Jump to content

AEK-ΟΣΦΠ (21η αγ.): 19/02, 19:30, Νovasports 1 HD


MikrosKaiAtropos
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοϊλεδη  

33 members have voted

  1. 1. MVP

    • Μπάρκας
      0
    • Βράνιες
      7
    • Ντιντάκ
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Λαμπρόπουλος
      1
    • Σιμόες
      6
    • Αϊντάρεβιτς
      8
    • Μάνταλος
      4
    • Πατίτο
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Αραούχο
      7
    • Γιόχανσον
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Βινίσιους
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      22
    • Μέτριο
      7
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Βράνιες
      1
    • Ντιντάκ
      1
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Λαμπρόπουλος
      4
    • Σιμόες
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Πατίτο
      1
    • Μπακασέτας
      22
    • Αραούχο
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      1
    • Βινίσιους
      1


Recommended Posts

? ως ακριβός θα το κάνεις μακελειό με τον Αλμέιδα που έχει να παίξει ένα μήνα και δεν βγάζει 30λεπτο;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ο Αλμέιδα είναι προσωπικό μου κόλλημα μετά το παστέλωμα που έκανε με την Ξάνθη. Δεν υπάρχει λογική σε αυτό αλλά δεν υπάρχει λογική να παίζει και ο ? έκχαρτ ας πούμε. Αν είναι καλά (όσο καλά μπορεί να είναι) θα τον έβαζα να παίξει, κάτι σαν ευκαιρία, τώρα ή ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι αυτο. Αλλα θα βαζα Χριστοδουλο αντι Βαργκας, και θα βαζα Βαργκας στο 70 αντι για Αινταρεβιτς σαν πλαν Β

Ναι, ΟΚ. Και εγώ το σκέφτηκα αυτό. 

Απλά αν ήμουν προπονητής θα ήθελα να περάσω και μήνυμα εκ του ασφαλούς. 

Όχι ότι έχω το Λάζαρο στη χαζονοτροοπία ? ετράν, Βίδη και λιοπών ιστορικών μορφών. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ο Αλμέιδα είναι προσωπικό μου κόλλημα μετά το παστέλωμα που έκανε με την Ξάνθη. Δεν υπάρχει λογική σε αυτό αλλά δεν υπάρχει λογική να παίζει και ο ? έκχαρτ ας πούμε. Αν είναι καλά (όσο καλά μπορεί να είναι) θα τον έβαζα να παίξει, κάτι σαν ευκαιρία, τώρα ή ποτέ. 

Να διευκολύνουμε δηλαδή τα αργά και βαριά στόπερ του γαύρου. 

Link to comment
Share on other sites

εγω θα επαιζα

 

μπαρκας 

βρανιες λαμπρο τζισους ντιντακ

σιμοες γιοχανσον βαργκας

λαζαρος αραουχο πατιτο

Link to comment
Share on other sites

Να διευκολύνουμε δηλαδή τα αργά και βαριά στόπερ του γαύρου. 

Όχι και τόσο γιατί από πίσω έχεις τρεις σατανάδες που μπορούν να τους κάνουν πουτάνα. Απλά έχεις και το βαρύ κορμί μέσα για καμια δολοφονική κεφαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμέιδα είναι παιχταράς και συμφωνώ με τον Σταύρο.

? αίρνει πολλά όμως και θα προτιμήσουμε ? έκχαρτ για να σπρώξουμε και τον Γιακουμάκη που ναι Έλληνας (καλό παίχτης είναι πάντως).

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει Αλμέιδα στο παιχνίδι εκτός και μείνεις πίσω για το Χ και τον σημαδεύεις να πάρει κανένα φάουλ και να μπεις περιοχή. 

Εγώ λέω ότι η 11αδα θα προκύψει από το αποτέλεσμα του Σερίφη με τον Σπανό. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ο Αλμέιδα είναι προσωπικό μου κόλλημα μετά το παστέλωμα που έκανε με την Ξάνθη. Δεν υπάρχει λογική σε αυτό αλλά δεν υπάρχει λογική να παίζει και ο ? έκχαρτ ας πούμε. Αν είναι καλά (όσο καλά μπορεί να είναι) θα τον έβαζα να παίξει, κάτι σαν ευκαιρία, τώρα ή ποτέ. 

μια χαρα λογικη υπαρχει, για οποιον τον εχει δει προσεκτικα σε ολα τα ματς και εχει και την απαραιτητη μυρωδια απο μπαλα.

παιχταρας και σακατης/ αυτο ειναι ο Ουγκο. και ηρθε γιατι ηξερε οτι δεν τον βγαζει το σωμα του.

 

παντως αν ημουν προπονητης θα τον εβαζα και για 10-12 λεπτα. ειδικα τωρα, παρεα με τον Αραουχο.

Link to comment
Share on other sites

? άντως σοβαρά για τον Αλμέιδα έχω στενοχωρηθεί, δηλαδή είναι μεγάλο κρίμα να έχεις και να μην έχεις ταυτόχρονα έναν τέτοιον παίχτη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβαζα

 

Μπάρκας

 

Βρανιες  Τσιγκρίνσκι   Λαμπρόπουλο   Ντίντακ

 

Αινταρεβιτς

Σιμόες Γιοχανσον Γαλανόπουλο

 

Βαργκας  Αραούχο

 

Να κάνει παιχνίδι από πίσω ο Αιντάρεβιτς να βρει τους δύο μπροστά που το κατέχουν το τόπι και τους τρεις στα χαφ να τρέχουν..

 

Επίσης να πω πως πρέπει να γυρίσει οπωσδηποτε ο Ουκρανός γιατί έχουμε τρεις παίχτες (Βράνιες, Κολοβέτσιο, Λαμπρόπουλο) που πάνε πάνω στον αντίπαλο ως πρώτη κίνηση-σκέψη και δεν παίζουν στον χώρο όπως ο Ουκρανός. Αυτό πχ το πλήρωσες στην Ξάνθη που έκαναν κίνηση και οι δύο και έμεινε ο Γκάλο στο ξέφωτο με τον άλλο και αποβλήθηκε.

Όπως και να χει νομίζω καλό θα ταν να φορτώσουμε παίχτες στα χαφ στο ματς με τους πούστηδες και να χτυπήσουμε στην κόντρα με δυο παίχτες μπροστά που και χημεία έχουν και τελειώματα.

Και στο Β' έχεις ? ατίτο-Λάζαρο-Μάνταλο-Αλμέιδα-? εκχαρτ-Μπακασέτα κτλ ανάλογα πως θα πάει το ματς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα λογικη υπαρχει, για οποιον τον εχει δει προσεκτικα σε ολα τα ματς και εχει και την απαραιτητη μυρωδια απο μπαλα.

παιχταρας και σακατης/ αυτο ειναι ο Ουγκο. και ηρθε γιατι ηξερε οτι δεν τον βγαζει το σωμα του.

 

παντως αν ημουν προπονητης θα τον εβαζα και για 10-12 λεπτα. ειδικα τωρα, παρεα με τον Αραουχο.

 

Ο παίχτης πάντως δεν είχε τραυματισμούς στην καριέρα του, στην ΑΕΚ-Γκίλι-Ντάιετ τα έβγαλε

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα λογικη υπαρχει, για οποιον τον εχει δει προσεκτικα σε ολα τα ματς και εχει και την απαραιτητη μυρωδια απο μπαλα.

παιχταρας και σακατης/ αυτο ειναι ο Ουγκο. και ηρθε γιατι ηξερε οτι δεν τον βγαζει το νσωμα του.

 

παντως αν ημουν προπονητης θα τον εβαζα και για 10-12 λεπτα. ειδικα τωρα, παρεα με τον Αραουχο.

 

Νίκο θεωρώ ότι 10-12 λεπτά δεν έχει νόημα να μπαίνει ένας επιθετικός. Αν βάλεις επιθετικό στο 80 συνήθως πάει να πει ότι κυνηγάς το σκορ και η ομάδα (η ΑΕΚ ειδικά) σε εκείνες τις στιγμές έχει χάσει κάθε υποψία συστήματος στο γήπεδο. Μέχρι να σου ζεσταθεί έχει λήξει το ματς. Αν είναι να το βάλεις, βάλ' τον μέχρι το 60 να δεις τι μπορεί να κάνει σε λίγο πιο πλήρεις συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα περάσουν οι 30αρες του Σουηδού αν παίξει πίσω. 

Και γενικά δεν έχεις καμία τύχη αν πας με αεροπορία κόντρα στο γαύρο. Βούτυρο στο ψωμί τους βάζεις.

Με κάτω την μπάλα χάνουν τα αυγά και τα πασχάλια οι Ντα Κόστες.

Τώρα αν θέλουν να το πάνε το παιχνίδι στον αέρα, άλλο θέμα και αποδεκτό μόνο αν θες να κλειδώσεις το Χ.

Αν κάνει όμως και δεν χάσει ο Σερίφ στο ? εριστέρι και πας με στύλους της ΔΕΗ, θα αναρωτιέσαι τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε.  

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Ο παίχτης πάντως δεν είχε τραυματισμούς στην καριέρα του, στην ΑΕΚ-Γκίλι-Ντάιετ τα έβγαλε

δεν πιστευω στις τρομερες συμπτωσεις, ειδικα οταν καποιος κατεβαζει υπερβολικα την τιμη του.

 

θεωρω οτι την τιμη του την κατεβασε οχι γιατι δεν πιστευε οτι μπορει (ακομα) να κανει χαβαλε στο τριτοκοσμικο πρωταθλημα Ελλαδας, αλλα επειδη καταλαβαινε οτι το σωμα του δεν τραβαγε.

προφανως βεβαια θα τον αποτελειωσε και το επιστημονικο επιτελειο μας με την μεταχειριση που του εκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο θεωρώ ότι 10-12 λεπτά δεν έχει νόημα να μπαίνει ένας επιθετικός. Αν βάλεις επιθετικό στο 80 συνήθως πάει να πει ότι κυνηγάς το σκορ και η ομάδα (η ΑΕΚ ειδικά) σε εκείνες τις στιγμές έχει χάσει κάθε υποψία συστήματος στο γήπεδο. Μέχρι να σου ζεσταθεί έχει λήξει το ματς. Αν είναι να το βάλεις, βάλ' τον μέχρι το 60 να δεις τι μπορεί να κάνει σε λίγο πιο πλήρεις συνθήκες.

συμφωνω.

μα δεν λεω να παιξει 10 λεπτα. λεω οτι εγω  θα τον εβαζα ακομα κι αν μου ελεγε οτι μπορει να παιξει ΜΟΝΟ δεκα λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω στις τρομερες συμπτωσεις, ειδικα οταν καποιος κατεβαζει υπερβολικα την τιμη του.

 

θεωρω οτι την τιμη του την κατεβασε οχι γιατι δεν πιστευε οτι μπορει (ακομα) να κανει χαβαλε στο τριτοκοσμικο πρωταθλημα Ελλαδας, αλλα επειδη καταλαβαινε οτι το σωμα του δεν τραβαγε.

προφανως βεβαια θα τον αποτελειωσε και το επιστημονικο επιτελειο μας με την μεταχειριση που του εκαμε.

 

Η διαχείριση φταίει απόλυτα και για Αλμέιδα και για Τσιγκρίνσκι.

Τον πρώτο τον έκαψες το καλοκαίρι που βγήκε ο Τιμουρ να πει ότι είναι χοντρός στην κάμερα και έχασε λέει 10 κιλά προφανώς κόβοντας υδατάνθρακες γιατί αλλιώς δεν γίνεται και πέθανε μυϊκά. Τις έκανα και εγώ αυτές τις παπαριές κάποτε και έκανα να συνέλθω ένα μήνα που κάθομαι καναπέ-γραφείο-έδρα πόσο μάλλον ο άλλος που ναι αθλητής.

Τον δεύτερο τι να σχολιάσουμε. ? ήρες έναν παίχτη που παίζει σταθερά 18-20 ματς τον χρόνο και αντί να τον χρησιμοποιήσεις στα παιχνίδια με τις ομάδες του top-10 της λίγκας και να τον κρατάς φρέσκο, τον έβαζες μέχρι και στα φιλικά μέρα μεσημέρι.

Ότι να ναι είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει Αλμέιδα στο παιχνίδι εκτός και μείνεις πίσω για το Χ και τον σημαδεύεις να πάρει κανένα φάουλ και να μπεις περιοχή. 

Εγώ λέω ότι η 11αδα θα προκύψει από το αποτέλεσμα του Σερίφη με τον Σπανό. 

400 χρονια μπροστα εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Θελει πολλα κιλα αρχιδια για να εισαι ΑΕΚ τη σημερον εποχη..

Θελει πολλα πολλα περισσοτερα για να εισαι γηπεδικος..

Οχι τωρα με το γαβρο και το βαζελο γενικα...

Τα ιδια ισχυουν και στο μπασκετ..

Οποιος αντεχει θα ειναι εκει...

Οι υπολοιποι Σ? ΙΤΙ ? ΛΗΚΤΡΟ ΓΑΛΑ ΦΑΙ ΚΑΙ ΝΑΝΙ..

Link to comment
Share on other sites

Θελει πολλα κιλα αρχιδια για να εισαι ΑΕΚ τη σημερον εποχη..

Θελει πολλα πολλα περισσοτερα για να εισαι γηπεδικος..

Οχι τωρα με το γαβρο και το βαζελο γενικα...

Τα ιδια ισχυουν και στο μπασκετ..

Οποιος αντεχει θα ειναι εκει...

Οι υπολοιποι Σ? ΙΤΙ ? ΛΗΚΤΡΟ ΓΑΛΑ ΦΑΙ ΚΑΙ ΝΑΝΙ..

Τι να πουν και οι οπαδοι κατι ξενων ομάδων που γεμιζουν το γηπεδο τους και ακολουθουν την ομαδα τους ανεξαρτητα από το πόσα χρόνια εχουν να δοιυν πρωτάθλημα ή ακόμα και αν δεν εχουν δει ποτέ. Στην Ελλάδα ο οπαδισμός και η οπαδική κουλτούρα είναι ανέκδοτα ή εστω αφορούν πολύ λίγους.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τι να πουν και οι οπαδοι κατι ξενων ομάδων που γεμιζουν το γηπεδο τους και ακολουθουν την ομαδα τους ανεξαρτητα από το πόσα χρόνια εχουν να δοιυν πρωτάθλημα ή ακόμα και αν δεν εχουν δει ποτέ. Στην Ελλάδα ο οπαδισμός και η οπαδική κουλτούρα είναι ανέκδοτα.

Ναι αλλα αυτοι βλεπουν μπαλα βλεπουν γηπεδα βλεπουν κατι...

Εμεις τι βλεπουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτοι βλεπουν μπαλα βλεπουν γηπεδα βλεπουν κατι...

Εμεις τι βλεπουμε;

AYTON. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×