Jump to content

CSKA Moscow-ΑΕΚ | 02/08/2017 | 20:00


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Εγώ αυτό το πράγμα δεν το δέχομαι. Ναι, είμαι υπέρ του ρεαλισμού και όχι της γλώσσας χωρίς αντίκρυσμα, αλλά είμαι και υπέρ του να προσπαθείς. Δεν ανέχομαι να βλέπω τον παοκ πέρυσι να κοντράρει τον Αγιαξ, δεν ανέχομαι να βλέπω τους Πεζεβέγκηδες να παίζουν με αντίστοιχες ρωσικές και να τις αποκλείουν και δεν είναι ο αποκλεισμός, είναι ότι δεν μάσησαν. Και την ίδια ώρα να βλέπω την ΑΕΚ να μη μπορεί να εκμεταλλευτεί την έδρα της, να τους κάνει λίγο να ιδρώσουν, κάτι τέλος πάντων.

 

Να πάει να χεστεί και ο Χιμένεθ και οι παίχτες. Να πάνε στη Ρωσία και να πέσουν κορμιά. Να νιώσουμε λίγο υπερήφανοι κι εμείς σε τελική ανάλυση για την ομάδα μας. Έγινε η κλήρωση και τουλάχιστον εδώ Θεσσαλονίκη έλεγαν στο ραδιόφωνο τα ζευγάρια και όταν η κουβέντα πήγαινε στην ΑΕΚ λέγανε "εντάξει διαδικαστικοί αγώνες αυτοί, πάμε παρακάτω". Ε όχι, δεν το δέχομαι αυτό. Εντάξει δεν γίναμε όλοι ΑΕΚ για την προσφυγιά και τις χαμένες πατρίδες. Είμαστε κι εμείς που γίναμε ΑΕΚ για τα ματς με τη ρέητζερς, με τη Μίλαν, τον Αγιαξ κλπ. Α και δεν ακούμε Καζαντζίδη. Είμαστε εμείς οι πεζοί οπαδοί που θα συγκινηθούμε μόνο με την είσοδο της ομάδας στη ΝΦ και οι αγιασμοί στα Αγια Χώματα μας προκαλούν γέλιο. Και θα συγκινηθούμε κυρίως για τη νέα προοπτική που θα ανοίγεται τότε στην ομάδα. Όχι για τους παππούδες μας. Κάποιοι βρήκαμε το δρόμο για τη ΝΦ με δικιά μας πρωτοβουλία, το σκάσαμε από το σπίτι μας με 10 χιλιάδες δραχμές στην τσέπη, πήραμε ένα λεωφορείο και πήγαμε. Δεν μας συγκινεί η ανάμνηση του παππού μας στη ΝΦ γιατί δεν είχαμε τέτοιες αναμνήσεις. Πολλοί από εμάς.

 

Εμείς αυτή τη στιγμή είμαστε πιο χρήσιμοι στην ΑΕΚ, τη δικιά μας λογική χρειάζεται η ΑΕΚ. Καζαντζιδισμοί, μελοδραματικά στιχάκια, Αγια Χώματα, Αγιες πέτρες, και τέτοια πρέπει να πάρουν πρόσκαιρα λίγο τον πούλο και να γίνουμε πεζοί. Νίκες, Νίκες και Νίκες. Τίποτε άλλο δεν θέλει η ΑΕΚ σήμερα.

 

Διπλό μη σας πάρει ο διάολος

Συμφωνώ στο 100% μαζι σου σταυρο

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκα μου ο οργανισμός δεν ασχολείται καθόλου με το ματς. Παίζουμε μετά από 10 ζωές προκριματικά τΣΛ και αυτό ήταν. Πούτσα μας όλα. Αιντε αιντεεεεεεε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαλάκα μου ο οργανισμός δεν ασχολείται καθόλου με το ματς. Παίζουμε μετά από 10 ζωές προκριματικά τΣΛ και αυτό ήταν. Πούτσα μας όλα. Αιντε αιντεεεεεεε

 

Με έχει ξενερώσει τόσο που το έχω λήξει μέσα μου κι εγώ, ποιά ρεβάνς και μαλακίες, τυπική διαδικασία θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα να βαλουμε ενα γκολ γιατι αμα την επιστροφη μας ειμαστε ακομα ασφαιροι στην ευρωπη

 

ΑΕΚΑΡΑ ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έπρεπε να πάμε με τη λογική να εξαντλήσουμε κάθε υπαρκτή ή μη πιθανότητα να προκριθούμε. Κάνει καλό στις ομάδες να είναι αντρικές και να παίζουν λεβεντικα. Βοηθάει πολύ και στο πρωτάθλημα η δημιουργία μιας ομάδας που θα παίζει με λύσσα. Αντιθέτως μια ομάδα με αδερφαρες παίχτες, προπονητή κλπ που δεν έχει τ' αρχιδια να διεκδικήσει μια πρόκριση ακόμα κι αν έχασε 0-2 στον πρώτο αγώνα, είναι καταδικασμένη να χάσει το πρωτάθλημα στο τέλος ακόμα κι αν παραμείνει στο παιχνίδι όλο το χειμωνα (λέμε τώρα).

 

Το 2011 στο κύπελλο, κερδίσαμε εκτός έδρας τη βαζελα 0-2 και στον επαναληπτικό χρειάστηκε να κοιμηθεί ο Θεός, ο διάβολος, ο Βούδας κι ο Καρνεζης για να περάσει η ΑΕΚ στο τελευταίο χιλιοστό του δευτερολέπτου. Και με την ΑΕΚ να προηγείται και στον επαναληπτικό με 1-0 ε. Αλλά θέλει να είσαι και λίγο λεβέντης ξαναλέω. Όχι να έχεις χόμπυ την κολονοσκοπηση ξέρω γω. Μόνο ο Βρανιες δήλωσε ότι πρέπει να πάμε και να προσπαθήσουμε να προκριθούμε.

 

Μακάρι η ομάδα να μας καταπλήξει ευχάριστα και να τρομάξει τους Ρώσους, δεν το βλέπω όμως. Εννοείται ότι και στο επόμενο θα πάρεις τ' αρχιδια σου με όποιον κι αν κληρωθεις.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Και την επόμενη φορά που θα παίξει η ΑΕΚ ευρωπαϊκό και αναρωτηθείτε γιατι μόνο 30 χιλιάδες άνθρωποι στο ΟΑΚΑ, θυμηθείτε λίγο πως χειρίστηκε την ευκαιρία της να παίξει τσλ μετά από 8 εκατομμύρια χρόνια. Πουτσα μας η ομάδα πουτσα μας κι ο κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

11αδα καμικάζι. Λοπες Μπακακης μπακ. Σιμος Αινταρεβιτς Τριστανσον χριστοδουλοπουλος Λιβαγια Κλωναριδης.

 

Η θα το κανεις το 1-0 γρήγορα η θα στο βαλουν. Δεν χανεις και τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες νοοτροπιες και παπαριες.

 

Αν μπορουσαν οι Μανταλοι να τους καρφωσουν ενα 0-4 θα το εκαναν.

Αλλα δεν μπορουν. Ουτε στο playstation.

Link to comment
Share on other sites

H διοικητική ηγεσία έστω και με λίγους πόρους και αναμονή πρόσθετων επιλογών, κινητοποιήθηκε γρήγορα ώστε η ομάδα να αποκτήσει κάποιους ποδοσφαιριστές με αξιοπρεπές βιογραφικό ή potential.

Σε κάθε περίπτωση ο οργανισμός δεν υποβάθμισε την ευρώπη για αυτό κιόλας η ήττα προκάλεσε βαθύ προβληματισμό και επίκειται συνάντηση Μελισσανίδη-Χιμένεθ.

Το θέμα είναι στον προπονητή να κατεβάσει μία ομάδα με ουσία και μαχητικό πνεύμα.

Το να έχει πάθος ο ποδοσφαιριστής δεν μπορεί να το ρυθμίζει συνεχώς η διοίκηση άμεσα ή έμμεσα, ο προπονητής οφείλει να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφεις μπλουζ θα ήταν σωστό αν συνέβαινε πρώτη φορά. Δεν είναι θέμα διοίκησης, πλέον ειναι θεμα αποδυτηρίων/φανέλας/οργανισμού, ακόμα και κόσμου. Νίκο δεν είπε κανείς ότι περνάς ΤΣΣΚΑ με Μανταλους, όπως δεν πέρναγες με αλλους την Παρί, όπως δεν περνάει ο παοκ τον Άγιαξ με Πελκες. Τα 2 παραπάνω παραδείγματα αφορούν σε αποκλεισμούς, αλλά έχει σημασία και το πως αποκλειεσαι. Δηλαδη στις 31/5 ξεσπασαμε γι αυτό; Έπαιξε η ομάδα προκριματικα τσλ για να δούμε αυτή την κουραδια;

 

Ενώ στην ομάδα δεν ειναι κανένα ίδιο προσωπο, εδώ και καμία 10ετια πάμε να παίξουμε Ευρώπη όσο πιο σοφτ και με όση ηττοπάθεια μπορούμε να εκφράσουμε. Κι επειδή κάπως θα εξηγείται αυτό, λέω ότι πλέον είναι θέμα νοοτροπίας του συλλόγου που ξεκινά από τον κόσμο. Γιατι τα μόνα ίδια πρόσωπα όλο αυτό το διάστημα είναι ο κόσμος.

 

Και ξαναρωτάω, αν η ΑΕΚ αντιμετωπίζει έτσι τις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις της, τότε γιατί τόση πρεμουρα το χειμώνα να μπούμε π.ο; Μόνο για το πρεστίζ; Και σε τελική ανάλυση όταν για τον παοκ η συμμετοχη στους ομίλους του Γιουρόπα είναι δεδομένη και για την ΑΕΚ είναι ένα θαύμα που ούτε η ίδια η ομάδα δεν κυνηγάει, ε αυτό είναι κάτι λάθος και πρέπει με καθε τρόπο να αλλάξει αμέσως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

γιατι στην ευρωπη μετρανε τα τελευταια 5 χρονια και τα τελευταια 5 χρονια επαιξες μια χρονια Ευρωπη περσι και τις αλλες 4 δεν συμμετειχες

 

γι αυτο η μπουγατσα ειναι σε ομιλους και εσυ οχι ειπαμε απαιτειτε μια χρονια μια υπερβαση δηλαδη να ερθεις απο τους ανισχυρους και να προκριθεις.

 

οσο για τα προκριμματικα δεν ξερω τι εντυωπση ειχε δημιουργηθει στον οργανισμο ΑΕΚ αλλα εψαχνες ενα θαυμα, θαυμα ειναι οταν ΚΑΜΙΑ ελληνικη ομαδα δεν εχει προκριθει ποτε απο αυτον τον γυρο.

Link to comment
Share on other sites

Το 09 είναι η τελευταία νομίζω που πέρασε ο Παναθηναϊκός με Τεν Κάτε; Επόμενη δεν θυμάμαι, αν έχω λάθος διορθώστε με.

 

(είναι και ο ΠΑΟΚ που είχε κληρωθεί θεωρητικά τη Φενέρ που την αντικατέστησε μετά η Μέταλιστ που κι αυτή τιμωρήθηκε αργότερα. Αποκλείστηκαν στα p.o. από τη Σάλκε στο τέλος)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον να το κανω rephrase δεν εχει περασει καμια ελληνικη ομαδα που βρισκοταν στους αδυναμους

 

Γιατι σαν δυνατος περασε η βαζελα 2 φορες σπαρτα και μαδεργουελ

 

η μπουγατσα ειναι στα χαρτια δεν μετραει ειχε φαει το τσουτσουνι του ντεβιτς

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο, καταρχην να σημειωσω οτι ουσιαστικα κανουμε την ιδια κουβεντα  σε 2 τοπιτς.

 

εγω λοιπον νομιζω οτι ασχολουμαστε πολυ περισσοτερο με την δυναμη του κοσμου, την νοοτροπια του οργανισμου και αλλα τετοια.

 

ο κοσμος αγεται και φερεται.

 

οταν βλεπει οτι η ομαδα δεν, τρωει την τσαπου και λεει "οκ τι να κανουμε".

η κουβεντα καταληγει στο οτι και φαπα στους παικτες να πεσει και με την διοικηση να τα βαλεις, και να θυμωσεις και να χαλαστεις και να θεωρησεις ζωης ή θανατου το ζητημα της Ευρωπης, το θεμα ειναι τι μπορει ή θελει να κανει η διοικηση σου.

κι αφου δεν υπαρχει αλλος καλυτερος να σε διοικησει, δεν υπαρχει αλλος να φερει πιο βαρβατους παικτες απο τους Μανταλους, αρκεισαι σε αυτο που μπορουν αυτα τα παιδια που εχεις καθε χρονο.

 

αν μπορουσαν οι Μανταλοι (και κατ'επεκταση αν ηθελε η διοικηση να το παει πιο σοβαρα το πραγμα), θα βαραγαμε εγκεφαλικα και με τις Ευρωπες και με τα πρωταθληματα.

 

τωρα ειναι ολοι στα ψιλο-παπαρια τους. ποσο μαλλον οι νεοτεροι που δεν εχουν προλαβει καν καλα-καλα ΑΕΚ ισχυρη. τα ιδια ακριβως δλδ που ισχυουν εδω και χρονια για το θεμα του πρωταθληματος (μην πω και του πρωταθλητισμου).

βρισκομεθα σε αδιεξοδο.

 

και για να σου απαντησω, ναι, απο την στιγμη που γινεται διαχειριση, ασχολουμαστε με 2ες θεσεις απλα για να περναει η ωρα και με την ελπιδα μηπως κοιμηθει ο Θεος σε καμια κληρωση.

 

εγω ετσι το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα πόντο ο Σταύρος σε αυτα που γράφει ως αναφορά τον κόσμο κ πώς αυτός αντιδρά πχ μετά από την ήττα στο ματς με την τσσκα.

Ναι για άλλη μια φορα ακούστηκαν κλαπ κλαπ από μέρος της κερκίδας κάτι που φυσικά με βρίσκει αντίθετο.

Ο κόσμος έχει σταματήσει να απαιτεί κ κει τελειώνει η κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια μιξη χειροκροτηματων και γιουχας ακουσα απο την tv.Δεν μπορεσα να εκτιμησω ποιοι ηταν περισσοτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε και γιουχάισμα και χειροκροτήματα.

Η γιούχα δεν ήταν και τόσο μικρή.

Επιπλέον ο κόσμος ήταν προβληματισμένος και κάποιοι έφυγαν νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ουτε γιουχαρα ουτε χειροκροτησα κανα 2-3 εορτολογια τα κατεβασα ομως για να πω την αληθεια

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο.

Η γιουχα κατα βαση επεσε στον Ανεστη κατι που το θεωρω μαλακια για οποιονδηποτε παιχτη εκτος αν ειναι προκλητικα αδιαφορος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

γιουχα επεσε στο ημιχρονο λογω κ του γκολ

στο τελος ετσι κ ετσι κ απ τα 2

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ είναι δεδομένο -όπως πάντα και παντού- ότι θα έχει συμπαράσταση οπαδών της και στο παιχνίδι με την ΤΣΣΚΑ. Όσοι φίλοι της Ένωσης ταξιδέψουν στη Ρωσία για το ματς, θα μπορούν να προμηθευτούν εισιτήρια από το lobby του ξενοδοχείου Double Tree Hilton στη Μόσχα, από τις 2 το μεσημέρι έως τις 5 το απόγευμα της Τετάρτης, από τον υπεύθυνο εισιτηρίων της ΠΑΕ ΑΕΚ κ. Κώστα Παναγιωτόπουλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από Λονδίνο θα πάνε μαλλον οι κλασσικοί με  το τσαρτερ το φθηνό.  Και απο Ελλάδα μερικοί.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×