Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, Bukowski said:

Εγώ πιστεύω πως ο Φερνάντο θα ξανάρθει κάποια στιγμή.

Μαζι με Ντεμη ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΖΑΤΖΟΓΛΟΥ ΓΙΑ ΧΙΜΕΝΕΘ

Επανέρχομαι στη νέα εποχή της ΑΕΚ. Ο Χιμένεθ δεν είναι ο «αγαπημένος» μου προπονητής. (με τεράστια γράμματα)

Δεν είναι εκείνος που ενδεχομένως θα ονειρευόμουν για τον πάγκο της ΑΕΚ. (Ξανά μήπως δεν το είδατε)

Στις ειδικές αποστολές, ο Ισπανός είναι μανούλα. (Η περσινή ΟΛΟΚΛΗΡΗ πρωταθληματική σεζόν δεν μετράει)

Το πιο καλό νέο για την ΑΕΚ πάντως, στα δικά μου μάτια υπήρξε η παραμονή του Σιμόες

ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΕΠΙΚΑ

Στη δική μου λογική, το πλέον σημαντικό θα ήταν μια ομάδα με ελληνική βάση που θα βρίσκει τρόπο να κατακτά τίτλους, αλλά τη στρατηγική δεν την ορίζω εγώ.

Δεν εχω λογια.

Καταλαβαμε πως θα παει η ιστορια για τον ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΙΚΟ ΜΑΝΟΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Ξεσάλωσαν ήδη και δεν έχει γράψει καν ακόμα ο Μιαούλης το πόνημά του.

Αν λόγω αυτού εννοούσε ο @The Magician ότι θα αποτύχει ο Μανόλο, δυστυχώς το φοβάμαι. Πρέπει να αναλάβει ο μεγάλος να τους βάλει φρένο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, firebird said:

Ξεσάλωσαν ήδη και δεν έχει γράψει καν ακόμα ο Μιαούλης το πόνημά του.

Αν λόγω αυτού εννοούσε ο @The Magician ότι θα αποτύχει ο Μανόλο, δυστυχώς το φοβάμαι. Πρέπει να αναλάβει ο μεγάλος να τους βάλει φρένο.

Σιγά μην αφήσει ο μεγάλος κανέναν άλλο να σηκώσει τίτλο.

Τα πρωταθλήματα και τα κύπελλα θα είναι του Μελισσανίδη. Όπως και του Ολυμπιακού που ήταν του Κόκκαλη.

Άσε που αν ο Χιμένεθ ξαναπετύχει μετά θα χει βάρος η γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Εγώ πιστεύω πως ο Φερνάντο θα ξανάρθει κάποια στιγμή.

Θα παρει πρωτα μερικα πρωταθληματα ο Μανολο και μετα θα γυρισει ο Σαντος να κλεισει την καριερα του οδηγωντας μας στην κατακτηση του γιουροπα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Σιγά μην αφήσει ο μεγάλος κανέναν άλλο να σηκώσει τίτλο.

Τα πρωταθλήματα και τα κύπελλα θα είναι του Μελισσανίδη. Όπως και του Ολυμπιακού που ήταν του Κόκκαλη.

Άσε που αν ο Χιμένεθ ξαναπετύχει μετά θα χει βάρος η γνώμη του.

Πέρσι πάντως τους μάζεψε μετά την Νέα Σμύρνη.

Link to comment
Share on other sites

Αν Μανολολαθηκαν τοτε με το Κυπελλο τωρα δεν μπορω να φανταστω σε τι κατασταση βρισκονται.Εφυγε και γρηγορα μετα τον τιτλο και δεν προλαβαμε αποδομηση.Απο μια μερια μπορει σε καλο να του βγει και να μας βγει αφου το φετινο ηταν χαμενο οποτε δεν μπορει να το χρεωθει πλεον ο Μανολο.Ετσι του χρονου αν το χτυπησουμε ισα που τους γλενταει ολους.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Θα παρει πρωτα μερικα πρωταθληματα ο Μανολο και μετα θα γυρισει ο Σαντος να κλεισει την καριερα του οδηγωντας μας στην κατακτηση του γιουροπα.

Μακαρι φιλε αν και στο τελικο μπορει να το χασει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Αν Μανολολαθηκαν τοτε με το Κυπελλο τωρα δεν μπορω να φανταστω σε τι κατασταση βρισκονται.Εφυγε και γρηγορα μετα τον τιτλο και δεν προλαβαμε αποδομηση.Απο μια μερια μπορει σε καλο να του βγει και να μας βγει αφου το φετινο ηταν χαμενο οποτε δεν μπορει να το χρεωθει πλεον ο Μανολο.Ετσι του χρονου αν το χτυπησουμε ισα που τους γλενταει ολους.

Ας αποκλειστούμε (χτύπα ξύλο) στο κύπελλο (όχι απαραίτητα από τον Ατρόμαχτο) και θα δεις πως θα ξεχαστεί ο Μαρίνος και όλες οι ευθύνες της χρονιάς θα είναι του Μανόλο.
Watch and learn :P

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bukowski said:

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΖΑΤΖΟΓΛΟΥ ΓΙΑ ΧΙΜΕΝΕΘ

Επανέρχομαι στη νέα εποχή της ΑΕΚ. Ο Χιμένεθ δεν είναι ο «αγαπημένος» μου προπονητής. (με τεράστια γράμματα)

Δεν είναι εκείνος που ενδεχομένως θα ονειρευόμουν για τον πάγκο της ΑΕΚ. (Ξανά μήπως δεν το είδατε)

Στις ειδικές αποστολές, ο Ισπανός είναι μανούλα. (Η περσινή ΟΛΟΚΛΗΡΗ πρωταθληματική σεζόν δεν μετράει)

Το πιο καλό νέο για την ΑΕΚ πάντως, στα δικά μου μάτια υπήρξε η παραμονή του Σιμόες

ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΕΠΙΚΑ

Στη δική μου λογική, το πλέον σημαντικό θα ήταν μια ομάδα με ελληνική βάση που θα βρίσκει τρόπο να κατακτά τίτλους, αλλά τη στρατηγική δεν την ορίζω εγώ.

Γαμημενοι εχθροί της Α.Ε.Κ , θέλει φρένο και περιφρούρηση στα αρδακια ακόμα δεν ήρθε. Επιστρέφει ο πρωταθλητής προπονητής σου που σου έκανε πρόκριση στην Ευρώπη και τελικό κυπέλλου με μπάτζετ απαγορευτικό και βγήκε ο Κεφτές να μας πει αν είναι ο αγαπημένος του . Ρε ουστ τρύπιοι . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, firebird said:

Πέρσι πάντως τους μάζεψε μετά την Νέα Σμύρνη.

Ναι γιατί περίμενε πως θα του αναγνωριζόταν.

Φέτος που αποφάσισε να το παίξει μύστης του αθλήματος με τις επιλογές του φάγαμε ΚΑΥΛΙ.

Οπότε μάλλον ο Χιμένεθ έκανε την διαφορά πέρσι.

Κρίμα Δημήτριε αλλά έτσι είναι αυτά. Γι αυτό να φέρνεις καλούς προπονητές για να έχεις να λες πως είσαι μάγκας ή να τα κλειδώσεις αλα Σώκρατες τα πρωταθλήματα για να το παίζεις νταής.

Όταν όμως φέρνεις τον Γκους - παίρνεις Κύπελλο, φέρνεις Τιμούρ/Μοράις - τρως καυλί, φέρνεις Χιμένεθ - παίρνεις Πρωτάθλημα, φέρνεις Κλαρίνο - τρως καυλί, τότε είναι σαφές πως μάλλον δεν αρκείς παραγοντικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

Γαμημενοι εχθροί της Α.Ε.Κ , θέλει φρένο και περιφρούρηση στα αρδακια ακόμα δεν ήρθε. Επιστρέφει ο πρωταθλητής προπονητής σου που σου έκανε πρόκριση στην Ευρώπη και τελικό κυπέλλου με μπάτζετ απαγορευτικό και βγήκε ο Κεφτές να μας πει αν είναι ο αγαπημένος του . Ρε ουστ τρύπιοι . 

O Καζαμπούμπου είναι. Και έχει και άλλο ένα υπέρχο κομμάτι το άρθρο:
 

Quote

Εχω ακούσει και δει πολλά κατά τις θητείες του, αλλά στο τέλος της ημέρας αυτά δεν μετρούν. Ο Χιμένεθ έχει ένα μαγικό τρόπο να βρίσκει λύσεις, να οδηγεί την ΑΕΚ σε επιτυχίες.

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε η άλλη η παπατζα με την Λας παλμας  πάλι; 5 7 3 είχε στους τύπους οι οποίοι πλέον είναι .. 11οι . Ότι δηλαδή κατά σατανικη σύμπτωση ο Μανολο μόνο στην ΑΕΚ μπορεί γιατί ... έτσι ρε παιδί μου αποφασίσαμε. 

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα ο Ισπανός τόνισε με έμφαση: «Είμαστε μία ομάδα. Είμαστε μία οικογένεια. Θέλω να ξέρετε πως σας πιστεύω. Θα είμαι δίπλα σας συνεχώς για οτιδήποτε συμβεί. Αν κάτι πάει στραβά θα φταίω πρώτος εγώ, αλλά είμαστε όλοι μαζί. Είμαστε ένα, είμαστε ΑΕΚ!». Κατόπιν, όλοι οι παίκτες μαζί με τον προπονητή ένωσαν τα χέρια τους και φώναξαν το όνομα της «ΑΕΚ», με την ιαχή να ακούγεται ως και έξω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

Ρε η άλλη η παπατζα με την Λας παλμας  πάλι; 5 7 3 είχε στους τύπους οι οποίοι πλέον είναι .. 11οι . Ότι δηλαδή κατά σατανικη σύμπτωση ο Μανολο μόνο στην ΑΕΚ μπορεί γιατί ... έτσι ρε παιδί μου αποφασίσαμε. 

Καλά άλλη τραγωδία αυτοί εκεί πέρα.

Ήταν μέσα στον στόχο της ανόδου ο Χιμένεθ και διαβάζαμε μετά από κάθε Χ από τους ΑΡΔ μας πόσο χάλια πάει ο Μανόλο.

Πήγε ο Πάκο και βούλιαξαν τόσο που προβλέπω στο τέλος της σεζόν να λένε στα Κανάρια "πάλι καλά που μάζεψε κανένα βαθμό ο Χιμένεθ στην αρχή και δεν πέσαμε".

Στο μεταξύ μόλις έφυγε ο Χιμένεθ δεν ξαναδιαβάσαμε για την φοβερή Λας Πάλμας.

Εννοείται πως αν πήγαινε καλύτερα με Πάκο θα διαβάζαμε "ΤΡΟΜΕΡΗ Η ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ ΤΟΥ ΠΑΚΟ".

Τί να πεις;

Λες και το πέρασμα του Χιμένεθ από την Σεβίλλη ήταν κακό ας πούμε. Που την είχε πάει και στους 16 του CL.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι και ψυχακιας ο Μανολο εκτος απο ψυχουλα και ταιριαζει στην ιδιοσυγκρασια της ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι πως ακούγονται και παραέξω αυτά. Μετά την πρόσληψη Χιμένεθ μου στείλε αρειανός να μου πει πως τα σκάτωσε Λας Παλμας και πήραν Πακο να τους σώσει. Βέβαια έφαγε μετά πανηγυρικό σκρινσοτ αντιπαράθεσης του 5 7 3 του Μανολο με το 1 5 3 του πακιτο από transfermarkt και ρουκωσε αλλά η ουσία είναι ότι οι τακτικές της λάσπης την κάνουν τη δουλειά τους. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bukowski said:

Ναι γιατί περίμενε πως θα του αναγνωριζόταν.

Φέτος που αποφάσισε να το παίξει μύστης του αθλήματος με τις επιλογές του φάγαμε ΚΑΥΛΙ.

Οπότε μάλλον ο Χιμένεθ έκανε την διαφορά πέρσι.

Κρίμα Δημήτριε αλλά έτσι είναι αυτά. Γι αυτό να φέρνεις καλούς προπονητές για να έχεις να λες πως είσαι μάγκας ή να τα κλειδώσεις αλα Σώκρατες τα πρωταθλήματα για να το παίζεις νταής.

Όταν όμως φέρνεις τον Γκους - παίρνεις Κύπελλο, φέρνεις Τιμούρ/Μοράις - τρως καυλί, φέρνεις Χιμένεθ - παίρνεις Πρωτάθλημα, φέρνεις Κλαρίνο - τρως καυλί, τότε είναι σαφές πως μάλλον δεν αρκείς παραγοντικά.

Καλα για να τα λεμε ολα την εκανε τη διαφορα περυσι αλλα φετος οι αλλοι κανουν πορεια Μαντσεστερ Μπαρτσελονα και γαυρος μαζι, οποτε  μονο να τους κοψει ποντους και να ειναι πιο κοντα μαλλον μπορουσε.Εκτος αν τα επαιρνε ολα και αυτος ποιος ξερει.

Αλλα στο τσαμπιονς λιγκ μας εβγαζε τριτους ανετα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, JOSS said:

Μα το θέμα είναι πως ακούγονται και παραέξω αυτά. Μετά την πρόσληψη Χιμένεθ μου στείλε αρειανός να μου πει πως τα σκάτωσε Λας Παλμας και πήραν Πακο να τους σώσει. Βέβαια έφαγε μετά πανηγυρικό σκρινσοτ αντιπαράθεσης του 5 7 3 του Μανολο με το 1 5 3 του πακιτο από transfermarkt και ρουκωσε αλλά η ουσία είναι ότι οι τακτικές της λάσπης την κάνουν τη δουλειά τους. 

Εδώ σου γράφει ΑΠΟΨΕ ο Καζατζόγλου πως ο Χιμένεθ είναι εξαιρετικός αλλά για "ειδικές αποστολές".

Που την μία και μοναδική σεζόν που έκανε προετοιμασία και έμεινε από την αρχή ως το τέλος σήκωσε πρωτάθλημα, απέκλεισε Μπριζ, πέρασε 32 EL, παραλίγο να αποκλείσει Ντιναμό και πήγε τελικό Κυπέλλου.

Αλλά ΟΟΟΟΟΧΙ.

Σύμφωνα με τον σοφό Καζατζόγλου ο Χιμένεθ είναι καλός αλλά για "ειδικές αποστολές" να σώσει δηλαδή σεζόν που οι άλλοι τα χουν σκατώσει.

ΣΣ: Όταν έφυγε την πρώτη φορά από την ΑΕΚ, που είχε χίλια προβλήματα, ήταν πρώτος στην βαθμολογία έχοντας κάνει διπλό στη Νέα Σμύρνη, Αλλά ΟΟΟΟΟΧΙ έπρεπε να φύγει επειδή δεν κέρδισε την Στουρμ στο ΟΑΚΑ που έκανε ζεϊμπεκιές ο Δέλλας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, firebird said:

Ας αποκλειστούμε (χτύπα ξύλο) στο κύπελλο (όχι απαραίτητα από τον Ατρόμαχτο) και θα δεις πως θα ξεχαστεί ο Μαρίνος και όλες οι ευθύνες της χρονιάς θα είναι του Μανόλο.
Watch and learn :P

Ηρθες και κατεστρεψες την ανικητη αρμαδα του Μαρινου και το 4 4 2 που πεταγε φωτιες.

Ατσαλωθειτε

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

 

Που την μία και μοναδική σεζόν που έκανε προετοιμασία και έμεινε από την αρχή ως το τέλος

 

Μαλλον εκει ειναι ολη η ουσια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Ηρθες και κατεστρεψες την ανικητη αρμαδα του Μαρινου και το 4 4 2 που πεταγε φωτιες.

Ατσαλωθειτε

Δεν θα πουν έτσι.

Δεν είναι μαλάκες.

Θα πουν απλά "Το πείραμα δεν πέτυχε: θα πέρναγε ο Ουζουνίδης; Πιθανότατα όχι. Όμως πλέον ο Μαρίνος είναι παρελθόν, μεταξύ άλλων και για να μειωθούν οι πιθανότητες αποτυχίας στον τελευταίο στόχο της σεζόν. Η πραγματικότητα όμως πέρα από παρελθοντολογίες είναι η εξής. Η ΑΕΚ του Μανόλο αποκλείστηκε από τον Ατρόμητο του Κάναντι. Και αυτό είναι βαρύ. Πλέον στόχοι δεν υπάρχουν -πέραν της προφανούς τρίτης θέσης που είχε ούτως ή άλλως εξασφαλιστεί- οπότε πρέπει να γίνει προετοιμασία για την επόμενη σεζόν. Ο στόχος δεν μπορεί να είναι άλλος παρά μόνο ένας: ΝΤΑΜΠΛ και καλή πορεία στην Ευρώπη".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Απο τον ξενερωτο, βαζελο, κρυοκωλο και σοβαροφανή μαρινο  στον θερμοαιμο, Ενωσιτη, Οριτζιναλ 21 Ανδαλουσια κλαμπ, Μανόλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, JOSS said:

Ρε bukowski ανατρίχιασα με την ακρίβεια ρε 

Εγώ ανυπομονώ να γίνει η Αγιά Σοφιά που θα ναι κλουβί να ναι λίγο πιο στριμωγμένοι οι ΑΡΔ μας με τον κόσμο γιατί στο ευρύχωρο ΟΑΚΑ είναι πολύ λάσκα εδώ και χρόνια.

Και τότε να δεις... ανατριχίλες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×