Jump to content

CSKA Moscow-ΑΕΚ | 02/08/2017 | 20:00


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Ανεστης 

 

Μπακακης -Βρανιες-Τσοσιτς-Λοπεζ

 

 

Σιμοες-Γιοχανσον

 

Λαζαρος -  Μανταλος - Κλωναριδης

 

 Γιακουμακης

 

 

Αυτοι και οτι κατσει πλεον. Πιο πολλα τρεξιματα θα βγαλεις και περισσοτερο απειλητικος θα εισαι .

    

                AEK

 

AEK    AEK    AEK    AEK

 

           AEK    AEK

 

    AEK    AEK    AEK

 

               AEK

 

 

 

Μονο ΑΕΚ,

ας κατεβουν μια φορα σαν ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματική νίκη της CSSKA εναντίον της μικρής ομάδας με 2-0, εκτός κι αν δείξουμε ακόμα πιο κατώτεροι των περιστάσεων και φάμε τετράμπαλο στο ρελαντί.

Οι σπέκουλες για το τι μπορεί να γίνει αν βάλουμε πρώτοι γκολ... μάλλον και στο Ούμενε και στην Βάσας και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις τα ίδια λέγανε καμιά εικοσαριά χρόνια πριν.

Ας τιμήσουμε τους εαυτούς μας και την μνήμη αυτής της μεγάλης ομάδας με ταπεινότητα και αυτογνωσία, δεν χρειάζονται λόγια του αέρα για νίκες στην Μόσχα κτλ. Φαντάζουν πέρα για πέρα γραφικά δυστυχώς.

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματική νίκη της CSSKA εναντίον της μικρής ομάδας με 2-0, εκτός κι αν δείξουμε ακόμα πιο κατώτεροι των περιστάσεων και φάμε τετράμπαλο στο ρελαντί.

Οι σπέκουλες για το τι μπορεί να γίνει αν βάλουμε πρώτοι γκολ... μάλλον και στο Ούμενε και στην Βάσας και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις τα ίδια λέγανε καμιά εικοσαριά χρόνια πριν.

Ας τιμήσουμε τους εαυτούς μας και την μνήμη αυτής της μεγάλης ομάδας με ταπεινότητα και αυτογνωσία, δεν χρειάζονται λόγια του αέρα για νίκες στην Μόσχα κτλ. Φαντάζουν πέρα για πέρα γραφικά δυστυχώς.

 

Εγώ αυτό το πράγμα δεν το δέχομαι. Ναι, είμαι υπέρ του ρεαλισμού και όχι της γλώσσας χωρίς αντίκρυσμα, αλλά είμαι και υπέρ του να προσπαθείς. Δεν ανέχομαι να βλέπω τον παοκ πέρυσι να κοντράρει τον Αγιαξ, δεν ανέχομαι να βλέπω τους Πεζεβέγκηδες να παίζουν με αντίστοιχες ρωσικές και να τις αποκλείουν και δεν είναι ο αποκλεισμός, είναι ότι δεν μάσησαν. Και την ίδια ώρα να βλέπω την ΑΕΚ να μη μπορεί να εκμεταλλευτεί την έδρα της, να τους κάνει λίγο να ιδρώσουν, κάτι τέλος πάντων.

 

Να πάει να χεστεί και ο Χιμένεθ και οι παίχτες. Να πάνε στη Ρωσία και να πέσουν κορμιά. Να νιώσουμε λίγο υπερήφανοι κι εμείς σε τελική ανάλυση για την ομάδα μας. Έγινε η κλήρωση και τουλάχιστον εδώ Θεσσαλονίκη έλεγαν στο ραδιόφωνο τα ζευγάρια και όταν η κουβέντα πήγαινε στην ΑΕΚ λέγανε "εντάξει διαδικαστικοί αγώνες αυτοί, πάμε παρακάτω". Ε όχι, δεν το δέχομαι αυτό. Εντάξει δεν γίναμε όλοι ΑΕΚ για την προσφυγιά και τις χαμένες πατρίδες. Είμαστε κι εμείς που γίναμε ΑΕΚ για τα ματς με τη ρέητζερς, με τη Μίλαν, τον Αγιαξ κλπ. Α και δεν ακούμε Καζαντζίδη. Είμαστε εμείς οι πεζοί οπαδοί που θα συγκινηθούμε μόνο με την είσοδο της ομάδας στη ΝΦ και οι αγιασμοί στα Αγια Χώματα μας προκαλούν γέλιο. Και θα συγκινηθούμε κυρίως για τη νέα προοπτική που θα ανοίγεται τότε στην ομάδα. Όχι για τους παππούδες μας. Κάποιοι βρήκαμε το δρόμο για τη ΝΦ με δικιά μας πρωτοβουλία, το σκάσαμε από το σπίτι μας με 10 χιλιάδες δραχμές στην τσέπη, πήραμε ένα λεωφορείο και πήγαμε. Δεν μας συγκινεί η ανάμνηση του παππού μας στη ΝΦ γιατί δεν είχαμε τέτοιες αναμνήσεις. Πολλοί από εμάς.

 

Εμείς αυτή τη στιγμή είμαστε πιο χρήσιμοι στην ΑΕΚ, τη δικιά μας λογική χρειάζεται η ΑΕΚ. Καζαντζιδισμοί, μελοδραματικά στιχάκια, Αγια Χώματα, Αγιες πέτρες, και τέτοια πρέπει να πάρουν πρόσκαιρα λίγο τον πούλο και να γίνουμε πεζοί. Νίκες, Νίκες και Νίκες. Τίποτε άλλο δεν θέλει η ΑΕΚ σήμερα.

 

Διπλό μη σας πάρει ο διάολος

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το πράγμα δεν το δέχομαι. Ναι, είμαι υπέρ του ρεαλισμού και όχι της γλώσσας χωρίς αντίκρυσμα, αλλά είμαι και υπέρ του να προσπαθείς. Δεν ανέχομαι να βλέπω τον παοκ πέρυσι να κοντράρει τον Αγιαξ, δεν ανέχομαι να βλέπω τους Πεζεβέγκηδες να παίζουν με αντίστοιχες ρωσικές και να τις αποκλείουν και δεν είναι ο αποκλεισμός, είναι ότι δεν μάσησαν. Και την ίδια ώρα να βλέπω την ΑΕΚ να μη μπορεί να εκμεταλλευτεί την έδρα της, να τους κάνει λίγο να ιδρώσουν, κάτι τέλος πάντων.

 

Να πάει να χεστεί και ο Χιμένεθ και οι παίχτες. Να πάνε στη Ρωσία και να πέσουν κορμιά. Να νιώσουμε λίγο υπερήφανοι κι εμείς σε τελική ανάλυση για την ομάδα μας. Έγινε η κλήρωση και τουλάχιστον εδώ Θεσσαλονίκη έλεγαν στο ραδιόφωνο τα ζευγάρια και όταν η κουβέντα πήγαινε στην ΑΕΚ λέγανε "εντάξει διαδικαστικοί αγώνες αυτοί, πάμε παρακάτω". Ε όχι, δεν το δέχομαι αυτό. Εντάξει δεν γίναμε όλοι ΑΕΚ για την προσφυγιά και τις χαμένες πατρίδες. Είμαστε κι εμείς που γίναμε ΑΕΚ για τα ματς με τη ρέητζερς, με τη Μίλαν, τον Αγιαξ κλπ. Α και δεν ακούμε Καζαντζίδη. Είμαστε εμείς οι πεζοί οπαδοί που θα συγκινηθούμε μόνο με την είσοδο της ομάδας στη ΝΦ και οι αγιασμοί στα Αγια Χώματα μας προκαλούν γέλιο. Και θα συγκινηθούμε κυρίως για τη νέα προοπτική που θα ανοίγεται τότε στην ομάδα. Όχι για τους παππούδες μας. Κάποιοι βρήκαμε το δρόμο για τη ΝΦ με δικιά μας πρωτοβουλία, το σκάσαμε από το σπίτι μας με 10 χιλιάδες δραχμές στην τσέπη, πήραμε ένα λεωφορείο και πήγαμε. Δεν μας συγκινεί η ανάμνηση του παππού μας στη ΝΦ γιατί δεν είχαμε τέτοιες αναμνήσεις. Πολλοί από εμάς.

 

Εμείς αυτή τη στιγμή είμαστε πιο χρήσιμοι στην ΑΕΚ, τη δικιά μας λογική χρειάζεται η ΑΕΚ. Καζαντζιδισμοί, μελοδραματικά στιχάκια, Αγια Χώματα, Αγιες πέτρες, και τέτοια πρέπει να πάρουν πρόσκαιρα λίγο τον πούλο και να γίνουμε πεζοί. Νίκες, Νίκες και Νίκες. Τίποτε άλλο δεν θέλει η ΑΕΚ σήμερα.

 

Διπλό μη σας πάρει ο διάολος

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ. Αυτό που λέω είναι ότι δεν έχουμε τα αρχίδια να το κάνουμε. Δεν μπορώ να σ'το κάνω χειροπιαστό, ο όλος οργανισμός δεν έχει αρχίδια γενικά.

Από εκεί και πέρα καθαρά ποδοσφαιρικά η αλήθεια είναι πάλι επίπονη.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ. Αυτό που λέω είναι ότι δεν έχουμε τα αρχίδια να το κάνουμε. Δεν μπορώ να σ'το κάνω χειροπιαστό, ο όλος οργανισμός δεν έχει αρχίδια γενικά.

Από εκεί και πέρα καθαρά ποδοσφαιρικά η αλήθεια είναι πάλι επίπονη.

Τι εννοείς δεν έχει ο οργανισμός αρχίδια?

Είμαστε σωματείο αδερφών ψυχών?

Εχουμε κορνίζα στο σπίτι τον βαλιανάτο?

Περιμένουμε τις πουστοπαρελάσεις του καμίνη και του μπουτάρη για να δηλώσουμε συμμετοχή?

Εδώ το αφεντικό έδειξε για ψήλου πήδημα το σιδερικό σε έναν μεροκαματιάρη οδηγό μέρα μεσημέρι και ο κακομοίρης δεν ξαναγέλασε από τότε.

Αν θες εξήγησε το.

Link to comment
Share on other sites

Και για να σας φανερώσω μερικές σκέψεις μου ακόμα...

 

Είμαι θυμωμένος που άφησα τον εαυτό μου να παραμυθιαστεί. Πίστεψα για μια στιγμή ότι έχουμε ένα 30-40% να προκριθούμε. Βλέποντας το ψυχρά, το έχουμε δει το έργο τόσες φορές με τόσες διαφορετικές ομάδες, γιατί να είμαστε εμείς η εξαίρεση;

Είμαι θυμωμένος με τον εαυτό μου γιατί παρόλο που είχα τις αντιρρήσεις μου, πίστεψα ότι ο Λιβάγια είναι παιχταράς, σχεδόν Αραούχο. Ήλπιζα ότι ο Ισλανδός θα είναι παιχταράς τελικά και όχι ο τίμιος εργάτης που φυσικά χρειάζεται η ομάδα.

Δεν θέλω να κάνουμε άλλες μεταγραφές. Αν αυτό το ρόστερ για τους ανθρώπους της ομάδας είναι επαρκές να αντιμετωπίσεις την CSKA, τότε είναι επαρκές και για γαύρο μέχρι Λαμία.

Τα τελευταία 2-3 χρόνια περιμέναμε, βλέπαμε (θέλαμε να δούμε) κάποιες εξελίξεις, είπαμε να κάνουμε υπομονή. Έφτασε η ώρα, αποτύχαμε. Η ομάδα ίδια και χειρότερη με πέρσι, πατάμε Αύγουστο μεθαύριο και πάμε για μία από τα ίδια με μαθηματική ακρίβεια. Και φυσικά θα τον φάνε τον Χιμένεθ κάποια στιγμή, αφού θα φταίει αυτός και καλά...

Δεν είναι εσωστρέφεια, δεν είναι μιζέρια. Απολογισμός είναι. Αξιολόγηση των πραγμάτων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν έχει ο οργανισμός αρχίδια?

Είμαστε σωματείο αδερφών ψυχών?

Εχουμε κορνίζα στο σπίτι τον βαλιανάτο?

Περιμένουμε τις πουστοπαρελάσεις του καμίνη και του μπουτάρη για να δηλώσουμε συμμετοχή?

Εδώ το αφεντικό έδειξε για ψήλου πήδημα το σιδερικό σε έναν μεροκαματιάρη οδηγό μέρα μεσημέρι και ο κακομοίρης δεν ξαναγέλασε από τότε.

Αν θες εξήγησε το.

 

Εννοώ ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αυτό που περιγράφει παρπάνω ο Σταύρος.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αυτό που περιγράφει παρπάνω ο Σταύρος.

Λες δηλαδή ότι δεν μπορεί η ομάδα να βγάλει ψυχή και τσαμπουκά μέσα στην ρωσία?

Αν λες αυτό τότε 3 πράγματα συμβαίνουν:

1.Είναι αδερφές

2.Είναι λιγόψυχοι

3.Είναι στα αρχίδια τους

 

Αν θες με βοηθάς να καταλάβω τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Λες δηλαδή ότι δεν μπορεί η ομάδα να βγάλει ψυχή και τσαμπουκά μέσα στην ρωσία?

Αν λες αυτό τότε 3 πράγματα συμβαίνουν:

1.Είναι αδερφές

2.Είναι λιγόψυχοι

3.Είναι στα αρχίδια τους

 

Αν θες με βοηθάς να καταλάβω τι συμβαίνει.

Μα δεν ξέρω ούτε κι εγώ, όπως έγραψα και στον Σταύρο, δεν μπορώ να το κάνω χειροπιαστό. Και στο φινάλε η ουσία είναι ότι έχουμε γίνει μικρή ομάδα στην Ευρώπη. Πραγματικά δεν έχω το κουράγιο να μπω σε αναλύσεις, αλλά ως συνήθως μιλάμε για πολλές συνισταμένες. Παίχτες, τεχνικό επιτελείο, διοίκηση, οπαδοί, φίλαθλοι, τύπος, κοινή γνώμη. Όλα παίζουν τον ρόλο τους.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ξέρω ούτε κι εγώ, όπως έγραψα και στον Σταύρο, δεν μπορώ να το κάνω χειροπιαστό. Και στο φινάλε η ουσία είναι ότι έχουμε γίνει μικρή ομάδα στην Ευρώπη. Πραγματικά δεν έχω το κουράγιο να μπω σε αναλύσεις, αλλά ως συνήθως μιλάμε για πολλές συνισταμένες. Παίχτες, τεχνικό επιτελείο, διοίκηση, οπαδοί, φίλαθλοι, τύπος, κοινή γνώμη. Όλα παίζουν τον ρόλο τους.

Μόνο πες μου ότι δεν είναι μεταφυσικό το πρόβλημα. :)

Το ότι είσαι αυτή τη στιγμή ανύπαρκτο μέγεθος στην ευρώπη είναι γεγονός και τους λόγους τους έχουμε αναλύσει 764949056 φορές.

Το να μην έχεις όμως αρχίδια να πας να βγάλεις ψυχή και τσαμπουκά αυτό είναι άλλο ζήτημα.

Αν είχα αφεντικό τον νικόλα τον κούλη θα ήμουν σίγουρος για τις αιτίες.

Τώρα ομως με αφεντικό τον μελισσανίδη δεν μας παίρνει να λέμε κάτι τέτοιο.

Ούτε μπορούμε να λέμε ότι οι παίχτες μας είναι αδερφάρες γιατί κάθε χρόνο φέρνουμε μια καραβιά καινούργιους παίχτες.

Δεν γίνεται κάθε χρόνο να πετυχαίνουμε το τζακ ποτ και να βγαίνουν όλοι οι παίχτες αδερφές,δαντελένιοι και λιγόψυχοι.

Άρα κάτι άλλο συμβαίνει.

Εγώ λέω ότι ο οργανισμός έχει μάθει ειδικά τα τελευταία 15 χρόνια να ζει με δικαιολογίες.

Και όταν κάποιον τον δικαιολογείς συνέχεια στο τέλος θα σου βγει κακομαθημένος.

Αυτό είναι αυτή την στιγμή η ΑΕΚ.

Ενας κακομαθημένος οργανισμός που έτσι και πιεστεί λίγο ψάχνει τα μούμπλε μούμπλε και τα σούξου μούξου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο πες μου ότι δεν είναι μεταφυσικό το πρόβλημα. :)

Το ότι είσαι αυτή τη στιγμή ανύπαρκτο μέγεθος στην ευρώπη είναι γεγονός και τους λόγους τους έχουμε αναλύσει 764949056 φορές.

Το να μην έχεις όμως αρχίδια να πας να βγάλεις ψυχή και τσαμπουκά αυτό είναι άλλο ζήτημα.

Αν είχα αφεντικό τον νικόλα τον κούλη θα ήμουν σίγουρος για τις αιτίες.

Τώρα ομως με αφεντικό τον μελισσανίδη δεν μας παίρνει να λέμε κάτι τέτοιο.

Ούτε μπορούμε να λέμε ότι οι παίχτες μας είναι αδερφάρες γιατί κάθε χρόνο φέρνουμε μια καραβιά καινούργιους παίχτες.

Δεν γίνεται κάθε χρόνο να πετυχαίνουμε το τζακ ποτ και να βγαίνουν όλοι οι παίχτες αδερφές,δαντελένιοι και λιγόψυχοι.

Άρα κάτι άλλο συμβαίνει.

Εγώ λέω ότι ο οργανισμός έχει μάθει ειδικά τα τελευταία 15 χρόνια να ζει με δικαιολογίες.

Και όταν κάποιον τον δικαιολογείς συνέχεια στο τέλος θα σου βγει κακομαθημένος.

Αυτό είναι αυτή την στιγμή η ΑΕΚ.

Ενας κακομαθημένος οργανισμός που έτσι και πιεστεί λίγο ψάχνει τα μούμπλε μούμπλε και τα σούξου μούξου.

 

Ωραίος, έκανες το μεταφυσικό πιο χειροπιαστό. :D Κάτι τέτοιο είχα στο καταπονημένο μυαλό μου ακριβώς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το 2004 έκανε μεγάλη ζημιά στη εφεύρεση δικαιολογιών. Ο Μελισσανίδης εκμεταλλεύεται αυτό το κλίμα του δεν τρέχει τίποτα γιατί τον βολεύει.

Απο τότε ξεκίνησε το δεν πειράζει να φας 4 απο τον Ηρακλή, το πρωτάθλημα είναι εφήμερη χαρά.

Τότε είχαμε ήττες απο ομάδες όπως η Ααχεν, αποκλεισμό για πρώτη φορά απο κυπριακή ομάδα και απαξίωση της ευρώπης με διάλειμμα την περίοδο Φερέρ.

Και αυτό μικρό, με την ΠΣΖ λόγω Παναθηναϊκού χάσαμε την ευκαιρία για μία νίκη ή δύο ισοπαλίες, ικανά αμφότερα ώστε να έχουμε καλύτερη κλήρωση.

 

Όταν η ΑΕΚ έχασε απο την ΠΣΖ και το 1997, δεν αναφέρω την Λοκομοτίβ αλλά μία πιο ισχυρή ομάδα, το κλίμα ήταν βαρύ και οι ποδοσφαιριστές και διοικητικοί παράγοντες εκνευρισμένοι ωσαν να έπαιζε η ΑΕΚ με την Διναμό Τιφλίδας.

Π.χ. ο Μανωλάς, ναι ο Στελάρας και μου είναι εντελώς αδιάφορο τι έγινε με τον ανηψιό του, μακάρι να είχαμε ποδοσφαιριστές με τέτοια νοοτροπία, ήταν απογοητευμένος.

Μιλάμε για μία ΑΕΚ που κατέβηκε τότε επιθετικά, με τρείς επιθετικούς για την ακρίβεια, με στόχο τη νίκη.

 

Ο οργανισμός πέρα απο τα όποια λεφτά του Μελισσανίδη θέλει αυτη την αύρα, τη σωστή νοοτροπία που άλλωστε την έζησε και ο ίδιος.

Αλλά βολεύει το να φταίει την μία ο Ανέστης, την άλλη ο Τσιγκρίνσκι, την παράλλη ο διαιτητής προκειμένου να μην αναδειχθούν οι αδυναμίες του οργανισμού που υπάρχουν μέχρι τώρα.

Ελπίζω όμως σε αναστροφή της κατάστασης.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Στον οργανισμό πρέπει να ξαναεπιστρέψει η πίεση.

Όχι μόνο στην ομάδα αλλά και στα γραφεία.

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν πολλοί που κερδίζουν λεφτά χωρίς να τα αξίζουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να δωσουμε παντως και ενα ελαφρυντικο στον οργανισμο, οφειλουμε να πουμε οτι και στους αλλους ισχυουν αρκιβως τα ιδια, στον καθενα για διαφορετικους λογους. Ολες οι ομαδες εγιναν πιο soft, απλουστατα διοτι και η κοινωνια εχει γινει πιο soft. Τα ιδια μπουρδελα ειναι και ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναϊκος και ο ΠΑΟΚ, ενω ο θεωρητικα 5ος τη ταξει στο ελληνικο ποδοσφαιρο προσπαθει να πιαστει απο καποιον Καρυπιδη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να δωσουμε παντως και ενα ελαφρυντικο στον οργανισμο, οφειλουμε να πουμε οτι και στους αλλους ισχυουν αρκιβως τα ιδια, στον καθενα για διαφορετικους λογους. Ολες οι ομαδες εγιναν πιο soft, απλουστατα διοτι και η κοινωνια εχει γινει πιο soft. Τα ιδια μπουρδελα ειναι και ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναϊκος και ο ΠΑΟΚ, ενω ο θεωρητικα 5ος τη ταξει στο ελληνικο ποδοσφαιρο προσπαθει να πιαστει απο καποιον Καρυπιδη.

Σιγά που φταίει η κοινωνία ρε χρήστο επειδή έγινε πιο σοφτ.

Το δικό μου πρόβλημα σαν ΑΕΚ είναι συγκεκριμένο.

Για τα πάντα υπάρχει μια δικαιολογία.

Εκεί που νίκησα την ρεάλ και την μιλαν μου φταίει το οακα που δεν κέρδισα τους ρώσους γιατί δεν είναι έδρα.

Δεν με νίκησε σε 2 αγώνες η ομάδα των γκαλάκτικος αλλά η τσσκα ήταν αδιαπέραστο εμπόδιο λόγω πενταπλάσιου ή δεκαπλάσιου ξέρω γω μπάτζετ.

Σου γράφω ένα σεντόνι από εδώ μέχρι το χωράφι με δικαιολογίες.

Εγώ ξέρω ότι φέτος έπρεπε να γίνει κατανοητό σε όλους ακόμα και με μαστίγωμα αν χρειαζόταν ότι είναι επιτακτική ανάγκη,είναι ζήτημα ζωής ή θανάτου η ομάδα να μπει σε ομίλους.Και κάτι τέτοιο δεν βλέπω να έγινε.Και ακούω τον οικοδόμο να μου λέει ότι στο 1ο γκολ των ρώσων τους κόπηκαν τα γόνατα.Να πάτε να γαμηθήτε ρε κακομαθημένα μουνόπανα.Αν δεν μπορεί ούτε ο μελισσανίδης να αλλάξει αυτή την κατάσταση τότε αντίο ζωή και να ζήσουμε να τη θυμόμαστε την μακαρίτισσα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τολη η ομαδα εχει στοχο το πρωταθλημα. Δεν ανακαλυπτουμε την Αμερικη. Την Ευρωπη ο Μελισσανιδης τη βλεπει αποκλειστικα και μονον ως πηγη εσοδων, σαν κοτα που γενναει χρυσα αυγα. Ναι παραγεις δικαιολογιες ασυστολα σαν οργανισμος, αλλα τις δικαιολογιες τις αγοραζει η πλειοψηφια του κοινου σου και εχεις του αρδ να σιγονταρουνε. Ο Τσακιρης που δεν τον λες και τιγρικο δημοσιογραφο, λυσσαξε στο fb να βγαζει την ΤΣΣΚΑ πανεπιστημιο του ποδοσφαιρου και 100 φορες ανωτερη της ΑΕΚ. Γενικα ολος ο οργανισμος εκτος απο το εδω γαλατικο χωριο, οταν κληρωθηκες με την ΤΣΣΚΑ εριξε μαυρες πλερεζες. Δεν ειναι το ΚΜ η πραγματικοτητα της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως τον μελισσανίδη τον ενδιαφέρουν τα φράγκα της ευρώπης.

Αν δεν τον ενδιαφέρουν και γουστάρει να γράφει τεσσάρες παθητικό στον ισολογισμό εμένα δεν μου πέφτει λόγος.

Και να του πει ένας του μαλάκα του πόντιου πως και το πρωτάθλημα να πάρει παραπάνω φράγκα δεν πρόκειται να βγάλει ούτε θα βελτιώσει την θέση του στην βαθμολογια της ουέφα.Επίσης να του πούνε του μαλάκα ότι η ΑΕΚ πήρε πρωταθλήματα και πριν τον μπάρλο αλλά διπλασίασε τον κόσμο της σε μια χρονιά όταν πήγε στους 4 του ουέφα.

Τα ακούς μαλάκα γαμώ τον καζαντζίδη σου?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη βέβαια το ότι η ΑΕΚ δεν έχει ανάγκη πια τα ευρωπαϊκά φράγκα για να λειτουργεί, το λες και πρόοδο στο οικονομικό κομμάτι.

Κάποτε ας πούμε ένας ευρωπαϊκός αποκλεισμός θα σήμαινε θάνατο.

Τώρα από την άλλη, το γεγονός ότι ως αγωνιστική οντότητα στην Ευρώπη είσαι πλέον Γιάννενα ή Ξάνθη και θα το πληρώνεις για πολλά χρόνια ακόμη, είναι κάτι που δε φαίνεται να απασχολεί τον οργανισμό.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη βέβαια το ότι η ΑΕΚ δεν έχει ανάγκη πια τα ευρωπαϊκά φράγκα για να λειτουργεί, το λες και πρόοδο στο οικονομικό κομμάτι.

Κάποτε ας πούμε ένας ευρωπαϊκός αποκλεισμός θα σήμαινε θάνατο.

Τώρα από την άλλη, το γεγονός ότι ως αγωνιστική οντότητα στην Ευρώπη είσαι πλέον Γιάννενα ή Ξάνθη και θα το πληρώνεις για πολλά χρόνια ακόμη, είναι κάτι πιυ δε φαίνεται να απασχολεί τον οργανισμό.

Για να λειτουργει και να μην φαλίρει.

Για να προοδευει τα εχει αναγκη ομως, αφού οι μεταγραφες γινονται βασει των εσοδων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη βέβαια το ότι η ΑΕΚ δεν έχει ανάγκη πια τα ευρωπαϊκά φράγκα για να λειτουργεί, το λες και πρόοδο στο οικονομικό κομμάτι.

Κάποτε ας πούμε ένας ευρωπαϊκός αποκλεισμός θα σήμαινε θάνατο.

Τώρα από την άλλη, το γεγονός ότι ως αγωνιστική οντότητα στην Ευρώπη είσαι πλέον Γιάννενα ή Ξάνθη και θα το πληρώνεις για πολλά χρόνια ακόμη, είναι κάτι πιυ δε φαίνεται να απασχολεί τον οργανισμό.

-4εκ θα γράψει η περσινή σου χρήση.

Και είμαι περίεργος να δω από που θα καλυφθεί η τρύπα αφού ο εθνάρχης δεν καίγεται για τα ευρωπαικά φράγκα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά, με τέτοια μυαλά η ομάδα θα φάει μεγάλη πίκρα στο πρωτάθλημα. Θέλει να είσαι και σχετικά σκληραγωγημένος για να κερδίσεις τέτοιες διοργανώσεις, όχι με την πρώτη δυσκολία "α το αφήνουμε γιατί οι άλλοι είναι σούπερμαν". 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

-4εκ θα γράψει η περσινή σου χρήση.

Και είμαι περίεργος να δω από που θα καλυφθεί η τρύπα αφού ο εθνάρχης δεν καίγεται για τα ευρωπαικά φράγκα.

Ρε φίλε σου έχει αναφέρει πρόβλημα;

Σου έχει κλαυτεί σαν τον κοντό, πάρτε κειας γιατί χανόμαστε;

Είναι κανείς απλήρωτος και δεν το ξέρουμε;

Εδώ δεν γκρινιάζει ο βάζελος και θα το ψάχνουμε εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε σου έχει αναφέρει πρόβλημα;

Σου έχει κλαυτεί σαν τον κοντό, πάρτε κειας γιατί χανόμαστε;

Είναι κανείς απλήρωτος και δεν το ξέρουμε;

Εδώ δεν γκρινιάζει ο βάζελος και θα το ψάχνουμε εμείς;

Αρα δεν υπάρχει πρόβλημα όταν ο ισολογισμός βγαίνει παθητικός.

Αν χωθεί στην κουβέντα ο ζάρα βγάλτα πέρα μόνος σου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×