Jump to content

The Magician
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Ανέστης
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Λόπες
      0
    • Τσινγκρίνσκι
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      24
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      5
    • Γιόχανσον
      0
    • Αλμέιδα
      2
    • Γκάλο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      32
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      2
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Τσινγκρίνσκι
      3
    • Βράνιες
      1
    • Τσόσιτς
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      5
    • Μάνταλος
      1
    • Κλωναρίδης
      7
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Γιόχανσον
      7
    • Αλμέιδα
      3
    • Γκάλο
      2


Recommended Posts

Ο σημερινός Almeida είναι υπερχρήσιμος για την Α.Ε.Κ.

Δεν ξέρω εαν έχουν γίνει τέτοιου είδους συζητήσεις, αλλά εαν δεχόταν μία μείωση (ξερω'γω να έπαιρνε 300 χιλιάρικα π.χ.), θα ήταν ότι πρέπει.

Σε ένα σύστημα με 2 επιθετικούς, είναι υπερχρήσιμος ένας παίχτης τέτοιου στυλ αλλά και αυτής της ποιότητας.

Τώρα εαν είναι να παίζει μόνος του μπροστά, ΔΕΝ...

Link to comment
Share on other sites

o Simoes, στην τελευταία φάση, ενώ μπορεί να σουτάρει απευθείας, προσπαθεί να πασάρει στον Αλμέιδα, πριν η μπάλα ξκαταλήξει πάλι μπροστά του.

προφανώς για να σκοράρει ο Ουγκο. 

θεούλης.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

o Simoes, στην τελευταία φάση, ενώ μπορεί να σουτάρει απευθείας, προσπαθεί να πασάρει στον Αλμέιδα, πριν η μπάλα ξκαταλήξει πάλι μπροστά του.

προφανώς για να σκοράρει ο Ουγκο. 

θεούλης.

αυτο εβλεπα τωρα

Link to comment
Share on other sites

για όλους όσοι ήσασταν γήπεδο σήμερα, διαβάζω ότι στο τέλος ο Ουγκο φάνηκε να αποχαιρετάει τον κόσμο. παρατηρήσατε κάποια τέτοια κίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ούτε η φτιαγμένη ψυχολογία ενόψει της νέας σεζόν το πιο σημαντικό κέρδος της σημερινής νίκης, ούτε τα λεφτά (ακόμη και αν φέρουν χαφάρα και Αραούχο), ούτε ότι σιγά σιγά φτιάχνεις το ευρωπαϊκό σου μέλλον αν εκμεταλλευτείς το σημερινό και δεν μαλακιστείς στους ομίλους.

 

Είναι αυτή η αίσθηση καύλας που σου απομένει, ακόμη και τόσες ώρες μετά το τέλος του ματς, η αίσθηση ότι απόψε έγραψες ιστορία, οι εικόνες με τους παίκτες να κάνουν χέρια και την κερκίδα ''όλε-όλε'' στο τέλος. Η αίσθηση μετά από χρόνια ότι έκανες μια ευρωπαϊκή υπέρβαση (και όχι απλά μια σποραδική νίκη), με τρόπο ΕΜΦΑΤΙΚΟ, ΚΑΥΛΩΤΙΚΟ, ΑΕΚΤΖΗΔΙΚΟ. Αυτές είναι οι βραδιές που μου λεγε πριν καμιά βδομάδα ο Ματζίσιαν ότι πρέπει να ξαναζήσουμε, αυτές είναι οι βραδιές που σου δίνουν μικρούς οπαδούς, που σε (ξανα)μεγαλώνουν ως σύλλογο.

 

Έφτασα 22 χρονών γομάρι για να νιώσω τέτοια καύλα στο γήπεδο σε ευρωπαϊκό ματς (με Μίλαν δεν ήμουν μέσα, ενώ με Μπενφίκα ήταν νίκη γοήτρου χωρίς αντίκρισμα), ζώντας τον ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΦΙΑΛΤΗ της Γ' της ανυπολυψίας, της μιζέριας. Ελπίζω οι νέες γενιές να είναι πιο τυχερές. ΠΡΕΠΕΙ να είναι πιο τυχερές.

 

Υ.Γ Μπορεί να λέω ιεροσυλία το ξέρω, αλλά κάποια στιγμή στο γήπεδο σκέφτηκα ότι η γενιά μου ζει τη δική της εκδοχή της πρόκρισης επί της Σπαρτάκ Μόσχας το '91. Τουλάχιστον το σκορ του πρώτου ματς ήταν ίδιο. :P

 

ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ ΑΕΚ ΕΙΣΑΙ ΚΑΥΛΑ

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

βρε βρε βρε..

 

ΕΞΙ (6) Έλληνες,

δύο Πορτογάλοι,

δύο πρώην Γιούγκοι

κι ένας Ουκρανός..

Link to comment
Share on other sites

Σεβασμός στους σημερινούς 20χρονους Α.Ε.Κ.τζήδες.

Αν εμείς οι 30+ νιώθουμε "ξενερωμένοι" και οτι έχει πέσει όλη η...κατάρα στην γενιά μας, τί να πουν και τα 20χρονα;

Τελοσπάντων, δεν χρειάζεται να πιάσουμε την κλάψα μέρα που'ναι.

 

ΜΟΝΟ Α.Ε.Κ.

ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ, ΕΙΝΑΙ Α.Ε.Κ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το σημερινο παιζει να ειναι για τους 20αρηδες κατι αναλογο της Ρειντζερς για τους 35+.

Αλλες εποχες, ωστοσ κατι σηματοδοτει.

Στο μεταξυ διαβασα οτι καθε βαθμος στον ομιλο δινει 120,000€, οποτε με δεδομενο πως ο προεδρος μας δεν ειναι και λαρτζ με ποσα ανω των 50€ θεωρω δεδομενο πως θα μαζεψουμε 10 βαθμους στον ομιλο δηλαδη ενα μυριο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Και να φυγει κι αυτο το πραγμα, που ενω κάνεις τετοιο πρωτο ημιχρονο και κερδιζεις 2-0

να σκεφτεσαι οτι κατι θα στραβωσει, καποιος θα κανει τη γκελα, κατι τρελο θα συμβει και δε θα χαρω στο τελος.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Επισης φετος κλεινει 5ετια Μελισσανιδη στην ΑΕΚ, επιστρεψαμε Ευρωπη, γηπεδο ξεκινησε, αν παρουμε και κουπα νομιζω μας αξιζει νομπελ πενταετους πλανου.

Link to comment
Share on other sites

Και να φυγει κι αυτο το πραγμα, που ενω κάνεις τετοιο πρωτο ημιχρονο και κερδιζεις 2-0να σκεφτεσαι οτι κατι θα στραβωσει, καποιος θα κανει τη γκελα, κατι τρελο θα συμβει και δε θα χαρω στο τελος.

Ετσι.

Φερτε αυριο Λοκομοτιφ απο το β γκρουπ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και να φυγει κι αυτο το πραγμα, που ενω κάνεις τετοιο πρωτο ημιχρονο και κερδιζεις 2-0

να σκεφτεσαι οτι κατι θα στραβωσει, καποιος θα κανει τη γκελα, κατι τρελο θα συμβει και δε θα χαρω στο τελος.

Τη βρωμα και την αρνητικη ενεργεια θα την ξεπλενουμε σιγα σιγα

Σημερα εγινε η αρχη

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μερικά, θα διαβάσω αργότερα όλες τις απόψεις.

 

Μεγάλη νίκη, πολύ καλή εμφάνιση, μαεστρικό στήσιμο ομάδας και τακτικής απο τον Χιμένεθ παρά το ότι με φόβισε λίγο η αλλαγή του Αλμέϊδα.

Ευφυέστατο και το ότι προώθησε τον Γαλανόπουλο στην επίθεση με την είσοδο του Αλμέϊδα.

 

Για τους διακριθέντες τονίστηκαν πολλά.

Υστερήσαντες δεν υπάρχουν, απλώς αν κατέτασσα λίγο χαμηλότερα κάποιον θα αφορούσε τον Τσιγκρίνσκι.

Είχε κάποια άσχημα διωξίματα της μπάλας πλήν αυτής της πάσας στον Ανέστη που κατέληξε πλάγιο.

Ακόμα, έχω την αίσθηση ότι επειδή ξέρει μπάλα κάποιες φορές είναι περισσότερο άνετος απο ό,τι πρέπει στις μεταβιβάσεις του.

Επειδή οι λεπτομέρειες μετράνε στον πρωταθλητισμό, αυτά πρέπει να προσεχθούν.

Το θετικό όμως είναι ότι ο ουκρανός πατάει καλά στα πόδια του και σε μεγάλης έντασης αγώνες δεν είναι βαρύς ούτε βγάζει τραυματισμούς-ενοχλήσεις.

 

Επιπλέον, ο Μάνταλος ενώ τακτικά ήταν καλός πιστεύω πως δημιουργικά μπορούσε να δώσει περισσότερα.

Ο Γαλανόπουλος ήταν καλός, έδειξε πολλά θετικά στοιχεία άλλα δύο-τρείς φορές που μπορούσε να παίξει την μπάλα με την μία και να βγεί αντεπίθεση όπως και κανα-δύο άστοχες ενέργειες.

Όσοι ήταν στο γήπεδο θα το είδαν και καλύτερα,

 

Απο τους βέλγους ο πολύ ταλαντούχος Ντένις ήταν μόνον απειλητικός όπως και στον πρώτο αγώνα αλλά αντιμετωπίστηκε επιτυγχώς σε γενικές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη εδω ειμαστε ΚΜ και γνωρισμα μας ειναι η ποικιλια μετα το σοβαρο σχολιο του σοβαρου μπλουζ ακολουθει ενα δικο μου...

 

 

 

 

ΑΚΟΜΑ ΧΥΝΩ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Den diavasa tipote meta tis 15.00 ora Elladas. Eprepe na paro mia apofash. Spiti na psaxno link h sto sold out Poljud stadium na do Hajduk vs Everton xoris na patho emfragma vlepontas armada Manolo?  O xrhsths Styl mou mou eipe link kai Adhs kai as ypofereis. A.E.K eisai re malaka.

 

Ego vevea ton egrapsa sta arxidia mou kai phga sto psycho game ths Hajduk opos ekslixthike. Meta apo polla mpyronia kai scotch mphka sto livescore. Sto 85

 

FORTSA AEKARA EO E OE GAMA TOUS THN MANA RE DIKEFALE. Molis epestrepsa. Mexri kai marathonio etrexa apo thn xara mou kai thn kavla mou

 

Den perigrafo allo

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη εδω ειμαστε ΚΜ και γνωρισμα μας ειναι η ποικιλια μετα το σοβαρο σχολιο του σοβαρου μπλουζ ακολουθει ενα δικο μου...

 

 

 

 

ΑΚΟΜΑ ΧΥΝΩ

Σκεφτομαι τωρα, βλεποντας για νιοστη φορα τα στιγμιοτυπα, οτι ο ιδανικος τροπος να τελειωσει η βραδυα,

να φυγει η ενταση και να κανω τον πιο γλυκο υπνο, θα ηταν να τα δω μια τελευταια φορα και να μου παιρνουν μια μεγαλοπρεπη πιπα.

Δυστυχως δεν εχω προχειρη τωρα την καταλληλη, αυρο δε θα ναι το ιδιο...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τώρα ακόμα μαζεύτηκα και γω σπιτι

μιας και η νύχτα ήταν ανακουφιστικά μαγική

και έπρεπε να εορτασθεί δεόντως.

 

Τα έχετε υπέροχα γράψει όλα εδω και διαβάσει

αναλυτικά και

σε όλα τα κιτρινόμαυρα μέσα.

Η ΑΕΚ σήμερα μεγάλωσε λίγο σαν οργανισμός

και ψήλωσε λίγο σαν ομάδα.

Ενδεικτικό της αγάπης που έβγαλε σήμερα η ομάδα

και είχα καιρό να το ζήσω

ο κυριος γύρω στα 75-80

που

καθόταν δίπλα μου και γύρω στο 70 αποχώρησε

γιατί είχε τρομερό άγχος μην ισοφαριστει η ΑΕΚ

κάτι που τον έκανε να έχει αρρυθμία.

Το θέμα δεν ηταν μονο η αρρυθμία βέβαια

μιας και μου εξήγησε είχε τροπο να την ανατάξει

αλλά το οτι φεύγοντας με φίλησε και μου είπε

να συνεχίσω να αγαπάω την ΑΕΚ.

Εκεί νομιζω κλείδωσε μεσα

μου και η νίκη σήμερα .

 

Ο φίλος μου ο Μπαρμπουνάκης λέει συχνά πυκνά

πως η ΑΕΚ είναι οικογενειακό κειμήλιο

και παει απο πατέρα σε γιο .

Μα θα χαιρόσασταν όλοι εσείς τόσο πολύ σήμερα

αν η ΑΕΚ δεν αποτελούσε κειμήλιο

της ζωής σας ;

Κρατήστε την γερά μέσα σας και στην

καθημερινότητα σας .

Δείχνει να καθαρίστηκε και να λάμπει ξανά

και παλι το μοναδικό αυτό κειμήλιο

ζωής μας..

 

ΥΓ.1 Δεν είναι τυπικά ακόλουθο του πιο

πανω κειμένου αλλά αξίζει να σημειωθεί.

Το ευγενικό αυτό παιδι που λεγεται

Τσιγκρινσκι έχει πρόβλημα πάλι

με το χειρουργημενο χερι του.

Δυστυχώς η λάμα που ειχε τοποθετηθει

στο χειρουργειο έχει μετακινηθεί

και αποτι φαίνεται

δε γλυτώνει τη δεύτερη επέμβαση.

Ο ίδιος εδώ και αρκετό καιρό είναι σκασμενος

με το θέμα .

Δε ξέρω αν έπρεπε να το βγάλω αλλά αργά η γρήγορα

θα μαθευτεί.

 

ΥΓ.2 Ο πρόεδρος θέλει πάση θυσία να μείνει ο

Γιόχανσον και μέσα στην τούρλα του

πέταξε

την ατάκα ..'τι αλλο θέλει δηλαδή για να υπογράψει;

Να του δώσω τα βαπόρια μου..;'

Ηταν να βρεθούν πρόσφατα για νέα πρόταση μας

αλλά το ανέβαλε ο μάνατζερ του παίχτη.

  • Δικεφαλάκι 18
Link to comment
Share on other sites

Δεν μεγάλωσε η ΑΕΚ σαν οργανισμός από μια πρόκριση σε ομίλους.

Φυσιολογικό ειναι για ενα μεγεθος σαν την ΑΕΚ. Απλά εδω και καποια χρόνια ειχαμε ξεχασει τι ειναι φυσιολογικο για την Ενωση και σημερα μας το θυμησε μετα από καιρό, οπότε δικαια πανηγυριζουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Tην ειχαμε αναγκη αυτη τη προκριση. Και αγωνιστικα και οικονομικα, και για τους βαθμους στην ευρωπη και για το μεταλλο της ομαδας. Να μαστε ειλικρινεις ολα χρειαζονταν.

Εμενα αυτο που με εντυπωσιασε περισσοτερο ηταν οτι μπηκαν μεσα με παθος να καθαρισουν την προκριση και να μην αφησουν τη Μπριζ καν να σκεφτει οτι μπορει να γυρισει το ματς

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο δώρο μού κανες ΑΕΚΑΡΑ σήμερα, σε ευχαριστώ. Δεν το είδα, πήγα δουλειά για να μην γκαντεμιάσω την ομάδα. Πανηγύριζα στο γραφείο βλέποντας γκαζέτα λαιβ, και με κοιτούσαν σαν χανοι οι συναδελφοι. 

 

ΥΓ. εχω λυσσάξει για Σιμοες φανέλα σε φιλους και γνωστούς, ελπίζω ενα φιλαρακι που ανεβαίνει αυριο να με θυμηθει.

ΥΓ2. Οι Ευρωπαικές βραδιές φτιάχνουν παίκτες, τους ανεβάζουν επίπεδο. καλή ηλικία έχει ο κορμός μας που θα ανεβάσει την χρηματηστηριακή αλλα και την αντικειμενική αξία του, μεγάλο βήμα οι όμιλοι. Μακάρι να φτάσεις να γίνει αυτονόητο, αλλα προς το παρόν είναι κατόρθωμα. ΜΠΡΑΒΟ

Link to comment
Share on other sites

Πιο συνοφρυωμένος από τον μπαγεβιτς ειναι ο  Λεκό της Μπρυζ στις δηλωσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θυμάμαι τόσο εμφατική εμφάνιση χωρίς σταματημό στην Ευρώπη.

 

Κατα τα αλλά ολα καλα και πόρωση αλλά εγώ ξενερώνω να βλέπω το γήπεδο μισοάδειο. Ξεκωλατε και πηγαίνετε γήπεδο. Η ζωή ειναι μικρή.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×