Jump to content

Recommended Posts

Ο βρυκόλακας έταξε πριμ 150χιλ τονίζοντας την σπουδαιότητα του αγώνα.

Όταν λοιπόν σου λέει ο γαλανόπουλος ότι μπήκε χαλαρός στο χορτάρι δεν φταίει ο βρυκόλακας αλλά ο ρεμπεσκές υπάλληλος με τον προιστάμενο του.

Link to comment
Share on other sites

ετσι.

Αλλα σου θυμιζω κ κατι αλλο.

Οταν το ντερμπυ εληξε, ο βρυκολακας κατεβηκε στα αποδυτηρια. Ακουσες καναν ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΑΣ?

Εγω θυμαμαι "μη ρωτατε τους παραγοντες, ρωτηστε τους πρωταγωνιστες τους ΠΑΙΚΤΕΣ" ...

Γιατι οκ, παλι αναφορα δεν εγινε στον Μανολιο. Για την ακριβεια, ουτε φωτο δεν εχει διπλα του.

 

http://www.enwsi.gr/podosfairo/o-melissanidis-tous-trelane-sta-apodytiria-agkalia-tous-pektes-foto/

 

Δεν ειναι τυχαια ολα αυτα σορρυ δλδ.

Μας εγραψε μαλιστα ο Μιαουλης, οτι στο ντερμπυ στο ημιχρονο ειχαν ετοιμη την απολυση. Και δεν εκατσε η ρουφιανα η μπιλια.

Εμένα τα πρωτοσέλιδα-φωτοστέφανα σε προπονητές ή παίχτες δεν μου αρέσουν.

Αν ήμουν στη θέση του μανώλη θα μου έφταναν τα συγχαρητήρια του βρυκόλακα,θα έπαιρνα και το πριμ και θα πήγαινα παρακάτω.

Αν τώρα εξακολουθούν και υπάρχουν αεκτζήδες που μετά το 96 θέλουν να κολλάνε σε πρόσωπα και να κάνουν την τρίχα τριχιά εγώ ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κάνουμε ρε μλκ εγώ δεν ψάχνω για ήρωες στην ΑΕΚ,εγώ κοιτάζω στο τέλος της ημέρας να γαμάει η ΑΕΚ αυτό μου φτάνει και μου περισσεύει.

Link to comment
Share on other sites

ε για να γαμαει η ΑΕΚ ψαχνουμε τους ηρωες ρε φιλε, οχι για να τους δουμε σε αυτοκολλητα πανινι.

Οταν λεμε ψαχνουμε τον επομενο Μαυρο, δεν ειναι τυχαιο. Δε λες "ψαχνουμε την επομενη ΑΕΚ".

Τον επόμενο μαύρο τον ψάχνουν τα πιτσιρίκια που κολλάνε τα αυτοκόλλητα πανίνι άσε που ο θωμάς μεσουρανούσε σε ρομαντικές εποχές.

Όταν έχεις φτάσει στο 2017 το να αναζητάς ποδοσφαιρικούς ήρωες και να ταυτίζεσαι μαζί τους είναι σαν να αναζητά μια αγάμητη το βασιλόπουλο της στο άρλεκιν.

Link to comment
Share on other sites

Τον επόμενο μαύρο τον ψάχνουν τα πιτσιρίκια που κολλάνε τα αυτοκόλλητα πανίνι 

 

 

nai ,meta ton xrysantho mas elleipse enas mavros mprosta

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Πρωτα θα φυγουν το λουτσεσκου,μετα το λεμουνη και μετα θα φανε το μανολο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

αν ηθελε η διοικηση ειχε κοψει τον βηχα των ΑΡΔ, που συνεχιζει ασταματητα να λοιδωρει τον ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ. Με ΜΙΑ ηττα. ΜΙΑ.

 

Αν αυτη η ηττα μας στοιχισει στο τελος και το πρωταθλημα,τοτε ολοι θα μιλανε για δικαιωση.

Link to comment
Share on other sites

είδα 3-4 τίτλους αρθρων να λενε ότι δεν θελουν απόλυση, έπεσε γραμμη να ηρεμήσει το κλίμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
-Πως είναι η εναλλαγή από την σκληρή κριτική στην αποθέωση; Έχετε συνηθίσει πλέον σ’ αυτό;

 

«Δεν πρόκειται να συνηθίσω σ’ αυτό. Διότι αλλιώς θα έμπαινα σε αυτό το παιχνίδι. Στα κακά παιχνίδια οι κακές κριτικές είναι κατευθυνόμενες. Ξέρω από ποιόν. Ξέρω ποιος είναι αλλά δεν έχει σημασία. Και όταν κερδίζω, δεν τρελαίνομαι. Ξέρω πως είμαι ένας τίμιος και ειλικρινής εργάτης. Υπάρχουν πολλοί καλοί επαγγελματίες στους δημοσιογράφους. Και υπάρχουν και κάποιοι που είναι μαριονέτες. Αλλά είναι ελάχιστοι. Το θέμα δεν είναι ποιος μιλάει, το θέμα είναι ποιος το πιστεύει. Η δουλειά μου είναι πάντα ίδια. Αν κερδίζουμε τέλεια, αν χάσουμε, τότε συνεχίζουμε να δουλεύουμε. Σέβομαι την ομάδα και την διοίκηση. Η ΑΕΚ είναι πάνω απ’ όλα».

 

aek365

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

σηκωσε το γαντι ο ΤΑΣΟΥΛΗΣ Ο ΤΣΑΤΑΛΗΣ και καρφωθηκε

Ομάδα επίσης που δεν ξέρεις τι μπορεί να της ξημερώσει. Έχει τον Μανόλο Χιμένεθ… να βλέπει ήδη φαντάσματα, να λέει απίστευτα πράγματα που εκθέτουν βασικά την ίδια την ομάδα, στην οποία φέρονται σα να μη το καταλαβαίνουν, αν και το καταλαβαίνουν καλά πιστεύω.

 

• Ψεύτης να βγω, αλλά από τέτοιες καταστάσεις δύσκολα βγαίνει κάτι καλό.

 

• Με τον προπονητή να πλέκει σενάρια δημόσια, τα οποία στο μυαλό του κόσμου εύλογα προκαλούν σκέψεις για χοντρό εσωτερικό πρόβλημα.

 

• Η ευκολία με την οποία περνάει αυτή η εικόνα προς τα έξω, σε αφήνει άναυδο. Και το μόνο που αναρωτιέσαι, είναι τι άλλο μπορεί να περιλαμβάνει το «μενού», όταν με τέτοια άνεση λέγονται τόσο σοβαρά πράγματα δημόσια.

 

• Οπότε για την ΑΕΚ, μακροπρόθεσμες σκέψεις δεν μπορείς να κάνεις. Όταν από την ίδια με τόση ευκολία δίνεται η εικόνα πως εντός της «κυοφορούνται» ζητήματα, δεν μπορείς να δεις πέρα από το επόμενο ματς.

 

 

ετσι για να ξερουμε τι και πως

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και ο Τασουλης οπινιον μέικερ μη χεσω. Πολυ αέρα έχουν πάρει αρκετοί νεοσσοι

Link to comment
Share on other sites

οσο δεν ασχολειτε ο μεγαλος μαζι τους να τους κοψει την γλωσσα τοσο θα κανουν παρτυ οι χλεχλεδες

Link to comment
Share on other sites

Tα όσα είπε ο Μανόλο ταιριάζουν πολύ με το παρακάτω απόσπασμα από κείμενο του Μιαούλη το οποίο δεν ασκεί μόνο κριτική αφού άλλωστε ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος έχει γνωστές θέσεις για τον ισπανό προπονητή και άρα δεν αποτελεί είδηση κάτι τέτοιο,  αλλά άμεσα ή και έμμεσα με επίκληση πληροφοριών και αναφορά ενός συναδέλφου(νομίζω όλοι το ίδιο όνομα φέρνουν στο μυαλό τους) υπάρχει μία επιθετική τάση και μία σχετική σιγουριά για εξελίξεις αν κάτι δεν πάει καλά.

"Το πρωί της Δευτέρας ο Κέτσε έβαλε τα πράγματα σε μια σωστή βάση όταν είπε πως ο Χιμένεθ θα φάει το κεφάλι του αν συνεχίσει να θεωρεί τον Λιβάια, αλλαγή πολυτελείας. Το ζήτημα υφίσταται εδώ και εβδομάδες. Συναδελφος που γνωρίζει καλά το ρεπορτάζ κι έχει δίαυλο πληροφοριών με τη διοίκηση μου το είχε ξεκαθαρίσει μετά την δραματική νίκη στο Περιστέρι με τη Λαμία. "Αν δεν βρει τρόπο να χωρέσει Λιβάια-Αραούχο, θα έχει θέμα ο Μανόλο" μου είχε πει. Κι αυτό είχε συμβεί πριν 15 μέρες."



"Κι αυτό ίσως ήταν κι ένα ατόπημα που θα τον θέσει σε μεγάλη ανασφάλεια ως προς το μέλλον του.

ΥΓ: Αν είχε πάρει η ΑΕΚ τον εξτρεμ Ρομέρο, θα είχε κόψει το...κεφάλι του να τον χωρέσει ο Μανόλο; Μήπως επειδή δεν ήρθε αυτός που ήθελε ο Μανόλο, δεν θα δούμε και πότε Τριστασον;"


http://www.sport-fm.gr/article/miaoulis/oi-zwes-tou-manolo-den-einai-ateleiwtes/3464805



 

Link to comment
Share on other sites

Συναντιώνται όλοι στο άρθρο.

Μάλιστα εκτιμώ ότι ο ΤΤ είναι ο συνάδελφος που αναφέρει ο Μιαούλης.

Link to comment
Share on other sites

Οι αρδ της ΑΕΚ μαλλον ξέρουν καλύτερη μπάλα απο τον Μανολο. Εκεί στο πρωτάθλημα τύπου που το παιρνουν κάθε χρόνο εχουν μαζέψει εμπειρία . Τι να μας πει η La Liga τωρα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ άδικη την κριτική που άκουσε φέτος ο Χιμένεθ και μάλιστα με τις μαλακίες του στην Τρίπολη (αν δεν ήταν στημένο) θεωρώ ότι στέρησε βαθμούς από την ΑΕΚ.

Επίσης, γράφτηκαν κι εδώ μέσα κάποια πράγματα μέσα στο γενικό κλίμα ευφορίας μετά το 0-0 στη Μίλαν ότι καλώς έβαλε Μπακασέτα γιατί κράτησε μπάλα... ΑΡΧΙΔΙΑ ΒΡΟΝΤΟΣΑΥΡΟΥ. Ο Μπακασέτας κράτησε μπάλα 7'' και τίποτε παραπέρα.

 

Ο Χιμένεθ είναι εγνωσμένης αξίας προπονητής και σίγουρα ό,τι καλύτερο είναι ικανή να διαθέσει στην ομάδα η παρούσα διοίκηση. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν έχει αισχρά κολλήματα, ότι οι εμμονές με Κλωναρίδη και Μπακασέτα δεν στοιχίζουν στην ομάδα και ότι σε τελική ανάλυση η μη χρησιμοποίηση του Τρίστανσον είναι θέμα. Δε μπορεί στην ΑΕΚ να παίρνει ευκαιρίες ο κάθε κατσαπλιάς και να μη παίρνει ένας παίχτης με ένα ας το πούμε ενδιαφέρον βιογραφικό. Ακόμα κι αν δεν είναι επιλογή του, παραμένει περιουσιακό στοιχείο της ομάδας και πρέπει να πάρει κι αυτός ευκαιρίες από το να πάρει την εκατοστή του ο Μπακασέτας πχ.

 

Για Πατίτο δε μιλάω γιατί εξήγησε προχθές ο Στυλ ότι μαλακίστηκε ο ίδιος ο παίχτης για λεφτά.

 

Με λίγα λόγια, ο Χιμένεθ είναι ένας άξιος προπονητής, με πολύ δυνατά μειονεκτήματα όμως. Παρ' όλα αυτά, ο Χιμένεθ είναι ο μοναδικός κανονικός προπονητής αυτή τη στιγμή στο ελληνικό ποδόσφαιρο και μιας και το έφερε η κουβέντα, σκατά στα μούτρα όλων όσων έγραφαν πέρυσι την άνοιξη ότι η ΑΕΚ αξίζει να δοκιμάσει και τον Λουτσέσκου. Σκατά στα μούτρα σας κύριοι.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι κριτικές είναι άδικες όταν εκφέρονται από πιασμένους κρετίνους. Και τα κολλήματα του Χυμένου δεν μπορούν να κριτικαριστούν (λολ) από πληρωμένους.

 

Κόλλημα ήταν και ο Φερούζεμ. Θέλει αγνό, συναισθηματικά παραγωγικό, γαμωμανίδι στον κόουτσο η επιλογή Μπακασέτα, Κλωναρίδη, Φερούζεμ κλπ, αλλά και ξύλο στις ΑΡΔιες που απλά ψάχνουν την αφορμή για την ατζέντα τους. Δεν υπάρχει καθόλου κοινός τόπος σε αυτά τα δύο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το θεμα η κριτικη το θεμα ειναι το ποτε γινεται, οι δηλωσεις εγιναν σαββατο και η μανουρα 10 ωρες πριν το παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ άδικη την κριτική που άκουσε φέτος ο Χιμένεθ και μάλιστα με τις μαλακίες του στην Τρίπολη (αν δεν ήταν στημένο) θεωρώ ότι στέρησε βαθμούς από την ΑΕΚ.

Επίσης, γράφτηκαν κι εδώ μέσα κάποια πράγματα μέσα στο γενικό κλίμα ευφορίας μετά το 0-0 στη Μίλαν ότι καλώς έβαλε Μπακασέτα γιατί κράτησε μπάλα... ΑΡΧΙΔΙΑ ΒΡΟΝΤΟΣΑΥΡΟΥ. Ο Μπακασέτας κράτησε μπάλα 7'' και τίποτε παραπέρα.

 

Ο Χιμένεθ είναι εγνωσμένης αξίας προπονητής και σίγουρα ό,τι καλύτερο είναι ικανή να διαθέσει στην ομάδα η παρούσα διοίκηση. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν έχει αισχρά κολλήματα, ότι οι εμμονές με Κλωναρίδη και Μπακασέτα δεν στοιχίζουν στην ομάδα και ότι σε τελική ανάλυση η μη χρησιμοποίηση του Τρίστανσον είναι θέμα. Δε μπορεί στην ΑΕΚ να παίρνει ευκαιρίες ο κάθε κατσαπλιάς και να μη παίρνει ένας παίχτης με ένα ας το πούμε ενδιαφέρον βιογραφικό. Ακόμα κι αν δεν είναι επιλογή του, παραμένει περιουσιακό στοιχείο της ομάδας και πρέπει να πάρει κι αυτός ευκαιρίες από το να πάρει την εκατοστή του ο Μπακασέτας πχ.

 

Για Πατίτο δε μιλάω γιατί εξήγησε προχθές ο Στυλ ότι μαλακίστηκε ο ίδιος ο παίχτης για λεφτά.

 

Με λίγα λόγια, ο Χιμένεθ είναι ένας άξιος προπονητής, με πολύ δυνατά μειονεκτήματα όμως. Παρ' όλα αυτά, ο Χιμένεθ είναι ο μοναδικός κανονικός προπονητής αυτή τη στιγμή στο ελληνικό ποδόσφαιρο και μιας και το έφερε η κουβέντα, σκατά στα μούτρα όλων όσων έγραφαν πέρυσι την άνοιξη ότι η ΑΕΚ αξίζει να δοκιμάσει και τον Λουτσέσκου. Σκατά στα μούτρα σας κύριοι.

Όπως όντως μαλακίστηκε στην Τρίπολη έτσι όμως από έβδομο πέρσι σε βγαλε δεύτερο, σε πήγε τελικό κυπέλλου, πέτυχε μεγάλη πρόκριση επί της μπριζ, σε έχει διεκδικητή του πρωταθλήματος και των 32 του Γιουρόπα. Οι περισσότεροι δημοσιογράφοι όμως και κάποιοι οπαδοί θυμούνται μόνο την... Τρίπολη.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×