυματισει συμπαικτη στη προπονηση.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ναζωραιος θα τον φερνει στον ισιο δρομο αλλα μολις γυρναει πλατη, θα βαζει ξυραφια στο στομα. Στην Καμποτζη επρεπε να παρει μεταγραφη.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη δυο παρατηρησεις.

1. Κινουμαστε σοβαρα και γρηγορα. Οποτε σε πρωτή φαση τα δειγματα ειναι θετικα. Μενει να δουμε αν θα ναι κανονικοι ποδοσφαιριστες η αν θα ειναι τουριστες.

2. ? ηγε ο Λυμπε στον βαζελο και αμεσως σταματησαμε να διαβαζουμε για Ανσαριφαντ και αλλους που μας ενδιαφερουν και βλεπουμε απο ? ανιωνιους κτλ. Μπορει να ναι τυχαιο, θα δουμε, παντως μαχαιρι μιλαμε κοπηκαν τα δημοσιευματα σε σημειο να σκεφτομαι μηπως τα διεδιδε ο Λυμπε μεσω κολλητων του αεκοαρδ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ο λυμπε χτυπησε την πορτα του τιγρη γραφτηκε για μεταγραφες,αλλα επειδη ο αλμειδα βγηκε παλαιμαχος,ο τιγρης του πε οχι και καλα εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος με τις δυο κινησεις. Και ο Σουηδογιουγκος και ο Βοσνιος ειναι μετριοτατοι παικτες και επ ουδενι επιπεδου ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα παιχτες ειναι ροστερ πρωταθληματικης ομαδας ουτε τοπ αστερια ουτε ανεκδοτα τυπου λαμπροπουλου και ανακογλου που ειχες

 

 

.vranjes.jpg

 

 

αυτος ειναι ο βοσνιος

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος με τις δυο κινησεις. Και ο Σουηδογιουγκος και ο Βοσνιος ειναι μετριοτατοι παικτες και επ ουδενι επιπεδου ΑΕΚ.

Είπε ο άνθρωπος που ήθελε και θέλει Βαγγέλη Ματζιο για βασικό σέντερ φορ. Αι πάνε πήγαινε ρε.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×