Jump to content

AEK-ΟΣΦΠ (21η αγ.): 19/02, 19:30, Νovasports 1 HD


MikrosKaiAtropos
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοϊλεδη  

33 members have voted

  1. 1. MVP

    • Μπάρκας
      0
    • Βράνιες
      7
    • Ντιντάκ
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Λαμπρόπουλος
      1
    • Σιμόες
      6
    • Αϊντάρεβιτς
      8
    • Μάνταλος
      4
    • Πατίτο
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Αραούχο
      7
    • Γιόχανσον
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Βινίσιους
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      22
    • Μέτριο
      7
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Βράνιες
      1
    • Ντιντάκ
      1
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Λαμπρόπουλος
      4
    • Σιμόες
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Πατίτο
      1
    • Μπακασέτας
      22
    • Αραούχο
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      1
    • Βινίσιους
      1


Recommended Posts

Να σημειωσω επισης, οτι σημερα μιλησα με ανθρωπο που μιλαει με Βαγγελη και ο Βαγγελης θεωρει πιο σημαντικο το ματς στο ΟΑΚΑ σε σχεση με το ματς του Γιουροπα. Και το εχει "μεταφερει" και στους αρμοδιους. Συνεπως, δεν θα εχουμε μπλαζε γαυρο και τακουνακια οπως περσι που "μας ειχανε για πλακα". Ο Βαγγελης θα ερθει ΟΑΚΑ για διπλο.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω επισης, οτι σημερα μιλησα με ανθρωπο που μιλαει με Βαγγελη και ο Βαγγελης θεωρει πιο σημαντικο το ματς στο ΟΑΚΑ σε σχεση με το ματς του Γιουροπα. Και το εχει "μεταφερει" και στους αρμοδιους. Συνεπως, δεν θα εχουμε μπλαζε γαυρο και τακουνακια οπως περσι που "μας ειχανε για πλακα". Ο Βαγγελης θα ερθει ΟΑΚΑ για διπλο.

 

Ωραια γιατι το χ δεν βολευει κανεναν

Link to comment
Share on other sites

Καλος μαλακας και αυτος ,θεωρει πιο σημαντικο ενα ντερμπυ γοητρου απο ενα Ευρωπαικο ματς .

ΑΡΧΙμαλακας ειναι οχι απλως μαλακας.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ αν χανουμε παιζει και κλασικη περιπτωση διακοπης.

 

Γενικα με αυτα και με αυτα εχει γινει αηδιαστικη η ολη κατασταση, αλλα τι να κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν κινητρο,φετο δεν εχει να σπασουν το αηττητο.

Το κινητρο του ειναι να αφησει το Μελισσανιδη εκτος Ευρωπης. Και να λεει δεξια κι αριστερα οτι εχει μεγαλυτερη τσουτσου "επειδη πηγα και τον γαμησα εκει μεσα αδιαφορος και με 30 βαθμους διαφορα". Ειναι θεμα μετρησης πεους το ματς δεν εχει να κανει ουτε με τιτλους ουτε με ομαδες. Τις ομαδες τις θεωρουν κτημα τους και μετα το περσινο χουνερι που τους εκανες δυο φορες, σκυλιαζουνε να σε κερδισουνε γιατι εκτος των αλλων σου χρεωνουν (ακουσον ακουσον) οτι η διαιτησια κυνηγαει τον Ολυμπιακο!!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω επισης, οτι σημερα μιλησα με ανθρωπο που μιλαει με Βαγγελη και ο Βαγγελης θεωρει πιο σημαντικο το ματς στο ΟΑΚΑ σε σχεση με το ματς του Γιουροπα. Και το εχει "μεταφερει" και στους αρμοδιους. Συνεπως, δεν θα εχουμε μπλαζε γαυρο και τακουνακια οπως περσι που "μας ειχανε για πλακα". Ο Βαγγελης θα ερθει ΟΑΚΑ για διπλο.

Μετα εμεις παοκιζουμε

Link to comment
Share on other sites

? αιζουμε με τον γαυρο και εχετε αναφερει τον παοκ ποιο πολλες φορες.ημαρτον.

Ειναι γαυροι του βορρά για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μετα εμεις παοκιζουμε

 

Μπούκο, μην μπλέκεις τις κοκκορομαχίες των αφεντικών για λόγους γοήτρου, επηρεασμού καταστάσεων, δημοφιλίας κλπ. με τα "θέλω" και τα οράματα των οπαδών.

Ο "παοκισμός" βαράει την εξέδρα, όχι τα αφεντικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπούκο, μην μπλέκεις τις κοκκορομαχίες των αφεντικών για λόγους γοήτρου, επηρεασμού καταστάσεων, δημοφιλίας κλπ. με τα "θέλω" και τα οράματα των οπαδών.

Ο "παοκισμός" βαράει την εξέδρα, όχι τα αφεντικά.

Ενταξει εδω ξαναπει διαφωνω με αυτο και το τοποθετω στην σφαιρα των ψιλοXFiles καταστασεων που χουμε αποδεχτει στην ΑΕΚ ως νορμαλ.

Δηλαδη μια ομαδα που δεν παιζει Ευρωπη και δεν εχει "βραδιες" οπως λεμε αν γκαυλωσει με κανα ντερμπι με Ολυμπιακο (οπως συμβαινει σε ολο τον κοσμο με οπαδους Ρεαλ-Μπαρτσα, Λιβερπουλ-Μαντσεστερ, Ριβερ-Μποκα κτλ) αυτοματων μπαοκοποιειται. Μετα αμα αποφασισει να παρει σοβαρα τους Αρηδες και τους Νιωνιους λεμε με ποιους ασχολουμαστε.

Το εχω ξαναπει μας εχει φαει ενας ελιτισμος τους ΑΕΚτζηδες ο οποιος πραγματικα δεν κατανοω απο που πηγαζει.

Αλλα ισως εχω λαθος εγω.

Ας περιμενουμε να παιξουμε με την Μιλαν για να πορωθουμε κατα την διαρκεια της χρονιας.

Τα ιδια ισχυουν και με τα περι DNA και μικρης ομαδας οπως ειπα πιο πριν.

Μπουρδιτσες ειναι αυτα, τα ιδια που καναν Μπαρκας-Βρανιες σημερα τα εκαναν Χιωτης-Φερουζεμ και παιζοταν πρωταθλημα.

Η ομαδα που τα τελευταια 10 χρονια "μικρυνε" ξαφνικα, οταν ειχε Σκοκο πεταξε 2 γκολακια στο Καραισκακη και εφυγε κυρια (ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟ? Η), μιας και μιλαμε για ζορια εκτος εδρας.

Σε γενικες γραμμες οποτε διαφωνω με καθε συζητηση με δηθεν μπαοκοποιησης αν οι οπαδοι γουσταρουν ντερμπι, οπως και με τα περι DNA. Θεμα παιχτων ειναι. Εμεις εχουμε ? εκχαρτ και Μανταλο. Να χαμε Σκοκο και Αραουχο να καναμε αλλη κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Το μικρόβιο του "παοκισμού" δεν εντοπίζεται στην καύλα σου να κερδίσεις τον γαύρο.

Αυτό είναι και φυσιολογικό και αναμενόμενο.

Εντοπίζεται στην αίσθηση επάρκειας από αυτή τη νίκη.

Να 'χει γαμηθεί πατόκορφα όλη η χρονιά (και να μην είναι η πρώτη) και να τα "σκεπάζει" όλα η νίκη με το γαύρο.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ουρες εξω απο τα εκδοτηρια αυτη την ωρα,αντισκοινα και σλιπι μπανγκ για ενα εισητηριο με το ολυπιακο,ουτε ενα απουλητο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον νέο σήμερα είναι ότι σε το πρωτοσέλιδο της οπαδικής εφημερίδας βγαίνουν στη σέντρα οι ποδοσφαιριστές(δεν θα είχαμε την απαίτηση να βγεί ο Μελισσανίδης άλλωστε αυτό θα έπρεπε να γίνει νωρίτερα ή να αργότερα) ενώ ουσιαστικά δεν γίνεται νύξη για τα λάθη του Χιμένεθ τουναντίον αναγνωρίζεται το δύσκολο έργο του.

Link to comment
Share on other sites

Το μικρόβιο του "παοκισμού" δεν εντοπίζεται στην καύλα σου να κερδίσεις τον γαύρο.

Αυτό είναι και φυσιολογικό και αναμενόμενο.

Εντοπίζεται στην αίσθηση επάρκειας από αυτή τη νίκη.

Να 'χει γαμηθεί πατόκορφα όλη η χρονιά (και να μην είναι η πρώτη) και να τα "σκεπάζει" όλα η νίκη με το γαύρο.

Εγώ δεν βλέπω να συμβαίνει αυτο, περσι μια γαμημένη χρονια και γαβρο νικησες και τους αλλους 2 (μη μου τα πρήξετε για ? ΑΟΚ παλι αγωνιστικά ντέρμπι είναι με ? ΑΟΚ τα τελευταία χρόνια γιατί τους εκανε ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ανθρώπους και τελος) σηκωσες και κυπελλο στον τελικό με τον γαβρο γαμώντας τον πατοκορφα και παλι η χρονια αφησε μια γλυκοπικρη γευση(που αν σηκωνε η πουτανα η σεβιλλη κυπελλο όλοι ευχαριστημένοι θα τανε αλλα δεν γαμιεται).

Αν νικήσουμε τον γαβρο δεν θα αλλαξει κατι γαι τον κοσμο εκτος ευρώπης είμαστε αρα δεν "μπαοκοποιουμαστε"

Link to comment
Share on other sites

Μιας και προνόησα να είμαι στην Αθήνα το ΣΚ, λέω να κλείσω σε κάνα νησί με επιστροφή Κυριακή βράδυ, έστω και χειμώνα, οπουδήποτε βασικά ώστε να είναι αδύνατο να προλάβω να πάω στο γήπεδο.

 

Γαμω το κεφάλι σας καθυστερημένοι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε!

Οσοι μπορειτε κ δεν ερθετε καλα να περασετε στην αναλυση του ματς!

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Μιας και προνόησα να είμαι στην Αθήνα το ΣΚ, λέω να κλείσω σε κάνα νησί με επιστροφή Κυριακή βράδυ, έστω και χειμώνα, οπουδήποτε βασικά ώστε να είναι αδύνατο να προλάβω να πάω στο γήπεδο.

 

Γαμω το κεφάλι σας καθυστερημένοι

 

Ο Θεός, ο Αλλάχ, ο Βούδας, ο Σρι Ραζνίς, ο Λάκης Θεοδοσίου και γενικά όλοι αυτοί οι Μεγάλοι, ΤΙΜΩΡΟΥΝ.

Θα σφυρίξει καμιά τεσσάρα στο ξεκούδουνο και ενώ όλοι εμείς θα πανηγυρίζωμε, εσύ θα αναθεματίζεις το γαμημένο το νησί που σε πλάνεψε κι έχασες το ιστορικό αυτό ματς.

Το νου σου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νονούλη μου δεν έχει σημασία πια. Και 4 και 5 και 6 να βάλεις. Δεν θα γίνουμε παοκτζήδες στα γεράματα να ζούμε για ένα ματς με τον γαύρο και μετά να καταρρέουν τα πάντα μέσα στην ομάδα. Την έχουμε για παραπάνω την ΑΕΚ.

 

Τέλος πάντων, στο γήπεδο θα πάω αφού έσπευσα να κάνω τη μαλακία. Φέτος πάντως άρχισε να με τρώει μέσα μου για πρώτη φορά σοβαρά να κόψω την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Μπάρκας

Γκάλο - Λάμπρος - Βράνιες - Ντίντακ

Σιμόες - Γιόχανσον

Βάργκας - Αντάρεβιτς - ? ατίτος

Αραούχος

 

Το 4-2-3-1 το πορτογαλικό το Ορθόδοξο.

 

Μάνταλοι και σάνταλοι και Μπακασέτες δεν έχουν θέση σε αυτό το παιχνίδι. 

Τζίζας δε μπορείς να τον πετάξεις μονομιάς μετά από 3 μήνες, στάνταρ για κανα τέταρτο θα κουτουλάει.

Τον βάζεις μόνο αν δεν γίνεται αλλιώς με τον Γκάλο και πάει ο Βράνιες δεξιά. 

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και η πραγματικά πιθανή εντεκάδα:

Μπάρκας

 

Γκάλο-Λαμπρόπουλος-Βράνιες-Ντίντακ

 

Γιόχανσον-Σιμόες

 

Χριστοδουλόπουλος-Αραούχο-Μάνταλος

 

? έκχαρτ

 

Εγώ θα έβαζα αυτούς:

 

Κώνος

 

Γκάλο-Λαμπρόπουλος-Βράνιες-Ντίντακ

 

Γιόχανσον-Σιμόες

 

? ατίτο-Αραούχο-Βάργκας

 

Αλμέιδα

 

Αλλαγή στο ημίχρονο Βάργκας, ? ατίτο, Αλμέιδα και μέσα Χριστοδουλόπουλος, Μάνταλος, Αιντάρεβιτς. Σέντερ φορ Αραούχο σε όλο το Β, Αιντάρεβιτς κάτι σαν 10άρι και σύστημα πλημμύρα.

? ουτάνα όλα, μακελειό κι ό,τι βγει. Ευτυχώς όμως εγώ ΔΕΝ είμαι ο προπονητής της ΑΕΚ. Αλήθεια πάντως θα το έκανα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×