Jump to content

Η Ώρα των Αποφάσεων - το ΚΜ παίρνει θέση


The Magician
 Share

Σε βλέπει ο Ελευθερόπουλος και τρέμει  

34 members have voted

  1. 1. Πώς βλέπετε μια πιθανή επιστροφή του Ντέμη στα κοινά της ΑΕΚ;

    • Να επιστρέψει ως γενικό κουμάντο στη θέση του Ντούσαν Μπάγεβιτς
      7
    • Να επιστρέψει ως πιο σύγχρονος γνώστης υπό το Μπάγεβιτς
      3
    • Να επιστρέψει ως Πρόεδρος
      2
    • Να μην επιστρέψει ακόμα γιατί μετά το Μελισσανίδη είναι η μόνη λύση
      3
    • Να μην επιστρέψει ποτέ ξανά στα κοινά της ομάδας
      19


Recommended Posts

Να ξεκαθαρισω οτι δεν μιλαμε για τη μετοχικη ομαδα Ντεμη, αλλα για Ντεμη σκετο. Αλλωστε εχει ηδη πολυ κοσμο μεσα που ειναι "δικοι του" γιατι δεν τους πειραξε κανεις. Μιλαω κυριως για υπαλληλους και σια. Εγω ψηφισα να επιστρεψει και να αναλαβει σκιωδης CEO. Να μην πληγωθει ο εγωισμος του Ντουσκο, να παραμεινει ο τιτλος και να αμειβεται τιμης ενεκεν ο ? ριγκιπας, να δινει τις πολυτιμες συμβουλες του, αλλα το μελε με καποιες αγορες να το κανει ο Ντεμης. Γενικως πιστευω οτι πρεπει με τη συγκεκριμενη διοικηση και συγκυρια πρεπει να τελειωνουμε με ΟΛΟΥΣ τους πρωην για να καθαρισει το κεφαλι του αεκτζη και να παμε παρακατω. Η ΑΕΚ εχει ακομα και στελεχος που ειναι 42 χρονια στην ομαδα, μιλαμε για κανονικο δημοσιο οργανισμο οχι μαλακιες. Ολοι πισω και οπου βγει.

Link to comment
Share on other sites

? άντως τίγρης και ντέμης μαζί απλά δεν χωράνε, αφού ο καθένας τους θέλει να κάνει κουμάντο χωρις κανενα πάνω από το κεφάλι του.

Link to comment
Share on other sites

αυτη η φαρσα με τις επιστροφες πρεπει να τελειωνει καποια στιγμη.

 

Εδώ ο μπαογκ προχώρησε και βρήκε κάποιον νέο (Ιβάν) εμείς όλο στα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

? ΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩ? Ο ? ΟΥ ΑΛΑΞΕ ΤΟ DNA ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. (ΝΑ ΤΡΩΣ 4 ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ? ΑΡΥ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Α? Ο ΚΑΘΕ ΦΑ? Α ΝΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΣ)

 

 ? ΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩ? Ο ? ΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ (ΟΧΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΖΕΙ. Α.Ε.Κ ΕΙΣΑΙ ΟΧΙ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ? ΗΣ)

 

? ΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩ? Ο ? ΟΥ ? ΗΓΕ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΗ ΖΩΗ 2 Ο? ΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ? ΡΟΣΩ? ΙΚΟ ΤΟΥ ΟΦΕΛΟΣ («Για τη διοίκηση της ΑΕΚ, το να είσαι κατά της βίας σημαίνει και να μην τη συγκαλύπτεις σε καμιά περίπτωση, ακόμη -και κυρίως- όταν προέρχεται από φιλάθλους της ομάδας σου.
 Για το λόγο αυτό δίνουμε σήμερα στη δημοσιότητα φωτογραφικό και video υλικό από τα επεισόδια της Δευτέρας, ώστε να μη μπορεί κανείς να συγκαλυφθεί πίσω από την ΑΕΚ και τους φιλάθλους της, να μη μπορεί κανείς να κρυφτεί πίσω από την ανωνυμία. Το υλικό αυτό παραδώσαμε και στην αστυνομία. Το ίδιο θα πράξουμε και σε κάθε ανάλογη περίπτωση στο μέλλον.
Η ? ΑΕ ΑΕΚ δηλώνει επίσης ότι θα αποζημιώσει τους κατόχους εισιτηρίων διαρκείας σε περίπτωση τιμωρίας της έδρας μας.
Ακόμη, θα κινηθεί με μηνύσεις και αγωγές κατά των κ.κ. Λεωνίδα Ρέστη και Αγησίλαου Κιντώνη που αναγνωρίζονται να συμμετέχουν στα επεισόδια, αλλά και κατά παντός υπευθύνου.Στους δύο παραπάνω θα απαγορευτεί η είσοδος σε κάθε εκδήλωση της ομάδας.

 

? ΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩ? Ο ? ΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕ Μ? ΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟΥΣ Ο? ΑΔΟΥΣ ΓΙΑ ? ΡΟΣΟ? ΙΚΟ ΤΟΥ ΚΕΡΔΟΣ ΖΗΤΟΥΣΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΗΣ Α.Ε.Κ (Η παε ΑΕΚ δείνει στη δημοσιοτητα φωτογραφίες απο τα επεισοδια στη Λιβαδειά και ζητάει την βοήθεια οποιος αναγνωρίζει κάποιον να επικοινωνήσει μαζί της)

 

? ΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩ? Ο ? ΟΥ ΕΚΑΝΕ 75 ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ

 

? ΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩ? Ο ? ΟΥ ΕΛΕΓΕ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ ΟΜΑΔΑ ......

 

? ΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩ? Ο ? ΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ ΓΗ? ΕΔΑ ΔΙΑΣΤΗΜΟ? ΛΟΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΧΩΜΑΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΙΣΤΟΥ ? ΟΛΗΣ

 

? ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΤΡΟΓΚΙΑ ΝΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΖΗΤΩ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ? ΑΡΝΗΘΑ

Edited by GIANNHS
  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρισω οτι δεν μιλαμε για τη μετοχικη ομαδα Ντεμη, αλλα για Ντεμη σκετο. Αλλωστε εχει ηδη πολυ κοσμο μεσα που ειναι "δικοι του" γιατι δεν τους πειραξε κανεις. Μιλαω κυριως για υπαλληλους και σια. Εγω ψηφισα να επιστρεψει και να αναλαβει σκιωδης CEO. Να μην πληγωθει ο εγωισμος του Ντουσκο, να παραμεινει ο τιτλος και να αμειβεται τιμης ενεκεν ο ? ριγκιπας, να δινει τις πολυτιμες συμβουλες του, αλλα το μελε με καποιες αγορες να το κανει ο Ντεμης. Γενικως πιστευω οτι πρεπει με τη συγκεκριμενη διοικηση και συγκυρια πρεπει να τελειωνουμε με ΟΛΟΥΣ τους πρωην για να καθαρισει το κεφαλι του αεκτζη και να παμε παρακατω. Η ΑΕΚ εχει ακομα και στελεχος που ειναι 42 χρονια στην ομαδα, μιλαμε για κανονικο δημοσιο οργανισμο οχι μαλακιες. Ολοι πισω και οπου βγει.

ΚΑΙ ΝΤΕΜΗΣ ΚΑΙ ΝΤΟΥΣΑΝ ΜΑΖΙ..... ΟΥΤΕ Α? Ο ΡΑΔΙΑΚΙ ΜΕΤΑ .......

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να περιμενει να σβησει τελειως το καντηλι του τζαμπατζη και να μπει μετα καβαλα στ αλογο.

Link to comment
Share on other sites

Σαν οπαδος λεω οχι στην επιστροφη κοντου.

Σα φιλαθλος λεω μεγαλυτερο οχι ,τα εκανε πουτανα.

 

Και ενα προσωπικο σχολιο επι του θεματος κοντου.

Τον ειχα γνωρισει μικρο οταν ειχε πρωτοελθει στη Φιλαδελφεια

και ενταξει τον αγκαλιασαμε ..

και ηταν κατι μεταξυ γραφικου του χωριου 

και οπαδου,μαγκα,γνώστη,στραβοστομη αλλα με κουτοπονηρια

-που εξελιχθηκε μεσω ενος συστηματος σε εξυπνες κινησεις->ραγδαια ανελιξη-

ανθωπος του ειδους γνωριζω τι  γινεται

και καποια στιγμη θα το αλλαξω το χαρτι.

 

Θελω χωρις να μπω σε λεπτομερειες να γραψω πως 

προκειται περι φελλου.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

? άντως τίγρης και ντέμης μαζί απλά δεν χωράνε, αφού ο καθένας τους θέλει να κάνει κουμάντο χωρις κανενα πάνω από το κεφάλι του.

Ο Ντεμης δεν εχει (πλεον) προβλημα να λειτουργησει υπο. Αλλωστε και τον τελευταιο χρονο στην ? ΑΕ ουσιαστικα μονο το αγωνιστικο ειχε, το εταιρικο του το ειχανε μαζεψει ο ? αππας και ο ? ολυς και μετα το 08-09 το πηρε ο Νοτιας για ενα 9μηνο (μεχρι να το παρει μονος του παλι ο ? ετρος).

 

Οι σχεσεις με το Δημητρη εχουν γινει πολυ καλες, υπαρχει επικοινωνια και εχει γινει ηδη προσεγγιση στο παρελθον να μπει να βοηθησει. Στην αρχη υπηρχε θεμα με το Μπαγεβιτς και εννοειται οτι ο Μελ επελεξε Ντουσκο, τωρα το θεμα ειναι οικονομικο απ οτι εχω καταλαβει και ο Ντεμης επιστρεφει μονο με "προικα".

 

Να κανω ενα γενικο σχολιο. Βλεπω οτι οι περισσοτεροι το βλεπετε "οπαδικα" να το πω ετσι. Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι η σωστη προσεγγιση, ο Ντεμης εκανε ενα λαθος πιστευοντας οτι το ποδοσφαιρο θα αλλαξει, οι οργανωμενοι ξεκινησαν εναν ανενδοτο που οδηγησε στο μαρασμο. Εχουν και οι δυο πλευρες ευθυνες, δεν ειναι αγιοι οι οπαδοι οσο κι αν θελουμε να πιστευουμε το αντιθετο. Ολα ηταν θεμα προσεγγισης και θελανε τροπο, ο Ντεμης ειχε το λαθος τροπο και αλλη συμπεριφορα. Αλλο πραγμα ομως ειναι να εισαι ποδοσφαιριστης και αλλο διοικητικος και να πρεπει να αποφασιζεις. Δεν θελω να επεκταθω, πιστευω ομως οτι και η σημερινη ηγεσια της οριτζιναλ δεν θα ειχε προβλημα να επιστρεψει σε επιτελικο ποστο οσο αποφασιζει ο Μελισσανιδης στην ? ΑΕ ΑΕΚ. Εχουμε δεχθει τοσες φορες το Μπαγεβιτς, το θεωρω αδιανοητο να υπαρχει ρεβανσισμος στο Ντεμη που εκανε πταισματα μπροστα σε αυτα που εκανε ο αλλος.

Link to comment
Share on other sites

 

Εχουμε δεχθει τοσες φορες το Μπαγεβιτς, το θεωρω αδιανοητο να υπαρχει ρεβανσισμος στο Ντεμη που εκανε πταισματα μπροστα σε αυτα που εκανε ο αλλος.

 

Δεν στέκει αυτό και το ξέρεις. Εγώ πχ που ψήφισα δεν θέλω τον νικολαΐδη, δέχομαι τον μπινές ξέρω 'γω; Όχι, αλλά δεν μπορώ τι να κάνω, όπως δεν θα μπορώ άμα γυρίσει και ο άλλος.

Και δε νομίζω να το βλέπουμε και πολλοί οπαδικά εδώ μέσα. Απλά έχει καταντήσει αηδία οι επιστροφές. Φτάνει ρε παιδάκι μου, θέλω να αλλάξω σελίδα, θέλω ανθρώπους που αν είναι δυνατόν να μην είχαν ποτέ καμία σχέση με την ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

να ναι καλα η σοφια η κιντη και η τοτε κραταια ιμακο για την αναδομηση προφιλ που ζησαμε.

Και απο οτι μαθαινω συνεχιζει και φελλιζει αντι να σοβαρευεται οσο περνανε τα χρονια.

? ραγματικα εγινε ενα τεραστιο σιδερωμα τοτε, ουτε καν σιδερωμα, κανονικα ραψιμο και κεντημα θα ελεγα. Το χειριστηκε απολυτα σωστα και ο ιδιος ομως, "εκοψε" απο εκει που επρεπε, χωθηκε σε καποιους κυκλους, γνωρισε κοσμο, παντρευτηκε τη σωστη γυναικα. Ολα παιξανε ρολο. Το προβλημα τωρα ειναι πως δεν εχει μομεντουμ, δεν καθονται μπροστα του και ανοιγουν το στομα οπως τοτε, δεν υπαρχει Κιντης να του βαζει λογια στο μυαλο και να τον συνεφερει, εν ολιγοις δεν ειναι πλεον icon παρα μονον για λιγους.

 

Δεν στέκει αυτό και το ξέρεις. Εγώ πχ που ψήφισα δεν θέλω τον νικολαΐδη, δέχομαι τον μπινές ξέρω 'γω; Όχι, αλλά δεν μπορώ τι να κάνω, όπως δεν θα μπορώ άμα γυρίσει και ο άλλος.

Και δε νομίζω να το βλέπουμε και πολλοί οπαδικά εδώ μέσα. Απλά έχει καταντήσει αηδία οι επιστροφές. Φτάνει ρε παιδάκι μου, θέλω να αλλάξω σελίδα, θέλω ανθρώπους που αν είναι δυνατόν να μην είχαν ποτέ καμία σχέση με την ομάδα.

Σπυρο μου 27 ανθρωποι εχουν ψηφισει μεχρι στιγμης, οι 18 (!) ειναι "ποτε ξανα". Θεωρω οτι ειναι ξεκαθαρα λογω θυμικου και οχι για τον πολυ σοβαρο λογο που αναφερεις εσυ. Απλως σε μια ? ΑΕ που εχουν γυρισει ΟΛΟΙ πλην του Τσιαρτα, ειναι λιγο κωμικο να λεμε "φτανει με τις επιστροφες". Μεχρι και το Βασιλοπουλο μαζεψαν, ηρθε πισω ο Τονι που εκανε χεριες, εμενε ο Μανωλας μεχρι να φτασει στο απροχωρητο και εφυγε μονο οταν αποκατασταθηκε ο γιος του. Ειναι καπως υποκριτικο να λεμε "στοπ" μολις αναφερεται ο Ντεμης. Ο Ντεμης και μπαλα ξερει και μπορει να προσφερει, εχει αλλο προφιλ, πιο συγχρονο σιγουρα σε σχεση με το Ντουσκο. Δεν ειναι λυση, αλλα ειναι βημα μπροστα και επιτελους θα παψουν οι κουταμαρες με τις φατριες. Θα ειναι ολοι μαζεμενοι και θα δουμε αν η ΑΕΚ μπορει "Ενωμενη" που λεμε εδω και χρονια να παει ψηλα. Για μενα δεν θα παει πουθενα, πρεπει ομως να τελειωνουμε με αυτο το αφηγημα. Ετσι το βλεπω χωρις να σε αδικω για την αποψη σου, ειναι σωστη και αυτη, αρκει ομως να παιρνανε ποδι και αλλοι απο τον οργανισμο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? ραγματικα εγινε ενα τεραστιο σιδερωμα τοτε, ουτε καν σιδερωμα, κανονικα ραψιμο και κεντημα θα ελεγα. Το χειριστηκε απολυτα σωστα και ο ιδιος ομως, "εκοψε" απο εκει που επρεπε, χωθηκε σε καποιους κυκλους, γνωρισε κοσμο, παντρευτηκε τη σωστη γυναικα. Ολα παιξανε ρολο. Το προβλημα τωρα ειναι πως δεν εχει μομεντουμ, δεν καθονται μπροστα του και ανοιγουν το στομα οπως τοτε, δεν υπαρχει Κιντης να του βαζει λογια στο μυαλο και να τον συνεφερει, εν ολιγοις δεν ειναι πλεον icon παρα μονον για λιγους.

 

Σπυρο μου 27 ανθρωποι εχουν ψηφισει μεχρι στιγμης, οι 18 (!) ειναι "ποτε ξανα". Θεωρω οτι ειναι ξεκαθαρα λογω θυμικου και οχι για τον πολυ σοβαρο λογο που αναφερεις εσυ. Απλως σε μια ? ΑΕ που εχουν γυρισει ΟΛΟΙ πλην του Τσιαρτα, ειναι λιγο κωμικο να λεμε "φτανει με τις επιστροφες". Μεχρι και το Βασιλοπουλο μαζεψαν, ηρθε πισω ο Τονι που εκανε χεριες, εμενε ο Μανωλας μεχρι να φτασει στο απροχωρητο και εφυγε μονο οταν αποκατασταθηκε ο γιος του. Ειναι καπως υποκριτικο να λεμε "στοπ" μολις αναφερεται ο Ντεμης. Ο Ντεμης και μπαλα ξερει και μπορει να προσφερει, εχει αλλο προφιλ, πιο συγχρονο σιγουρα σε σχεση με το Ντουσκο. Δεν ειναι λυση, αλλα ειναι βημα μπροστα και επιτελους θα παψουν οι κουταμαρες με τις φατριες. Θα ειναι ολοι μαζεμενοι και θα δουμε αν η ΑΕΚ μπορει "Ενωμενη" που λεμε εδω και χρονια να παει ψηλα. Για μενα δεν θα παει πουθενα, πρεπει ομως να τελειωνουμε με αυτο το αφηγημα. Ετσι το βλεπω χωρις να σε αδικω για την αποψη σου, ειναι σωστη και αυτη, αρκει ομως να παιρνανε ποδι και αλλοι απο τον οργανισμο.

 

 

Δεν είναι κωμικό. Κάποτε πρέπει να αρχίσουμε να το κάνουμε. Επειδή το πρελθόν σου είναι στιγματισμένο με έναν τρόπο, δεν χρειάζεται να καθορίσει και το μέλλον σου.

Εγώ σου λέω 3-4 άτομα το πολύ ψήφισαν λόγω θυμικού, άνοιξε πολλ να δούμε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα να μη γυρισει. Απο πονο. Με πονεσε ο μπαγασας και βγηκα τοτε απεναντι του μεχρι θανατου. Ειμαι σε ηλικια που συγχωρω (51 κουφαλες οχι γκρανκασα).

Τον εχω συγχωρεσει. "Για ποιο πραγμα" θα με ρωτησει καποιος.

Τον ειχα ψηλα και ηταν το αγκαθι των κοπροσκυλων πρασινοκοκκινων.

Και μετα επρεπε να βρω δικαιολογια γιατι τον κατεβασα στο πατωμα.

Στα "ειδες ο θεος σου ο Ντεμης ?" επρεπε να απολογηθω.

Ας ειναι. Τον εχω συγχωρεσει οπως εγραψα, αλλα δεν μου λειπει.

Ισως ομως λειπει καποιος τετοιος στο Μιμη. Καποιος που θα εχει τα κλειδια, πιο συγχρονος απο το σκατοφτυαρο το φιλο του, τιμιος υπο επιβλεψη και αφηστε με εμενα να σηκωσω το γηπεδο την καψουρα μου.

Μιμης ειναι αυτος. Τι αλλο να πω ?

Link to comment
Share on other sites

Τα διπλασια ακουσε ο Ντεμης, που προφανως εκανε και λαθη. Τα διπλασια για μια ομαδα που επαιξε τσαμπιολι και πηρε πρωταθλημα στο χορταρι. ? ροφανως κι αν χαιρετησει ο γατουλης μονο κανας βοσνιαδης θα ενδιαφερθει, οποτε σε μια τετοια περιπτωση, ναι ντεμης.

Οι δυο τους δεν μπορουν να συνυπαρξουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε χει επηρεασει και σενα το καραβελ ρε μητσο.

Τα ιδια και γω.

Να φανταστεις τριγυρνω ολη τη μερα σημερα σε καφενεδες της χαγης ,

μιλαω για επιστροφη ντεμη

και κερναω τσικουδια τα παλικαρια.

ΕΛ? ΙΔΑ.

ΑΛΛΑΓΗ vol.2

Όλα θα γίνουν.
Link to comment
Share on other sites

ΝαξιωτΕ κι ΟλλαΔοι εισαστε μαφιες. Μαφιες ομως. Δεν αφηνετε να πεσει κατω ουτε το νυχι σας. Το 'χωσε ο τιτανας ο Μαγιστρος, βγαλατε τη singer και ραβετε κουρτινες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιζει οντως επιστροφη ε :;

 

Ας μη γελιομαστε πλεον. Ναι .

Αυτος εκοψε και τον Ντιαζ και βγηκε μετα το ρεπορταζ απο κοντοτεχνείο

 για στοχοποιηση Τζοφόρ..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×