Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία Καλοκαίρι 2017


CHⓇIS
 Share

Recommended Posts

Από το να περιμένεις να συνέλθει ο Αλμέιδα, καλύτερα να δεις αν υπάρχει μέλλον και προκοπή με το Γιακουμάκη.

 

Γιακουμάκης ωραίο κορμί Μάικ Μπράμος σποτ σουτέρ, ithele ena Scoco dipla toy n mathei kai mpalitsa gmt :ph34r:

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Γιακουμάκης ωραίο κορμί Μάικ Μπράμος σποτ σουτέρ, ithele ena Scoco dipla toy n mathei kai mpalitsa gmt :ph34r:

Έχει προοπτικές, θέλει δουλειά όμως αρκετή. 

Τελειώματα, επιλογές. 

Γενικά είναι προτζεκτάκι με ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Από το τελευταίο σφύριγμα με τον νιόνιο στα π.ο όλοι λέγαμε εδώ μέσα 3 πράγματα:

1.Nα μείνει ο μανώλης.

2.Να αυξηθεί το μπάτζετ.

3.Να υπάρχει σοβαρότητα και προγραμματισμός στην μεταγραφική περίοδο και όχι το περσινό κουκλοθέατρο.

 

Και τα 3 έγιναν και μένα αυτό μου φτάνει.

 

Δεν ξέρω ποιοι όλοι τα λέγαμε τα 3 αυτά πράγματα εδώ μέσα και πως προσδιορίζεται η σοβαρότητα στον μεταγραφικό σχεδιασμό... αλλά εγώ που γράφω τακτικότατα εδώ μέσα έλεγα:

1. Να μείνει ο Αραούχο ή να αντικατασταθεί από ισάξιο

2. Να βρεθεί ένας επιπέδου Αραούχο στα χαφ.

 

οπότε έχουμε 0 στα 2...

 

Μπράβο σε όσους γέμισαν αισιοδοξία μετά το χθεσινό φιλικό... εμένα πάντως με το σφύριγμα της λήξης στο μυαλό μου έπαιζε πως με MVP Μπακάκη και Βράνιες δε γαμεί κανείς...

 

Για άλλη μια χρονιά φαίνεται πως θα βλέπούμε την "ΑΕΚ του Μάνταλου"...

 

Προσωπικά αν είχαμε αύριο επίσημο ματς κι έβγαζα 11άδα θα προτιμούσα για πλάκα τον Γιακουμάκη αντί του Λιβάγια... οπότε θα είχαμε ΑΚΡΙΒΩΣ την περσινή 11άδα που τελείωσε το πρωτάθλημα με Γιακουμάκη αντί για Τσίνο και Λόπεζ αντί για Ντίντακ...

 

Τώρα πως το παραπάνω ερμηνεύεται ως "σοβαρός προγραμματισμός" είναι απορίας αξιο...

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκεις καθε μέρα δανεικούς επιπέδου Αραούχο. Απλά μας εκατσε το λαχείο τον γενάρη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Απλά χθες είδαμε ότι το πρέσινγκ από όλη την ομάδα άμα ο αντίπαλος είναι καλός μπάζει.

 

Με 3/5/2 της ΤΣΣΚΑ θα είναι έγκλημα να το κάνει.  

 

Το πρέσινγκ ψηλά είναι για να παίζεις εναντίων του γάβρου και του Λεβαδειακού.

 

 

Αυτά.

 

Το μόνο ανησυχητικό από την χθεσινή εμφάνιση είναι ο Λιβάγια.  Εκτός τόπου και χρόνου.  Δεν βρίσκει τους συμπαίχτες του ούτε με Γκοογκλ Μαπς. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Προσωπικά αν είχαμε αύριο επίσημο ματς κι έβγαζα 11άδα θα προτιμούσα για πλάκα τον Γιακουμάκη αντί του Λιβάγια... οπότε θα είχαμε ΑΚΡΙΒΩΣ την περσινή 11άδα που τελείωσε το πρωτάθλημα με Γιακουμάκη αντί για Τσίνο και Λόπεζ αντί για Ντίντακ...

 

 

Λες να έγινε πέρσι ο σωστός προγραμματισμός; 

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

Υ.Γ. Ακόμα και έτσι να είναι όπως τα λες, οι περσινοί παίκτες του ρόστερ τι έχουν; Χολέρα έχουν, που έλεγε και μια ψυχή;

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Bρε το βήμα παραπάνω δε βλέπω...

 

Ωραία, βγάζει μάτι οτι ο Τσόσιτς είναι μια κλάση πάνω από Κολοβέτσιο και πως ο Κλωναρίδης είναι καλύτερος από τον Αραβίδη...

 

το γαμημένο το γκολ στα κλειστά ματς της μιας φάσης ποιός θα μου το βάζει...?  την παραπάνω ενέργεια στα χαφ ποιός θα μου την κάνει...? πάλι ο Λάζαρος των 30 λεπτών...?  αν αύριο χρειαστεί να λείψει ο Λόπεζ ποιός θα καλύψει από εκεί...? ο Βίνι...? ο Μάνταλος που σπριντάρει σα συγκαμμένος τη δουλεια έχει στο φτερό...?  γιατί η μπάλα δεν έχει γωνίες...?

 

Ας περιμένουμε την Τρίτη για περισσότερα συμπεράσματα...

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσόσιτς αυτή τη στιγμή είναι πιο αξιόπιστος από τον Τζίζας. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα άλλο με τριβελίζει, αν και στην Ελλάδα δε θα βρεις τέτοιου επιπέδου αντιπάλους. 

Η μπάλα πάλι σηκωνόταν πολύ εύκολα στον αέρα. Ακούγεται και γράφεται για 8αρι και ίσως πάρουν, αλλά ποδόσφαιρο κατοχής με 2 6αρια δεν έπαιξε κανείς. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιοι όλοι τα λέγαμε τα 3 αυτά πράγματα εδώ μέσα και πως προσδιορίζεται η σοβαρότητα στον μεταγραφικό σχεδιασμό... αλλά εγώ που γράφω τακτικότατα εδώ μέσα έλεγα:

1. Να μείνει ο Αραούχο ή να αντικατασταθεί από ισάξιο

2. Να βρεθεί ένας επιπέδου Αραούχο στα χαφ.

 

οπότε έχουμε 0 στα 2...

 

Μπράβο σε όσους γέμισαν αισιοδοξία μετά το χθεσινό φιλικό... εμένα πάντως με το σφύριγμα της λήξης στο μυαλό μου έπαιζε πως με MVP Μπακάκη και Βράνιες δε γαμεί κανείς...

 

Για άλλη μια χρονιά φαίνεται πως θα βλέπούμε την "ΑΕΚ του Μάνταλου"...

 

Προσωπικά αν είχαμε αύριο επίσημο ματς κι έβγαζα 11άδα θα προτιμούσα για πλάκα τον Γιακουμάκη αντί του Λιβάγια... οπότε θα είχαμε ΑΚΡΙΒΩΣ την περσινή 11άδα που τελείωσε το πρωτάθλημα με Γιακουμάκη αντί για Τσίνο και Λόπεζ αντί για Ντίντακ...

 

Τώρα πως το παραπάνω ερμηνεύεται ως "σοβαρός προγραμματισμός" είναι απορίας αξιο...

Ετσι. Χωρις καν εσυ προσωπικα να απαιτουσες πολλα, γραφεις την πραγματικοτητα για μενα.

 

Κατα την γνωμη μου το μονο καλο που εχεις ειναι οι 2 παικτες σε σχεδον καθε θεση (+ τον Χιμενεθ).

 

Μονο που οι 2 αυτοι παικτες στις περισσοτερες θεσεις ειναι ανεπαρκεις και για πρωταθλημα και για ευρωπαικη προκριση.

 

Θα τα δουμε οσονουπω βεβαια, αλλα εγω ετσι λεω.

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα είναι μια σκάλα πάνω από τα καλύτερα περσινά της (π.χ. Καραϊσκάκη). 

Αυτή τη στιγμή. 

Το πόσο αυτό είναι αρκετό για πρωτάθλημα ή Ευρώπη δε μπορεί να είναι θέμα εκτίμησης, αλλά απόδειξης στο χορτάρι σε πραγματικό χρόνο.

Το ότι έχεις 2 παίκτες σε κάθε θέση δεν είναι απλά "το μόνο καλό", αλλά ίσως και το κλειδί αν τελικά θα έχεις πετυχημένη χρονιά ή όχι.

Από 5η-11η αγωνιστική, ακόμα και αν δεν παίξεις τελικά Ευρώπη, έχεις πρόγραμμα φωτιά και πιθανότατα η φρεσκάδα στην 11αδα λόγω του ροτέισον που θα κάνει ο Χιμένεθ, να είναι όλα τα λεφτά.

Δε μιλάμε να έχεις και Ευρώπη. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητα με το τι θα γινει στο πρωταθλημα και το κυπελλο το μονο σιγουρο ειναι οτι θα δουμε σοβαρη μπαλα απο την ομαδα,στα πλαισια των δυνατοτητων της.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τιποτε το ιδιαιτερο μεχρι στιγμης απο τα φιλικα,ας κανει τετοιες μαλακιες ο τσιγκρινσκι και θα βρεθει στο παγκο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον δικαιολογω την Ιησου.Ειχε νευρα μετα το γκολ γιατι εκανε το λαθος να πιστεψει οτι εχει κανονικο ποδοσφαιριστη στο τερμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα είναι μια σκάλα πάνω από τα καλύτερα περσινά της (π.χ. Καραϊσκάκη). 

Αυτή τη στιγμή. 

Το πόσο αυτό είναι αρκετό για πρωτάθλημα ή Ευρώπη δε μπορεί να είναι θέμα εκτίμησης, αλλά απόδειξης στο χορτάρι σε πραγματικό χρόνο.

Το ότι έχεις 2 παίκτες σε κάθε θέση δεν είναι απλά "το μόνο καλό", αλλά ίσως και το κλειδί αν τελικά θα έχεις πετυχημένη χρονιά ή όχι.

Από 5η-11η αγωνιστική, ακόμα και αν δεν παίξεις τελικά Ευρώπη, έχεις πρόγραμμα φωτιά και πιθανότατα η φρεσκάδα στην 11αδα λόγω του ροτέισον που θα κάνει ο Χιμένεθ, να είναι όλα τα λεφτά.

Δε μιλάμε να έχεις και Ευρώπη. 

 

 

+ συν απο περσι

 

εχεις ιδιο προπονητης που εκανε αυτος τον προγραμματισμο αυτοσ συμφωνησε στις μεταγραφες αυτος ετοιμασε την ομαδα αυτος επελεξε τα συστηματα

εχεις μεγαλη ομοιογενεια δεν εχτισες ολη την 11αδα απο την αρχη

εχεις πολυ μεγαλυτερο βαθος στο ροστερ σου

εχεις παιχτες σε πολυ καλη ηλικια που μονο προς τα πανω μπορουν να πανε

 

- οτι δεν εχεις εναν παιχτη τοπ κλας επιπεδου αραουχου που τελικα δεν γινοταν να εχεις γιατι δεν γινεται να δωσεις 3-4 εκατομμυρια που απατειτε για να τον εχεις αυτον η καποιον αντιστοιχο.

 

αλλο τρανταχτο μειον δεν βρισκω προσθηκες μπορεις να κανεις, εγω θα ηθελα ενα 8αρι ενα φορ διαφορετικου στυλ, δηλαδη πιο γρηγορο απο τους υπαρχοντες

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ο Ανεστης σωματικα ειναι ιδανικος για τερμα. Εγκεφαλικα ομως ειναι για να παιζει με τρενακια των 80'ς που απλα τα εβλεπες να κανουν γυρω γυρω. Το παιδι εχει προβλημα ειναι μειωμενης νοημοσυνης δεν φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον δικαιολογω την Ιησου.Ειχε νευρα μετα το γκολ γιατι εκανε το λαθος να πιστεψει οτι εχει κανονικο ποδοσφαιριστη στο τερμα.

Και όμως ο Ανέστης δε φταίει. 

Αν έχει κάπου ευθύνη είναι που δεν πήγε να κλείσει τον άλλο και προτίμησε να καλύψει την εστία και του έδωσε όλο το χρόνο να γυρίσει και να πασάρει.

Στην φάση όμως καθεαυτή δε φταίει καθόλου και πολύ σωστά πήγε και προς τα αριστερά του που ήταν η ανοιχτή πάσα του Τζίζας, διευκολύνοντας τον και σωστά βγήκε και εκτός γραμμής τέρματος για να μην πάει μέσα κατά τύχη και γράψει. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι η τελευταία χρόνια-ευκαιρια του Ανεστη να αποδείξει αν και κατα ποσο μπορεί να ανταπεξελθει σε πρωταθληματικη ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

εχει λαθος αν δεν του φωναξε που να την γυρισει, εχει λαθος που δεν εφυγε σφαιρα στον αλλο να μην τον αφησει να γυρισει προσωπο βασικα διαχειριστηκε την φαση λαθος απο την ωρα που εκανε την μαλακια ο τζισους

Link to comment
Share on other sites

Ο Ανεστης σωματικα ειναι ιδανικος για τερμα. Εγκεφαλικα ομως ειναι για να παιζει με τρενακια των 80'ς που απλα τα εβλεπες να κανουν γυρω γυρω. Το παιδι εχει προβλημα ειναι μειωμενης νοημοσυνης δεν φταιει.

Μόλις εδωσες την περιγραφη του Αβερέλ Ντάλτον. Κατα συμπτωση και αλλος χρηστης του ΚΜ τους συγκρινε.

Link to comment
Share on other sites

εχει λαθος αν δεν του φωναξε που να την γυρισει, εχει λαθος που δεν εφυγε σφαιρα στον αλλο να μην τον αφησει να γυρισει προσωπο βασικα διαχειριστηκε την φαση λαθος απο την ωρα που εκανε την μαλακια ο τζισους

Ρε σεις, να τον κράζουμε όταν πρέπει, όχι και στις μαλακίες των άλλων. 

Το μόνο λάθος που προτίμησε στην εξέλιξη της φάσης να καλύψει την εστία και να μην πάει (ενώ ξεκίνησε) πάνω στον παίκτη. 

Link to comment
Share on other sites

να σου πω δεξιοποδαρος δεν ειναι? σε λαθος μερια πηγε στο αλλο δοκαρι επρεπε να παει B) για να μπορει να διωξει σωστα, θεωρω οτι επειδη ο τζισους ξερει οτι ειναι δεξιοποδαρος υπολογισε οτι θα εχει παει εκει και οχι σε θεση αριστεροποδαρου (λεω εγω τωρα :lol: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, να τον κράζουμε όταν πρέπει, όχι και στις μαλακίες των άλλων. 

Το μόνο λάθος που προτίμησε στην εξέλιξη της φάσης να καλύψει την εστία και να μην πάει (ενώ ξεκίνησε) πάνω στον παίκτη. 

Αυτο ειναι το θεμα με τους τερματοφύλακες. Οτι το "μονο λαθος" το πληρωνουν ακριβά, αυτοι και η ομάδα.

Βεβαια και για αυτο ειναι τα φιλικά. Για να βλεπουμε τα λαθη μας.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Μόλις εδωσες την περιγραφη του Αβερέλ Ντάλτον. Κατα συμπτωση και αλλος χρηστης του ΚΜ τους συγκρινε.

Ναι το εχω δει το ποστ και συμφωνω απολυτα. Μιλαμε ειναι ιδιος. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×