Jump to content

CSKA Moscow-ΑΕΚ | 02/08/2017 | 20:00


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Από την άλλη βέβαια το ότι η ΑΕΚ δεν έχει ανάγκη πια τα ευρωπαϊκά φράγκα για να λειτουργεί, το λες και πρόοδο στο οικονομικό κομμάτι.

Κάποτε ας πούμε ένας ευρωπαϊκός αποκλεισμός θα σήμαινε θάνατο.

Ετσι ειναι. Η εταιρεια πλεον δεν εχει χρεη ουτε διακανονισμους και δοσεις να διπλωνουν. Βεβαια αν συνεχισεις με το ιδιο τροπαρι, καποια στιγμη θα (ξανα)δημιουργησεις χρεη και θα ζησουμε τη μερα της μαρμοτας. Οπως εδειξε ομως και η περσινη χρηση, τα 4 εκατ. καλυφθηκαν απο την ιδιοκτησια και μεχρι στιγμης δεν ελλοχευει τετοιος κινδυνος. Το προβλημα θα δημιουργηθει εαν η ιδιοκτησια "κουραστει" οπως η προηγουμενη ή εαν το μεγαλο project της νυν ιδιοκτησιας κολλησει καπου και φαμε κανα ξεγυρισμενο καυλι. Ολα τα σημαδια παντως δειχνουν οτι δεν προκειται να κολλησει το project. Μπορει να αργησει, οχι ομως να κολλησει. Η Ευρωπη αυτη τη στιγμη ειναι δευτερευουσας σημασιας γιατι προεχει το γηπεδο και η ολικη επαναφορα στην κορυφη του πρωταθληματος. Μπορει οχι ως τιτλο αυτον καθαυτον, αλλα ως πραγματικο πρωταθλητισμο. Για να δωσουμε παντως και ποντο στο Μελισσανιδη, τα γεγονοτα λενε τα εξης αδιαψευστα στοιχεια:

 

1. Σε ανεβασε νερο απο Γ σε Α.

2. Πρωτη χρονια στην Α εσπασε το αηττητο πρωταθλημα που ειχε στοχο ο παιδοβουβαλος και του πηρε και το κυπελλο.

3. Δευτερη χρονια στην Α βγηκε πρωτος στα play offs, θεση που η ΑΕΚ δεν ειχε ξανακατακτησει ποτε (!) στην ιστορια του θεσμου.

 

Στο δικο μου μετριοπαθες ταμειο, ολα αυτα ειδικα σε συνδυασμο με το ξεμπλοκαρισμα του project γηπεδο, δεν ειναι καθολου μικρο πραγμα. Ιδιαιτερως το θεμα του γηπεδου, απεδειχθη οτι μονο αυτος μπορουσε να το τρεξει για να γινει εκει. Και στρεμματα πηρε και πολιτικα πιεσε (και μαλιστα 3 διαφορετικες κυβερνησεις) και εμποδια υπερκερασε με τους βασιλοπουλους και τις προσφυγες. Το ταμειο ειναι θετικο, ειδικα απο τη στιγμη που η προπερσινη χασουρα των 4 εκατ. καλυφθηκε με το υπερακτιο δανειο εν μεσω capital controls. Να αποδιδουμε τα του Καισαρος τω Καισαρι. Μπορει να τρεχει η γλωσσα του και να περιμεναμε υπερβολες (που ο ιδιος εταζε το 09 πχ) αλλα σαν ιδιοκτησια και διοικηση ειναι παροιμιωδως συνετος και την ΑΕΚ την προστατευει στο μετρο του δυνατου. Το οτι ειναι λιγοτερος απ οτι θελει να παρουσιαζεται ειναι κοινος τοπος, αλλα και οι υπολοιποι το ιδιο ειναι και παντα ετσι θα ειναι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν υπάρχει πρόβλημα όταν ο ισολογισμός βγαίνει παθητικός.

Αν χωθεί στην κουβέντα ο ζάρα βγάλτα πέρα μόνος σου. :lol:

Και να χωθεί ο Πέτρος τι θα αλλάξει;

Κλαίγεται ο οργανισμός για το οικονομικό;

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

Εδώ μέσα καταλήξαμε κάποτε ότι η ΑΕΚ έπεσε για 12 μύρια, το ίδιο μπορεί να πάθει και για 1 ευρώ αν ο επόμενος δεν επωμιστεί αυτό το χρέος.

Συνεπώς πάμε παρακάτω να δούμε τι θα γίνει και στο Γιουρόπα.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Και να χωθεί ο Πέτρος τι θα αλλάξει;

Κλαίγεται ο οργανισμός για το οικονομικό;

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

Εδώ μέσα καταλήξαμε κάποτε ότι η ΑΕΚ έπαισε για 12 μύρια, το ίδιο μπορεί να πάθει και για 1 ευρώ αν ο επόμενος δεν επωμιστεί αυτό το χρέος.

Συνεπώς πάμε παρακάτω να δούμε τι θα γίνει και στο Γιουρόπα.

Αν συνεχίσεις στο ίδιο τροπάρι χωρίς τα φράγκα της ευρώπης δεν θα αργήσει και το κλάμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσεις στο ίδιο τροπάρι χωρίς τα φράγκα της ευρώπης δεν θα αργήσει και το κλάμα.

Πας 5η χρόνια χωρίς φράγκα από την Ευρώπη και δεν φαίνεται κάπου στον ορίζοντα ανησυχία.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τις 3 πρώτες χρονιές το μπάτζετ σου ήταν πολύ χαμηλό και το κάλυπταν τα έσοδα σου.

Από την 4η χρονιά όμως άρχισες να μπάζεις νέρα.

Αν δεν βουλώσεις οριστικά τις τρύπες το καράβι σιγά-σιγά ξέρεις τι θα αρχίσει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Τόλη, μόλις πριν λίγο πόσταρε στο ΦΒ ο μάικ τα κατερπίλαρ στη σειρά. Σαν φάλαγγα από άρματα είναι.

Και ο άλλος θα βάλει από τσέπη για τα πετρέλαια τους.

Και θα φτιάξει γήπεδο για να μην παίζει η ομάδα μέσα λόγω οικονομικής κατάρρευσης;

Ρε πάμε να δούμε τι θα γίνει στο Γιουρόπα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε ότι η ευρώπη πρέπει να γίνει εμμονή και ότι χωρίς τα φράγκα της δεν πάμε πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα για να παίξει Ευρώπη ψάχνει υπέρβαση τα έχουμε πει τα έχουμε γράψει η λαίλαπα από το 2011 δεν άφησε τίποτα παίζεις με τους βαθμούς της Ελλάδας που είναι 14η χώρα

 

Για να αλλάξει αυτό το στάτους η θα πρέπει να ρίξεις αλλά 5 μύρια στην ομάδα η θα πρέπει να πιάσει το τάμα στην Παναγία να σου έρθει κλήρωση του γκαστονε

 

Δεν γίνεται αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε ότι η ευρώπη πρέπει να γίνει εμμονή και ότι χωρίς τα φράγκα της δεν πάμε πουθενά?

 

Στο είχα πει και στα καπάκια του τελικού κυπέλλου.

 

Υ Π Ο Μ Ο Ν Η

 

Εάν δεν μπορείς να κάνεις, πήγαινε σε καμιά ερημιά και έλα σε 3 χρόνια να τα πούμε

Link to comment
Share on other sites

Σαν φάλαγγα από άρματα είναι.

 

Μου πάτησες τον κάλο ρε μήτσο.

Στον γλυκό ήχο της ερπύστριας ποτέ δεν μπόρεσα να αντισταθώ. :D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε ότι η ευρώπη πρέπει να γίνει εμμονή και ότι χωρίς τα φράγκα της δεν πάμε πουθενά?

Εμμονή αγωνιστικά, ναι.

Οικονομικά, επαναλμβάνω ότι ο οργανισμός δε δείχνει να καίγεται καθόλου.

Φίλε, δε λες που στην πρώτη στραβή με το γήπεδο δεν τα παράτησε και σε δυο χρονάκια θα κάνει εγκαίνια ο Βαρθολομαίος σε φαραωνική φιέστα.

Αν κάνει αγιασμό με σκηνή σαν της συναυλίας του Σαβόπουλου, σκέψου τι θα κάνει στις κορδέλες.

Link to comment
Share on other sites

Μου πάτησες τον κάλο ρε μήτσο.

Στον γλυκό ήχο της ερπύστριας ποτέ δεν μπόρεσα να αντισταθώ. :D

Γιουρόπα θα πάμε μαζί να προκριθούμε, υπό τον γλυκό ήχο της ερπίστριας.
Link to comment
Share on other sites

Στο είχα πει και στα καπάκια του τελικού κυπέλλου.

 

Υ Π Ο Μ Ο Ν Η

 

Εάν δεν μπορείς να κάνεις, πήγαινε σε καμιά ερημιά και έλα σε 3 χρόνια να τα πούμε

Υπομονή δεν λές ποτέ σε αεκτζή ρε γκαντέμη.

Link to comment
Share on other sites

Εμμονή αγωνιστικά, ναι.

Οικονομικά, επαναλμβάνω ότι ο οργανισμός δε δείχνει να καίγεται καθόλου.

Φίλε, δε λες που στην πρώτη στραβή με το γήπεδο δεν τα παράτησε και σε δυο χρονάκια θα κάνει εγκαίνια ο Βαρθολομαίος σε φαραωνική φιέστα.

Αν κάνει αγιασμό με σκηνή σαν της συναυλίας του Σαβόπουλου, σκέψου τι θα κάνει στις κορδέλες.

Ρε Δημήτρη επιμένεις οτι ο οργανισμός "δεν καίγεται". Σιγουρα ειναι σημαντικο και για την ομαδα, οταν η εταιρια-ΠΑΕ που την στηριζει δεν φαλιρει, αλλα σαν οπαδοι ειμαστε ικανοποιημενοι για αυτό;; Οσο δεν ερχονται πρωταθληματικοι τιτλοι και νεο γηπεδο (οταν εγκαινιαστει μονο θα χαρώ) ο οργανισμος δεν τα παει ακομα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, εγώ προσωπικά θέλω πρώτα πρωτάθλημα και μετά Ευρώπη, ως επιθυμία, όχι ως προς το τι θα έρθει χρονικά πρώτο.

Θέλω τα παιδιά μου να μπουν μέσα στους πανηγυρισμούς, όπως ο πατέρας τους με τον Απόλλωνα το 1992 και μετά να πανηγυρίσουν το μπομπόνι του επόμενου Λύμπε στην Ευρώπη.

Ναι σκάω που δεν πάμε καλά έξω, αλλά ξέρω και που πατάω αγωνιστικά και μου περνάει γρήγορα η σκασίλα.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, εγώ προσωπικά θέλω πρώτα πρωτάθλημα και μετά Ευρώπη, ως επιθυμία, όχι ως προς το τι θα έρθει χρονικά πρώτο.

Θέλω τα παιδιά μου να μπουν μέσα στους πανηγυρισμούς, όπως ο πατέρας τους με τον Απόλλωνα το 1992 και μετά να πανηγυρίσουν το μπομπόνι του επόμενου Λύμπε στην Ευρώπη.

Ναι σκάω που δεν πάμε καλά έξω, αλλά ξέρω και που πατάω αγωνιστικά και μου περνάει γρήγορα η σκασίλα.

Για αυτο μιλησα για "πρωταθληματικους τιτλους".

Ολοι μεσα ειχαμε μπει το 92.

Link to comment
Share on other sites

Στο είχα πει και στα καπάκια του τελικού κυπέλλου.

 

Υ Π Ο Μ Ο Ν Η

 

Εάν δεν μπορείς να κάνεις, πήγαινε σε καμιά ερημιά και έλα σε 3 χρόνια να τα πούμε

 

Για ποιόν λόγο ακριβώς; Δεν βλέπω κανά πρότζεκτ που να με κάνει αισιόδοξο. Κριθήκαμε, τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο θετικο που μπορουμε να πουμε αυτη τη στιγμη ειναι οτι εχουμε και δευτερη ευκαιρια για την ευρωπη οτι καλο εγινε την περσινη χρονια

Παντως πιστευω οτι δεν θα παιξουμε τοσο χαλια οσο με τους ρωσους και η ομαδα θα παει για πολεμο και οχι για φιεστα

Απο κει και περα αυτος μπηκε για να φτιαξει το γηπεδο οτι λεφτα βαλει ΑΝ τα βαλει θα τα βαλει εκει

Η ομαδα επεσε και καθαρισε απο χρεη και θα συντηρειται απο εμας

Με 10000 νοματαιους αυτα θα βλεπουμε

Η θα παμε περισσοτεροι  η θα κανουμε προσευχες καθε χρονο να μας βγαινουν τα λαχεια

Οσο πιο γρηγορα το αποδεχτειτε τοσο καλυτερο για την υγεια σας

 

Μονη ελπιδα να γινει το γηπεδο και τα εσοδα του να μην πηγαινουν ολα για αποπληρωμη δανειων και μπας και γινει στραβη και περναμε καποιες χρονιες ομιλους στην ευρωπη

Αλλη λυση δεν βλεπω στον οριζοντα

Το μονο σιγουρο ειναι οτι λεφτα να βαλει στην ομαδα δεν

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το μονο θετικο που μπορουμε να πουμε αυτη τη στιγμη ειναι οτι εχουμε και δευτερη ευκαιρια για την ευρωπη οτι καλο εγινε την περσινη χρονια

Παντως πιστευω οτι δεν θα παιξουμε τοσο χαλια οσο με τους ρωσους και η ομαδα θα παει για πολεμο και οχι για φιεστα

Απο κει και περα αυτος μπηκε για να φτιαξει το γηπεδο οτι λεφτα βαλει ΑΝ τα βαλει θα τα βαλει εκει

Η ομαδα επεσε και καθαρισε απο χρεη και θα συντηρειται απο εμας

Με 10000 νοματαιους αυτα θα βλεπουμε

Η θα παμε περισσοτεροι  η θα κανουμε προσευχες καθε χρονο να μας βγαινουν τα λαχεια

Οσο πιο γρηγορα το αποδεχτειτε τοσο καλυτερο για την υγεια σας

 

Μονη ελπιδα να γινει το γηπεδο και τα εσοδα του να μην πηγαινουν ολα για αποπληρωμη δανειων και μπας και γινει στραβη και περναμε καποιες χρονιες ομιλους στην ευρωπη

Αλλη λυση δεν βλεπω στον οριζοντα

Το μονο σιγουρο ειναι οτι λεφτα να βαλει στην ομαδα δεν

 

Ειδικά σήμερα δεν μίλησε κανείς για τα λεφτά που δεν βάζει. Για τη νοοτροπία του οργανισμού μιλήσαμε κυρίως. Τέλος πάντων, και στο γιουρόπα θα σφυρίξει πούτσα φυσικά. Εγώ αποδέχτηκα ήδη την ήττα μου που ήλπιζα σε κάτι καλό γενικά. Θα μπούμε στο νέο μας γήπεδο (σε 3-4 χρόνια; 7 χρόνια μετά από την πεσάδα), θα έχει τζέρτζελο στην αρχή και μετά θα μαζεύονται κι εκεί 5Κ νοματαίοι γιατί χωρίς σοβαρή ομάδα θα σε γλεντάνε δε πα να έχεις γήπεδο και στην κόλαση. Μαγικά δεν υπάρχουν, οι έδρες δεν φτιάχνουν από μόνες τους ομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Μα ολα ρε Σπυρο απο τα λεφτα ξεκινανε ας εφερνε 3 αραουχους και θα λεγαμε τωρα για νοοτροπια;

Η νοοτροπια φταιει που παιζεις με ανεστη μπακακη και μανταλο και λεμε γιατι δεν εβαλε γιακουμακη και τριστασον..

Το γηπεδο θα φερει εσοδα και τα εσοδα παικτες και ετσι χτιζεις νοοτροπια..

Αλλη λυση εγω δεν βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω αλλιώς. Δεν χρειάζεται να έχω παιχταράδες για να έχω νοοτροπία, ίσα ίσα όταν δεν έχεις την ποιότητα τότε πρέπει να βγάζεις την μαχητικότητα, τον τσαμπουκά, την πίστη κτλ. κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω αλλιώς. Δεν χρειάζεται να έχω παιχταράδες για να έχω νοοτροπία, ίσα ίσα όταν δεν έχεις την ποιότητα τότε πρέπει να βγάζεις την μαχητικότητα, τον τσαμπουκά, την πίστη κτλ. κτλ.

Μαζι σου αλλα οσο και καλη νοοτροπια να εχεις ο ανεστης παντα ανεστης θα ναι..Αντε λιγο καλυτερος..Το βασικο προβλημα ειναι οτι στην ομαδα δεν μπαινουν λεφτα..

Ετσι το βλεπω εγω..

Link to comment
Share on other sites

Για ποιόν λόγο ακριβώς; Δεν βλέπω κανά πρότζεκτ που να με κάνει αισιόδοξο. Κριθήκαμε, τέλος.

Έχεις παίξει Ευρώπη και ξέρεις εσύ. Χαχαχαχα...
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μας η ΑΕΚ δεν χάνει ποτέ.

 

chatzikolopedo21r

krazeis alla xoris auton mporei na mhn mporouses tora na kukloforhseis sth geitonia me zivvago AEK

na ta leme k auta :ph34r:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×