Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Οχι Μητσο. 3 "Αραουχο" λεγαμε. Και τελικα ηρθε ο ενας.

Το ροστερ για τοσο που κοστιζει ειναι πανω απο τις προσδοκιες. Κινησεις εγιναν αλλα μπορουσαν να γινουν καλυτερες κατα την αποψη μου. Και υπαρχει και μια τρυπα στο αριστεορ μπακ απ, πραγμα που ο Χιμενεθ ειχε σημειωσει και συζητουσαν το βραζιλιανο για δανεικο.

.

 

Αυτό με εκφράζει άψογα.

Τώρα όμως πίστη και στήριξη στην ομάδα, μπορούμε να τα πάμε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πουν ευθεως πού πανε τα λεφτα του γιουροπα και μετα να μην γκρινιαζουμε. Τα υπολοιπα προβληματα της διοικησης τα εχουμε παρει αποφαση και τα εχουμε αποδεχτει οι περισσοτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πουν ευθεως πού πανε τα λεφτα του γιουροπα και μετα να μην γκρινιαζουμε. Τα υπολοιπα προβληματα της διοικησης τα εχουμε παρει αποφαση και τα εχουμε αποδεχτει οι περισσοτεροι.

Να το απαιτήσουν αυτοί που τα ακούμπησαν. Εμείς με πρώτο εμένα στον καναπέ μας.

Δεν έχουν καμιά δουλειά να δώσουν λογαριασμό.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

 

 

Μπα, εγω λεω να τους τα χωνω απο τον καναπε. Και λεφτα που τους εδωσα παλιοτερα δεν θυμαμαι να με αποζημιωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, εγω λεω να τους τα χωνω απο τον καναπε. Και λεφτα που τους εδωσα παλιοτερα δεν θυμαμαι να με αποζημιωσαν.

Και τι είναι να σε αποζημιώσουν; Ασφαλιστική;
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι θελω ειμαι ρε Μητσο.

 

Για μενα μιλαω τι κανω, εσυ παλι κανε ο,τι θες.

Θα μου απαντήσεις γιατί να σου δώσει λογαριασμό;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ετσι θεωρω οτι πρεπει να συμβαινει με τις ομαδες παντου παγκοσμιως.

 

Εσυ τι λες δλδ; αν παρω αυριο πρωι διαρκειας δικαιουμαι να γκρινιαζω αλλιως οχι;

 

Και τι σε κανει να πιστευεις οτι αυτο ειναι το σωστο και οχι το αναποδο (πρωτα νιωθω οτι εισαι σοβαρος και δεν με κοροιδευεις και μετα στα σκαω).

 

Και στην τελικη υποκειμενικο ειναι, οποτε ο καθενας λειτουργει οπως το βλεπει.

Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμό ζητάμε για τα λεφτά μας, όχι για τα λεφτά των άλλων γενικώς.

Και όχι, δεν λειτουργεί καμιά ομάδα έτσι εκτός και αν είναι λαϊκή βάση που η ΑΕΚ Δόξα τω Θεώ δεν είναι.

 

Υ.Γ. Ρώτησα για λογαριασμό, η γκρίνια σου είναι άλλο κεφάλαιο.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Ναι, προφανως εγω εχω αλλη αποψη.

 

Υγ. Η ΕΦΑ ειναι μεγαλομετοχος της ΑΕΚ, χοντρικα σαν λαικη βαση με εναν ατυπο κουμανταδορο ειναι, αλλα αλλη κουβεντα αυτο.

 

Υγ.2 Τουλαχιστον μεχρι τωρα γινοταν διαχειριση εσοδων, τωρα αρχισαν και τα τι σε νοιαζει. Κι επι Μακαρου κι Ενικ δεν μας ενοιαζε βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα δεν εχει υποχρεωση να δινει λογαριασμο σε κανεναν τι κανει τα εσοδα της.μονο στους μετοχους.

Η γκρινια για το μπατζετ εναι ακρως δικαιολογημενη και εχει δικαιο ο Νικος αλλα δυο μυρια απο τα 7,5 να εδινες θα ηταν πολυ χρησιμα καθως εχεις την ευκαιρια λογω του πολυ καλου μεταγραφικου σχεδιασμου σου μεχρι τωρα να παρεις δυο παιχταραδες και να απογειωσεις το ροστερ.

Ομως απο την στιγμη που χτιζεις γηπεδο (αποδεδειγμενα πλεον)ειναι λογικο να μην περισευουν εσοδα.Απο το να παρει δανειο η ομαδα πχ 20μυρια ξερω γω καλυτερα να παρει 12,5.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα παρα πολυ ομως να μπορουσαμε να πουλησουμε 2-3 παικτες με 5-6 εκ τον καθενα  και ας πηγαιναν ολα στο γηπεδο. Θα γουσταρα να χτισουμε γηπεδο απο δικα μας κεφαλαια και οχι με δανεια και πατερουληδες. Οπως κανουν στο εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα δεν εχει υποχρεωση να δινει λογαριασμο σε κανεναν τι κανει τα εσοδα της.μονο στους μετοχους.

Η γκρινια για το μπατζετ εναι ακρως δικαιολογημενη και εχει δικαιο ο Νικος αλλα δυο μυρια απο τα 7,5 να εδινες θα ηταν πολυ χρησιμα καθως εχεις την ευκαιρια λογω του πολυ καλου μεταγραφικου σχεδιασμου σου μεχρι τωρα να παρεις δυο παιχταραδες και να απογειωσεις το ροστερ.

Ομως απο την στιγμη που χτιζεις γηπεδο (αποδεδειγμενα πλεον)ειναι λογικο να μην περισευουν εσοδα.Απο το να παρει δανειο η ομαδα πχ 20μυρια ξερω γω καλυτερα να παρει 12,5.

Να μας το πουν ειπα, δεν τους εκανα μηνυση. Διαφορετικα γινεται εντελως ουγκ το πραγμα.

Και οκ μεχρι τωρα υπηρχαν δικαιολογιες. Τα ειπε απο day 1 και τετοια.

 

Ε, την day 1 δεν μας ειπε οτι στο πλανο χρηματοδοτησης ειναι και ο,τι λεφτα κερδιζει η ΠΑΕ.

 

Να μας πει λοιπον να ξερουμε ποσα θα ξεζουμισει απο την ΠΑΕ για να τσονταρει στο γηπεδο.

 

Ετσι λεω εγω. (Μπορει να τα λεω επειδη ειμαι και κωλοπαιδι, οκ) .

Link to comment
Share on other sites

Να μας το πουν ειπα, δεν τους εκανα μηνυση. Διαφορετικα γινεται εντελως ουγκ το πραγμα.

Και οκ μεχρι τωρα υπηρχαν δικαιολογιες. Τα ειπε απο day 1 και τετοια.

 

Ε, την day 1 δεν μας ειπε οτι στο πλανο χρηματοδοτησης ειναι και ο,τι λεφτα κερδιζει η ΠΑΕ.

 

Να μας πει λοιπον να ξερουμε ποσα θα ξεζουμισει απο την ΠΑΕ για να τσονταρει στο γηπεδο.

 

Ετσι λεω εγω. (Μπορει να τα λεω επειδη ειμαι και κωλοπαιδι, οκ) .

Δεν εχεις αδικο αλλα δυστηχως ετσι λειτουργει το συστημα.Ειπε ο μαρινακης που πηγαν τα 52 απο ρετσο και τσλ??ειπε ο ιβαν που πηγαν περυσι τα 10 που πηρε απο τον φορ που πηγε αρσεναλ και τον μακ,τα 3 απο τον ροντριγκες,τα λεφτα του europa??Δυστηχως στην μπαλα και γενικα σε παε καε διαφανεια δεν υπαρχει και δεν θα υπαρξει με κανεναν μεγαλομετοχο.

 

Επισης τα λεφτα της ουεφα δεν ξερω αν μπορει να βγει και να πει με δηλωση πανε στο γηπεδο που θα ανηκει στην δικεφαλος αε.

Link to comment
Share on other sites

Συζηταει με την ομαδα του Αρεως και αυτος. Ονειρο ζωης μεχρι 8 του μηνου να εχουνε κλεισει Πλατελλας - Αραβιδης - Φουντας στην Αργειαναρα. Και μετα θα την πουμε ΑΕΚ2

Θα πάρετε και τον ταξιάρχη, τον Αραβίδη και τον Πλατελλά,

και ύστερα ονομαστείτε ΑΕΚ και φύγετε από τον βορρά

να ερθετε στη νεα φιλαδεφεια

να αποκτήσετε και εσεις λαό κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

"Η ΑΕΚ που χασαμε". Τιτλος βιβλιου για τα πεπραγμενα απο το αρθρο 44 εως σημερα. Αυτο πρεπει να βγει καποια μερα. Να περιεχει σεμιναρια αρχιτεκτονικης, οικονομικων, νομικης...τα παντα εκτος απο την αληθινη μας αγαπη για το δικεφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Πουτάνα Σουηδία, γαμώ τα αλογοκεφτεδάκια σας.

ΙΚΕΑ for ever . Καρφιτσα δεν πεφτει στο αιλαντα το cρισις...:P

Και κεφτεδακια απο σκατα αλογου να τους δωσουν θα τα φανε.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ αυξησε το κοστος της 3,5 - 4Μ απο περσι 1,5 σε συμβολαια και 2 σε αγορες μονο η μπουγατσα ειχε τετοια αυξηση κανενας αλλος

Link to comment
Share on other sites

Σας θυμίζει κάτι; 

Μεγάλος Τσάβι Ερνάντεζ:

 

 

"Αυτό συμβαίνει γιατί υπάρχει η απαίτηση να παίζουν καλά και να κερδίζουν. Η Ρεάλ Μαδρίτης για παράδειγμα μπορεί να κερδίσει με 3-2, να έχει παίξει άσχημα και όλοι να μιλούν για ένα εντυπωσιακή επιστροφή και να λένε ότι είναι οι καλύτεροι. Αν η Μπαρτσελόνα κερδίσει ένα ματς στο 90' θα έχουμε αναλύσεις όλη την εβδομάδα, θα κοιτάμε την κατοχή της μπάλας, θα εξετάζουμε γιατί η αντίπαλη ομάδα είχε τρεις ευκαιρίες, γιατί οι φουλ μπακ δεν ανέβηκαν τόσο και διάφορα άλλα τέτοια. Στη Ρεάλ Μαδρίτης δεν υπάρχει αυτό το γιατί. Αν κερδίσουν δεν υπάρχει κανένα θέμα"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σας θυμίζει κάτι;

Μεγάλος Τσάβι Ερνάντεζ:

Story of our lives

Ακόμα και γιατι τα σημαιάκια είχαν διαφορετικό χρώμα μπορούμε να γκρινιάζουμε

Link to comment
Share on other sites

Story of our lives

Ακόμα και γιατι τα σημαιάκια είχαν διαφορετικό χρώμα μπορούμε να γκρινιάζουμε

Γενικά όλη η συνέντευξη έχει ενδιαφέρον.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αρναουτογλου. Περι του διδυμου Αραουχο-Λιβαγια

 

http://www.sport24.gr/football/omades/Aek/ksanasmiksan-ta-ahdonia.4827381.html

Καλά τι ερευνα έκανε ο τύπος, βρηκε ολα τα παχνίδια που επαιξαν μαζί, πόσα λεπτά συνυπήρξαν, σε ποια εδωσε τελικη πασα ο Σερχιο στον Λιβάγια και αντίστροφα, σε ποια επαιξε ο ενας και ο αλλος εμεινε στον πάγκο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν ήταν και καμιά μεγάλη ερευνα γενικά ο αραουχο στην λας παλμας δεν έπαιξε και πότε κορυφή

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×