Jump to content

Recommended Posts

7 minutes ago, SpiRos said:

Το βραδάκι ή να ανοίξει άλλος αν θέλει.

Kanoniste arxh xronias na xalasei to tsi..... 

Tha sas TSIntotas meta... . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οσα είπε ο Δημήτρης Μελισσανίδης στον Μανόλο Χιμένεθ λίγο πριν την πρώτη του προπόνηση στα Σπάτα την Κυριακή

Τάσος Καπετανάκος

29/12/2020 | 11:48

 

Την Κυριακή ο Δημήτρης Μελισσανίδης βρέθηκε στα Σπάτα για να καλωσορίσει και να μιλήσει με τον Μανόλο Χιμένεθ.

Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ παρουσίασε στους παίκτες τον Χιμένεθ ως νέο προπονητή τους και τον Παναγιώτη Κονέ ως νέο τεχνικό διευθυντή τους. Ευχήθηκε σε όλους καλή επιτυχία και ζήτησε πειθαρχία. Για το τελευταίο είχε μεγάλο εκνευρισμό το τελευταίο διάστημα ο «Τίγρης» και για αυτό έχει αποφασίσει να προχωρήσει σε σημαντικές αλλαγές στο ποδοσφαιρικό τμήμα.

Και μαζί με τον Κονέ θα τις προχωρήσουν μαζί. Ομως ο Μελισσανίδης είχε κατ’ ιδίαν συζήτηση και με τον Ισπανό τεχνικό στο προπονητικό κέντρο της Ενωησης. Οι δύο τους τα είπαν και ανέλυσαν την κατάσταση στην ΑΕΚ αλλά και τους στόχους της ομάδας.

Ο «Τίγρης» μάλιστα ήθελε να ξεκαθαρίσει και το ζήτημα της αποχώρησης του Μανόλο από την ΑΕΚ το καλοκαίρι του 2019, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Και του ξεκαθάρισε ότι στόχος είναι η ΑΕΚ να μπει στην «Αγιά Σοφιά» με τον αυτόν προπονητή.

Εν ολίγοις ότι ο Ισπανός τεχνικός έχει προοπτική μέχρι το 2022 και όχι για… χρήση 6 μηνών για να βγει η σεζόν. Και αυτόν τον στόχο συμμερίστηκε και ο ίδιος ο Μανόλο τονίζοντας ότι θέλει πολύ να μπει στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια προσθέτοντας ότι ήρθε να δουλέψει, να παράγει έργο και να κάνει την Ενωση ξανά πρωταγωνίστρια. Και δεδομένο είναι ότι για να προχωρήσουν μέχρι την «Αγιά Σοφιά-OPAP Arena» Χιμένεθ και ΑΕΚ αυτό θα… αποφασιστεί από το γήπεδο. Δηλαδή, από τα αποτελέσματα, την επίτευξη των στόχων και την εικόνα της ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο.

 

Θα πιστεψω Δασκαλο . Ο καπετανακος ειναι ΑΡΔ . Δεν μετραει 

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το Μανόλο θα πρέπει να μιλήσει το γήπεδο για να μπει Αγια-Σοφια. 

Για τον κάθε επόμενο τυχάρπαστο που θα κουβαλήσουν τελικά, θα μιλάει το βαρύ βιογραφικό του...

Δε φταίει κανείς, ο Μανόλο φταίει που είναι αρρωστάκι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stylianopoulos said:

Τον Ιβιτς δεν τον ηθελε για εμάς πρωτος πρωτος ο αδελφός του Ίλια .Λογικό.  Και μπράβο του .

Γιατί όχι όμως στο μέλλον ; Αν και έχει κάνει καραγκιοζιλίκια στη Λεωφόρο .. για μένα είναι καλή λυση.

Αλλα σου έγραψα επιθυμία του μεγάλου για το καλοκαιρι ειναι ο Μιλόγεβιτς .

Τσακίρης: «Ξεκάθαρος στόχος της ΑΕΚ να μπει με Χιμένεθ στο νέο γήπεδο»

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει 15 μέρες που μπήκε ο άλλος μαινόμενος στα αποδυτήρια για να στηρίξει Καριέρα. Η οποία κουβέντα για στόχους στην ΑΕΚ είναι κωμικη

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανίδης είναι ικανός να μας πει ότι του χρόνου η ΑΕΚ θα μπει στην Αγιά Σοφιά κι αύριο να βάλει βόμβα να την γκρεμίσει, τι λέμε τώρα

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν διαβάζω καν τι λέει ο Μητσαρας, ούτε τι γράφουν οι αρδ ότι είπε.

Προκειται περι γραφικών καταστάσεων. 

Link to comment
Share on other sites

 Τις πρώτες του δηλώσεις μετά την επιστροφή του έκανε ο Μανόλο Χιμένεθ. Μιλώντας στην κάμερα της Novaτόνισε πως θέλει μια ομάδα που δουλεύει ως σύνολο και βάζει την καρδιά της,. Αναφέρθηκε στο ρόστερ, στο επερχόμενο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό και την ενίσχυση της ομάδας.

«Καλή χρονιά για όλους. Νιώθω όμορφα, ήρθα σε ένα κλαμπ, σε μια πόλη που γνωρίζω όπου πάρα πολλούς φίλους. Οι τόσες επιστροφές δεν είναι κάτι νορμάλ στην καριέρα ενός αθλητή. Αλλά εγώ χαρακτηρίζομαι ως ένας άνθρωπος που είμαι πιστός στα συναισθήματα μου. Ήμουν 32 χρόνια στη Σεβίλλη και έφυγα και γύρισα κάποιες φορές. Είχα κάποιες προτάσεις από άλλες ομάδες αλλά ποτέ δεν το σκέφτηκα.

Αυτό που υποσχέθηκα στην οικογένεια μου μετά τα Εμιράτα ήταν να κάνω έναν χρόνο ξεκούραση. Όμως όπως λέω πάντα είναι δύο ομάδες που ποτέ δεν μπορώ να αρνηθώ, η μια είναι η Σεβίλλη και η άλλη η ΑΕΚ. Θα το έχετε ακούσει ξανά από εμένα» ήταν το πρώτο του σχόλιο.

Συνεχίζοντας τόνισε: «Δεν είναι εύκολο το έργο μας. Δεν υπάρχει χρόνος και πρέπει να είσαι όσο πιο ανταγωνιστικός γίνεται. Όλα τα καλά που έκανε ο προηγούμενος προπονητής θα τα διατηρήσω και θα προσπαθήσω να βοηθήσω την ομάδα να βελτιωθεί και να ωριμάσει. Είμαστε σε μια ομάδα που εκτός από ποδόσφαιρο πρέπει να βάλεις και την καρδιά σου. Όλοι μας πρέπει να βάλουμε την καρδιά μας. Μετά φυσικά είναι και τα αποτελέσματα που θα κρίνουν τη συνέχεια».

Για το αν παρακολουθούσε τα τεκταινόμενα στην Ένωση ανέφερε: «Δεν έχω χάσει ποτέ την επαφή με την ΑΕΚ. Έχω πολλούς φίλους, οπαδούς, πρώην ποδοσφαιριστές της ομάδας αλλά ακόμα και παίκτες που παίζουν ακόμα. Δεν χάνω ποτέ την επαφή μου με την ΑΕΚ γιατί έχω φίλους εδώ και με ενδιαφέρει να γνωρίζω τι κάνουν και πώς τα πηγαίνουν. Όταν μπορούσα έβλεπα τα παιχνίδια της ΑΕΚ. Δεν μπορώ να πω ότι τα είδα όλα αλλά κάποια τα έχω δει. Δεν σκαφτόμουν ότι υπάρχει πιθανότητα να επιστρέψω γιατί πρέπει να έχουμε σεβασμό στους συναδέλφους. Ποτέ δεν μιλάω με μια ομάδα που έχει προπονητή, είναι θέμα σεβασμού».

Για το ποιος επικοινώνησε πρώτος μαζί του για να επιστρέψει ανέφερε: «Είναι κάποιοι άνθρωποι από το τεχνικό τιμ με τους οποίους έχω πολύ καλές σχέσεις. Τους είπα ότι αν με χρειάζονται μπορώ να έρθω. Τους τόνισα πως όταν η ΑΕΚ μείνει χωρίς προπονητή τότε μπορείτε να μιλήσετε με τον εκπρόσωπο μου».

Όσο για το ποιος του έλειψε περισσότερο ανέφερε πως είναι ο Πάνος, ο μεταφραστής της ΑΕΚ και προσέθεσε: «Υπάρχουν κάποιοι παίκτες που είχα και στην προηγούμενη θητεία μου. Κυρίως όμως 3-4 άτομα που δεν έχουν σχέση με την ομάδα αλλά είναι οπαδοί της ΑΕΚ».

Για την αποχώρηση Καρέρα-Ίβιτς τόνισε: «Πιστεύω ότι από την ΑΕΚ έφυγαν δύο πολύ καλοί επαγγελματίες. Αλλά ξέρουμε ότι στο ποδόσφαιρο μπορεί να πληρώσει τα κακά αποτελέσματα είτε ο προπονητής, είτε ο τεχνικός διευθυντής. Ειδικά ο προπονητής. Δεν κατέθεσα άποψη για το θέμα του τεχνικού διευθυντή. Δεν γνωρίζω προσωπικά τον κ.Ίβιτς αλλά ξέρω πως είναι πολύ καλός επαγγελματίας. Τον Παναγιώτη Κονέ τον γνωρίζω και προσωπικά. Γνωρίζω τον χαρακτήρα και τις ικανότητες του. Ως παίκτης μας βοήθησε πολύ τη χρονιά που πήραμε τον πρωτάθλημα και φτάσαμε στον Τελικό».

Για το τι πρέπει να αλλάξει στην ομάδα ανέφερε:«Την χρονιά που πήραμε το πρωτάθλημα δεχθήκαμε συνολικά 13 γκολ, όσα δηλαδή έχουμε δεχθεί ήδη φέτος. Μπορεί να σκάφτονται κάποιοι ότι αυτοί που παίρνουν τα πρωταθλήματα είναι αυοί που βάζουν τα περισσότερα γκολ. Αυτό δεν είναι σωστό. Δεν είναι μόνο όμως θέμα του τερματοφύλακα ή των αμυντικών. Όπως και το σκοράρισμα δεν είναι μόνο υποχρέωση μόνο των επιθετικών. Πρέπει να είμαστε μια ομάδα που λειτουργεί συνολικά με και χωρίς την μπάλα. Υπάρχουν καλοί ποδοσφαιριστές στην ΑΕΚ αλλά πρέπει να γίνουμε και καλή ομάδα. Χρειαζόμαστε να γίνουνε ένα σύνολο και να μην λειτουργεί ο καθένας ατομικά ο καθένας στο γήπεδο».

Για τους στόχους του τόνισε: «Κοιτάξτε δεν ήταν ο δικός μου σχεδιασμό στην ομάδα. Εγώ αυτό που θα κάνω είναι να προσπαθήσω να προσαρμοστώ με τη μισή σεζόν να έχει ήδη περάσει. Πρέπει να προσπαθήσουμε να βελτιώσουμε ό,τι μπορούμε.  Η ΑΕΚ όποτε μπορέσει και βρει κάτι θα κάνει το καλύτερο να βοηθήσει την ομάδα. Πρέπει να προσπαθήσουμε να βελτιώσουμε ότι μπορούμε και να σκεφτούμε τι μπορούμε να κάνουμε για να βγάλουμε κάποια καλά στοιχεία και να ξεκινήσουμε από το μηδέν για την επόμενη χρονιά».

Για τον Ολυμπιακό ανέφερε: «Αξίζει εκεί που βρίσκεται. Έχει καλούς παίκτες και καλό προπονητή που είναι πολύ καιρό μαζί. Έχουν την αυτοπεποίθηση. Θέλω να το αποκτήσουμε κι εμείς αυτό. Θέλω να δω την ομάδα μου να παλεύει απέναντι στον Ολυμπιακό,  τον ΠΑΟΚ και τον Άρη που φέτος είναι πολύ ψηλά. Χρειάζεται όμως χρόνος και πολλή δουλειά. Τι ντέρμπι είναι πολύ σημαντικό βαθμολογικά. Βρίκσομαι όμως έξι μέρες στην ομάδα, δεν μπορώ να πω ότι πρόκειται να κάνω μαγικά και όλα θα πάνε καλά. Είναι η τέταρτη φορά που είμαι εδώ, έχουμε κερδίσει μαζί ένα κύπελλο και ένα πρωτάθλημα καιπάντα φτάναμε στην πρώτη τριάδα του βαθμολογικού πίνακα, συνεπώς θα προσπαθήσω να κάνω το ίδιο με αυτό που έκανα κάθε φορά. Δουλειά».

Τέλος για τις μεταγραφές και το αν θα επιστρέψουν οι Βράνιες, Αραούχο τόνισε: «Οι μεταγραφές είναι θέμα του κλαμπ, του προέδρου, του τεχνικού διευθυντή, αυτοί χειρίζονται τα οικονομικά. Δεν θέλω να χτίζουμε στον αέρα, να λέμε πράγματα που δεν μπορούν να γίνουν. Πάμε να ξεκινήσουμε τη δουλειά με τους ποδοσφαιριστές που έχουμε, να πετύχουμε το καλύτερο και βλέπουμε στη συνέχεια»

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Αυτό το πράγμα με την αποφυγή της οριοθέτησης των στόχων ,δεν υπάρχει σε άλλη ομάδα.

Σε άλλες ομάδες θέτουν στόχους ,θέση αποφυγή υποβιβασμού κύπελλο πρωτάθλημα.εμεις εκεί,χαμηλά ο πήχης μην τον ρίξουμε και θεωρηθεί αποτυχία.

 

Link to comment
Share on other sites

Ε, πώς να πεις στον κόσμο που θέλει πρωταθλητισμο ότι τέτοιο πραγμα με αυτήν την διοίκηση είναι σχεδον αδύνατο.

Link to comment
Share on other sites

* Έπαιξε τις προηγούμενες ημέρες το ενδεχόμενο απομάκρυνσης από την ΑΕΚ του Δημητριάδη. Χρόνια πολλά και σε εσένα Βασιλομπίλαρε! Τελικά, το παλικάρι παραμένει στη θέση του. Ας είναι καλά ο Χιμένεθ, που δεν ξεχνάει τη στήριξη που του παρείχε ο Δημητριάδης στις προηγούμενες συνεργασίες τους. Ο Βασίλης υπήρξε ο πιο φανατικός υποστηρικτής του Μανόλο και ο τελευταίος το θυμάται. (SPORTDAY)

Link to comment
Share on other sites

 Ωραιος τυπάς κι αυτος.

Γυρισε με την ανάμνηση του 18 ο καψερός. 
 

Αν προσέξατε οι 1οι που την πλήρωσαν ήταν οι καινούργιοι. Ο Γυλος (όχι ότι κάνει το παιδί, απλά λεω) και ο Ινσουα εκτός 18αδας, Γκαρσια και Καριμ βγήκαν στο ημίχρονο, Τανκοβιτς μπήκε στο τελος.

Για να παιζουν τα παιδιά που εμπιστεύτηκε τοτε. 

Ειμαι σίγουρος ότι αν είχε Κλωναρίδη θα έβαζε αυτόν και όχι τον Ολιβέιρα ως αλλαγή του Ανσαριφαρντ.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθες κ εσυ για να τα ακούς. Δεν ηθελες να γλυτωσεισ...Σε κανα μήνα μέχρι κ τον Κωστένογλου θα προτιμούν από εσένα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vagos21 said:

Ήρθες κ εσυ για να τα ακούς. Δεν ηθελες να γλυτωσεισ...Σε κανα μήνα μέχρι κ τον Κωστένογλου θα προτιμούν από εσένα. 

Έκανε μαλακίες θα τ ακούσει.

Θα τα κάνει καλά, θα παίρνει τα μπράβο.

Έτσι είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Μανολο θελω να σε στηριξω.Ελπιζω να ειδες σημερα και να καταλαβες τι ειναι και πως ειναι.Κανε τα κουμαντα σου και οχι τον αχυρανθρωπο.Αν οχι μην το κουραζουμε η ΑΕΚ πανω απ ολα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Μανολο θελω να σε στηριξω.Ελπιζω να ειδες σημερα και να καταλαβες τι ειναι και πως ειναι.Κανε τα κουμαντα σου και οχι τον αχυρανθρωπο.Αν οχι μην το κουραζουμε η ΑΕΚ πανω απ ολα.

Πιάσαμε πάτο. Θα χάσει την πίστη του και ο Άνθρωπος της Πίστης.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Asvos21 said:

Πιάσαμε πάτο. Θα χάσει την πίστη του και ο Άνθρωπος της Πίστης.

Δυσκολα τα πραγματα 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Μανολο εχουμε δυο τρεις νεαρους που πιστευουμε οτι μπορει να βγουν.Κανονισε κι εσυ να καψεις Μιται Μαχαιρα για τους Λοπεζ Λιβαγια και σια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Γενικά αν και ήρθε σαν προπονητής Ακαδημίας Σεβίλης που έβγαλε παοκταραδες πριν παει στη πρώτη ομάδα δεν έχει καταφέρει να βγάλει μικρούς. Ούτε στη πρώτη, ούτε στη δεύτερη ούτε στη τρίτη και δεν νομίζω να αλλάξει στη Τετάρτη. Ακόμα και ο γαλανό βγήκε από κεσπαγια στα λίγα ματς που ήταν και μαχαίρας μιται από καρρερα. Ο Μανολο ποτέ δεν ενδιαφερόταν να προώθηση μικρούς για να λέμε την αληθεια και αυτό δεν είναι καλό για το κλαμπ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×