Jump to content

Η Ώρα των Αποφάσεων - το ΚΜ παίρνει θέση


The Magician
 Share

Σε βλέπει ο Ελευθερόπουλος και τρέμει  

34 members have voted

  1. 1. Πώς βλέπετε μια πιθανή επιστροφή του Ντέμη στα κοινά της ΑΕΚ;

    • Να επιστρέψει ως γενικό κουμάντο στη θέση του Ντούσαν Μπάγεβιτς
      7
    • Να επιστρέψει ως πιο σύγχρονος γνώστης υπό το Μπάγεβιτς
      3
    • Να επιστρέψει ως Πρόεδρος
      2
    • Να μην επιστρέψει ακόμα γιατί μετά το Μελισσανίδη είναι η μόνη λύση
      3
    • Να μην επιστρέψει ποτέ ξανά στα κοινά της ομάδας
      19


Recommended Posts

Ήρθε η ώρα να πέσουν οι μάσκες, ήρθε η ώρα του λαού.

 

Η ψήφος είναι μυστική για να εκφραστούμε ελεύθερα, όποιος όμως το επιθυμεί δημοσιοποιεί και τεκμηριώνει την ψήφο του.

Link to comment
Share on other sites

να μην επιστρεψει ποτε ας κατσει εκει στα ερτζιανα του αλ αφουζ να λεει μαλακιες στο ραδιοφωνο

Link to comment
Share on other sites

Η κατάρα αυτού του Συλλόγου έχει όνομα : "Ε? ΙΣΤΡΟΦΗ"

Οξυγονωνόμαστε, φαίνεται, από την παλινωδία, από την παρελθοντολαγνεία και από τις ... "επιστροφές".

"Επιστροφή Ντούσαν", "Επιστροφή Τίγρη", "Επιστροφή Ντέμη", ....

Λες και υπάρχει μια στεγανοποιημένη μπετόν δεξαμενή προσώπων και μόνο από εκεί μπορούμε να αντλήσουμε στελέχη, πρόσωπα, εργαλεία.

Ο κόσμος προχωράει ασυγκράτητος μπροστά κι εμείς ιχνηλατούμε προς τα πίσω μέχρι να βρεθεί ο πρώτος εύκαιρος για "επιστροφή".

Τι στο διάολο είναι τούτο το χούι ?

Ανασφάλεια για το "νέο" ?

Λατρεία στο "πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων" ?

Γκετοποίηση ?

? άντως κάθε άλλο παρά υγεία αποπνέει.

Είναι σαν όλη η κοινωνία γύρω σου να ξεσκίζεται στο Texas Hold 'em κι εσύ να επιμένεις στη δηλωτή στο καφενείο του ? αρασκευά παρέα με το μπαρμπα Μήτσο και τον κυρ Αλέκο.

Και να 'λεγα ότι υπήρχε backup η καθολικά αποδεκτή "χρυσή εφεδρεία" - ένας Μπάρλος ας πούμε- να το καταλάβω κάπως. Εδώ, όλοι οι εν ζωή ευρισκόμενοι και δυνητικά υποψήφιοι να εμπλακούν στην ομάδα έχουν κάποια στιγμή συντελέσει σε διχασμό του κόσμου και σε δημιουργία "έτσι" και "αντι-έτσι" φατριών. Έχουν φτιάξει "φίλους" και "εχθρούς". Τι μέλλον μπορούν να έχουν και -το κυριότερο- τι προοπτικές μπορούν να δώσουν ?

Μέχρι στιγμής όλες οι "επιστροφές" σκάσανε παταγωδώς σαν καρπούζια στο πάτωμα. Ακόμη και αυτή του Μελισσανίδη.

Καθαρά μυαλά ζητούνται, όχι επιστροφές.

Καθαρά μυαλά που θα βάλουν το τρένο της ομάδας σε ράγιες ανάπτυξης. Με τα λάθη τους -αλίμονο- και τα σωστά τους. Με όρεξη πρώτα να δώσουνε -ότι κι αν είναι αυτό- και μετά να πάρουνε.

Όλα τ' άλλα είναι μνημόσυνα στο κυλικείο του Τρίτου με ελληνικό νερομπλούμ, πανιασμένο παξιμάδι και κονιάκ διάστερο "? ουρή" με άρωμα τσέρι.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι υπερ του να κολλαμε στο παρελθον ΑΛΛΑ οσοι εχουν προσφερει στην ΑΕΚ αγωνιστικα θελω να τους βλεπω σε καποιο ποστο στην ομαδα αν, ποτε και που θα κρινει η διοικηση της ομαδας η οποια εχει την ευθυνη

Link to comment
Share on other sites

Μια επιστροφή είχε αναγκη η ομάδα και δεν ήρθε ποτε. τα λεφτα Ψωμιαδη. όλες οι αλλες δεν χρειαζόταν, ασχετα αν καποιες μου αρεσαν (Σαντος 2, Βαθιληθ 2)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με πονο καρδιας γιατι ηταν και εξακολουθει να ειναι η μεγαλη μου ποδοσφαιρικη αδυναμια ψηφισα "Να μην επιστρέψει ποτέ ξανά στα κοινά της ομάδας" αφου εχω πλεον πεισθει πως οι επιστροφες ειναι παντα καταστροφες. Εξυπακουεται πως δεν θα κλαψω αν ερχοταν στην θεση του Μπαγεβιτς ας πουμε απλα δεν πεφτω στην παγιδα του διπολου. Ο Μπαγεβιτς ας πεθανει η ας παει σπιτι του να ασχοληθει με τα εγγονακια του, ο Ντεμης ας συνεχιζει να καυλαντιζει γκομενακια, να τρωει σπανακοπιτες της Δεσπως και να παιρνει συνεντευξεις και να συζηταει με τον Σπυροπουλο για το αν παιρνει δικαια ο Ολυμπιακος τα πρωταθληματα (Ντεμη χρωστας συνεντευξη απο Αλεξανδρη Αλεκο) και τελος ο Μελισσανιδης να κανει αυτα τα οποια υποσχεθηκε: Γηπεδο, καθαρισμα Ε? Ο, ? ρωταθλημα. Και να φροντισει αφου κανει αυτα, η επομενη μερα της ομαδας να ειναι σοβαρη και οχι "Τροχανας". Ειδικα το τελευταιο ειναι πιο σημαντικο και απο τα τρια πρωτα.

Αυτα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα αν έπρεπε να ψηφίσω επιστροφή ως γενικό κουμάντο ή ως πρόεδρος, οπότε έριξα το δεύτερο επειδή μου φάνηκε ανώτερος τίτλος. Στην πρώτη θητεία είχα πεσει κι εγώ θύμα πλύσης εγκεφάλου και φώναζα, πιστεύοντας ότι με την αποχώρησή του η ΑΕΚ θα γίνονταν αυτομάτως Μεγάλη κτλ κτλ Όχι μόνο διαψεύστηκαν αυτές οι προσδοκίες, αλλά ο ίδιος αποδείχτηκε ο καλύτερος πρόεδρος των τελευταίων Χ ετών και οι επόμενοι οδήγησαν την ομάδα στο χαμηλότερο σημείο της ιστορίας της. Καμιά φορά ντρέπομαι πολύ για τις απόψεις μου τότε, αλλά χρησιμοποιώ το νεαρό της ηλικίας ως δικαιολογία. Ίσως να πάει καλύτερα τώρα, που δεν υπάρχει τόσο το καθυστερημένο κράξιμο στην καθημερινότητα της ομάδας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση για το παιγνίο. Μιλάμε για Ντέμη μόνο του σαν συμπαντική οντότητα ή θεωρούμε ότι αν έρθει επιστρέφουν στα κοινά της ομάδας μορφές του παρελθόντος στυλ Γιω.Κο ?

Link to comment
Share on other sites

Όνειρο μου να δω μια ΑΕΚ με όλους μέσα. 

Τίγρηδες, Ντέμηδες, Ντούσαν, Αδαμίδηδες, ? απάδες, Νοτιάδες, Χατζημούσιες κοινώς πουτάνα όλα. 

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ε τι μισες δουλειες ?

Ολοι μαζι..ολη η ΑΕΚ εσωτερικου που λεει και ο ζαστρος..

Απο ψαριανο στην εξεδρα μεχρι κουρεπη στην ερα.

 

rigas1.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όνειρο μου να δω μια ΑΕΚ με όλους μέσα. 

Τίγρηδες, Ντέμηδες, Ντούσαν, Αδαμίδηδες, ? απάδες, Νοτιάδες, Χατζημούσιες κοινώς πουτάνα όλα. 

 

Με εναλλάξ εξάμηνες προεδρίες Δημητρέλλου και Ασλανίδη. Λατρεία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν θα με χαλαγε να επεστρεφε ο Ντεμης στη θεση του βατραχου. Αποδεδειγμενα ηταν πολυ καλυτερος στη θεση αυτη και ειχε και φρεσκιες ιδεες. Επισης το γεγονος και μονο οτι θα ειχε τον καβουρια απο πανω του θα γλυτωνε την ομαδα απο υπερογκες-ασκοπες δαπανες στις οποιες ειχε προχωρησει κατα τη διαρκεια της θητειας του ξαναχρεωνοντας ετσι την ομαδα. Απο κει και περα, δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτη μια τετοια επιστροφη απο την στιγμη που εχει αποτραβηχτει αρκετα χρονια απο τον συγκεκριμενο χωρο.

Οπως και να εχει, στο δικο μου το μυαλο, τελευταιες πρωταθληματικες χρονιες και ευρωπαικες βραδιες ειδα επι Ντεμη.

 

Υ.Γ. Βλεποντας τον τιτλο του τοπικ νομιζα οτι το ΚΜ μπαινει στην ? ΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Όνειρο μου να δω μια ΑΕΚ με όλους μέσα. 

Τίγρηδες, Ντέμηδες, Ντούσαν, Αδαμίδηδες, ? απάδες, Νοτιάδες, Χατζημούσιες κοινώς πουτάνα όλα.

 

Και τον Κουλη να τους παρουσιαζει λεγοντας "Απο δω οι ανθρωποι μας"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όνειρο μου να δω μια ΑΕΚ με όλους μέσα. 

Τίγρηδες, Ντέμηδες, Ντούσαν, Αδαμίδηδες, ? απάδες, Νοτιάδες, Χατζημούσιες κοινώς πουτάνα όλα.

 

Θίασος απο τους λίγους.

Αλέκος Ζαρταλούδης στον πρόλογο

κάθε πράξης

και ξεκίνησε περιοδία .

Link to comment
Share on other sites

? ροφανως και δε θα σε χαλαγε..

Αντι να τριγυρνας στα αμερικαν μπαρς και στα μπιλιαρδαδικα για να ψαρεψεις καθετοπαρτενερ θα ανηφοριζες οακα που θα ξανασυρρεαν τα πιπινια στα πι1 , στα π2 και στις λοιπες ζαστροθυρες.

Με ενα σμπαρο δυο τριγωνια.

? ας γηπεδο και βλεπεις ολο κατι καμμενες φατσες και γραφικους τυπους.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις Κουλη και Κανελλοπουλο, να μην επιστρεψει.

 

ΥΓ τη σοβαρη απαντηση θα τη δωσω το απογευμα με ουισκυ και αραπικο

Τωρα με καφε δε γινεται χαϊρι.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ τη σοβαρη απαντηση θα τη δωσω το απογευμα με ουισκυ και αραπικο

 

Νωρίς δεν το ξεκινάς ρε Μπίλυ; 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Νωρίς δεν το ξεκινάς ρε Μπίλυ;

Κι έχει ξυπνήσει απ τις 5, οπότε το απόγευμα του ξεκινάει σε κάνα τέταρτο.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×