Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Με Μελισσανιδισμό και

δεκαετή συμβόλαια

θα τέλειωνε η καριέρα του

κάθε Ανέστη

και δε θαχε ουτε για κόλυβα

στην κηδεία του .

Edited by Stylianopoulos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

να παει οπου θελει...

 

προσωπικα, καπως με ενοχλει οτι ταχα μου τωρα στον τραυματισμο θα μιλησει με ΑΕΚ σε αλλη βαση...

 

και οκ... δεν χωρανε συναισθηματισμοι εδω... την δουλεια μας να κανουμε...

 

οποτε και ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα επελεγα τον Αυστριακο που μπορει να δωσει και μια πασα της προκοπης...

 

στα 500-550 συμβολαιο που θελει/ηθελε, μπορουμε κι εμεις ως club να ψαξουμε κατ΄αρχην κατι καλυτερο...

 

οπως εκανε κι ο παιχτης πριν τους χιαστους...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το όνειρο του Μπο είναι να πάει στον Πειραιά ούτε τίθεται τέτοιο ζήτημα εκ των πραγμάτων. 

Ούτε η ιδιοσυγκρασία του παίκτη είναι τέτοια, ούτε προσφέρεται για μανατζεριλίκια η περίπτωση του ώστε να συγκινήσει τον Μώραλη. 

Και καλώς κάνει η ομάδα και θα του προτείνει εκ νέου συμβόλαιο τώρα στα δύσκολα, γιατί αυτά μαθαίνονται αμέσως στις μανατζεροπιάτσες και όσο και αν δεν φαίνεται, μετράνε αρκετά στις επιλογές των παικτών. 

Κάποτε ήσουν το μαύρο πρόβατο της ποδοσφαιρικής πιάτσας. 

Συν τοις άλλοις αν ανανεώσει κρατάς ένα πολύτιμο παίκτη που ξέρει την ομάδα, είναι ο δεύτερος αρχηγός της μην το ξεχνάμε και φυσικά αν πωληθεί δεν τον χάνεις τσάμπα. 

Προσωπικά ένα παράπονο έχω από τον Μπο και έχει να κάνει με την άποψη που έχω ότι δεν είναι τυχαία η αγωνιστική του καθίζηση με τις κουβέντες για το συμβόλαιο του, όπως δεν είναι τυχαία και η επιστροφή του στα καλά του στάνταρ τον τελευταίο καιρό πριν τον τραυματισμό. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

να παει οπου θελει...

 

προσωπικα, καπως με ενοχλει οτι ταχα μου τωρα στον τραυματισμο θα μιλησει με ΑΕΚ σε αλλη βαση...

 

και οκ... δεν χωρανε συναισθηματισμοι εδω... την δουλεια μας να κανουμε...

 

οποτε και ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα επελεγα τον Αυστριακο που μπορει να δωσει και μια πασα της προκοπης...

 

στα 500-550 συμβολαιο που θελει/ηθελε, μπορουμε κι εμεις ως club να ψαξουμε κατ΄αρχην κατι καλυτερο...

 

οπως εκανε κι ο παιχτης πριν τους χιαστους...

 

 

δεν ισχυουν αυτα τα ποσα

 

η προταση της ΑΕΚ ειναι λιγο πανω απο 500 ο Σουηδος συζητουσε ακατεβατα 800

Link to comment
Share on other sites

Μην κλείσει σε κανέναν γαύρο και ψαχνόμαστε εγώ εκεί το πάω.

 

Ποιός ο λόγος να πάει εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθεση με κάτι Πλατελλοαραβίδιδες, αυτός και μπάλα έπαιξε όποτε έπαιξε (δεν είναι κι ο Μακελελέ) και ο Τζιμπούρ τον κατούραγε, και φράτζα δεν άφησε. ΑΕΚοσύνη δεν πούλησε. Δεν πέρασε και λίγα, με ελληνάκια, με Τιμούρ, με Μωραις. Και επίσης: δεν βγήκε στα μήντια και το πόπολο για τα 800 που θεωρεί ότι αξίζει, αλλά μόνο στη διοίκηση. Αυτά είναι χαρακτηριστικά σπάνιου -για τα μέτρα μας- επαγγελματία.

 

Δεν μας ανήκει, τίμησε το (όχι Μακελελέ) συμβόλαιό του, δικαίωμά του να πει 'ευχαριστώ δεν θα συνεχίσω'.

 

Αν δε το κάνει και τραυματίας, ακόμα μεγαλύτερη μαγκιά του.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι εδωσε αρκετα και πηρε πολλα 

 

εδωσε οσα γραφονται παραπανω

 

πηρε

 

- κληση στην εθνικη του ομαδα 

- επαιξε ευρωπη

 

μπορει προφανως αν πηγαινε τελικα στο Ισραηλ αντι για εμας να εκανε τα ιδια ομως αυτα τα εκανε εδω οσο ηταν βασικος εδω και 3 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Kάθε απόφαση αποχώρησης είτε από την ομάδα, είτε από τον παίκτη δεν κρίνεται μόνο για αυτόν που αποχωρεί, αλλά κυρίως για εκείνον που θα τον αντικαταστήσει. 

Γιαυτό και το αγωνιστικό κριτήριο πρέπει να παίζει τον σημαντικότερο ρόλο. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια μια επαγγελματική σχέση, πήρε και έδωσε ανάλογα. Καλή συνέχεια αν φύγει, καλώς να μείνει και να προσφέρει άμα κάτσει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

ευκολα θα τον αλλαζα με τον Αυστριακο για 800 που ζηταει ακατεβατα και μαλιστα τωρα μετα απο χιαστους και επιστροφη Σεπ του 2018...

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ο λόγος να πάει εκεί;

 

Για τα λεφτά προφανώς.Πολλά έχουν δει τα μάτια μας!!

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά προφανώς.Πολλά έχουν δει τα μάτια μας!!

 

Δε νομίζω ο γαύρος να μπορεί να διαθέσει άνετα πλέον τέτοια ποσά για μισθό παιχτών (800K). Δεν θα έχει τα σίγουρα του ΤσΛ, έχει πέσει και θα πέσει κι άλλο το μπάτζετ.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μωρέ που θα πήγαινε στον Ολυμπιακό για τα τόσα λεφτά (που δίνει και η Βούπερταλ ΦΣ σε ένα διεθνή σουηδό).

Έχει δείξει και σαν ιδιοσυγκρασία δηλαδή ότι γουστάρει την ελλαδάρα, τις προεδράρες, την ηρωινη και την λιμανίσια ατμόσφαιρα...

 

Ο Ούζος να πήγαινε. Ο Μπο λολ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στην Σουηδία θα χειρουργηθεί ο παίχτης θεωρώ 100% σιγουρο ότι δεν θα τον ξαναδούμε με την φανέλα της ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Kai sth Souhdia tha xeirourghthei kai ekei tha meinei gia apokatastash opos eipe o Tsakiris shmera. O Tigrhs xamogelaei dioti h Fifa tha kalypsei to ypoloipo tou symvolaiou gia thn xronia mexri na epanelthei o paikths. Ean kataferei na einai etoimos kai paei Mundial tha tseposei kai to bonus symetoxhs

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι χαιρεται κανεις ουτε καν ο λογιστης που θα πληρωσει η φιφα 100,000 ευρω που φυσικα θα χασεις εναν απο τους 2 βασικους χαφ 

 

οσο για το μουντιαλ με 6 μηνες μινιμουμ αποθεραπεια δεν βαγινουν οι μερες 

Link to comment
Share on other sites

να τον εδινε στην Τουλουζ τοτε που τον ζητουσαν και σου δινανε και 1 μυριο

παρε 100 χιλιαρικα τωρα και παιξτο και χαρουμενος

Link to comment
Share on other sites

Kαι ήθελε και ο ιδιος να παει στην Τουλούζ.

 

Εγω εκει σκαλωνω ,δηλαδη τι εχει παραπανω η Τουλούζ απο την ΑΕΚ 

που καλυπτει πια τις φιλοδοξιες του ;

Link to comment
Share on other sites

Kαι ήθελε και ο ιδιος να παει στην Τουλούζ.

 

Εγω εκει σκαλωνω ,δηλαδη τι εχει παραπανω η Τουλούζ απο την ΑΕΚ 

που καλυπτει πια τις φιλοδοξιες του ;

Ε λογικά λεφτά + καλύτερο πρωτάθλημα

Link to comment
Share on other sites

Η Τουλούζ έγινε 800 σε αυτόν + ότι το γαλλικό πρωτάθλημα είναι κάνα δυο κλάσεις πάνω από το δικό μας

 

Μείον προφανώς ότι δεν θα έπαιζε Ευρώπη

Link to comment
Share on other sites

Σενάριο που κυκλοφόρησε σήμερα ήθελε τον Σάββα Γκέντζογλου να ετοιμάζεται για την επιστροφή του στο ελληνικό πρωτάθλημα. Μάλιστα, ο ποδοσφαιριστής εμφανίστηκε από ρεπορτάζ να μετέφερε σε συμπαίκτη του ότι προορισμός του θα είναι η ΑΕΚ. Ωστόσο, από την πλευρά της Ένωσης ξεκαθαρίστηκε ότι δεν υπάρχει θέμα με τον Έλληνα μέσο.

 

Παλι καλα γλιτωσαμε.Κατηγορια Ταχτσιδη και αυτος. Δεν ειναι για την ΑΕΚ αυτοι οι παιχτες. 

Link to comment
Share on other sites

Χειροτερος κι απο Ταχτσιδη ειναι αυτος.

 

Βασικα αν δεν τα ειχε μπλεξει με την Ηλιαδη ουτε που θα ειχε ασχοληθει ποτέ κανενας μαζι του.

 

Μακρυα λαιμαι

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×