Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. V


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Guest Saxon21

15-20 μερες για την αδεια,αφου εξεταστει η υψομετρικη,δεν προλαβαινουμε ιουνη κοθτακη μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Τις προβατινες θα τις κανουμε παραγγελια στο Δερβενι, στο Μελισσοχωρι ή να κατεβασουμε απο Αμφικλεια ?

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Η αδεια πηρε υπογραφη απο το υπουργειο οικονομικων

που τελικα χρειαζοταν ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ

και βρισκεται στο υπουργειο περιβαλλοντος .

Εκει οφειλεται η καθυστερηση.

Ολα βαινουν καλως.

 

Το γηπεδο δε θα ειναι κατω απο 30 χιλιαδες.

 

Οι μπουλντοζες θα δουλευουν και νυχτα λεει ο μεγαλος

προκειμενου να τελειωνουμε γρηγορα.

Θα υπαρξει πανηγυρικη εναρξη των εργασιων συμπληρωνει.

 

Ο Κανελλοπουλος δε δεχεται τελικα τζαμπα τα μπετα

με ανταλλαγμα επωνυμια 5-6 θυρων που του προτειναμε

αλλα υποσχεθηκε τιμες κοστους.

 

Πολυ και Παππα αναμενουμε οπως ειπαμε

να εμφανιστουν για το μεριδιο τους.

Εισαι τιτανας. Επιβεβαιωνω οτι τα μπετα ειναι κλειδωμενα και ο Ερυθρος Σταυρος ψαχνει τον Παππα και τον Πολυ.

Εως 22 λενε οι αισιοδοξοι, εως 29 λενε οι πατωντες την ασφαλτο.

Link to comment
Share on other sites

Τις προβατινες θα τις κανουμε παραγγελια στο Δερβενι, στο Μελισσοχωρι ή να κατεβασουμε απο Αμφικλεια ?

Αμφίκλεια. 

Link to comment
Share on other sites

Θα είχε αν μιλάγαμε για γήπεδο μονόμως sold-out... για γήπεδο που θα ξεπεράσει τα 28κ μάξιμουμ 3 φορές το χρόνο αρχίδια σημασία έχει...

 

 

 

 

Μέτρα πόσα χρήματα χάνεις με 3-5 sold out τον χρόνο. (υποτίθεται θα παίξεις και Ευρώπη κάποια στιγμή και θα αρχίσεις να μεγαλώνεις ξανά). Μιλάμε για συμβόλαια παιχτών, όχι αστεία. Μέτρα.

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

οι 3,000 θεσεις διαφορα που θα εχει το γηπεδο απο τις 33,000 σημαινει πραγματικα εσοδα κατω απο 45,000 ευρω ανα ματς με ενα εισητηριο 30 ευρω 

 

δηλαδη σε 3 ματς τα εσοδα που χανεις ειναι 150,000 ας πουμε 

Link to comment
Share on other sites

Το "εχουμε σοβαροτερα θεματα" δεν ειναι επιχειρημα, αλλά αποφυγή συζήτησης. Ασε που οταν λες-υπενθυμιζεις οτι θα ναι μινιμουμ 30 χιλιαδων, σημαινει οτι καποια σημασια δινεις και εσυ στη χωρητικότητα.

Μια και αναφερθηκε, επιτελους, η υπογειοποιση, με αυτο το θεμα ξερει κανεις τι γινεται;; Πρεπει να ξεκινησει μαζι με τα εργα για το γηπεδο;;

Γιατι ρωτας για την υπογειοποιηση αφου εσυ θεωρεις οτι με το να λεμε εχουμε να ασχοληθουμε με σοβαροτερα θεματα αποφευγουμε την κουβεντα; Εκτος αν δεν μπορεις να αντιληφθεις τι ειναι σημαντικο και τι οχι για το γηπεδο, οποτε δικαιολογεισαι.

 

Καμια σημασια δεν δινω στη χωρητικοτητα. Μου φτανει να ειναι μια θεση παραπανω απο τον ΝΑΟ πριν γκρεμιστει. Το ομορφοτερο γηπεδο του κοσμου στο δικο μου χωρο και πλεον με συγχρονες εγκαταστασεις; Και εγω θα ασχοληθω με το αν ειναι 32, 39 η 28; Στα παπαρια μου.

 

Το οτι λεω πως θα ειναι 30 δεν σημαινει πως με απασχολει, ενημερωνω για αυτο που ξερω. Μην παπαρολογεις αλλο Ραγιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Πεστε μας οτι το εργο θα το αναλαβει εξ ολοκληρου γερμανικος ΚΟΛΟΣΣΟΣ,ιποβεντουρι ΑΕΚ ΑΡΕΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

a mpa? Fwto pou mas voleuoun?

 

image_4500.jpg

Θα μπορουσε στην ευρωπη να δηλωνεται και το ΟΑΚΑ για τα μεγαλα ματς, με καποιο μεγαλο ονομα που θα προσελκυε και 60χιλ κοσμο. Κατι τετοιο ηθελε θυμαμαι και ο μακαριτης ο κυραστας στο βαζελο οταν επαιζε CHL στη λεοφωρο

Link to comment
Share on other sites

οι 3,000 θεσεις διαφορα που θα εχει το γηπεδο απο τις 33,000 σημαινει πραγματικα εσοδα κατω απο 45,000 ευρω ανα ματς με ενα εισητηριο 30 ευρω 

 

δηλαδη σε 3 ματς τα εσοδα που χανεις ειναι 150,000 ας πουμε

 

Στο ξεκινημα το γηπεδο αναμενεται να ειναι γεματο γιατι θα θελει πολυς κοσμος να το δει απο κοντα. Αλλα μετα δεν θα μαζευει και σε καθε ματς 30χιλ κοσμο, πλην ντερμπι. Να ειμαστε ρεαλιστες

Link to comment
Share on other sites

1ον που εχεις εισητηριο 50 ευρω εκτος απο επισημους? 

2ον απο τις εισπραξεις θα αφαιρεσεις εφορια και αστυνομια δηλαδη κοντα στο 40% 

 

150,000 βαρια βαρια να ειναι 200,000 ουτε εκατομμυρια ουτε τιποτα

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει εισητηριο 50 ευρω στην Ελλαδα δεν ξερω τι εχεις στο μυαλο αλλα στην Ελλαδα δεν πληρωνεις κανεις πανω απο 30 ευρω να δει ματς εκτος αν ειναι στα επισημα 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πραγματικα τι δεν καταλαβαινεις εσυ 

 

δεν υπαρχει average pricing 50 ευρω  average pricing θα ειναι κατω απο 30 ευρω 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρωτας για την υπογειοποιηση αφου εσυ θεωρεις οτι με το να λεμε εχουμε να ασχοληθουμε με σοβαροτερα θεματα αποφευγουμε την κουβεντα; Εκτος αν δεν μπορεις να αντιληφθεις τι ειναι σημαντικο και τι οχι για το γηπεδο, οποτε δικαιολογεισαι.

 

Καμια σημασια δεν δινω στη χωρητικοτητα. Μου φτανει να ειναι μια θεση παραπανω απο τον ΝΑΟ πριν γκρεμιστει. Το ομορφοτερο γηπεδο του κοσμου στο δικο μου χωρο και πλεον με συγχρονες εγκαταστασεις; Και εγω θα ασχοληθω με το αν ειναι 32, 39 η 28; Στα παπαρια μου.

 

Το οτι λεω πως θα ειναι 30 δεν σημαινει πως με απασχολει, ενημερωνω για αυτο που ξερω. Μην παπαρολογεις αλλο Ραγιο.

Αποφευγουμε την κουβεντα για την χωρητικότητα ρε μαλάκα. Το περιμενα οτι θα το πηγαινες στο προσωπικό.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Αν αυτο δε λεγεται καταρα εγω ειμαι ο Τρικουπης.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκα Κώστα, όταν μιλάς με τον καθρέφτη σου τσακώνεστε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκα Κώστα, όταν μιλάς με τον καθρέφτη σου τσακώνεστε;

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα είμαστε να τα λέμε για τιμές εισητηρίων, για μπάτζετ ομάδας, για ρόστερ όταν με το καλό μπούμε στο νέο μας γήπεδο. Και βασικά δεν είναι καν το θέμα τα επόμενα 5-10 χρόνια. Γήπεδο δεν φτιάχνεις ανά δεκαετία.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο point που εχει ο Κωστας ειναι το κομματι της ασφαλειας για τα ευρωπαικα που θα εχεις φιλοξενουμενους. Μονο εκει θα υπαρχει θεμα λογω νεκρων ζωνων, ματ κλπ. Εκει (με καμια Ντιναμο ξερω γω που θα κατεβασει 500 ατομα για να πας κι εσυ εκει κλπ) θα τυπωνεις 22-23 χιλιαρικα κι οποιος προλαβει. Αυτο ειναι θεμα. Κατα τα λοιπα, οταν θες γηπεδο στη ΝΦ το 28+ ειναι ηδη τραβηγμενο απ τα μαλλια. Μιλαμε σχεδον για το μισο οικοπεδο του Καραισκακη μεσα σε αστικο ιστο και σε χωρο πρασινου. Ας μην το καναμε εκει και θα τελειωνε το θεμα. Θελαμε εκει και ετσι θα πας. Και για τα κυβικα σου υπεραρκετο ειναι και επιμενω οτι οπως και ο γαυρος μετα το hype δεν θα εχεις καν 70% πληροτητα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

a mpa? Fwto pou mas voleuoun?

 

image_4500.jpg

1 Φορα στα 10 χρονια ειναι αυτη η εικονα που εβαλες. Η εικονα της γεματης ΝΦ ηταν πολυ συχνη . Στα 10 ματς μπορει να εχω 280.000 στην ΝΦ . Στον ταφο ζητημα ειναι να εχω 200.000 και μηδαμινη εδρα κατι που με νοιαζει πολυ προσωπικα εμενα. Παντως το γηπεδο δεν ηταν για 50.000 θεσεις και γινει 30.000....! Ολη αυτη η συζητηση για 3-4 χιλιαδες θεσεις μετα τοσα χρονια αστεγοι?

Link to comment
Share on other sites

symfona me plerofories h xoritikothta tou ghpedou tha exei os exhs

32k adunatous

30k eusomous

28k xondrous

asteio lol

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

 Και για τα κυβικα σου υπεραρκετο ειναι και επιμενω οτι οπως και ο γαυρος μετα το hype δεν θα εχεις καν 70% πληροτητα.

 

Τα κυβικά ασχολίαστα. Μάλλον μιλάς για την ομάδα σου τον Ηρακλή. :P

Ο γαύρος λογικό είναι να έκανε την κοιλιά, αφού έπαιζε σε ένα πρωτάθλημα σικέ, το όλο προϊόν ήταν μούφα.

Εμείς έχουμε μπροστά μας:

Πρωταθληματική πορεία -> Σταθερά γύρω στα 20 χιλιάρικα κόσμο, και στα μεγάλα ματς εννοείται sold out.

Κατάκτηση πρωταθλήματος -> Παροξυσμός, δεν χρειάζεται ανάλυση.

Ευρώπη -> Μερικά sold out ακόμα (τιμές θα βαράνε πάντως όσο πιο μικρό το γήπεδο)

Μετά έρχεται η λογική κοιλιά. Αλλά ο στόχος είναι να μην πέσεις πίσω στα ίδια, γιατί να πέσεις εκεί άλλωστε. Ο μακροχρόνιος στόχος σου είναι να γίνεις ευρωπαϊκό κλαμπ, να σκέφτεσαι πορείες στην Ευρώπη όπως παλιά και όχι το αν θα καταφέρεις να παίξεις Φθινόπωρο. Αλλά τα θυμάσαι, γιατί να σ'τα λέω εσένα. Το θέμα είναι να κάνεις το βήμα παραπάνω που δεν κατάφερες να το κάνεις ποτέ λόγω μπινέ και χούντας που διέλυσε τα πάντα. Άμα έχουμε ως στόχο να παίρνουμε το πρωτάθλημα που και που στον βόθρο μας, να είμαστε οι λιγότερο χειρότεροι μεταξύ κακών, να είμαστε στο χωριό μας και να ασχολούμαστε με τις κότες και τα ζα, πέστε μου να μην κουράζομαι άδικα, είναι εντελώς διαφορετικές οι βάσεις πάνω στις οποίες συζητάμε. :D

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×