Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Το εμπειρο ματι μου λεει οτι η τριαδα μανταλινιο,ποτης,πρωτος σκορερ θα ειναι φωτια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως, κι αναλογως με το συστημα, ειτε θα πρεπει να παιζουν ως διδυμο ή ο ενας πισω απο τον αλλον ή ο ενας στο πλαι.

Στην 2η και στην 3η περιπτωση και οπως τους εχω δει ως τωρα (χωρις να ειμαι σιγουρος) θα προτιμουσα πισω (ή στο πλαι) να ειναι ο Λιβαγια.

 

Οπως και να εχει πρεπει να αρχισει να τα δοκιμαζει αυτα ο Χιμενεθ τωρα στην διακοπη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο 3-5-2 θα αποδιδουν καλυτερα γιατι θα υπαρχουν μικρες αποστασεις και μεταξυ τους και απο το Μανταλο.Και θα αξιοποιουνται και τα ανεβασματα των μπακ αφου θα εχεις επιτελους εναν σκορερ κοντα στο κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Το υλικό της ΑΕΚ δείχνει να είναι για 3-5-2...  Και δεν εννοω ειδικά για το Σανσίρο, την τούμπα και το καραισκάκης...

 

γενικώς το έμψυχο υλικό είναι για 3-5-2 λόγω:

-της παρουσίας 3 πολύ καλών σέντερ-μπακ, οι 2 εκ των οποίων δείχνουν να ξέρουν αρκετή μπάλα ωστέ να σου κάνουν και παιχνίδι...

-της παρουσίας 2 πολυ επιθετικών ακραίων που προσφέρουν φουλ στην ανάπτυξη... μάλιστα έτσι καλύπτεται εν μέρει και η αμυντική ανεπάρκεια του Λόπεζ...

-της απουσίας εξτρέμ πρώτης γραμμής που είναι απαραίτητοι για το 4-3-3... Πατίτο γία το τσίρκο, ο Λάζαρος δεν αντέχει να ανεβοκατεβαίνει την πτέρυγα, κυνηγώντας τις προωθήσεις του μπακ και ο Τριστανσον προς το παρόν αγνοείται...

 

Και προφανώς η "ιδανική" 11άδα φαίνεται στην παρούσα φάση να είναι αυτή που είδαμε στο οακα με μπρύζ, με τσίνο βεβαίως σε θέση Κλωναρίδη...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Περα απο το συστημα,με την ελευση του ποτη πιστευω ο παπατζης θα θελει πλεον ανελεητο πρεσινγκ ψηλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα μου αρεσε ενα 4-4-1-1.

Στα χαφ Σιμοες-Γαλανοπουλος,στα ακρα Λαζαρος και Μπακαλιαρος και μπροστα Λιβαγια-Τσινο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα μου αρεσε ενα 4-4-1-1.

Στα χαφ Σιμοες-Γαλανοπουλος,στα ακρα Λαζαρος και Μπακαλιαρος και μπροστα Λιβαγια-Τσινο.

 

puta madre

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ξαναβαζω εδω.

Περισσοτερο ειναι τι βλεπω να κανει ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ.

 

Εναλλακτικα υπαρχει και το 4-4-1-1 με τα ιδια περιπου προσωπα με το 4-3-3

 

 

 

 

1η (5-3-2) Ευρωπη και πιο δυσκολα ματς

1621843_AEK_Athens.jpg}

 

 

2η (4-3-3) σε πιο ευκολα ματς

1621851_AEK_Athens.jpg}

 

Και οι αναπληρωματικοι

1621853_AEK_Athens.jpg}

 

Edit. Παγκο βαλτε και τον Τροιστασον (τον ξεχασα). Και μεταγραφη στοπερ δεν υπαρχει, αρα στον παγκο βαζουμε οποσθοχωρηση Γιοχανσον ή Τζανετοπουλο ή Γιαννουτσο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλα θα εξαρτηθουν και απο τους Γιοχανσον-Μυκονο.Μπορει να δουμε και κανα ρομβο.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω,γι αυτο το σεναριο μου δεν συγκεντρωνει ουτε 1% πιθανοτητα.

 

Μονο με μαλαγανιες τυπου "παικταρα μου θελω να σε ξεκουρασω" "παρε τη Χριστινα και βγειτε μια βολτα το βραδυ" "τι να σου πει εσενα αυτο το σαπακι ο Φορτουνης"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα αναμενόμενα με πολύ ενδιαφέρον είναι:

 

-Αν ο Λιβάγια, απελευθερωμένος παρουσία και του τσίνου, δείξει επιτέλους κάτι ουσιαστικό. Όπως είναι τώρα δε νοείται να αφήνει πάγκο Λάζαρο/Μάνταλο... ακόμη και Γιακουμάκη...

 

-Αν υπάρχει παίχτης Κονέ... και μιλάμε για μια θέση που ένας παίχτης που ξέρει μπάλα σε ανεβάζει πολύ επίπεδο... δεν έπρεπε εδώ να πάει σε λαχείο...

 

-Αν θα προσφέρει ο Τρίστανσον ή θα κινηθεί μεταξύ πάγκου και εξέδρας...

 

-Τι είδους Γιόχανσον θα δούμε...

 

-Αν θα σταματήσουμε να βλέπουμε αυτή τη γελοιότητα με το Μάνταλο ακραίο σε 4-3-3...

 

-Αν θα δούμε ποτέ αυτόν το Γιανούτσο, που διαβάζουμε πως τον πιστεύει ο Χιμένες... ή αν έχουμε πάλι τα ωραία με Μπακάκη αριστερό μπακ όταν λείπει ο Λόπεζ...

 

-Πως θα βγεί το 3-5-2 όσο θα υπάρχουν 2 διαθέσιμα σεντερ-μπακ... (προφανώς δε θα βγει... δε φαντάζομαι οτί θα καθιερώσει τον Γιόχανσον ως αντι-τσι...)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης ο Λαζαρος (τα 30-40 λεπτα που για καποιον ανεξηγητο λογο για την ηλικια του αντεχει) ας αρχισει να φευγει σιγα σιγα απο τον ασβεστη και να παιζει φατσα με το τερμα. Οπως φανηκε με Μπρυζ το εχει καλυτερα εκει.

Link to comment
Share on other sites

Το υλικό της ΑΕΚ δείχνει να είναι για 3-5-2...  Και δεν εννοω ειδικά για το Σανσίρο, την τούμπα και το καραισκάκης...

 

γενικώς το έμψυχο υλικό είναι για 3-5-2 λόγω:

-της παρουσίας 3 πολύ καλών σέντερ-μπακ, οι 2 εκ των οποίων δείχνουν να ξέρουν αρκετή μπάλα ωστέ να σου κάνουν και παιχνίδι...

-της παρουσίας 2 πολυ επιθετικών ακραίων που προσφέρουν φουλ στην ανάπτυξη... μάλιστα έτσι καλύπτεται εν μέρει και η αμυντική ανεπάρκεια του Λόπεζ...

-της απουσίας εξτρέμ πρώτης γραμμής που είναι απαραίτητοι για το 4-3-3... Πατίτο γία το τσίρκο, ο Λάζαρος δεν αντέχει να ανεβοκατεβαίνει την πτέρυγα, κυνηγώντας τις προωθήσεις του μπακ και ο Τριστανσον προς το παρόν αγνοείται...

 

Και προφανώς η "ιδανική" 11άδα φαίνεται στην παρούσα φάση να είναι αυτή που είδαμε στο οακα με μπρύζ, με τσίνο βεβαίως σε θέση Κλωναρίδη...

 

Συμφωνω σχεδον απολυτα. Δεν υπαρχουν ακραιοι αξιοπιστοι στο ακεραιο. Ο καθε ακραιος εχει το θεμα του. Ο Πατο ειναι ξενο σωμα, ο Κλωνα καθιερωνεται ( ; ) σαν δευτερος επιθετικος, ο Τροϊσταρσον δεν εχει δειξει να κερδιζει την εμπιστοσυνη του προπονητη. Ο πιο αξιοπιστος ειναι ο Λαζαρος αλλα οπως εχει επισημανθει υπαρχει θεμα με το 90λεπτο.

 

Ο Χιμενεθ βρηκε το "τρικ" με τους wing back αλλα ετσι γεμιζει ο αξονας και η ομαδα πρεπει να παρει πολλα απο εναν χαφ (οπως πηρε ανελπιστα απο το Σιμοε στο ματς με Μπρυζ) που συμφωνα με τον προγραμματισμο πρεπει να ειναι ο Πετρος. Το πολυ θετικο της υποθεσης ειναι οτι πλεον πισω απο τον Πετρο υπαρχει παικτης.

 

Εμενα μ αρεσει το 3-5-2. Τυγχανει τωρα να υπαρχει το θεμα με τα στοπερ λογω των τραυματισμων Τσιγκρι και Λαμπροπουλου και της αναγκαστικης εμπιστοσυνης στο Τζανετοπουλο που η διοικηση πιεστηκε επι Δελλα να ανανεωσει. Ισως λοιπον χρειαζοταν στοπερ, αλλα επρεπε να δοθει δανεικος ο Τζανετοπουλος. Νομιζω οτι δεν παιξει και τωρα ο Αδαμ, τελειωσε απο την ΑΕΚ, παει Ατρομητο και καταληγει στον Αρη.

 

Σαφες θεμα και αριστερα, τα εχουμε πει, Βινισιους δεν... Δεξια εισαι κουκλος.

 

Αστερισκος με Μπο, αλλα μην τον απαξιωνουμε εντελως. Ειναι καλος παικτης και μια χαρα πολυθεσιτης αφου και αντι-Σιμοε μπορει να παιξει και στοπερ μπορει να γυρισει και πιο μπροστα απο το Σιμοε μπορει. Ειναι κεφαλαιο για την ΑΕΚ και το ροστερ κι ας μην ανανεωσε.

 

Στο 8 εχεις το Γαλανοπουλο, υπαρχει ο Μπο και υπο προϋποθεσεις μπορει να σου παιξει και ο Πετρος στραβωμενος.

 

Στο 8μιση εχεις Πετρο και πλεον και Κονε. Ποιοτικα ο Κονε θελει 3 Πετρους στην καθισια του, αλλα το παιδι απειχε 2 χρονια. Μακαρι να βγει Λαζαρος, θα ειναι τρομερη ανασα.

 

Επιθετικα το διδυμο Αραουχο-Λιβαγια εχει απο πισω Γιακουμη-Κλωναριδη. Εισαι πληρης και πολυ αξιοπιστος κιολας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αρχισε η αναλυση για Γιοχανσον

Ο Γιόχανσον λοιπόν συνεχίζει κανονικά στην ΑΕΚ (σ. σ. δεν τίθεται κάποιο θέμα… περιθωριοποίησής του, αφού ο παίκτης όπως αναμενόταν άλλωστε δηλώθηκε κανονικά για τα ματς της Ευρώπης), χωρίς όμως να λογίζεται ως πρώτη επιλογή. Κάτι, που έχει να κάνει τόσο με την πρόθεσή του να αποχωρήσει το καλοκαίρι, όσο και με τις λύσεις που υπάρχουν πλέον για τον άξονα.

Link to comment
Share on other sites

 

Σκιμπε : Σίγουρα υπάρχουν και άλλοι πολύ καλοί ποδοσφαιριστές στο ελληνικό πρωτάθλημα όπως ο Χριστοδουλόπουλος. Πάντως, είμαι ευχαριστημένος με τους παίκτες που αυτή την στιγμή έχω στην διάθεσή μου στην Εθνική ομάδα».

 

Link to comment
Share on other sites

και σε 3 5 2 παλι οι δυο τους είναι και μπροστά τους ο αλλος νάνος. Θα μου πεις κλαιν στο 3 5 2 ένας απο την τριάδα θα ανεβαίνει πιο αφοβα ψηλα για την πρώτη κεφαλια.

κρίμα, γιατί είναι παικταράδες, και ο Προκρούστης έχει αποσυρθει απο την ενεργό δράση αιώνες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Φετος εχεις ταχυτητα αλλα δεν εχεις υψος απο την μεση και μπροστα. Ουτε καν ενα ξυλαγγουρο για να παρει κανια καμιναδα. Απο εκει που ειχες 2 περισυ, πηγες στον κανεναν. Ειναι ενα θεμα αυτο. Σε συνδυασμο με το οτι βασικο διδυμο στους χαφ θα ειναι 2 κοντοι, εχεις γενικα θεμα υψους.

Link to comment
Share on other sites

Φετος εχεις ταχυτητα αλλα δεν εχεις υψος απο την μεση και μπροστα. Ουτε καν ενα ξυλαγγουρο για να παρει κανια καμιναδα. Απο εκει που ειχες 2 περισυ, πηγες στον κανεναν. Ειναι ενα θεμα αυτο. Σε συνδυασμο με το οτι βασικο διδυμο στους χαφ θα ειναι 2 κοντοι, εχεις γενικα θεμα υψους.

Έχεις Γιακουμάκη, αλλα πέρα απο αυτό έχεις θεωρητικά δυνατότητα να μην χρειαζεσαι καμιναδες. Επίσης ο Λιβάγια μπορεί να είναι πιο κοντός, αλλα με πλάτη και να σπάσει μπαλα είναι πολύ καλύτερος από όλους τους επιθετικούς που είχαμε μετά τον Λύμπε, ενώ έχει και καλό κοντρολ. Δεν χρειάζεται μπροστά τόσο πολύ το ύψος.

Το πίσω ύψος είναι σημαντικότερο πάντα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×