Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. V


Bukowski
 Share

Recommended Posts

OΙ εδρες των παραταξεων (δεν ξερω τωρα τι αποχωρησεις-διασπασεις υπαρχουν) το 2014 ηταν

 

Δουρου (ΣΥΡΙΖΑ)    - 61

Σγουρός                  - 12

Κουμουτσακος (ΝΔ) - 7

Χρυση αυγη             - 6

ΚΚΕ                         - 5

ΑΝΕΛ                      - 4

Τζημερος                - 2

Μαντουβαλος          - 1

Αλλες οικολογικες     - 3

 

ΣΥΝΟΛΟ                101

Link to comment
Share on other sites

OΙ εδρες των παραταξεων (δεν ξερω τωρα τι αποχωρησεις-διασπασεις υπαρχουν) το 2014 ηταν

 

Δουρου (ΣΥΡΙΖΑ)    - 61

Σγουρός                  - 12

Κουμουτσακος (ΝΔ) - 7

Χρυση αυγη             - 6

ΚΚΕ                         - 5

ΑΝΕΛ                      - 4

Τζημερος                - 2

Μαντουβαλος          - 1

Αλλες οικολογικες     - 3

 

ΣΥΝΟΛΟ                101

Οπότε εξαρτάται από την πειθαρχία της πλειοψηφίας της παράταξης Δούρου, στην κεντρική γραμμή της κυβέρνησης.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που δεν θελει ο συριζα ειναι να ανοιξει αλλο ενα μετωπο με οπαδους μεγαλης ομαδας

 

το τελευταιο πραγμα που θα ηθελε να κανει 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατι δεν έχετε καταλάβει σωστά. Δεν μιλάει κανείς για ΣΥΡΙΖΑ πουν εννοειται οτι έχει στηρίξει γήπεδο. Μιλαμε για συγκεκριμένους ανθρώπους, περιφερειακούς συμβούλους και Αντιπερειφερειαρχες που είτε έχουν ανεξαρτητοποιηθεί απο τη Δούρου είτε βρίσκονται ακόμα στην παράταξη της, οι οποίοι έχουν δημιουργήσει το δικό τους μπλοκ κατα του γηπέδου. Κάποιοι απο αυτούς βρίσκονται και στην προσφυγή των 56. Πχ 4 εν ενέργεια σύμβουλοι της Δούρου προχωρησαν πρόσφατα στην παρακάτω ανακοίνωση. Η μια μάλιστα ειναι Αντιπεριφερειάρχης τεχνικών έργων και είχε καλεστεί απο το Δήμο Νέας Φιλαδέλφειας στη συζητηση που είχαν εκεί για το ιδιο θέμα της υπογειοποίησης. Η μεταστροφή της μάλιστα ειναι περίεργο οτι συνέβη ακριβώς μετα απο αυτή τη συνάντηση. Ακολουθει το άρθρο

http://m.tvxs.gr/mo/i/246026/f/news/ellada/antiperifereiarxes-kata-xrimatodotisis-gipedon-pae.html

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ποσοι ειναι ?

 

51 δεν θες για να εγκριθει ? αρα απο την Δουρου γυρω στους 35 σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα δεν ειναι και για θανατά την Πέμπτη αλλά δεν ειναι και αμελητέα. Ειναι ενα απο τα τελευταία σημαντικά αναχώματα για το γήπεδο και ειναι 2000% σίγουρο οτι θα δημιουργήσουν θέμα και ίντριγκα. Εντωμεταξύ τυχαία τελείως πάνω απο τους μίσους που αντιδρούν ειναι περιφερειακοί σύμβουλοι Πειραιά η με σχέση με τον Πειραιά

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα τα λες 

 

αλλα σε ξαναρωταω γκουρου του γηπεδου τα νουμερα βγαινουν? δηλαδη μανουρα θα γινει θα βγουν τα νουμερα ομως? γιατι αν δεν βγουν τα νουμερα το αναθεμα θα το φαει η Δουρου που δεν μπορεσε να πεισει την μιση παραταξη της να περασει μια μελετη και ειμαι σιγουρος οτι αυτο δεν το θελει η Δουρου

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι δεν θα εχουμε πρόβλημα Amd. Απλά με αυτα που έχω δει και το ποσό δυσκολευτήκαμε σε απλά πράγματα, προτιμώ τον κόσμο υποψιασμένο. Η ΑΕΚ δεν πρέπει να μείνει μόνη της παλι ποτέ και πουθενά. Χωρίς λόγο, φωνή, αντίδραση. Καλυτερα υπερβολικοί παρα να πιαστούμε μαλακες

Link to comment
Share on other sites

Η Δούρου όπως επιβεβαιώνει και ο Στυλ ειναι με μπουνιά. Εγώ απο τη φύση μου ειμαι επιφυλακτικός με τους πολιτικαντηδες

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι δεν θα εχουμε πρόβλημα Amd. Απλά με αυτα που έχω δει και το ποσό δυσκολευτήκαμε σε απλά πράγματα, προτιμώ τον κόσμο υποψιασμένο. Η ΑΕΚ δεν πρέπει να μείνει μόνη της παλι ποτέ και πουθενά. Χωρίς λόγο, φωνή, αντίδραση. Καλυτερα υπερβολικοί παρα να πιαστούμε μαλακες

 

μαζι σου καλο θα ηταν οσοι μπορουν να τραβηχτουν 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχουμε αναδοχο - Αβαξ λεω εγω 

 

Αυριο εχουμε και εκδικαση στο ΣΤΕ της προσφυγης που ειχαν απορριφθει τα ασφαλιστικα μετρα 

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε και στον άσχετο, αυτοί τι ζόρι τραβάνε που είναι κατά;

 

Οτι είχαν όλοι μέχρι εδώ. Πόλεμο και καλά στα μεγαλοσυμφέροντα τον λαπιταλισμό κλπ που όμως σχεδόν όοοολοι τυχαίιααααα συνδέονται με κάποιο τρόπο με τον Πειραιά. Και για να μην φανώ συνωμοσιολόγος να πω οτι τα πρώτα χρόνια ήταν κάτι που δεν πιστευα με τίποτα και απέρριπτα γελώντας. Αν κάτσω όμως και αφηγηθώ σκηνικά και περιγράψω πρόσωπα και καταστάσεις με ΣΤΟΙΧΕΙΑ και μόνο ο κόσμος της ΑΕΚ θα πάθει ΣΟΚ. Οπως το λέω. ΣΟΚ. Για αυτο πάμε άλλη μια. Ουτε την Τεάρτη στο ΣτΕ αλλά ούτε και την Πέμπτη στο ΠΕ.ΣΥ. δεν πρέπει η ΑΕΚάρα να μείνει μόνη της. 

Link to comment
Share on other sites

Οτι είχαν όλοι μέχρι εδώ. Πόλεμο και καλά στα μεγαλοσυμφέροντα τον λαπιταλισμό κλπ που όμως σχεδόν όοοολοι τυχαίιααααα συνδέονται με κάποιο τρόπο με τον Πειραιά. Και για να μην φανώ συνωμοσιολόγος να πω οτι τα πρώτα χρόνια ήταν κάτι που δεν πιστευα με τίποτα και απέρριπτα γελώντας. Αν κάτσω όμως και αφηγηθώ σκηνικά και περιγράψω πρόσωπα και καταστάσεις με ΣΤΟΙΧΕΙΑ και μόνο ο κόσμος της ΑΕΚ θα πάθει ΣΟΚ. Οπως το λέω. ΣΟΚ. Για αυτο πάμε άλλη μια. Ουτε την Τεάρτη στο ΣτΕ αλλά ούτε και την Πέμπτη στο ΠΕ.ΣΥ. δεν πρέπει η ΑΕΚάρα να μείνει μόνη της. 

αδερφέ πες μας

 

εχω ένα δίκανο εδώ δίπλα μου και έχουν κολλήσει τα γράσα

Link to comment
Share on other sites

αδερφέ πες μας

 

εχω ένα δίκανο εδώ δίπλα μου και έχουν κολλήσει τα γράσα

 

Τι να πρωτοπώ; Για υποψήφιους Δημοτικούς Συμβουλους στο Δήμο με σχέση με το Unfollow - Παραπολιτικά; Για κομματάρχες/ισες με την ίδια υπόγεια σχέση; Για στημένες γνωμοδοτήσεις απο ανθρώπους που πολεμάνε το γήπεδο; Για πληρωμένες παρουσίες σε συλλαλητήρια με αντάλλαγμα τον πόλεμο στην ΑΕΚ; Για συγκεκριμένη διαδρομή ανθρώπων μέσα απο την αριστερά με κολλεγιές με μεγαλοεπιχειρηματίες; Γάμα τα. Αν ξεκινήσω να λέω, θα έχει γίνει το γήπεδο και δεν θα έχω φτάσει στα μισά.....Ο πόλεμος που έχει γίνει στην ομάδα πάνω σε αυτό το θέμα είναι τεράστιος και κανένας ΑΕΚτζής δεν το έχει πάρει πρέφα. Αν είναι κάτι που βγάζω το καπέλο στον Μελ είναι το γήπεδο και δεν σηκώνω και κουβέντα. Οπως το είπε ο Πόλυς. Αν δεν ήταν αυτός δεν θα γινόταν. 4 χρόνια ήταν και λίγα με αυτά που συνάντησε και συναντά ακόμα. Ολοι δίπλα της. Θα έρθει η ώρα που θα μαθευτούν πράγματα και καταστάσεις με το νι και με το σίγμα. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνει την κατασκευαστική για το γήπεδο η ΑΕΚ

 


Η ΠΑΕ ΑΕΚ αναμένεται σήμερα το απόγευμα να ανακοινώσει την κατασκευαστική εταιρεία που θα αναλάβει την ανέγερση της «Αγια-Σοφιάς». 

 


Ημέρα ανακοινώσεων η σημερινή για την ΑΕΚ. Πιθανότατα το απόγευμα αναμένεται να γίνει γνωστό επισήμως ποια κατασκευαστική εταιρεία επελέγη για την ανέγερση του νέου γηπέδου της ομάδας στη Νέα Φιλαδέλφεια. 

Το όνομά της δεν έχει αποκαλυφθεί ως τώρα, καθώς υπάρχουν ρήτρες εμπιστευτικότητας, ωστόσο με την αποκάλυψή του θα αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση για να περάσει το έργο στη δεύτερη και βασική του φάση, αυτή της κατασκευής του γηπέδου. 

Υπενθυμίζεται πως είχε προκηρυχτεί σχετικός διαγωνισμός για την ανάδοχο εταιρεία, με τις ενδιαφερόμενες να καταθέτουν σφραγισμένες τις προσφορές τους και την ΑΕΚ μετά από σχετική μελέτη να επιλέγει την καλύτερη. Πληροφορίες αναφέρουν πως οι εταιρείες που έκαναν πρόταση είναι οι J&P – ΑΒΑΞ, ΤΕΡΝΑ SA, ΑΚΤΩΡ, EDEKA και ERMONASSA. 

Η δεύτερη φάση του έργου περιλαμβάνει την κατασκευή κερκίδων, πυλώνων και στεγάστρου, ενώ η τρίτη και τελευταία φάση αφορά στις αρχιτεκτονικές εργασίες κτιρίου και περιβάλλοντος χώρου, τις Η/Μ εγκαταστάσεις και τον αγωνιστικό χώρο.

 

sport-fm

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τι να πρωτοπώ; Για υποψήφιους Δημοτικούς Συμβουλους στο Δήμο με σχέση με το Unfollow - Παραπολιτικά; Για κομματάρχες/ισες με την ίδια υπόγεια σχέση; Για στημένες γνωμοδοτήσεις απο ανθρώπους που πολεμάνε το γήπεδο; Για πληρωμένες παρουσίες σε συλλαλητήρια με αντάλλαγμα τον πόλεμο στην ΑΕΚ; Για συγκεκριμένη διαδρομή ανθρώπων μέσα απο την αριστερά με κολλεγιές με μεγαλοεπιχειρηματίες; Γάμα τα. Αν ξεκινήσω να λέω, θα έχει γίνει το γήπεδο και δεν θα έχω φτάσει στα μισά.....Ο πόλεμος που έχει γίνει στην ομάδα πάνω σε αυτό το θέμα είναι τεράστιος και κανένας ΑΕΚτζής δεν το έχει πάρει πρέφα. Αν είναι κάτι που βγάζω το καπέλο στον Μελ είναι το γήπεδο και δεν σηκώνω και κουβέντα. Οπως το είπε ο Πόλυς. Αν δεν ήταν αυτός δεν θα γινόταν. 4 χρόνια ήταν και λίγα με αυτά που συνάντησε και συναντά ακόμα. Ολοι δίπλα της. Θα έρθει η ώρα που θα μαθευτούν πράγματα και καταστάσεις με το νι και με το σίγμα. 

 

 

Αδερφε Σκεπαστε, μήπως ήρθε η ώρα να μιλήσεις και σε κάποια club και ισως και με μηνύματα σε ιστοσελίδες, facebookια κλπ. να σκάσουν μύτη την Πέμπτη καμια 1000ρια ΑΕΚτζηδες εκει που πρέπει??

 

Καλό ειναι σε ευρεία μάζα ο κόσμος της ΑΕΚ να ξέρει και να λάβει τα μέτρα του!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η επόμενη φάση είναι η πρώτη από τις τρεις της κατασκευής, οι χωματουργικές εργασίες ήταν τα προκαταρκτικά.

Οσο για αυτους που ειναι κατά, θα υπάρχει απο ιδεολοψία μέχρι πούλημα "προοδευτικότητας" (ειμαστε κατά του καπιταλιστη Μελ), αλλά ισως και καποιες σχεσεις με άλλα συμφέροντα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

καλα το ιδεολογικο ειναι ενα ωραιο κουκουλωμα των συμφεροντων..απλα βαφτισαν ιδεολογια το πορτοφολι τους και το συμφερων καποιων απο αλλα κεντρα..αμα τα σκαγαμε εξ αρχης θα πινανε κρασι μεχρι και στην υγεια του ονοματος του γηπεδου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφέρον δεν ειναι μονο το πορτοφόλι. Συμφέρον είναι και να κερδίσεις και μερικές ψήφους από αριστερό κολλημένο ακροατήριο.

Του Βασιλόπουλου μια χαρά του βγηκε στις προηγούμενες εκλογές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλοι μας στομα με στομα μπορούμε να βοηθήσουμε. Ακόμα και η φυσική μας παρουσία μετράει. Οχι για μανούρα αλλά για να δείξουμε οτι έχουν γνώση οι φυλακες

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση της Δικέφαλος 1924 ΑΕ 

anakoinosi-tis-dikefalos-1924-ae-denlarg



Σήμερα ολοκληρώθηκε από την Δικέφαλος 1924 ΑΕ η διαδικασία επιλογής της αναδόχου εταιρίας για την επόμενη φάση κατασκευής του έργου του γηπέδου μας στη Νέα Φιλαδέλφεια. 

Η φάση αυτή περιλαμβάνει το σύνολο των σκυροδεμάτων και του σιδηρού οπλισμού του φέροντος οργανισμού του γηπέδου, την κατασκευή των πυλώνων, τις υπόλοιπες χωματουργικές εργασίες καθώς επίσης την κατασκευή και την τοποθέτηση των προκατασκευασμένων κερκίδων. 

Το χρονοδιάγραμμα της συγκεκριμένης φάσης του έργου υπολογίζεται περίπου στους 14 μήνες. Κατά τη διαδικασία επιλογής η Δικέφαλος 1924 ΑΕ έλαβε πέντε αξιόπιστες προσφορές. 

Ανάδοχος εταιρία είναι η ΕΡΜΩΝΑΣΣΑ ΑΕ μαζί με την εξειδικευμένη εταιρία σκυροδεμάτων ΒΑΓΕΝΑΣ Τεχνική Εταιρία. Να σημειωθεί ότι η εταιρία ΕΡΜΩΝΑΣΣΑ ΑΕ είναι εκείνη, η οποία υλοποίησε την πρώτη φάση του έργου με τις εκσκαφές - αντιστηρίξεις. 

Η έναρξη της εν λόγω φάσης του έργου θα είναι άμεση!   
 
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×