Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. V


Bukowski
 Share

Recommended Posts

ετσι ειναι Τζανη ο νοτιας εκανε το προπονητικο και θα τον ευχαριστουμε για παντα βεβαια απο το 2013 μεχρι σημερα εχουν πεσει και μερικα ακομα μυρια σε αυτο το προπονητικο απο την ΑΕΚ

Σωστα αλλα θα μπορουσε να πει δε το δινω και το κανω μπουρδελο ξερω γω...

Εγω κοιταω το αποτελεσμα και αυτο λεει η ΑΕΚ προπονειται σε ενα απο τα ποιο συγχρονα προπονητικα στην Ελλαδα και αυτο οφειλεται στο Νοτια που εβαλε ολα τα λεφτα και σαφως εχουν γινει βελτιωσεις απο κει και περα..

Ο Νοτιας κατι εκανε αφησε οποτε εγω δεν μπορω να τον βαλω στην ιδια ζυγαρια με τους αλλους οχι οτι ειναι και αυτος αμοιρος ευθυνων..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το προπονητικό δεν το νοικιάζουμε;;

Απο οσο ξερω και γω οχι αλλα οπως ειπε και ο Μητσος εχουν πεσει λεφτα για βελτιωσεις δημιουργια γηπεδων κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Σωστα αλλα θα μπορουσε να πει δε το δινω και το κανω μπουρδελο ξερω γω...

Εγω κοιταω το αποτελεσμα και αυτο λεει η ΑΕΚ προπονειται σε ενα απο τα ποιο συγχρονα προπονητικα στην Ελλαδα και αυτο οφειλεται στο Νοτια που εβαλε ολα τα λεφτα και σαφως εχουν γινει βελτιωσεις απο κει και περα..

Ο Νοτιας κατι εκανε αφησε οποτε εγω δεν μπορω να τον βαλω στην ιδια ζυγαρια με τους αλλους οχι οτι ειναι και αυτος αμοιρος ευθυνων..

 

προφανως τον ευχαριστουμε για παντα που φυγαμε απο το κοτετσι των θρακομακεδονων απλα οπως ειπες εχουν πεσει λεφτα και εχουν γινει αρκετες βελτιωσεις και θα γνουν και αλλες

Link to comment
Share on other sites

Ανατριχίλα ρε πούστη μου να βλέπεις πάλι παίχτη της ΑΕΚ να την κλωτσάει εκεί!Αντε και το φάγαμε το γάιδαρο!

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Θα τους φαει ολους Βασιλη τωρα. Με τα μπροστινα μπορει να κοβει μεχρι και τις λαμαρινες για το στεγαστρο του γηπεδου μονος του :D

Link to comment
Share on other sites

Θα τους φαει ολους Βασιλη τωρα. Με τα μπροστινα μπορει να κοβει μεχρι και τις λαμαρινες για το στεγαστρο του γηπεδου μονος του :D

Μετα τον βαζεις μεσα και τον ανακαινιζεις σα το ρομποκοπ ?

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε σα να βλέπω ένα youtube video στο ΚΜ. Σα να ήτανε η παρουσίαση της μακέτας του γηπέδου, με το αφεντικό να ομιλεί και όσο προχωράει στον λόγο του τόσο πιο δύσκολα να συγκρατεί τα δάκρυα συγκίνησής του, με την φωνή να τρεμουλιάζει. Τον κοίταγα κάπως αποσβολομένος μάλλον, λίγο έκπληκτος θα έλεγα, ενώ παράλληλα το περιβάλλον είχε διαμορφωθεί σε μεγάλα δωμάτια, σαν ένας μεγάλος σύνδεσμος που ήταν τίγκα και όλοι κρεμώντουσαν από τα λόγια του. Δεν ήταν πλέον βίντεο, ήμουνα εκεί. Περνώντας από το κύριο δωμάτιο του συνδέσμου, μεταμορφώθηκε ξαφνικά στο Καλλιμάρμαρο. Δεν έπεφτε καρφίτσα επίσης, Ήταν γεμάτο με εμάς, ΑΕΚτζήδες όπου και να κοίταγες. Επικρατούσε μια παράλογη ηρεμία και περιέργεια.

 

Μετά ξύπνησα, για να ξανακοιμηθώ και να συνεχίσω με άσχετα όνειρα. Πρέπει να κόψω το ποτό.  :lol:

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία πληροφόρηση.

Άμα αξιωθούμε να γίνουν τα εγκαίνια, ο Τιγρουάς ετοιμάζει μεγάλο "σαματά".

Μιλάμε για σταντμπάϊ όσων παλαιμάχων βρίσκονται ακόμη εν ζωή για βράβευση στην τελετή.

Έχει φτάσει μέχρι τον Δημήτρη Ζάγκυλο στην Κύπρο !!!

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία πληροφόρηση.

Άμα αξιωθούμε να γίνουν τα εγκαίνια, ο Τιγρουάς ετοιμάζει μεγάλο "σαματά".

Μιλάμε για σταντμπάϊ όσων παλαιμάχων βρίσκονται ακόμη εν ζωή για βράβευση στην τελετή.

Έχει φτάσει μέχρι τον Δημήτρη Ζάγκυλο στην Κύπρο !!!

Δωσε πονο
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία πληροφόρηση.

Άμα αξιωθούμε να γίνουν τα εγκαίνια, ο Τιγρουάς ετοιμάζει μεγάλο "σαματά".

Μιλάμε για σταντμπάϊ όσων παλαιμάχων βρίσκονται ακόμη εν ζωή για βράβευση στην τελετή.

Έχει φτάσει μέχρι τον Δημήτρη Ζάγκυλο στην Κύπρο !!!

 

O οποίος διατηρεί πρακτορείο ΟΠΑΠ ντυμενο στα κιτρινόμαυρα με αφίσες ρετρό ενδεκάδας ΑΕΚ από τα 60s σε κεντρικό σημείο της Λεμεσού. Πέρναγα από εκεί και νόμιζα ότι είναι κάποιος παλιός σύνδεσμος της ΑΕΚ, μπηκα μεσα κ μου συστήθηκε ο παππούλης...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

O οποίος διατηρεί πρακτορείο ΟΠΑΠ ντυμενο στα κιτρινόμαυρα με αφίσες ρετρό ενδεκάδας ΑΕΚ από τα 60s σε κεντρικό σημείο της Λεμεσού. Πέρναγα από εκεί και νόμιζα ότι είναι κάποιος παλιός σύνδεσμος της ΑΕΚ, μπηκα μεσα κ μου συστήθηκε ο παππούλης...

Στον οποίο, χωρις να τον γνωρίζω, εστειλα κάποτε απο Ελλάδα, συνδεσμιακά μπλουζάκια και ενα συλλεκτικό μικρό λαβαρακι με το δικέφαλο απο το 1950. Με παρακάλεσε ένας πολύ καλός μου φίλος, Κύπριος, φεύγοντας απο το σπίτι μου, λέγοντας οτι πάνε σε καλη μεριά. Μου εξήγησε ποσό μεγάλο ρόλο παιζει ο ανθρωπος αυτος στο να τονωθεί το ΑΕΚΤζηδικο στοιχείο στην Κύπρο. Μακάρι να φτάσανε στα χέρια του και να κοσμούν το μαγαζί του

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Η ατάκα (της χρονιάς) από την επίσκεψη στα ιερά χώματα, βγήκε από το στόμα του Μάνταλου, ο οποίος είπε χαριτολογώντας στους υπόλοιπους συμπαίκτες του: «Μόνο εγώ είμαι σίγουρος να παίξω εδώ μέσα γιατί έχω 3 χρόνια συμβόλαιο. Εσείς για να μπείτε στο νέο γήπεδο πρέπει να πάρετε πρωτάθλημα». 

*Απο ρεπορταζ Γαλατση 

 

Καλα τους τα ειπες Μανταλε να σκυλιασουν να παρουν πρωταθλημα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μπηκε η χρονια που θα το δουμε να ορθωνεται.

για οσους μεγαλωσαμε μεσα στο ναο και την

σκεπαστη, για οσους τρεξαμε απο τον περισσο

ακουγοντας τα συνθηματα, για τραγουδησαμε

«σηκω χορεψε κουκλι μου» στον μπαμπη που

εβγαζε το πουκαμισο πανω στο καγκελακι για να

δωσει το πρωτο «ολοι στο ναο»..

 

να αντεξει η καρδια την χαρα, να ειμαστε ολοι

καλα, οι χειροτερες εποχες στην ιστορια της ΑΕΚΑΡΑΣ

περασαν. ερχονται οι καλυτερες ολων.

 

υγεια και χαρα σε ολους!

καλημερα ναε μου!

Μπαμπη το κυμα ρε, το κυμα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και για όσους δεν πρόλαβαν τη Νέα Φιλαδέλφεια ή και για εμάς που την προλάβαμε αλλά λόγω ηλικίας ζήσαμε την ΑΕΚ πολύ περισσότερο στο ΟΑΚΑ και σε βαθμό που στη συνείδηση μας η ομάδα έχει ταυτιστεί περισσότερο με το ΟΑΚΑ, αφού η συντριπτική πλειοψηφία των βιωμάτων μας είναι εκεί και όχι στη ΝΦ.

 

Για πολύ κόσμο η επιστροφή θα είναι μία εκ νέου γνωριμία με την ομάδα και όπως είπα κι άλλη φορά, κάτι τέτοιο πρόκειται να προκαλέσει τεράστια αναταραχή στον ελληνικό αθλητισμό που αν η ΑΕΚ μπορέσει να εκμεταλλευτεί στο έπακρο, είναι δυνατό να αλλάξουν συσχετισμοί που έχουν παγιωθεί στο ποδόσφαιρο. Δεν ξέρω τι θα καταφέρουμε από τα παραπάνω και μέσα μου πιστεύω ότι κάπου θα τα κάνουμε πουτανα όλα (δε μπορεί) αλλά τα πράγματα μόνο καλύτερα μπορεί να πάνε

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×