Jump to content

Recommended Posts

34 minutes ago, AG21 said:

Σωστά. Γενικά αν και ήρθε σαν προπονητής Ακαδημίας Σεβίλης που έβγαλε παοκταραδες πριν παει στη πρώτη ομάδα δεν έχει καταφέρει να βγάλει μικρούς. Ούτε στη πρώτη, ούτε στη δεύτερη ούτε στη τρίτη και δεν νομίζω να αλλάξει στη Τετάρτη. Ακόμα και ο γαλανό βγήκε από κεσπαγια στα λίγα ματς που ήταν και μαχαίρας μιται από καρρερα. Ο Μανολο ποτέ δεν ενδιαφερόταν να προώθηση μικρούς για να λέμε την αληθεια και αυτό δεν είναι καλό για το κλαμπ. 

Καλα στην Σεβιλλη ειχε και υλικο με ταλεντα που εξελιχθηκαν σε παιχταραδες. Ας πουμε τον Μανωλα μια χαρα τον εβαλε στην πρωτη θητεια που απ'οτι φανηκε το 'χε. Δηλαδη επειδη εμεις φαντασιωνομαστε πως εχουμε ταλενταρες δεν σημαινει πως ισχυει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Ας παιξουμε για το γμτ 3-4 παιχνιδια χωρις Μανταλομπακακηδες και Λιβαγια

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bukowski said:

Καλα στην Σεβιλλη ειχε και υλικο με ταλεντα που εξελιχθηκαν σε παιχταραδες. Ας πουμε τον Μανωλα μια χαρα τον εβαλε στην πρωτη θητεια που απ'οτι φανηκε το 'χε. Δηλαδη επειδη εμεις φαντασιωνομαστε πως εχουμε ταλενταρες δεν σημαινει πως ισχυει κιολας.

Το Μανωλα τον καθιέρωσε βασικό ο φτουσαν τουλάχιστον κάνα χρόνο πριν και ο μανολο απλα τον διατήρησε χωρίς να τρελαίνεται κιολαα και τον ξεπληρωσε καλά το κολοπαιδο στο καραισκακι. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι έβγαλε Μιτάι που πήγε και έδωσε 420k στον Ινσούα και τον έκανε αλλαγή στο ημίχρονο και τον είδαμε ξανά ΜΟΝΟ όταν τιμωρήθηκε ο Αργεντινός και είχε τραυματισμένο τον Λόπεζ.

Άλλο πιστεύω και δουλεύω ένα ταλέντο και άλλο τον βάζω όταν δεν έχω άλλον. Και βέβαια τον στηρίζεις. Δεν τον κάνεις αλλαγή στο ημίχρονο επειδή δεν του πήγαν δύο φάσεις. Λες και ο Πορτογάλος είναι αλάνθαστος.

Γενικά νομίζω ότι έκανε πολλές αλλαγές στην ομάδα και δεν άφησε παίχτες που έδειχναν καλά στοιχεία να πάρουν αγώνες. Είχαμε πάντα τους Μάνταλους αυτού του κόσμου βασικούς.

Αλλά και ο Χιμένεθ στον πρώτο του αγώνα τα ίδια έκανε. Ακριβώς. Αλλά οκ ακόμα δεν ήρθε. Θα το δούμε στην πορεία λοιπόν.

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Hades said:

Δεν έχεις τα cojones να βγάλεις τον αRχηγο από την 11αδα. Λίγος... 

Ποιός τα είχε?

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι προπονητές δεν θα έδιναν ποτέ ευκαιρία στο μιται να ξεκινήσει πολλή περισσότερο με μπαοκ η να έχουν τον Μάχαιρα κανονικά στο ροτεισον. Μέσα σε αυτούς βάζω και τον μανολο της καρδιάς μας. 

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικό παράδειγμα μανολο με ταλεντα είναι ο βικτορ κλωναριδης που με μανολο έπαιξε δεν έπαιξε 90 λεπτά σε κανα κύπελο η 5λεπτα και ξεκίνησε να παίζει σερί και να καθιερώνεται με κωστε. 

Ο σερα έβγαλε παίκτες και μάλιστα πολλούς χωρίς να φοβάται μετά από αυτόν μόνο ο Μασσιμο τολμούσε να βάλει μικρούς. 

Υγ τώρα που το είδα όσο έπαιξε με μανολο δλδ λιγότερο από 45 έπαιζε σχεδόν σε κάθε αγώνα όταν έφυγε. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Άλλοι προπονητές δεν θα έδιναν ποτέ ευκαιρία στο μιται να ξεκινήσει πολλή περισσότερο με μπαοκ η να έχουν τον Μάχαιρα κανονικά στο ροτεισον. Μέσα σε αυτούς βάζω και τον μανολο της καρδιάς μας. 

Ειχε βαλει Γιαννουτσο μια φορα και το σκυλομετανιωσε

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ο Μανόλο και νομίζω μετά από ευρωπαίκό παιχνίδι έπαιξε με τον Αστέρα Τρίπολης η ΑΕΚ.

Ξεκινάει νομίζω με τον Βινίσιους στο αριστερό άκρο της άμυνας και τον Γιαννούτσο στο κέντρο της άμυνας. Ο Δουβίκας αν θυμάμαι καλώς αλλά και ευρύτερα ο Αστέρας Τρίπολης από αριστερά κάνει πάρτι.

Κάποια στιγμή περνάει ο Γιαννούτσος στο αριστερό άκρο της άμυνας έχοντας βγει ο Βινίσιους. Και εκεί εκτίθεται και αυτός. Από ένα παιχνίδι δεν βγαίνει συμπέρασμα αλλά μάλλον δεν μπορούσε να υποστηρίξει το ρόλο του.

Τελοσπάντων, το να βάλεις έναν νεαρό να παίξει θα πρέπει να το υπηρετήσει έστω με την απειρία του. Εκτιμώ λοιπόν πως Μιτάι και Μαχαίρας θα πάρουν χρόνο συμμετοχής.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mobster21 said:

Ξαναζεσταμένος.

Όχι τόσο ο Μανολο πάντως. Δε θα με χαλούσε 2η επιστροφή του. Αλλά η διοίκηση θέλει δημόσιες σχέσεις και ισορροπίες. Ξεφτυλικια. Λογικά μέρα τον μανολο φέρνουν Δέλλα

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, AG21 said:

Σωστά. Γενικά αν και ήρθε σαν προπονητής Ακαδημίας Σεβίλης που έβγαλε παοκταραδες πριν παει στη πρώτη ομάδα δεν έχει καταφέρει να βγάλει μικρούς. Ούτε στη πρώτη, ούτε στη δεύτερη ούτε στη τρίτη και δεν νομίζω να αλλάξει στη Τετάρτη. Ακόμα και ο γαλανό βγήκε από κεσπαγια στα λίγα ματς που ήταν και μαχαίρας μιται από καρρερα. Ο Μανολο ποτέ δεν ενδιαφερόταν να προώθηση μικρούς για να λέμε την αληθεια και αυτό δεν είναι καλό για το κλαμπ. 

Μονο Κλωναριδη θυμαμαι να στηριξε καπως στην πρωτη θητεια.Ισως και λιγο αναγκαστικα λογω ροστερ.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AG21 said:

Χαρακτηριστικό παράδειγμα μανολο με ταλεντα είναι ο βικτορ κλωναριδης που με μανολο έπαιξε δεν έπαιξε 90 λεπτά σε κανα κύπελο η 5λεπτα και ξεκίνησε να παίζει σερί και να καθιερώνεται με κωστε. 

Ο σερα έβγαλε παίκτες και μάλιστα πολλούς χωρίς να φοβάται μετά από αυτόν μόνο ο Μασσιμο τολμούσε να βάλει μικρούς. 

Υγ τώρα που το είδα όσο έπαιξε με μανολο δλδ λιγότερο από 45 έπαιζε σχεδόν σε κάθε αγώνα όταν έφυγε. 

Τωρα ειδα αυτο το ποστ.Ετσι ειναι, αλλα ας θεωρησουμε οτι τον προωθησε αυτος και δεν προλαβε να τον καθιερωσει γιατι εφυγε στις αρχες του πρωταθληματος.

Link to comment
Share on other sites

Για το ματς με τον Ολυμπιακό και πως το σχολιάζει τώρα με το πιο… καθαρό μυαλό;

«Αυτό που έχω πει στο τέλος του παιχνιδιού ισχύει. Ειδα πάλι το παιχνίδι, στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε μία φάση και μπήκε γκολ. Θα μπορούσαμε να το είχε αποφύγει. Σε καμία περίπτωση βέβαια δεν ήμασταν καλά στο πρώτο ημίχρονο. Αυτό που κρατάω είναι η αγωνιστική συμπεριφορά στο δεύτερο ημίχρονο και ο ενθουσιασμός που έδειξε στο δεύτερο ημίχρονο. Ειχαμε δυο ξεκάθαρες ευκαιρίες να ισοφαρίσουμε. Εκείνη τη στιγμή ήμασταν ανώτεροι από τον Ολυμπιακό. Αλλα νομίζω η πιο χαρακτηριστική φάση του αγώνα ήταν όταν είχαμε το δοκάρι και μετά μπήκε το δεύτερο γκολ του αντιπάλου. Ηταν καθοριστική στιγμή. Για το τρίτο γκολ, κάποιος θεωρεί φανταστικό το σκορ του Ολυμπιακού, αλλά το θεωρώ άδικο. Ένα γκολ ήρθε από ένα πέναλτι που ήρθε λόγω του θυμού που είχαμε μέσα μας και δεν μπορέσαμε να διαχειριστούμε το 2-0. Εχουμε μια ομάδα η οποία θα μπορεί να αντιμετωπίσει ισότιμα τον Ολυμπιακό, αλλά πρέπει να βρούμε ξανά ψυχολογία για να επιστρέψουμε σε αυτή την κατάσταση. Δεν χρειάζεται μονο να λέμε ότι έχουμε καλούς ποδοσφαίριστες. Πρέπει να παίζουν και καλά οι καλοί ποδοσφαιριστές. Να είμαστε ένα γκρουπ και να μην παίζει ο καθένας μόνος του».

Για το πώς εξηγεί αυτή την κατάσταση στο εσωτερικο της ομάδας;

«Κάθε πρότζεκτ είναι καλό στις αρχές και στο τέλος τα αποτελέσματα είναι αυτά που κρίνουν αν το πρότζεκτ είναι καλό ή όχι. Όπως και στη ζωή, μία ομάδα πρέπει να χτιστεί σε γερά θεμέλια. Όταν τον Μάιο, που τελειώνει μία διοργάνωση, πρέπει να υπάρχει μία εξέταση. Να τους τεστάρουμε όλους. Τον Ιούνιο ξεκινάει μία νέα εξέταση. Εκεί είναι που μπαίνουν τα θεμέλια, για να μεγαλώσει και ωριμάσει κατά τη διάρκεια της χρονιάς, ώστε να μεγαλώσει και να δούμε τι θέλουμε να παίξουμε. Ο,τι γίνεται μετά έχει να κάνει με τη βιασύνη και τις αμφιβολίες».

Αν αυτή η επιστροφή του είναι πιο δύσκολη;

«Δεν ξέρω αν θα είναι η πιο δύσκολη χρονιά ή όχι. Ξέρω ότι υπάρχει ένα διαφορετικό συστατικό σε όλο αυτό. Τις προηγούμενες τρεις φορές οι παίκτες λειτουργούσαν όλοι μαζί σαν σύνολο. Αυτό που πρέπει να κάνουμε από εδώ και πέρα είναι να δημιουργήσουμε ένα σύνολο. Αν δεν μπορέσουμε να τα καταφέρουμε σύντομα, τότε θα πρέπει να ψάξουμε λύσεις σε νέους παίκτες. Τις προηγούμενες φορές ήρθα και νομίζω τα πήγαμε καλά, σε σχέση με τους προηγούμενους προπονητές που ήταν. Μία απ’ αυτές, όταν ξεκινήσαμε από την αρχή και κάναμε προετοιμασία, πήραμε το πρωτάθλημα».

Για τον εγωισμό των παικτών κι αν τον διακρίνει;

«Δεν θέλω να το σκεφτώ αυτό. Αν ανακαλύψω έναν παίκτη να λειτουργεί κατ’ αυτόν τον τρόπο τότε την ίδια στιγμή βγαίνει εκτός. Τα πράγματα μπορεί να πάνε καλύτερα, μπορεί να πάνε χειρότερα. Όταν δεν πάνε καλά τα πράγματα, δημιουργούνται αμφιβολίες και υπάρχει έλλειψη αυτοπεποίθησης».

Για το πώς βλέπει ψυχολογικά τους παίκτες;

«Αυτό που είδα είναι ότι είναι μία δύσκολη σεζόν, όπου υπάρχει μεγάλη κριτική στους ποδοσφαιριστές. Κάποιοι έχουν δεχθεί πολλή μεγάλη κριτική. Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να πάρουμε τρεις νίκες σερί κι αν είναι δυνατον να μη δεχθούμε κανένα γκολ… Κατά την άποψή μου αυτό είναι το καλύτερο φάρμακο για να τονωθεί η ψυχολογία της ομάδας. Κάθε σουτ που γίνεται στο τέρμα της ΑΕΚ γίνεται γκολ! Αυτό πρέπει να το αλλάξουμε».

Για τον Τσιντώτα;

«Ο Τσιντώτας έχει τον απόλυτο σεβασμό μου και την απόλυτη στήριξη. Αυτό που πρέπει να ξέρει κάποιος είναι πώς προστατεύεις κάποιον παίκτη. Τον βγάζεις έξω να ξεκουραστεί ή του δίνεις τη δυνατότητα να συνεχίσει; Ο Τσιντώτας μου έδειξε και στο παρελθόν ότι είναι καλός τερματοφύλακας. Απέναντι στον Ολυμπιακό, όπως κι άλλοι συμπαίκτες του, δεν ηταν σε καλή ημέρα. Όταν χάνεις κανείς δεν είναι χαρούμενος. Κανεις δεν έχει επιτύχει στη δουλειά του. Αλλα όταν δέχεσαι τρία γκολ και με τον τρόπο που τα δέχεται ένας τερματοφύλακας δεν πρέπει να είναι ήσυχος. Πρέπει να συνεχίσουμε να τον αξιολογούμε και πρέπει να σκεφτούμε αν είναι καλύτερο να τον ξεκουράσουμε ή να του δώσουμε άλλη μία ευκαιρία. Το πρόβλημα είναι λόγω των συνεχόμενων αγώνων είναι πως δεν υπάρχει χρόνος. Γι’ αυτό η καλύτερη ψυχολογία έρχεται με τη νίκη».

Για το ματς με τον Παναιτωλικό;

«Δεν θα είναι σε καμία περίπτωση εύκολο παιχνίδι. Ισως όλος ο κόσμος, ακόμη κι εμείς, να σκέφτεται ότι θα κερδίσουμε εύκολα. Πρέπει να έχουμε πίστη και με αυτή την πίστη να μπούμε στο γήπεδο. Αλλα αν θέλουμε να πάρουμε τη νίκη είναι να μπούμε να τη διεκδικήσουμε. Πρέπει να επικαλούμαστε την ιστορία, αλλά δεν μπορείς να κερδίσεις μόνο όταν την επικαλείσαι».

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τις προηγούμενες τρεις φορές οι παίκτες λειτουργούσαν όλοι μαζί σαν σύνολο. Αυτό που πρέπει να κάνουμε από εδώ και πέρα είναι να δημιουργήσουμε ένα σύνολο. Αν δεν μπορέσουμε να τα καταφέρουμε σύντομα, τότε θα πρέπει να ψάξουμε λύσεις σε νέους παίκτες. Τις προηγούμενες φορές ήρθα και νομίζω τα πήγαμε καλά, σε σχέση με τους προηγούμενους προπονητές που ήταν. Μία απ’ αυτές, όταν ξεκινήσαμε από την αρχή και κάναμε προετοιμασία, πήραμε το πρωτάθλημα».

. Κάθε σουτ που γίνεται στο τέρμα της ΑΕΚ γίνεται γκολ! Αυτό πρέπει να το αλλάξουμε».

Αν ανακαλύψω έναν παίκτη να λειτουργεί κατ’ αυτόν τον τρόπο τότε την ίδια στιγμή βγαίνει εκτός.

Πρέπει να συνεχίσουμε να τον αξιολογούμε και πρέπει να σκεφτούμε αν είναι καλύτερο να τον ξεκουράσουμε ή να του δώσουμε άλλη μία ευκαιρία. Τσιντωτας

 

Αυτα κραταω απο Χιμενεθ και περιμενω να τα δω . Αλλιως και ο αγαπητος Μανολο μια τρυπα στο νερο θα κανει 

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι τοσο μεγαλη η απογοητευση απο το κλαμπ που 21 ωρες πριν απο ματς και δεν εχουμε ανοιξει τοπικιο με τον αγωνα. @SpiRos

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vargas21 said:

Παντως ειναι τοσο μεγαλη η απογοητευση απο το κλαμπ που 21 ωρες πριν απο ματς και δεν εχουμε ανοιξει τοπικιο με τον αγωνα. @SpiRos

Αυτο σκεφτομουν τωρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Αυτο σκεφτομουν τωρα

Ετσι ειναι φιλε Hoffman21  μας εχει επηρεασει ολους, 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανολο το έκαψε από το πρώτο ματς. 

Ακόμα κι αν επικρατήσει η δικαιολογια ότι  σε λίγες μέρες δεν αλλάζει τπτ, τα μοναδικά 2 πραγματα που μπορούσε να αλλάξει προς το καλυτερο, δλδ ψυχολογία και κοουτσινγκ δεν τα άλλαξε. Βασικα το κοουτσινγκ ήταν χειρότερο από του Καρερα περισσότερο προς το χειρότερο το άλλαξε παρα προς το καλυτερο.
 

Δυσκολα γυρνάει η κατάσταση υπέρ του με τέτοια πρεμιέρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγραψε ΚΑΙ τριμπαλο ο Χιμενεθ, σιγα μην τον κρατησει ο Μελισσανιδης.

Link to comment
Share on other sites

Καλά παίδες αν δεν κάνω λαθος τα τελευταία ματς εκεί είναι

2 φορές 3-0, 1 φορά 4-1 και 1 φορά 2-0, περίπου στον μέσο όρο Μελισσανίδη πήγε ο Μανωλάκης δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ανδαλουσιανός Λεμονής δεν έχει πάρει πρέφα ότι επίκειται συστημικό & συνολικό φασκέλωμα. Με καθαρό μυαλό  και μετά από 10 καφέδες επιμένει στην ιστορία του άδικου 2ου ημιχρόνιου, στα γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα και στο θυμό του κοπαδιού πριν του πέναλτι. Θέλω να πιστεύω ότι του βάλανε στο βίδεο τον σωστό αγώνα, ούτως αλλιώς και τη μεγάλη απόδραση των 11 να έβλεπε τα ίδια θα έλεγε. Ο Μανωλάκης πρέπει να συνειδητοποιήσει ότι βρίσκεται στην ομάδα ως προπονητής, όχι ως φίλος. Προπονητή χρειαζόμαστε, όχι κάποιον να μοιραστεί μαζί μας τις ανησυχίες του
Zαουντρακ από την ταινία " Οι Τενέδες σε λένε Μανόλο Χιμένεθ"

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×