Jump to content

AEK-ΟΣΦΠ (21η αγ.): 19/02, 19:30, Νovasports 1 HD


MikrosKaiAtropos
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοϊλεδη  

33 members have voted

  1. 1. MVP

    • Μπάρκας
      0
    • Βράνιες
      7
    • Ντιντάκ
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Λαμπρόπουλος
      1
    • Σιμόες
      6
    • Αϊντάρεβιτς
      8
    • Μάνταλος
      4
    • Πατίτο
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Αραούχο
      7
    • Γιόχανσον
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Βινίσιους
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      22
    • Μέτριο
      7
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Βράνιες
      1
    • Ντιντάκ
      1
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Λαμπρόπουλος
      4
    • Σιμόες
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Πατίτο
      1
    • Μπακασέτας
      22
    • Αραούχο
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      1
    • Βινίσιους
      1


Recommended Posts

Ναι αλλα αυτοι βλεπουν μπαλα βλεπουν γηπεδα βλεπουν κατι...

Εμεις τι βλεπουμε;

d3022e05c3f8fed9a5337493e6edb0ff.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να δω τους 3 κοντους στην επιθεση να αλλαζουν ΣΥΝΕΧΩΣ θεσεις μεταξυ τους...

 

μιλαω για ? ατιτο, Βαργκας και Αραουχο...

 

με Γιοχανσον, Σιμοες και Γαλανοπουλο πισω τους... (με πρωτη αλλαγη τον Αινταρεβιτς στο δευτερο ημιχρονο για να πιεσεις περισσοτερο την στιγμη που θα βγαινει η κουραση απο το ευρωπαικο παιχνιδι τους κατα το 70΄)

 

και Σιντ Βισιους (δεν γινεται να υπαρχει ποδοσφαιριστης χειροτερος του Ντιντακ), Ιησου, Λαμπροπουλο και Βρανιες δεξια...

 

εννοειται με Μπαρκα στο τερμα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το οακα μας κακοπεφτει της σπορτινγκ και της  λιντς εχουν γηπεδα και βλεπουν μια στοιχειωδη μπαλα πολυ καλυτερη απο τη δικη μας χωρις Ε.Ο.

Αστο Κωστα και γω μαζι σου ειμαι αλλα θελει αρχιδια για να ασχολεισαι με το μπουρδελο μας να πληρωνεις και να τραβιεσαι...

Link to comment
Share on other sites

 

Και αν ο γαυρος εχει μια κυριαρχια ειναι γιατι παει στο γηπεδο μαζικα. ? ΑΕΙ. Εχει τον ανωτερο μεσο ορο παρακολουθησης στη μπαλα. Θα μου πεις πιθανον γιατι νικαει συνεχεια.

? ιθανον λεω και εγω. Γιατι και οταν παιρναμε τα 3 σερι, δεν γεμιζες ασφυκτικα την ΝΦ ... Με 10-11κ μεσο ορο εισουν και τοτε..

 

? ΟΥΤΣΕΣ

Ο γαύρος παίζει σε άδειο γήπεδο και ανακοινώνει 20000 εισιτήρια γιατί θεωρεί ότι πήγαν όλα τα διαρκείας του (και αυτά που αγόρασε ο Μώραλης και μοίρασε σε όλον τον ? ειραιά). Στην πραγματικότητα δεν ισχύει αυτό το πράγμα. Αντιθέτως η ΑΕΚ έχει 20000 άτομα στο γήπεδο και ανακοινώνει 11000 γιατί οι μισοί έχουν μπει τζάμπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο τζαμπατζης δεν προκειται να φερει περισσοτερο κοσμο στο γηπεδο ανοιγω ξανα το κεφαλαιο Μπακατσελος.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν γηπεδα, γιατι απο τοτε που τους θυμαμαι, ΤΑ ΓΕΜΙΖΑΝΕ. Αν ειχες 50κ στο ΟΑΚΑ, να δεις τι ωραια που θα ηταν και τι ομαδα θα ειχαμε. ΑΝ. Τι 50, 30κ λεω γω σε καθε αγωνα. Ταριφα.

Δεν ειναι θεμα αρχιδιων. Ειναι θεμα, αν εισαι φαν η οχι. Δλδ οι Σπερς τοσα χρονια βολοδερνουν, ειδαν την γαμημενη Αρσεναλ να τους περναει, ειδαν ενα σωρο, κωλομπαλα, και αρχιδια. ΔΕΝ ΤΟ ΑΔΕΙΑΣΑΝ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ. Μεχρι και απο ζμπαογκ χασανε. ΔΕΝ ΤΟ ΑΔΕΙΑΣΑΝΕ. ΕΚΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΕΜΑΤΟ. Και τωρα ΝΑΙ φτιαχνουν ΝΕΟ ΓΗ? ΕΔΟ.

Με την ΕΝΙΚ και τον Λιουις.

Ε δε γινεται ρε φιλε, συνεχεια να λεμε ποσο ηρωες ειναι οι οπαδοι που ασχολουνται. Αρχιδια ειναι. Οπαδος εισαι, αυτο ειναι το οπαδιλικι. Δε παμε για παρασημα. Να δουμε την ομαδα μας παμε, και να κανουμε support . Αυτο ειναι η εννοια της Υ? ΟΣΤΗΡΙΞΗΣ. Αν ειναι να θεωρουμε οτι ειναι αγγαρεια και αμαν ειμαστε ηρωες, εχει χαθει το παιχνιδι μακραν.

Γιατι με αυτα, αρχιζουν τα αλλα, οταν ξαφνικα η ομαδα αρχισει να φερνει οπαδους νεους, να αρχισουν τα "και που εισουν εσυ ρε μαγκα οταν χαναμε απο τη Ραφηνα", "και καλως τον τον κομητη" και δε ξερω γω τι.

Οχι κανενας ηρωισμος. Supporting a team is supporting a team, ανεξαρτητα αν εχει ομορφο γηπεδο, ή αν φερνει τεραστια αποτελεσματα. Και η ΑΕΚ πιστεψε με, μια χαρα αποτελεσματα φερνει. Και κουπες εχει κερδισει την τελευταια 6ετια, και μπαλα καλη εχει παιξει, και γενικα, δεν ειναι κανα κουφαρι που περιφερεται λες και ειναι αψυχο.

Μα μου συγκρινεις με την αγγλια που το γηπεδο το εχουν σαν να πηγαινουν εκκλησια τη κυριακη

Και παλι σου λεω αυτοι βλεπουν μπαλα ατμοσφαιρα βλεπουν κατι

Ελα Ελλαδα και ελα να παμε οακα μια κρυα χειμωνιατικη νυχτα με αντιπαλο τον πλατανια και θα αλλαξεις αποψη για τους ηρωες...

Και στη τελικη δεν θα υπερασπιστω αυτους που δε πανε ειπαμε οποιος αντεχει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις από την ΑΕΚ να γίνει κάτι εντελώς ξεχωριστό μέσα στο ελληνικό πρωτάθλημα. Το ελληνικό ποδόσφαιρο αυτό είναι κι έτσι έχει μάθει να συμπεριφέρεται ο κόσμος.

 

Μας λες για ξένα πρωταθλήματα και ότι οι αριθμοί είναι διαφορετικοί, δεν μας λες όμως και το άλλο. Στα ξένα αυτά πρωταθλήματα κάνουν κουμάντο τέτοιες φάτσες;

1wf79du.jpg

Μήπως τέτοιες;

axilleasmpeos1.jpg

Στα ξένα πρωταθλήματα υπάρχουν τέτοιες φάτσες με ομάδες παραρτήματα μιας συγκεκριμένης;

kompo.jpg?itok=JVToPcxP

 

Υπάρχει ομάδα στα ξένα αυτά πρωταθλήματα που το παίρνει σερί από το 1997 και μετά;

Με πέναλτι σε κάθε αγωνιστική, με λίμπερο τους επόπτες, με ατιμωρησία;

 

? ας να συγκρίνεις στραγάλια με ζέπελιν, οι συλλογισμοί αυτοί πάσχουν από παντού.

 

Και πολλοί ασχολούνται με το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι η απάντηση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πηγαινε γηπεδο ο Ελλην. 

 

Οοοοοοοοοολη την ιστορια την αλλαξε ο Ροκο με τη χουντα. Ολη.

 

Φτασαμε στο σημειο να παιρνει πρωταθλημα ο Τζιγγερ το 04 και να λεμε "ελα μωρε ενα πηρε" επειδη μετραγανε ΜΟΝΟ τα σερι και οι "δυναστειες". Και η ΑΕΚ την ιδια μαλακια εχει στον εγκεφαλο, "μερες 90" επειδη πηρε τα 3 σερι. Ε το 3 σερι ειναι το γαμηδι το ταβανι για εναν οργανισμο, το 5 το 6 και το 7 που εφερε ο φρυδιας ειναι το αφυσικο, το τρελο, ειναι σοβιετικη προσεγγιση.

 

? ηρε νταμπλ ο ? ατερας και ΑΜΕΣΩΣ οι βαζελοι που ειναι ξεκαθαρα γαυροι για μενα μετα το σφουγγαρισμα Βαρδινογιαννη αρχισανε τα "ξεκινησε η Δυναστεια". Ειχες το Βασιλαρα να λεει και να γραφει "θα το σκεφτουμε να ξαναπαρετε πρωταθλημα το 2022". Τσουκαλοποιηθηκε ολο το ποδοσφαιρο επειδη ολοι μπηκανε στο τριπακι του Ροκο.

 

Απαξιωθηκανε τιτλοι οπως το Κυπελλο, εφτανε ελληνικη ομαδα στους 8 και την ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝΕ επειδη εχανε πχ την Κυριακη απο τη Χαλκηδονα του ? αρασχου, εφτανε η ΑΕΚ προημιτελικο και ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝΕ οι Τσουκαλαδες που μαζευανε 5 απο τις Μολντε για το Λοκό που εβαλε τα γκολ.

 

Σνομπαρε ολοκληρη ΑΕΚ τη φαση των 32 του ΟΥΕΦΑ με την ? ΣΖ "γιστι ειχε ντερμπι με τον ? αναθηναϊκο". Εβγαινε ο βλαξ ο Φιλιππιδης και ελεγε "δε μας νοιαζει ο τελικος του ΟΥΕΦΑ, το θεμα ειναι να παρουμε το πρωταθλημα απο τον Ολυμπιακο". Γαυροποιηθηκε ολοκληρη η κοινωνια επειδη μπηκαμε στο τριπακι των ανικανων γαυρων που το μοναδικο πραγμα που ξερουν να κανουν ειναι να παιρνουν το πρωταθλημα κανοντας κουμαντο.

 

Τι εχει κανει η Ολυμπιακαρα στην Ευρωπη; Μην κοιτατε που το μαζεψαν επι Βαγγελη τα τελευταια χρονια στην Ευρωπη. Κι εκει στα νοκ αουτ τον κρινο μυριζουνε γιατι η φανελα τους στηριζεται στις βουτιες αλα Φορτουνης με Ατρομητο. Ακομα και ο ? ΑΟΚ, αυτος ο οργανισμος-περιγελος εχει κανει πραγματα στην Ευρωπη, εχει παει και εχει κερδισει προκρισεις και εχει κανει νικες στο Γιουροπα. Εχει παει ο ΑΡΗΣ ρε μαλακες και εχει κανει διπλο στη Μαδριτη με το Φορλαν. Και κοροιδευουμε επειδη εχανε απο τη Λιβαδεια στο Χαριλαου.

 

Ολοκληρη στρατια απο Κλεφτακηδες δινει σημασια σε ενα πρωταθλημα σημαδεμενο και της πλακας, καθοριζει καθημερινοτητες και σνομπαρει την Ευρωπη ξερω γω επειδη την υποβαθμιζουν οι γαυραιοι γιατι ΔΕΝ Μ? ΟΡΟΥΝ. Ανεκαθεν αυτο ητανε το κομπλεξ τους. Αποδομησανε τον τελικο του ? αναθηναικου το 71 "πηγε με τη χουντα". 6 σερι πηρανε με τη χουντα, γιατι δεν κανανε πορεια εστω μεχρι προημιτελικο; Τι φταιει ρε παιδι μου;

 

Ηρθε μετα το φεγγαρι της ΑΕΚαρας του Μπαρλου, πηρε προπονητη παγκοσμιο, αλλαξε το ποδοσφαιρο για παντα στην Ελλαδα, πηγε ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΟΥΕΦΑ, εριχνε 6 στην ? ορτο. Μιλαμε για απιθανα πραγματα. Τι κανανε οι γαυραιοι τοτες που παιρνανε τις κουπες εδω μεσα; ? ου φτασανε ρε παιδι μου; 

 

"? ετρινα χρονια" σου λεει. ? ΕΤΡΙΝΑ τα χρονια που πηρανε 3 Κυπελλα Ελλαδος σε 9 χρονια λες κι εχουνε κανα συμβολαιο με το Θεο να παιρνουν καθε 2 χρονια το πρωταθλημα. Απο που κι ως που πετρινα ρε μαλακες; Δηλαδη η ΑΕΚ τι πρεπει να πει; Τσιμεντενια τα χρονια; Ο ? ΑΟΚ να τα πει κεραμιδι; Απο το 85 εχουνε να παρουνε πρωταθλημα οι ανθρωποι, 32 χρονια εχουνε να δουνε χαρα στα σκελια τους. Τι να κανουνε δηλαδη να το κοψουνε και να γινουνε ολυμπιακοι;

 

Γι αυτους τους λογους λοιπον, ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ γι αυτους τους λογους, καθε νικη της ΑΕΚ εναντιον του συλλογου που εχει καταστρεψει το ελληνικο ποοσφαιρο ειναι νικη του πολιτισμου και της ανθρωποτητας. Και σκατα να ειμαι οπως το 80 και χαλια και με τα πεταμενα της ? αναχαϊκης να παιζω, θα εχω την κουρσα του Θωμα στο Καραϊσκακη απο το διωξιμο του Τακη και το 0-1 με το Σαργκανη, θα εχω το ενα-δυο του Οκο με τον Τακη, θα εχω το γκολ του Μαρτσελο με 9, θα εχω το γκολ στη λασπη του Ντεμη, το πλασε του Τιμουρ στο τηγανι, θα εχω το ασαλιωτο του Κωστη, τη ραψωδια του Ντανιελου στο ΟΑΚΑ με τον κυρ-κυρσταυρο, θα εχω τα δοντια του Αραβιδη και το μπλαζε καυλι του Βαργκας.

 

Τις ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ σεζον που ημουνα εγω απο πανω, ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑΝ να παιξουν και εκανα γυρο του θριαμβου στη Λεωφορο με την ομαδα νεων, εκανα 4 γκολ στο 50 και κρατησα δυναμεις (απο μαλακια στον εγκεφαλο οπως παντα, επρεπε να ριξω 8 και να ειμαι δυσαρεστημενος) για να το χασω απο πουστια, ακομα και οταν επρεπε να τρωνε 5 απο το ημιχρονο βγαλανε τις παπαριες καμαρωτες για "αδερφια αδερφια μαζι θα το σηκωσουμε μεσα στα Φιλαδελφεια". 

 

ΓΑΜΗΣΤΕ τους γαμω τον αντιθεο σας για να πανηγυρισει η μιση φιλαθλη Ελλαδα μαζι σας. Και πανηγυριστε μαζι με τον καθε μπαμπα και κυριο Γιαννη αν τους γαμησουνε κι αυτοι. Δεν υπαρχει αλλος τροπος πρεπει να εξαφανιστουνε οι ανθρωποι για καποια χρονια προκειμενου να στρωσει παλι το ποδοσφαιρο. ? ΡΕ? ΕΙ να χανουν κι αυτοι. Δε γινεται γαμω το μπελα μου η ιδια ιστορια καθε χρονο και όποτε χανουν να φταιει ο Δουρος ή οπως περσι με τον τελικο "ο Κοντονης".

 

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ να ησυχασουμε εστω για μια βδομαδα που θα κλειστουνε στα λαγουμια τους γιατι το Μαιο παλι τις ιδιες μαλακιες για καρδιες του πρωτθλητη θα ακουμε. 

 

? ΑΜΕ ΑΕΚΑΡΑ. ? αμε γαμω τον αντιθεο μου.

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

Επίσης λόγω όλων αυτών των παραπάνω, στην Ελλάδα δεν είναι και να υπερηφανεύεσαι που ασχολείσαι με το ποδόσφαιρο. Δεν είναι και το καλύτερο πλασάρισμα για τον εαυτό σου σε ορισμένες περιστάσεις της ζωής το να αντιληφθούν ορισμένοι ότι είσαι τύπος που βλέπει μπάλα. Δεν ξέρω, αλλά κάτι μου λέει ότι στην Αγγλία για παράδειγμα θεωρείται νορμάλ μια οικογένεια να δει έναν αγώνα ένα Σάββατο.

 

Στην Ελλάδα πάλι και ειδικά αν εξαιρέσεις τις 3 γνωστές ομάδες, οι θαμώνες των γηπέδων μας είναι ταξιτζήδες, παπατζήδες, καφενόβιοι, αλογομούρηδες ενώ αν παρατηρήσεις σε κανέναν αγώνα από την τηλεόραση την ώρα που δεν μιλάει ο σπήκερ θα ακούσεις ξεκάθαρα από το γήπεδο μία συμφωνική ορχήστρα να αποδίδει γνωστές επιτυχίες όπως:

Γαμώ τη μάνα σου μαλάκα πούστη παλιόπουστα ξεκωλιάρη πούστη. Ή και το γνωστό: Το μουνί της γυναίκας σου πούστη άντρα γαμημένη αδερφή γαμιόλα. Και γενικώς τέτοιες επιτυχίες. ? ήγα χθες σε κάτι πελάτες μου και ο διευθυντής εκεί είναι γριά. Ασυναίσθητα του είπα με κόσμιο τρόπο ότι θα τους γαμήσουμε το σπίτι, εκείνος κάτι απάντησε και όλοι οι υπόλοιποι στο χώρο με κοίταξαν σα να έχω σκατά στα μούτρα μου επειδή στο σχόλασμα της συνάντησης μίλησα για ποδόσφαιρο. Και μάλλον δεν φταίνε αυτοί ε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πηγαινε γηπεδο ο Ελλην. 

 

Οοοοοοοοοολη την ιστορια την αλλαξε ο Ροκο με τη χουντα. Ολη.

 

Φτασαμε στο σημειο να παιρνει πρωταθλημα ο Τζιγγερ το 04 και να λεμε "ελα μωρε ενα πηρε" επειδη μετραγανε ΜΟΝΟ τα σερι και οι "δυναστειες". Και η ΑΕΚ την ιδια μαλακια εχει στον εγκεφαλο, "μερες 90" επειδη πηρε τα 3 σερι. Ε το 3 σερι ειναι το γαμηδι το ταβανι για εναν οργανισμο, το 5 το 6 και το 7 που εφερε ο φρυδιας ειναι το αφυσικο, το τρελο, ειναι σοβιετικη προσεγγιση.

 

? ηρε νταμπλ ο ? ατερας και ΑΜΕΣΩΣ οι βαζελοι που ειναι ξεκαθαρα γαυροι για μενα μετα το σφουγγαρισμα Βαρδινογιαννη αρχισανε τα "ξεκινησε η Δυναστεια". Ειχες το Βασιλαρα να λεει και να γραφει "θα το σκεφτουμε να ξαναπαρετε πρωταθλημα το 2022". Τσουκαλοποιηθηκε ολο το ποδοσφαιρο επειδη ολοι μπηκανε στο τριπακι του Ροκο.

 

Απαξιωθηκανε τιτλοι οπως το Κυπελλο, εφτανε ελληνικη ομαδα στους 8 και την ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝΕ επειδη εχανε πχ την Κυριακη απο τη Χαλκηδονα του ? αρασχου, εφτανε η ΑΕΚ προημιτελικο και ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝΕ οι Τσουκαλαδες που μαζευανε 5 απο τις Μολντε για το Λοκό που εβαλε τα γκολ.

 

Σνομπαρε ολοκληρη ΑΕΚ τη φαση των 32 του ΟΥΕΦΑ με την ? ΣΖ "γιστι ειχε ντερμπι με τον ? αναθηναϊκο". Εβγαινε ο βλαξ ο Φιλιππιδης και ελεγε "δε μας νοιαζει ο τελικος του ΟΥΕΦΑ, το θεμα ειναι να παρουμε το πρωταθλημα απο τον Ολυμπιακο". Γαυροποιηθηκε ολοκληρη η κοινωνια επειδη μπηκαμε στο τριπακι των ανικανων γαυρων που το μοναδικο πραγμα που ξερουν να κανουν ειναι να παιρνουν το πρωταθλημα κανοντας κουμαντο.

 

Τι εχει κανει η Ολυμπιακαρα στην Ευρωπη; Μην κοιτατε που το μαζεψαν επι Βαγγελη τα τελευταια χρονια στην Ευρωπη. Κι εκει στα νοκ αουτ τον κρινο μυριζουνε γιατι η φανελα τους στηριζεται στις βουτιες αλα Φορτουνης με Ατρομητο. Ακομα και ο ? ΑΟΚ, αυτος ο οργανισμος-περιγελος εχει κανει πραγματα στην Ευρωπη, εχει παει και εχει κερδισει προκρισεις και εχει κανει νικες στο Γιουροπα. Εχει παει ο ΑΡΗΣ ρε μαλακες και εχει κανει διπλο στη Μαδριτη με το Φορλαν. Και κοροιδευουμε επειδη εχανε απο τη Λιβαδεια στο Χαριλαου.

 

Ολοκληρη στρατια απο Κλεφτακηδες δινει σημασια σε ενα πρωταθλημα σημαδεμενο και της πλακας, καθοριζει καθημερινοτητες και σνομπαρει την Ευρωπη ξερω γω επειδη την υποβαθμιζουν οι γαυραιοι γιατι ΔΕΝ Μ? ΟΡΟΥΝ. Ανεκαθεν αυτο ητανε το κομπλεξ τους. Αποδομησανε τον τελικο του ? αναθηναικου το 71 "πηγε με τη χουντα". 6 σερι πηρανε με τη χουντα, γιατι δεν κανανε πορεια εστω μεχρι προημιτελικο; Τι φταιει ρε παιδι μου;

 

Ηρθε μετα το φεγγαρι της ΑΕΚαρας του Μπαρλου, πηρε προπονητη παγκοσμιο, αλλαξε το ποδοσφαιρο για παντα στην Ελλαδα, πηγε ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΟΥΕΦΑ, εριχνε 6 στην ? ορτο. Μιλαμε για απιθανα πραγματα. Τι κανανε οι γαυραιοι τοτες που παιρνανε τις κουπες εδω μεσα; ? ου φτασανε ρε παιδι μου; 

 

"? ετρινα χρονια" σου λεει. ? ΕΤΡΙΝΑ τα χρονια που πηρανε 3 Κυπελλα Ελλαδος σε 9 χρονια λες κι εχουνε κανα συμβολαιο με το Θεο να παιρνουν καθε 2 χρονια το πρωταθλημα. Απο που κι ως που πετρινα ρε μαλακες; Δηλαδη η ΑΕΚ τι πρεπει να πει; Τσιμεντενια τα χρονια; Ο ? ΑΟΚ να τα πει κεραμιδι; Απο το 85 εχουνε να παρουνε πρωταθλημα οι ανθρωποι, 32 χρονια εχουνε να δουνε χαρα στα σκελια τους. Τι να κανουνε δηλαδη να το κοψουνε και να γινουνε ολυμπιακοι;

 

Γι αυτους τους λογους λοιπον, ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ γι αυτους τους λογους, καθε νικη της ΑΕΚ εναντιον του συλλογου που εχει καταστρεψει το ελληνικο ποοσφαιρο ειναι νικη του πολιτισμου και της ανθρωποτητας. Και σκατα να ειμαι οπως το 80 και χαλια και με τα πεταμενα της ? αναχαϊκης να παιζω, θα εχω την κουρσα του Θωμα στο Καραϊσκακη απο το διωξιμο του Τακη και το 0-1 με το Σαργκανη, θα εχω το ενα-δυο του Οκο με τον Τακη, θα εχω το γκολ του Μαρτσελο με 9, θα εχω το γκολ στη λασπη του Ντεμη, το πλασε του Τιμουρ στο τηγανι, θα εχω το ασαλιωτο του Κωστη, τη ραψωδια του Ντανιελου στο ΟΑΚΑ με τον κυρ-κυρσταυρο, θα εχω τα δοντια του Αραβιδη και το μπλαζε καυλι του Βαργκας.

 

Τις ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ σεζον που ημουνα εγω απο πανω, ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑΝ να παιξουν και εκανα γυρο του θριαμβου στη Λεωφορο με την ομαδα νεων, εκανα 4 γκολ στο 50 και κρατησα δυναμεις (απο μαλακια στον εγκεφαλο οπως παντα, επρεπε να ριξω 8 και να ειμαι δυσαρεστημενος) για να το χασω απο πουστια, ακομα και οταν επρεπε να τρωνε 5 απο το ημιχρονο βγαλανε τις παπαριες καμαρωτες για "αδερφια αδερφια μαζι θα το σηκωσουμε μεσα στα Φιλαδελφεια". 

 

ΓΑΜΗΣΤΕ τους γαμω τον αντιθεο σας για να πανηγυρισει η μιση φιλαθλη Ελλαδα μαζι σας. Και πανηγυριστε μαζι με τον καθε μπαμπα και κυριο Γιαννη αν τους γαμησουνε κι αυτοι. Δεν υπαρχει αλλος τροπος πρεπει να εξαφανιστουνε οι ανθρωποι για καποια χρονια προκειμενου να στρωσει παλι το ποδοσφαιρο. ? ΡΕ? ΕΙ να χανουν κι αυτοι. Δε γινεται γαμω το μπελα μου η ιδια ιστορια καθε χρονο και όποτε χανουν να φταιει ο Δουρος ή οπως περσι με τον τελικο "ο Κοντονης".

 

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ να ησυχασουμε εστω για μια βδομαδα που θα κλειστουνε στα λαγουμια τους γιατι το Μαιο παλι τις ιδιες μαλακιες για καρδιες του πρωτθλητη θα ακουμε. 

 

? ΑΜΕ ΑΕΚΑΡΑ. ? αμε γαμω τον αντιθεο μου.

ghpedo   >>>>> thn kuriakh

Link to comment
Share on other sites

8es na sou valw Ispaniko fatses? Portogaliko me ta skandala ths Porto? Me tous karpouzades?

8es na sou valw dld ti ? Italiko me Juve kai pontikomamhdes? POU AKRIVWS nomizeis oti emeis exoume olous tous paragontes gia na dikaiologisoume thn mhdenikh sthriksh sthn ekastote omada mas?

En merh dikaiologw gia to corruption, alla den ginetai na exoume kai apaithseis apo thn allh e? De ginetai na einai 5k sto ghpedo POU PLHRWSANE,  kai na lene OLOI DEN EINAI AEK AUTO. E oxi den einai. Trava plhrwse na ginei. Auth einai h mpala eis tous aiwnas twn aiwnwn amhn.

 

? οιο Ισπανικό ρε Κώστα τώρα και ποιο Ιταλικό.

Έστω ότι κι εκεί έχει τέτοιες φάτσες (που αδυνατώ να το πιστέψω αλλά ας είναι). Ε αυτές οι φάτσες παίζουν σε 2 πρωταθλήματα που έχουν κάτι ομάδες θρύλους του αθλήματος και δεν έχει λεβαδειακούς πχ.

Τι πάμε να συγκρίνουμε τώρα

Link to comment
Share on other sites

Θεός Μάτζίσιαν, θα του κατεβάσουν Κασέτα-? έκχαρτ και Κολοβέτσιο αντί του ανέτοιμου Τζίζας και θα βάλει το σεντόνι στον Λοκό.

 

:lol:  :lol:  :lol:

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πηγαινε γηπεδο ο Ελλην. 

 

Οοοοοοοοοολη την ιστορια την αλλαξε ο Ροκο με τη χουντα. Ολη.

 

Φτασαμε στο σημειο να παιρνει πρωταθλημα ο Τζιγγερ το 04 και να λεμε "ελα μωρε ενα πηρε" επειδη μετραγανε ΜΟΝΟ τα σερι και οι "δυναστειες". Και η ΑΕΚ την ιδια μαλακια εχει στον εγκεφαλο, "μερες 90" επειδη πηρε τα 3 σερι. Ε το 3 σερι ειναι το γαμηδι το ταβανι για εναν οργανισμο, το 5 το 6 και το 7 που εφερε ο φρυδιας ειναι το αφυσικο, το τρελο, ειναι σοβιετικη προσεγγιση.

 

? ηρε νταμπλ ο ? ατερας και ΑΜΕΣΩΣ οι βαζελοι που ειναι ξεκαθαρα γαυροι για μενα μετα το σφουγγαρισμα Βαρδινογιαννη αρχισανε τα "ξεκινησε η Δυναστεια". Ειχες το Βασιλαρα να λεει και να γραφει "θα το σκεφτουμε να ξαναπαρετε πρωταθλημα το 2022". Τσουκαλοποιηθηκε ολο το ποδοσφαιρο επειδη ολοι μπηκανε στο τριπακι του Ροκο.

 

Απαξιωθηκανε τιτλοι οπως το Κυπελλο, εφτανε ελληνικη ομαδα στους 8 και την ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝΕ επειδη εχανε πχ την Κυριακη απο τη Χαλκηδονα του ? αρασχου, εφτανε η ΑΕΚ προημιτελικο και ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝΕ οι Τσουκαλαδες που μαζευανε 5 απο τις Μολντε για το Λοκό που εβαλε τα γκολ.

 

Σνομπαρε ολοκληρη ΑΕΚ τη φαση των 32 του ΟΥΕΦΑ με την ? ΣΖ "γιστι ειχε ντερμπι με τον ? αναθηναϊκο". Εβγαινε ο βλαξ ο Φιλιππιδης και ελεγε "δε μας νοιαζει ο τελικος του ΟΥΕΦΑ, το θεμα ειναι να παρουμε το πρωταθλημα απο τον Ολυμπιακο". Γαυροποιηθηκε ολοκληρη η κοινωνια επειδη μπηκαμε στο τριπακι των ανικανων γαυρων που το μοναδικο πραγμα που ξερουν να κανουν ειναι να παιρνουν το πρωταθλημα κανοντας κουμαντο.

 

Τι εχει κανει η Ολυμπιακαρα στην Ευρωπη; Μην κοιτατε που το μαζεψαν επι Βαγγελη τα τελευταια χρονια στην Ευρωπη. Κι εκει στα νοκ αουτ τον κρινο μυριζουνε γιατι η φανελα τους στηριζεται στις βουτιες αλα Φορτουνης με Ατρομητο. Ακομα και ο ? ΑΟΚ, αυτος ο οργανισμος-περιγελος εχει κανει πραγματα στην Ευρωπη, εχει παει και εχει κερδισει προκρισεις και εχει κανει νικες στο Γιουροπα. Εχει παει ο ΑΡΗΣ ρε μαλακες και εχει κανει διπλο στη Μαδριτη με το Φορλαν. Και κοροιδευουμε επειδη εχανε απο τη Λιβαδεια στο Χαριλαου.

 

Ολοκληρη στρατια απο Κλεφτακηδες δινει σημασια σε ενα πρωταθλημα σημαδεμενο και της πλακας, καθοριζει καθημερινοτητες και σνομπαρει την Ευρωπη ξερω γω επειδη την υποβαθμιζουν οι γαυραιοι γιατι ΔΕΝ Μ? ΟΡΟΥΝ. Ανεκαθεν αυτο ητανε το κομπλεξ τους. Αποδομησανε τον τελικο του ? αναθηναικου το 71 "πηγε με τη χουντα". 6 σερι πηρανε με τη χουντα, γιατι δεν κανανε πορεια εστω μεχρι προημιτελικο; Τι φταιει ρε παιδι μου;

 

Ηρθε μετα το φεγγαρι της ΑΕΚαρας του Μπαρλου, πηρε προπονητη παγκοσμιο, αλλαξε το ποδοσφαιρο για παντα στην Ελλαδα, πηγε ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΟΥΕΦΑ, εριχνε 6 στην ? ορτο. Μιλαμε για απιθανα πραγματα. Τι κανανε οι γαυραιοι τοτες που παιρνανε τις κουπες εδω μεσα; ? ου φτασανε ρε παιδι μου; 

 

"? ετρινα χρονια" σου λεει. ? ΕΤΡΙΝΑ τα χρονια που πηρανε 3 Κυπελλα Ελλαδος σε 9 χρονια λες κι εχουνε κανα συμβολαιο με το Θεο να παιρνουν καθε 2 χρονια το πρωταθλημα. Απο που κι ως που πετρινα ρε μαλακες; Δηλαδη η ΑΕΚ τι πρεπει να πει; Τσιμεντενια τα χρονια; Ο ? ΑΟΚ να τα πει κεραμιδι; Απο το 85 εχουνε να παρουνε πρωταθλημα οι ανθρωποι, 32 χρονια εχουνε να δουνε χαρα στα σκελια τους. Τι να κανουνε δηλαδη να το κοψουνε και να γινουνε ολυμπιακοι;

 

Γι αυτους τους λογους λοιπον, ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ γι αυτους τους λογους, καθε νικη της ΑΕΚ εναντιον του συλλογου που εχει καταστρεψει το ελληνικο ποοσφαιρο ειναι νικη του πολιτισμου και της ανθρωποτητας. Και σκατα να ειμαι οπως το 80 και χαλια και με τα πεταμενα της ? αναχαϊκης να παιζω, θα εχω την κουρσα του Θωμα στο Καραϊσκακη απο το διωξιμο του Τακη και το 0-1 με το Σαργκανη, θα εχω το ενα-δυο του Οκο με τον Τακη, θα εχω το γκολ του Μαρτσελο με 9, θα εχω το γκολ στη λασπη του Ντεμη, το πλασε του Τιμουρ στο τηγανι, θα εχω το ασαλιωτο του Κωστη, τη ραψωδια του Ντανιελου στο ΟΑΚΑ με τον κυρ-κυρσταυρο, θα εχω τα δοντια του Αραβιδη και το μπλαζε καυλι του Βαργκας.

 

Τις ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ σεζον που ημουνα εγω απο πανω, ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑΝ να παιξουν και εκανα γυρο του θριαμβου στη Λεωφορο με την ομαδα νεων, εκανα 4 γκολ στο 50 και κρατησα δυναμεις (απο μαλακια στον εγκεφαλο οπως παντα, επρεπε να ριξω 8 και να ειμαι δυσαρεστημενος) για να το χασω απο πουστια, ακομα και οταν επρεπε να τρωνε 5 απο το ημιχρονο βγαλανε τις παπαριες καμαρωτες για "αδερφια αδερφια μαζι θα το σηκωσουμε μεσα στα Φιλαδελφεια". 

 

ΓΑΜΗΣΤΕ τους γαμω τον αντιθεο σας για να πανηγυρισει η μιση φιλαθλη Ελλαδα μαζι σας. Και πανηγυριστε μαζι με τον καθε μπαμπα και κυριο Γιαννη αν τους γαμησουνε κι αυτοι. Δεν υπαρχει αλλος τροπος πρεπει να εξαφανιστουνε οι ανθρωποι για καποια χρονια προκειμενου να στρωσει παλι το ποδοσφαιρο. ? ΡΕ? ΕΙ να χανουν κι αυτοι. Δε γινεται γαμω το μπελα μου η ιδια ιστορια καθε χρονο και όποτε χανουν να φταιει ο Δουρος ή οπως περσι με τον τελικο "ο Κοντονης".

 

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ να ησυχασουμε εστω για μια βδομαδα που θα κλειστουνε στα λαγουμια τους γιατι το Μαιο παλι τις ιδιες μαλακιες για καρδιες του πρωτθλητη θα ακουμε. 

 

? ΑΜΕ ΑΕΚΑΡΑ. ? αμε γαμω τον αντιθεο μου.

 

 

? ούτσες. Αυτά είναι παοκισμοί. Έχεις αρχίδια κύριος; Κάνε πρωταθλητισμό. Μη μου είσαι με Μοράηδες και με Μπακασέτες μισή σεζόν και μετά κάνεις ιστορικές αναδρομές.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πηγαινε γηπεδο ο Ελλην. 

 

Οοοοοοοοοολη την ιστορια την αλλαξε ο Ροκο με τη χουντα. Ολη......

 

 

Το ένα like δεν είναι αρκετό.Συμφωνώ απολύτως με όλα όσα έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

8a nikhsoume. Den exei shmasia k me thn omada newn na eimaste. Nootropia 8A NIKHSOUME. Diaole de xasame me Manolo akoma. Na pame na tous gamhsoume. Na teleiwsoume ola ta mats sto prwta8lhma me Manolo xwris htta. De gameis. Kai as einai ola X ta upoloipa. Alla TON GAVRO 8A TON GAMHSOUME GIATI O VARGAS EXEI KAVLES.

Θες και εσύ την τριπλέτα σου...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πηγαινε γηπεδο ο Ελλην. 

 

Οοοοοοοοοολη την ιστορια την αλλαξε ο Ροκο με τη χουντα. Ολη.

Εγω θυμαμαι οταν ημουν μικρός τους μεγαλυτερους μεσους ορους εισιτηριων καπου στα μεσα των 80ς, 1985-86 και από την επόμενη χρονιά να αρχιζουν να πέφτουν στην αρχή μετα τη δολοφονια του Μπλιώνα και μετά για άλλους λόγους. Το 1996 ηδη ειχε μειωθει παρα πολυ ο κοσμος που πηγαινε σε σημειο η ΑΕΚ του 95-96 με την αποδοση που ειχε να εχει 7 χιλιαδες μεσο ορο. Μετα ηρθε ο Κοκκαλης κτλ και τα αποτελειωσε ολα. Επι Ντεμη οσον αφορα την ΑΕΚ μεταστραφηκε ολο αυτο στην αρχη και μετα ξαναγυρισαμε πίσω. ? αντως ειναι χρονιο φαινομενο η απουσια του κοσμου, καμια τριανταρια χρόνια ήδη. Αλλά ακόμα και μεχρι τα μεσα των 80ς δεν νομιζω να υπηρχε η οπαδικη κουλτουρα που υπαρχει πχ στην Αγγλια ή και αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή παίζουμε με την πιο γνωστή ομάδα της Ευρώπης.

 

Είτε σε ψαροχώρι πας στη Νορβηγία, είτε σε χωριό στο Καύκασο όλοι έχουν ρίξει ένα μανίκι στις μεγαλύτερες διορισμένες...

 

Την ομάδα που πανηγυρίζει τα 6 απέναντι στον ? άσιο και τον Τριχιά μετά το ματς ? οντίκι και τα 4 ενάντια στα παιδάκια.

 

Όλα με άρωμα διαιτησίας.

 

Αυτοί που λένε ότι μόνος τους αντίπαλος είναι ο ? αναθηναϊκός...

 

? ου πάει να σου πιάσει κουβέντα και έχει βλέμμα ροφού...

 

 

Ε, γάμησε τους ΑΕΚαρα μου ακόμα μια φορά. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Του κώλου δικαιολογίες αν δεν θες να πας (πχ εγώ) αλλά ένα λόγο παίζει και ότι στην Ελλάδα οι ώρες των αγώνων ορίζονται για να κάνει τηλεθέαση η NOVA και όχι για να πάει ο κόσμος γήπεδο. Υποθέτω στην Αγγλία πρώτο κριτήριο είναι να ναι βολική η ώρα για τον κόσμο.

? αίζει πχ χτες Ηρακλής-ΑΕΚ το βάζουν Δευτέρα βραδάκι να κάνει νούμερα η NOVA.

Βάλτε τα βρε μαλάκες μεσημεριανά Σαββατοκύριακα.

ΟΚ λεπτομέρεια και ξαναλέω θα πει δικαιολογίες κάποιος αλλά όλα παίζουν τον ρόλο τους.

Σιγά μην τραβηχτεί ο άλλος ξέρω γω Δευτέρα βράδυ να δει το Λεβαδειακός-? ανιώνιος.

Υποθέτω αν το βάλεις Κυριακή στις 4 το μεσημέρι είναι πιθανότερο να τσιμπήσει λίγο παραπάνω κόσμο.

Από την στιγμή λοιπόν που χουν επιλέξει ως προτεραιότητα την τηλεθέαση, ε τηλεθεατές θα χουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν οι ώρες είναι μία φορά μαλακία για έναν κάτοικο Αθηνών φανταστείτε τι είναι για εμάς. Για να μιλάμε και οντοπικ, εμείς πχ δεν προλαβαίνουμε καμία πτήση της Κυριακής για πίσω και θα φύγουμε από Αθήνα Δευτέρα πρωί.

 

Άλλοι που θα κατέβουν οδικώς θα ξεκινήσουν από ΟΑΚΑ στην καλύτερη στις 22.30, μέχρι να φτάσουν στο όχημα, να ξεπαρκάρουν, να φύγουν από το μποτιλιάρισμα. Γύρευε τι ώρα θα είναι αυτός ο κόσμος σπίτι του, ειδικά αν έχει φύγει από καμιά Θράκη και Μακεδονία.

Θυμάμαι το καλοκαίρι με τη Σ. Ετιέν φτάσαμε σπίτι και είχε βγει ο ήλιος. Αντιθέτως με την Ξάνθη επειδή ήταν μεσημέρι, 12 η ώρα είχα κάνει μπάνιο και είχα ξαπλώσει. ? ηήγαμε την άλλη μέρα για δουλειά σαν αρχόντοι κι όχι σαν λινάτσες να πούμε.

 

Γενικά οι αθηναίοι μη γκρινιάζετε για τις ώρες, προκαλείτε και θέλουμε να σας καταπιούμε το λαρύγγι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ας βάλουμε την πρώτη δεκαετία του επαγγελματικού ποδοσφαίρου όταν μάλιστα απο σπάνια εως καθόλου δεν υπήρχε απευθείας τηλεοπτική μετάδοση αγώνων.

 

 

image.jpg

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

H καλύτερη λόγω ΟΑΚΑ, σχετικά δυνατής ομάδας με προπονητή τον επιτυχημένο Γκμόχ και ένεκα ντέρμπυ.

Τότε σημειώθηκε και το ιστορικό ρεκόρ με ομάδα πλην ? ΑΟ, Ολυμπιακού σε εισιτήρια αγώνα πρωταθλήματος.

Με τον ? ΑΟΚ κόπηκαν 54.800 εισιτήρια.

 

Κατά τη γνώμη μου αν η ΑΕΚ της εποχής ήταν ισχυρή όσο π.χ. ο ? ΑΟ του Βαρδινογιάννη θα είχε ακόμα περισσότερα εισιτήρια.

Link to comment
Share on other sites

? οιο Ισπανικό ρε Κώστα τώρα και ποιο Ιταλικό.

Έστω ότι κι εκεί έχει τέτοιες φάτσες (που αδυνατώ να το πιστέψω αλλά ας είναι).

? ου να δεις τι φατσες ειχαν πριν καποια χρονια, για τωρα δεν ξερω, οι προεδροι της Μπετις και της Σεβιλλης. Οι χειροτεροι ισπαναραδες, κατι σαν ελληναραδες :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×