Jump to content

Recommended Posts

dn xero an postare kanenas th sunenteyxh

th vazo

Για το τι φταίει και η ΑΕΚ στα τελευταία τρία ματς παρουσιάζει μια εντελώς διαφορετική εικόνα: «Δεν ξέρω πώς να προσεγγίσω την κατάσταση αλλά είναι ξεκάθαρο ότι μετά από ένα μεγάλο ματς και μεγάλη χαρά, υπάρχει μια μεγάλη αποτυχία. Δεν μπορώ να πω ότι οι παίκτες δεν το προσπάθησαν και ότι ο Ατρόμητος άξιζε να νικήσει γιατί θα ήταν σαν να λέω ψέματα. Μπορώ να πω ότι απέναντι σε έναν αντίπαλο που έπαιξε καλά το παιχνίδι του και εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία του, εμείς δεν θα ήμασταν ικανοί να σκοράρουμε. Σήμερα υπήρχε έλλειψη έμπνευσης στις επιθετικές ενέργειες μας και πρέπει να σχεδιάσουμε και να σκεφτούμε αν μπορούμε να παίξουμε σημαντικά παιχνίδια κάθε τέσσερις μέρες».

Για το πότε αντιλήφθηκε ότι οι παίκτες δεν μπορούν να παίζουν κάθε τέσσερις μέρες και πού οφείλεται αυτό: «Δεν αντιλήφθηκα ποτέ ότι οι παίκτες δεν είναι ικανοί. Αυτό που δείχνουμε είναι ότι μετά από μια μεγάλη νίκη δεν μπορούμε να πάρουμε ακόμη μία νίκη. Για να μπορούμε και να θέλουμε να πετύχουμε μεγάλους στόχους πρέπει να είμαστε έτοιμοι να παίζουμε, να ξεκουραζόμαστε, να παίζουμε και πάει λέγοντας. Πρέπει να μάθουμε να παίζουμε με την ίδια ένταση κάθε τέσσερις μέρες. Είμαστε αλλά πρέπει να το δείχνουμε. Οι ποδοσφαιριστές είναι αυτοί που είναι και πρέπει να δώσουμε την μάχη μας αυτοί που είμαστε και όχι να σκεφτόμαστε ποιος μπορεί να έρθει».

Για τον Αραούχο που δεν σκοράρει ποτέ: «Το ποδόσφαιρο δεν είναι τόσο εύκολο όσο το να τηγανίσεις ένα αυγό. Ο Αραούχο ήταν πολύ καιρό εκτός προπονήσεων στην Λας Πάλμας. Ηταν τραυματίας, στην ουσία δεν έκανε προετοιμασία και του κοστίζει αυτό, δεν μπορεί να βρει ρυθμό. Αν κάποιος μπορεί να πιστεύει ότι ο Αραούχο δεν είναι καλός, εγώ πιστεύω ότι είναι. Πρέπει να επιστρέψει, να γίνει καλά παίζοντας. Με ματς κάθε τέσσερις μέρες δεν υπάρχει χρόνος για προπονήσεις. Είναι σίγουρο ότι θα επιστρέψει, θα είναι ξανά καλός».

Για το γεγονός ότι δεν έκανε rotation σήμερα, όπως στην Τρίπολη, και τον λόγο που έγινε αυτό. Αν σκεφτόταν το ματς της Τρίπολης ή επειδή δεν υπήρχαν πολλές λύσεις: «Είναι έλλειψη σεβασμού να μου κάνετε αυτή την ερώτηση, είμαι επαγγελματίας. Δεν υπήρξε rotation με τον Αστέρα, έπαιξαν Βινίσιους και Γιαννούτσος επειδή δεν υπήρχαν παίκτες. Με μένα παίζουν οι καλύτεροι και σήμερα προσπάθησα να βάλω τους καλύτερους. Δεν μπορέσαμε να νικήσουμε, αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Το rotation γίνεται όταν οι παίκτες δεν είναι στο 100%, αν είναι στο 100% θα παίζουν πάντα οι καλύτεροι. Με τον Αστέρα είχαμε απουσίες λόγω τραυματισμών, αυτό δεν είναι rotation».

Για το πώς μπορεί να λυθεί το πρόβλημα που δείχνει ότι έχει η ΑΕΚ κόντρα σε κλειστές άμυνες: «Στην Ξάνθη δημιουργήσαμε γύρω στις 22 ευκαιρίες, με τον Ολυμπιακό δεν θυμάμαι πόσες ήταν, το ίδιο με την Αούστρια Βιέννης. Το πρόβλημα είναι ότι οι αντίπαλοι αμύνονται καλά και αν εμείς δεν σκοράρουμε υπάρχει ο κίνδυνος να δεχθούμε γκολ στην αντεπίθεση. Αν στο 46' ο Μάνταλος σκοράρει, ξέρουμε το αποτέλεσμα. Μερικές φορές επίσης το ποδόσφαιρο εξαρτάται από την τύχη. Αυτή τη φάση 99 φορές στις 100 θα την κάνει γκολ ο Μάνταλος. Ο Ατρόμητος, πάντως, έκανε πολύ καλά την αμυντική δουλειά και ήξερε να κάνει δύο αντεπιθέσεις και να βάλει ένα γκολ».

Για το τι απαντάει σε όσους λένε ότι η ΑΕΚ δεν αντέχει στην κορυφή: «Το να διατηρήσεις την 1η θέση είναι πολύ δύσκολο, ειδικά αν παίζεις και στην Ευρώπη. Και αν σου ζητάνε να πρέπει να νικήσεις και το κύπελλο, επίσης. Αυτό το κάνουν μόνο οι μεγάλες ομάδες σε κάθε πρωτάθλημα. Η ΑΕΚ θέλει να είναι μεγάλη ομάδα, το προσπαθούμε στο πρωτάθλημα, στην Ευρώπη και θα το προσπαθήσουμε και στο κύπελλο. Πρέπει να προσπαθήσουμε να έχουμε περισσότερη κανονικότητα».

Για τις δηλώσεις που έκανε την Κυριακή για... μαριονέτες και αν θεωρεί ότι υπάρχει κάτι μέσα στην ομάδα: «Δεν υπάρχει. Αυτό που είπα, δεν ξέρω αν το ακούσατε, είναι ότι υπάρχει πολύ επαγγελματισμός και πολλοί καλοί δημοσιογράφοι στην Ελλάδα. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι ο Ανέστης είναι πολύ κακός τερματοφύλακας όταν δέχεται ένα εκπληκτικό γκολ στην Ξάνθη και μετά από λίγες μέρες είναι ήρωας με την Μίλαν. Αυτά τα πράγματα δεν μπορώ να τα καταλάβω. Οταν ένας συνάδελφος σας ρωτάει γιατί έγινε rotation με τον Αστέρα, θα πρέπει να το ψάξετε. Δυστυχώς σήμερα είναι πολύ εύκολο να κάνεις λαϊκισμό, ο κόσμος μπερδεύεται. Στην Ισπανία αυτό το λένε να τα έχεις καλά με όλους. Ο επαγγελματίας είναι πάντα επαγγελματίας, ό,τι επάγγελμα κι αν κάνει. Σέβομαι πολύ την δουλειά σας και πρέπει να σεβαστώ επίσης πολύ την δουλειά που κάνουν οι παίκτες μου».

Για το ποιος κάνει αυτή την κατευθυνόμενη κριτική, για την οποία μίλησε: «Αυτό μένει για μένα, δεν χρειάζεται να τα πω όλα».

Για το αν είναι κάποιος μέσα από την ομάδα: «Οχι, δεν το πιστεύω. Εδώ όλοι θέλουμε να νικήσει η ΑΕΚ».

Link to comment
Share on other sites

Ο μανώλης είχε πολλούς λόγους να μιλήσει το καλοκαίρι και έκανε την πάπια.

Ε τώρα τα λούζεται γι'αυτό και τον γουστάβο σαν προσωπικότητα τον έχω 10 κλικ πιο πάνω.

Γιατί όταν έπρεπε τον είπε τον πόντιο τσιφούτη και τον ξεβράκωσε.

ela malakies

 

o manolo eksasfalise polu kaluterous paixtes apo poyet

Link to comment
Share on other sites

Όταν δέχεσαι και συμφωνείς να κάνεις πρωταθλητισμό με τον μπακασέτα το αναπόφευκτο δεν θα το γλυτώσεις.

 

Μεχρι τωρα μονο συγχαρητηρια εχω δει να παιρνει απο το αφεντικο.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Αραούχο που δεν σκοράρει ποτέ: «Το ποδόσφαιρο δεν είναι τόσο εύκολο όσο το να τηγανίσεις ένα αυγό. Ο Αραούχο ήταν πολύ καιρό εκτός προπονήσεων στην Λας Πάλμας. Ηταν τραυματίας, στην ουσία δεν έκανε προετοιμασία και του κοστίζει αυτό, δεν μπορεί να βρει ρυθμό. Αν κάποιος μπορεί να πιστεύει ότι ο Αραούχο δεν είναι καλός, εγώ πιστεύω ότι είναι. Πρέπει να επιστρέψει, να γίνει καλά παίζοντας. Με ματς κάθε τέσσερις μέρες δεν υπάρχει χρόνος για προπονήσεις. Είναι σίγουρο ότι θα επιστρέψει, θα είναι ξανά καλός».

 

Οταν ελεγα εγω να τον περασουμε ιατρικα πριν υπογραψει με κοροιδευε ο Μιτσακλας,

Link to comment
Share on other sites

ela malakies

 

o manolo eksasfalise polu kaluterous paixtes apo poyet

Γι'αυτό και είσαι μέσα στο παιχνίδι στην ευρώπη που οι αντίπαλοι σου δεν ξέρουν από πούλμαν.

Στην ελλάδα όμως που θέλεις την προσωπική ενέργεια και τον κλειδαρά που θα ανοίξει την αντίπαλη άμυνα ακόμα ψάχνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό και είσαι μέσα στο παιχνίδι στην ευρώπη που οι αντίπαλοι σου δεν ξέρουν από πούλμαν.

Στην ελλάδα όμως που θέλεις την προσωπική ενέργεια και τον κλειδαρά που θα ανοίξει την αντίπαλη άμυνα ακόμα ψάχνεσαι.

nai psaxtika me 150 telikes se 4-5 mats

Link to comment
Share on other sites

Οταν ελεγα εγω να τον περασουμε ιατρικα πριν υπογραψει με κοροιδευε ο Μιτσακλας,

theoreis oti einai ap ton traumatismo k oxi apo ginia oi faseis pou xanei?

ntax ligo pesmenos einai

Link to comment
Share on other sites

Η αντικειμενικη σπορταιμ στο πρωτοσελιδο της μας ενημερωνει για τις "πολλες ευθυνες του Χιμενεθ" χωρις να τις κατονομαζει.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα μονο συγχαρητηρια εχω δει να παιρνει απο το αφεντικο.

Όσο είναι μέσα στο παιχνίδι της ευρώπης που φέρνει λεφτά στο αφεντικό,το κεφάλι του μανώλη δεν κινδυνεύει ιδιαίτερα.

Το κακό είναι ότι η ευρώπη κάποια στιγμή θα τελειώσει εκτός κι αν παίξει το σενάριο να προκριθείς στους 32,να είσαι κοντά στην κορυφή στην ελλάδα και το χειμώνα το αφεντικό να του πάρει του μανώλη τους 2+1 παίχτες που τον παρακαλάει εδώ και καιρό.Αλλά όσο βλέπω τα αρδάκια να κελαιδάνε ανενόχλητα χωρίς να πέφτει απαγορευτικό από τον πόντιο τόσο ενισχύεται η άποψη μου ότι ο μανώλης σύντομα θα κουνήσει μαντήλι.

Link to comment
Share on other sites

nai psaxtika me 150 telikes se 4-5 mats

Τελική θεωρείται και το σουτ του κασέτα που έστειλε την μπάλα στην 19.

Από ουσιαστικές φάσεις σήμερα δεν έκανες παραπάνω από 4-5.

Link to comment
Share on other sites

theoreis oti einai ap ton traumatismo k oxi apo ginia oi faseis pou xanei?

ntax ligo pesmenos einai

 

Και ο τραυματισμος και κυριως το σηριαλ με το πηγαινε-ελα μεταξυ ΑΕΚ-Λας Παλμας.Ειπαμε παικτης ψυχολογιας.Πιστευω οτι ηρθε και ηθελε να κανει με τη μια τη διαφορα για να τον αγορασει ο φιλαθλος στο τελος.Ειδε οτι ηταν πισω σε σχεση με τον Λιβαγια αφου ουσιαστικα δεν ειχε κανει προετοιμασια με το προβλημα στο γονατο.Ειναι 2 κλικ πιο κατω στην εκρηξη απο περισυ,δεν μπαινει και η μπαλα μεσα δεν θελει και πολυ να τον παρει απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ελεγα εγω να τον περασουμε ιατρικα πριν υπογραψει με κοροιδευε ο Μιτσακλας,

Δεν γίνεται να μην έχει περάσει ιατρικά.

Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι μέσα στο παιχνίδι της ευρώπης που φέρνει λεφτά στο αφεντικό,το κεφάλι του μανώλη δεν κινδυνεύει ιδιαίτερα.

Το κακό είναι ότι η ευρώπη κάποια στιγμή θα τελειώσει εκτός κι αν παίξει το σενάριο να προκριθείς στους 32,να είσαι κοντά στην κορυφή στην ελλάδα και το χειμώνα το αφεντικό να του πάρει του μανώλη τους 2+1 παίχτες που τον παρακαλάει εδώ και καιρό.Αλλά όσο βλέπω τα αρδάκια να κελαιδάνε ανενόχλητα χωρίς να πέφτει απαγορευτικό από τον πόντιο τόσο ενισχύεται η άποψη μου ότι ο μανώλης σύντομα θα κουνήσει μαντήλι.

 

ΓΙατι του χρονου δεν θα υπαρχει ευρωπη;Γιατι να ρισκαρει να χαλασει την πετυχημενη συνταγη το αφεντικο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μην έχει περάσει ιατρικά.

 

Καλα εδω περα δεν συζηταγαμε οτι πρωτα θα υπεγραφε και μετα θα περναγε γιατι δεν προλαβαιναν;

Link to comment
Share on other sites

ΓΙατι του χρονου δεν θα υπαρχει ευρωπη;Γιατι να ρισκαρει να χαλασει την πετυχημενη συνταγη το αφεντικο;

Το αφεντικό θέλει πρωτάθλημα πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα εδω περα δεν συζηταγαμε οτι πρωτα θα υπεγραφε και μετα θα περναγε γιατι δεν προλαβαιναν;

Δεν την θυμάμαι αυτή τη συζήτηση αλλά δεν γίνεται να παίρνεις παίχτη χωρίς να περνάει ιατρικά.

Βέβαια στην ΑΕΚ όλα είναι πιθανά.

Link to comment
Share on other sites

Το αφεντικό θέλει πρωτάθλημα πρώτα.

 

Ελπιζω να μην το θελει οσο ηθελε το περσινο κυπελλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

tha ertheis filadelfia teleytaia agonistikh g ta panughria? ;)B)

Προσωπικά κλάιν για το εγχώριο μπουρδέλο,το έχω πει 1000 φορές στον φίλο σου τον δικηγόρο ότι σαν δεξιός κοσμοπολίτης με ενδιαφέρει η ευρωπαική προοπτική της ομάδας. :)

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην το θελει οσο ηθελε το περσινο κυπελλο.

:D  :D  :D

 

Πρωτάθλημα θέλει γιατί το θεωρεί δεδομένο ότι θα παίξει τσου.λου.

Το κύπελλο παίζει και να τον έχει βάλει μέσα οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

:D  :D  :D

 

Πρωτάθλημα θέλει γιατί το θεωρεί δεδομένο ότι θα παίξει τσου.λου.

Το κύπελλο παίζει και να τον έχει βάλει μέσα οικονομικά.

 

Ο κυπελουχος παιρνει μισο χαρτι απο την ΕΠΟ μπορει και παραπανω δεν θυμαμαι καλα.Χωρια τα επιπλεον μπονους που λογικα θα υπαρχουν απο τις χορηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Ο κυπελουχος παιρνει μισο χαρτι απο την ΕΠΟ μπορει και παραπανω δεν θυμαμαι καλα.Χωρια τα επιπλεον μπονους που λογικα θα υπαρχουν απο τις χορηγιες.

k 3 agonistikes kekleismenon... :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

k 3 agonistikes kekleismenon... :P :P :P

 

Ετσι και αλλιως μεσα μπαινει απο το ΟΑΚΑ ο τιγραρος.

Link to comment
Share on other sites

Ο κυπελουχος παιρνει μισο χαρτι απο την ΕΠΟ μπορει και παραπανω δεν θυμαμαι καλα.Χωρια τα επιπλεον μπονους που λογικα θα υπαρχουν απο τις χορηγιες.

Απο χορηγίες δεν παίρνεις τίποτα.

Από εισιτήρια μπαίνεις μέσα γιατί αν δεν κληρωθείς με κανέναν γαύρο τα υπόλοιπα παιχνίδια με κάτι λιβαδιές ξέρω γω δεν μαζεύεις ούτε την γυναίκα του ανέστη.

Βάλε πρόστιμα,ταξίδια,ξενοδοχεία κλπ μαλακίες στην ουσία μια η άλλη είναι αν δεν μπαίνεις μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×