Jump to content

Η Ώρα των Αποφάσεων - το ΚΜ παίρνει θέση


The Magician
 Share

Σε βλέπει ο Ελευθερόπουλος και τρέμει  

34 members have voted

  1. 1. Πώς βλέπετε μια πιθανή επιστροφή του Ντέμη στα κοινά της ΑΕΚ;

    • Να επιστρέψει ως γενικό κουμάντο στη θέση του Ντούσαν Μπάγεβιτς
      7
    • Να επιστρέψει ως πιο σύγχρονος γνώστης υπό το Μπάγεβιτς
      3
    • Να επιστρέψει ως Πρόεδρος
      2
    • Να μην επιστρέψει ακόμα γιατί μετά το Μελισσανίδη είναι η μόνη λύση
      3
    • Να μην επιστρέψει ποτέ ξανά στα κοινά της ομάδας
      19


Recommended Posts

15 portofolia

 

kai apeiro kosmo , toso kosmo pou den exei dei pote kai kanenas

 

tha milagame gia fenomeno dortmund

 

ME TO MALAKA

Η δυναμικη βεβαια εξακολουθει να υπαρχει.

Απλα πρεπει καποιος να τους εμπνευσει.

Τωρα εμεις περιμενουμε να τους εμπνευσουν ο Μελισσανιδης, ο Μπαγεβιτς και ο Ντεμης.

? ου εχουν αποτυχει και οι τρεις.

Τελος παντων ας προχωρησει αυτα που πρεπει ο Μελισσανιδης και μετα ας αποδομηθουν ησυχως και οι τρεις να ερθει νεο προσωπο.

Και ξαναλεω η δυναμικη υπαρχει.

65,000 μαζεψες στην Β, οπως μαζεψες καποτε και με κοντο το 2004.

Link to comment
Share on other sites

ntaks ok opws na to deis

tote riksame koukouna se Milan, kai riksame kai ena ntorti sto gavro. Twra apla trwme ntortia, oute logos gia Milan.

αφού δεν παίζει Ευρώπη η πτωματίλα η Μίλαν, τι να κανουμε, στο Κοπα Ιταλια να την πετύχουμε για να την κουκουνιάσουμε? :P  :P  :P

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το κακο με αυτον τον τυπο ειναι οτι ολοι εχουν δικιο κι ολοι αδικο, ο,τι κι αν πουν. Φαινομενο.

Καρικατουρα θα ναι εντελως ο Ντεμης μολις επιστρεψει αλλα δεν πειραζει τα θελει η ΚΩΛΑΡΑ του να τον μουτζωσουν και αυτον ολοι. Ας ερθει λοιπον να τελειωνουμε με το παρελθον.

Τουλαχιστον θα κανει πιο σοβαρες ποδοσφαιρικα κινησεις.

Με λιγα μεν λεφτα, που δεν αρκουν για πρωταθλημα, αλλα σοβαροτερες.

Τουλαχιστον να υπαρχει εκει μεσα και καμια ταση που πιεζει για σοβαρους προπονητες κτλ.

Τα βασικα δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι έχει επιστρέψει κάθε καρυδιάς καρύδι οπότε γιατί όχι και ο Νικολαϊδης.

 

Την εποχή του 2004 τη βίωσα τόσο έντονα που με έχει στοιχειωσει. Έχει απόλυτο δίκιο ο Μάικ να λέει ότι αυτά που συνέβαιναν τότε ήταν πρωτοφανή. Και ότι υπήρχε μία αίσθηση ότι δημιουργείται κάτι τεράστιο.

 

Εκείνο το καλοκαίρι νεαρό φοιτητουδι ήμουν και κλασικά αφραγκος. ? αρ' όλα αυτά αγόρασα διαρκείας για μενα, τον πατέρα μου και τη μάνα μου. ? ούλμαν στην Αθήνα για πορεια το καλοκαίρι, μεγαλειώδης συμμετοχή κόσμου.

 

Και να αρχίζει το πρωτάθλημα και να κάνουμε το Θεσσαλονικη-Αθηνα (πολύ) πιο συχνά από το σπιτι-σχολη. Οχι 5-10 γραφικοι μιλάμε για χιλιάδες κάθε Κυριακή. Και να ανεβαίνει η ΑΕΚ στη Θεσσαλονίκη και να έχουμε πολλές πάρα πολλές χιλιάδες κόσμου. Αδιανόητα πράγματα μιλάμε. Σίγουρα όσα χρόνια είμαι ενεργός οπαδος αυτό το πράγμα δεν έχει ξανασυμβεί και έχω ισχυρή πεποίθηση πως ούτε παλαιότερα συνέβη κάτι ανάλογο.

 

Δεν θα ξεχάσω ποτέ τον αγώνα με τον γαυρο, το στημένο 0-0. Όχι για όσα έγιναν στο γήπεδο, εκεί έκοψα φλέβα από τη βαρεμαρα. Αλλά αυτό που συνέβη στη Θεσσαλονίκη τα χαράματα εκείνης της μέρας δεν έχει προηγούμενο και δεν θα ξαναγίνει ποτέ. 1000 άτομα στην πλατεία Ελευθερίας να ψάχνουν απεγνωσμένα μία θέση στο πουλμαν. Και να στέλνουν κόσμο στον περιφερειακό μπας και χωρέσει σε κανένα από τα άπειρα που ερχόταν από ανατολική Μακεδονία και Θράκη. Είχε χαζεψει όλη η πόλη, ήταν σαββατόβραδο και είχε τίγκα κόσμο και βλέπανε ΑΕΚτζηδες να έχουν κάνει κατάληψη στο κέντρο.

 

Δεν θα ξεχάσω τα σαββατόβραδα παραμονές αγώνα στο ΟΑΚΑ που μαζευομασταν πιτσιρικαρια σπίτι μου και γινόμασταν λιώμα και με το χάραμα πούλμαν για Αθήνα. Σκαγανε σπίτι μου τύποι που δεν είχα ιδέα ποιοι ήταν και κάθε φορά διαφορετικοί.

 

Όλη η Ελλάδα ζούσε και ανεπνεε για την ΑΕΚ εκείνη τη σεζόν. Αυτό το πράγμα δεν το έχουμε αναλύσει επαρκώς ως ΑΕΚ. Όποιος δεν το έζησε απλά δεν το καταλαβαίνει. ? άντως επειδή η Φιλαδέλφεια μόλις είχε πέσει, στο ΟΑΚΑ ήταν όντως κάπως περίεργο το συναίσθημα τότε, γενικά υπήρχε η αίσθηση του προσωρινού.

 

2 περίπου χρόνια μετά θυμάμαι να αναλογιζομαι ότι η ΑΕΚ έχει πάρει πολύ λάθος δρόμο όταν σε ένα aekshop μαλωσα με μία πωλήτρια και έναν πελάτη διότι είχαν τη γνώμη ότι "καλύτερα δεύτεροι γιατί τα φράγκα είναι στο τσλ και με τον τρόπο αυτό δεν χρειάζεται να είσαι βρώμικος ώστε να πάρεις το πρωτάθλημα". Εκεί κατάλαβα ότι η ΑΕΚ είναι πια ομάδα για αδερφές και μάλιστα όλο αυτό έβγαινε και στο χορτάρι από ένα σημείο και μετά. Αυτα τα φλωρικα/πουστικα χαρακτηριστικά η ΑΕΚ δεν τα εχει αποβάλλει τελείως ακόμα. Γιατί αυτά δεν ήταν λογια μιας θεοχαζης υπαλληλου, αυτά τα επικίνδυνα πράγματα τα έλεγε όλη η ΑΕΚ τότε. Και ξαναλεω, αυτή η νοοτροπία βγήκε και στο γήπεδο, η ΑΕΚ έγινε το άσυλο του κάθε φλωρου, του κάθε gay, του κάθε μαύρου και του κάθε φλωρου gay μαύρου. ? ολλή συριζιλα με λίγα λόγια κι εμείς ήμασταν σταλινικοί κομμουνιστές ή έστω παλαιοπασοκοι για να το θέσω και με πολιτικούς όρους.

 

Όλα αυτά είναι λίγο άσχετα με το θέμα μας απλά ήθελα κάπου να τα πω και να ξεσπασω.

 

? έρυσι που έτρωγε δίπλα μου με την οικογένειά του μου έβγαλε κάτι σαν οίκτο αλλά εγώ δεν είμαι αντικειμενικός κριτής

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Η δυναμικη βεβαια εξακολουθει να υπαρχει.

Απλα πρεπει καποιος να τους εμπνευσει.

Τωρα εμεις περιμενουμε να τους εμπνευσουν ο Μελισσανιδης, ο Μπαγεβιτς και ο Ντεμης.

? ου εχουν αποτυχει και οι τρεις.

Τελος παντων ας προχωρησει αυτα που πρεπει ο Μελισσανιδης και μετα ας αποδομηθουν ησυχως και οι τρεις να ερθει νεο προσωπο.

Και ξαναλεω η δυναμικη υπαρχει.

65,000 μαζεψες στην Β, οπως μαζεψες καποτε και με κοντο το 2004.

Η σεζόν 2004-05 δεν ξαναγίνεται. Δεν μπορώ να σου εξηγήσω το γιατί, αυτό μόνο ένας ενεργός τότε οπαδός μπορεί να το καταλάβει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο ψηφισα.

Ντεμης αντι για Ντουσαν, αυτο δεν ήταν?

Ηθελα πολυ να δουλεψει αυτο με τον Ντεμη οταν πρωτοηρθε διοικητικα.

Δε με χαλαγαν τα ηλεκτρονικα εισιτηρια, οι λεσβιες, ο ζιωγαλας, ο πολυς κοσμος το λαιφσταιλ.

Ηταν ενα διαστημα που εβγαζε μια υγεια το πραγμα.

Μετα στραβωσε με ευθυνες οχι μονο του κοντου. 

Με χαλασαν πολλα που εχει κανει βεβαια, τα περισσοτερα τα χετε πει εδω μεσα, ειναι γνωστα και σωστα, μη το παρουμε απ την αρχη.

Αλλα θα ηθελα να το δω να δουλεψει αυτο το πραγμα.

Νομιζω κι οι οπαδοι θα το δουν αλλιως τωρα,

και οχι, δε με χαλαει η επιστροφη του Ντεμη, 

μιλωντας για τα δεδομενα που υπαρχουν, στον πραγματικο κοσμο,

στον τωρινο οργανισμο ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η σεζόν 2004-05 δεν ξαναγίνεται. Δεν μπορώ να σου εξηγήσω το γιατί, αυτό μόνο ένας ενεργός τότε οπαδός μπορεί να το καταλάβει.

Ας μην ξαναγινει σε τετοια ενταση.

Η δυναμικη ωστοσο του συλλογου, εξακολουθω να πιστευω πως υπαρχει, εστω και σε υπνωση.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα η δυναμικη που εβγαλε ο κοσμος της ΑΕΚ οφειλεται σε τρεις βασικους λογους:

 

1. Ειχε φτασει ενα βημα πριν τη διαλυση και σωθηκε μεσω της ενταξης της στο 44.

2. Ο ανθρωπος που βγηκε μπροστα ηταν σημαια και εδωσε δικαιως οραμα.

3. Η ομαδα εκανε μεχρι τελευταια αγωνιστικη πρωταθληματικη χρονια. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω πως η δυναμικη υπαρχει ακομα.

Αυτο που δεν υπαρχει ειναι η η αθωοτητα και το να δωσει ο οπαδος προκαταβολικα.

Κακα τα ψεματα, ο κοσμος της ΑΕΚ εχει πουληθει πολλες φορες.

Οποτε νομιζω πια περιμενει να δει.

Αν δει πχ μπολντοζες και σοβαρο αγωνιστικο πλανο εστω τριετιας νομιζω θα επιστρεψει.

Αυτο βεβαια προυποθετω να βγαλει ακρη το τιγροτεχνειο με το ντεμοτεχνειο.

Lol.

Στο τελος προβλεπω να πεσουμε στο Α τοπικο.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μπολντοζα, φερε Μπιελσα και θα σου πω εγω για ξενερωμενο κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μπολντοζα, φερε Μπιελσα και θα σου πω εγω για ξενερωμενο κοσμο.

Μεχρι και ο Ζαστρος θα τον κοπαναει στα προστατευτικα στο πεταλο

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει πάρει πάνω του και τα δύο.

Και τα Κατερπίλαρ και τον Μουρίνιο.

Για Μουρινιους δεν ξερω αλλα η καψουρα ειναι και θα ειναι η μπορντοζα.
Link to comment
Share on other sites

Για Μουρινιους δεν ξερω αλλα η καψουρα ειναι και θα ειναι η μπορντοζα.

Γι αυτο ας δωσει το αγωνιστικο σε καποιον που να νιωθει λιγο

Link to comment
Share on other sites

Στο 0-0 με γαυρο πρεπει να πηγαμε σχεδον ολοι οι ΑΕΚτζηδες πανελληνιως εντωμεταξυ (αυτοι που ασχολουμαστε πολυ εννοω). ? ραγματικα αυτο + το ματς με την Μιλαν με εξεπληξαν για τον ποσο κοσμο μπορουσαμε (τελικα) να μαζεψουμε.

 

Υγ. Συνεχως κανω το ιδιο λαθος. Οταν συζηταμε για το κοντο, μιλαω με επιχειρηματα που αφορουν καθαρα το αποτελεσμα. Ενω τελικα αυτο που με πειραζε περισσοτερο τοτε, ειναι αυτο το αδερφιστικο πραγμα που περιεγραψε ο Σταυρος. Ειλικρινα προτιμω πισω οποιονδηποτε παρα αυτον, οσο το ξανασκεφτομαι....

Link to comment
Share on other sites

Στο 0-0 με γαυρο πρεπει να πηγαμε σχεδον ολοι οι ΑΕΚτζηδες πανελληνιως εντωμεταξυ (αυτοι που ασχολουμαστε πολυ εννοω). ? ραγματικα αυτο + το ματς με την Μιλαν με εξεπληξαν για τον ποσο κοσμο μπορουσαμε (τελικα) να μαζεψουμε.

 

Υγ. Συνεχως κανω το ιδιο λαθος. Οταν συζηταμε για το κοντο, μιλαω με επιχειρηματα που αφορουν καθαρα το αποτελεσμα. Ενω τελικα αυτο που με πειραζε περισσοτερο τοτε, ειναι αυτο το αδερφιστικο πραγμα που περιεγραψε ο Σταυρος. Ειλικρινα προτιμω πισω οποιονδηποτε παρα αυτον, οσο το ξανασκεφτομαι....

 

Εμενα (και οχι μονο φανταζομαι) η μεγαλυτρη εκπληξη ηταν το ματς με την καλλιθεα

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εμενα (και οχι μονο φανταζομαι) η μεγαλυτρη εκπληξη ηταν το ματς με την καλλιθεα

Και αυτο ναι. Απλα επειδη δεν ημουν δεν το ενιωσα. Τρομερη εκπληξη πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λεμε για αδερφες με αφορμη την ντεμοσυζητηση, εδωσε συνεντευξη ο Τραιανος ο Δελλας μεταξυ των οποιων ειπε σε ερωτηση για το αν ευνοειται ο Ολυμπιακος

 

“Ολοι έχουν ευνοηθεί και τα τελευταία χρόνια αυτό συμβαίνει με τον Ολυμπιακό. Και τώρα τι; Κερδίζει κάτι το ποδόσφαιρο; Εχουμε χάσει το μέτρο και την αξιοπιστία μας. Δηλαδή αν κερδίσει η ΑΕΚ δε θα πουν οι καλοθελητές ότι την βοήθησε η διαιτησία; Αν κερδίσει ο ? αναθηναϊκός δε θα πουν; Κι εγώ έχω αδικηθεί”.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα ο λαικος αντρακλας ο τιγρης πηγε πρωτη κινηση και μαζεψε τα πρωτοπαλικαρα αυτης της πουστροκαταστασης που ανεθρεψε ο Θεμης.

 

Τον Δελλα, τον Λυμπε, τον Ζηκο. Μονο τον Κατσουρ αφησε αποξω.

 

Μην αφησει κατι χωρις να το κανει λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Το 365 βεβαια το συγκεκριμενο κομματι της συνεντευξης δεν το ανεβασε.

Αρχισε το μασαζ..

Και τα λεει αυτα ο Δελλας που εχει ζησει ? οντικη ετσι;

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Στο 0-0 με γαυρο πρεπει να πηγαμε σχεδον ολοι οι ΑΕΚτζηδες πανελληνιως εντωμεταξυ (αυτοι που ασχολουμαστε πολυ εννοω).

Την ίδια μέρα επαιζε μπασκετ η ΑΕΚ στην Κοζάνη με τον Μακεδονικό και είχε 50 άτομα. Αρα όχι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ego thumamai oti htan tou mixahl thn epomeni, giortaze enas filos pou hmastan mazi k meiname

k xalase t amaxi sth diastavrosi tou volou.gurisame thn epomenh t apogeumma telika

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×