Jump to content

The Magician
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Ανέστης
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Λόπες
      0
    • Τσινγκρίνσκι
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      24
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      5
    • Γιόχανσον
      0
    • Αλμέιδα
      2
    • Γκάλο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      32
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      2
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Τσινγκρίνσκι
      3
    • Βράνιες
      1
    • Τσόσιτς
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      5
    • Μάνταλος
      1
    • Κλωναρίδης
      7
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Γιόχανσον
      7
    • Αλμέιδα
      3
    • Γκάλο
      2


Recommended Posts

Ναι Νίκο, δε διαφωνούμε πουθενά, αλλά μας ενδιαφέρουν οι νέοι ΑΕΚτζήδες και πρέπει να τους αφήσουμε να το νιώσουν όσο πάει. 

 

Αυτό ... εχθές ο μικρός είχε γενέθλια, όταν τελείωσε και φεύγαμε από το γήπεδο είπε πως ήταν τα πιο τέλεια γενέθλια της ζωής του ... οκ, 6 εγινε, δεν εχει ζήσει τίποτα ακόμα, αλλά και πάλι το παιδάκι ενθουσιάστηκε, παθιάστηκε και το χάρηκε πάρα πολύ (στο πρωτο γκολ εκανε χειροτερα απο μενα). Και με τη CSKA είχε ευχαριστηθεί αλλά προφανώς δεν του άρεσε που χάσαμε.

 

Και σήμερα για το ματς μιλάει, τι νοημα έχει να του λέω οτι εχουμε κερδισει τη Μιλαν και εχουμε πετυχει το ενα και το αλλο, ζει το παραμύθι του, αυτα θα ζω και εγω μαζι του

 

Έχουμε ανάγκη επιτυχίες που θα τραβηξουν και κρατήσουν τα παιδιά.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

O Αλμέιδα έχει σαν βασικό μείον τους τραυματισμούς του. 

Πέρσι έλειψε τη μισή χρονιά από δαύτους που ήταν λογιών-λογιών και όχι ένας συγκεκριμένος. 

Προσωπικά του αναγνωρίζω εγωισμό, ένας παίκτης σε αυτή την ηλικία, με όσα άκουσε πέρσι εδώ και όσα προφανώς θα είχε ακούσει και πριν στην Τουρκία, σου έρχεται 10 κιλά ελαφρύτερος και το παλεύει αγόγγυστα να μην ξεπέσει σε κανέναν Καύκασο για το τελευταίο συμβόλαιο. 

Δε σου δημιουργεί προβλήματα στα αποδυτήρια, το αντίθετο από ότι φαίνεται. 

Ξέρει ότι δε μπορεί να είναι βασικός και αυτά τα 20-30 ποιοτικά λεπτά που μπορεί να σου δώσει αν στα δίνει, τότε ας μείνει έστω και αν τα λεπτά αυτά τα πληρώνεις πανάκριβα.

Αλλά είναι οι γαμιόληδες οι τραυματισμοί και δεν τον εμπιστεύομαι καθόλου. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ... εχθές ο μικρός είχε γενέθλια, όταν τελείωσε και φεύγαμε από το γήπεδο είπε πως ήταν τα πιο τέλεια γενέθλια της ζωής του ... οκ, 6 εγινε, δεν εχει ζήσει τίποτα ακόμα, αλλά και πάλι το παιδάκι ενθουσιάστηκε, παθιάστηκε και το χάρηκε πάρα πολύ (στο πρωτο γκολ εκανε χειροτερα απο μενα). Και με τη CSKA είχε ευχαριστηθεί αλλά προφανώς δεν του άρεσε που χάσαμε.

 

Και σήμερα για το ματς μιλάει, τι νοημα έχει να του λέω οτι εχουμε κερδισει τη Μιλαν και εχουμε πετυχει το ενα και το αλλο, ζει το παραμύθι του, αυτα θα ζω και εγω μαζι του

 

Έχουμε ανάγκη επιτυχίες που θα τραβηξουν και κρατήσουν τα παιδιά.

+1924

Ο Νίκος το έθεσε καλύτερα από εμένα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για Αλμέιδα.

 

Λίγο προσοχή στο σπριντ που κάνει στην πάσα του Μπακάκη (και εν τέλει στο δικό του σουτ).

 

Άλλος άνθρωπος από πέρυσι.

Link to comment
Share on other sites

Με μπλούζα Σονικς Σων Κεμπ ο άλλος στο πέταλο, λολ.

 

Έχουν φέρει Μάικ και Γκοργκαρ το ΝΒΑ στις καρδιές όλων. Αν και παλιότερα οι μαύρες Πέννυ-Σακιλ κάνανε θραύση.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

O κόσμος Μπίλ έδωσε την μισή πρόκριση στο Βέλγιο μετά την αποβολή του Λιβάγια.

Ολοι το ειπαμε αυτο ρε συ. Απλα χθες δεν υστερησε κανεις. Η μονη απογοητευση ηταν ο κοσμος. Οι αποντες οχι οι παροντες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έδειξε την ποιότητα του ο Πορτογαλος και μάλιστα στον κενο χώρο. Σαν να έπαιζε με παιδάκια. Αν ειχε κανενα δεκάλεπτο ακομα και άντεχε σωματικά, θα σκόραρε σίγουρα. Αυτό είναι το χτηνος που θέλουμε, αν δεχθεί να μείνει με μείωση εμένα δε με χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι το ειπαμε αυτο ρε συ. Απλα χθες δεν υστερησε κανεις. Η μονη απογοητευση ηταν ο κοσμος. Οι αποντες οχι οι παροντες.

 

Πολυ λιγος κοσμος για τοσο κρισιμο ματς

Link to comment
Share on other sites

Γιατι επειδη φωναξε αραουχο;

Οχι μωρε. Το εγραψα κ στον μητσο. Επειδη 20-22.000 θες 25 ειναι μικρος αριθμος για τετοιας σημασιας αγωνα.

Το αραουχο ηταν ακαιρο μεν, αλλα το να ζητας κ να πιεζεις για ενισχυση επιβαλλεται δε.

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ολοι το ειπαμε αυτο ρε συ. Απλα χθες δεν υστερησε κανεις. Η μονη απογοητευση ηταν ο κοσμος. Οι αποντες οχι οι παροντες.

ΟΠΩς ΕΙΠΕ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ ...... Ο ΚΟΣΜΟΣ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΣ..... ΗΤΑΝ ΛΙΓΟΣ ΑΛΛΑ ΓΗΠΕΔΙΚΟΣ.......

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζόμαστε και τους ποπκορνακηδες βεβαίως-βεβαίως.

Ενας πυρήνας σταθερός απο 20-25 χιλιαδες και μετα οσοι πιστοί προσέλθουν ειναι καλα για Ελλάδα. Και αν κρατηθείς στον πρωταθλητισμο ολο και θα αυξάνεται ο αριθμός

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, απογοητευτικα λιγος. Ζεστός ήταν πάντως. Και οι οργανωμένοι πρέπει να δουλέψουν λίγο το ταιμινγκ των συνθηματων..

Edited by aris2168
Link to comment
Share on other sites

Ολοι το ειπαμε αυτο ρε συ. Απλα χθες δεν υστερησε κανεις. Η μονη απογοητευση ηταν ο κοσμος. Οι αποντες οχι οι παροντες.

Δεν είμαι ο συνεπέστερος γηπεδικός οπαδός της ΑΕΚ τα τελευταία χρόνια οπότε και δεν είμαι ο αρμόδιος να μιλήσω. 

Προσωπικά όμως πήγα με πολύ καλή διάθεση γιατί αυτό που είδα στο Βέλγιο με έφτιαξε και έτσι ήταν και ο περισσότερος κόσμος. 

Όποια στιγμιαία γκρίνια από μια κακή ενέργεια, επιλογή, πάσα, σουτ περιορίστηκε σε ψίθυρο στον διπλανό, βοήθησε και η ομάδα σε αυτό. 

Μακάρι να μπορέσουμε όλοι στο μέλλον να συνδυάσουμε καθημερινότητα και ΑΕΚ και να είμαστε περισσότεροι. 

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, απογοητευτικα λιγος. Ζεστός ήταν πάντως. Και οι οργανωμένοι πρέπει να δουλέψουν λίγο το ταιμινγκ των συνθηματων..

Το πρόσεξα και πέρσι που ήρθα αυτό. Πιστεύω οφείλεται κυρίως στο Νταχάου. Δηλαδή το μικρόβιο στο αίμα που τραγουδήσαμε χθες αν ηταν Φιλαδέλφεια θα επαιρνε παλμό ενώ στο Νταχάου τίποτα.

 

Να το χτίσουμε με το καλό και φτιάχνουμε και playlist:D

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, απογοητευτικα λιγος. Ζεστός ήταν πάντως. Και οι οργανωμένοι πρέπει να δουλέψουν λίγο το ταιμινγκ των συνθηματων..

Σωστο ... νταξει γαμιεται και ο γαυρος και ο βαζελος, αλλα στο 85 που ειμαστε κοντα σε μεγαλη σημαντικη προκριση ε στα @@ μου να ακουω γι αυτους. ΑΕΚ ολε να το λεει και το υπολοιπο γηπεδο και τερμα. Αν και χθες νομιζω ειχε ωραια ατμοσφαιρα γενικα

 

Υγ: καλα υπαρχει επιτρεπομενος αριθμος για like ανα μερα? Χαχαχα , τον επιασα για σημερα

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το πρόσεξα και πέρσι που ήρθα αυτό. Πιστεύω οφείλεται κυρίως στο Νταχάου. Δηλαδή το μικρόβιο στο αίμα που τραγουδήσαμε χθες αν ηταν Φιλαδέλφεια θα επαιρνε παλμό ενώ στο Νταχάου τίποτα.

 

Να το χτίσουμε με το καλό και φτιάχνουμε και playlist:D

ε, και καπου στο β, που ψιλοπιεζαν αυτοι, ενω ετοιμαζονταν να εκτελεσουν ενα κορνερ, που δεν ειναι και το καλυτερο μας,

επαιζαν το lounge "μαζι σου αναστενομαι"

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για Αλμέιδα.

 

Λίγο προσοχή στο σπριντ που κάνει στην πάσα του Μπακάκη (και εν τέλει στο δικό του σουτ).

 

Άλλος άνθρωπος από πέρυσι.

Σωστο.

Νομιζω (παντως) οτι ειχε κανει κατι παρομοιο στην ρεβανς του κυπελλου με γκαιη περισυ (αν δεν κανω λαθος ηταν στην φαση που βγηκαν αντεπιθεση με Αραουχο αλλα εχασε το τετ α τετ ο Ουγκο).

 

Εγω αν ηταν στο χερι μου θα ρισκαρα και θα τον κρατουσα ακομα και με τα ιδια λεφτα. Αν δεν εχει τραυματισμους μιλαμε για αλλαγη που ανετα κανει την διαφορα.

Αν επαιζε ετσι για 90 λεπτα επρεπε να παιρνει 1,5 μυριο, οχι 500Κ.

 

Το μονο ρισκο ειναι οι τραυματισμοι, αλλα φαινεται πιο fit φετος.

Link to comment
Share on other sites

Απ το να ειμασταν 40-45 να πηγαιναμε για παρτυ και στη πρωτη στραβη να αρχιζαν τη μουρμουρα και να τρωγαμε πουτσα καλυτερα 20 και μονο φωνη.Ηταν το μονο θετικο που μπορεσα να σκεφτω οταν ειδα τη προσελευση αν και το περιμενα απο τη προπωληση.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Σιμοες (γιατι ηταν εκει που επρεπε 3 φορες, τις 2 τις εκανε γκολ τη 1 κερδισε πεναλτυ)

καλο κοουτσαρισμα και διαβασμα του αντιπαλου

Τσιγκρινσκι για Σοιλεδη οχι οτι δεν επαιξε καλα απλα μου ρθε στο μυαλο ενα λαθος γυρισμα που εκανε στον Ανεστη αλλα γενικα πολυ καλος οπως και ολοι

Link to comment
Share on other sites

Επισης μου εχουν μεινει 2 αποριες απο χθες:

 

1) Αν με τον Λιβαγια μεσα θα ημασταν το ιδιο καλοι ή θα εριχνε καμια κουτουλια και θα μας αφηνε με 10.

2) Μηπως ο 30λεπτος Λαζαρος οταν φευγει πιο μακρυα απο τον ασβεστη και πηγαινει πιο μπροςτα γινεται πιο χρησιμος και γινεται και 60λεπτος.

 

Υγ. Ευχαριστουμε για μια ακομα φορα τον δασκαλο Στυλ για την πληροφορια για τον Ουκρανο. Ας ελπισουμε οτι θα λειψει λιγο γιατι ειδικα σε αυτο το 5-3-2 ειναι λουκουμι πιστευω (εμενα μου αρεσε πολυ και χθες).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Απ το να ειμασταν 40-45 να πηγαιναμε για παρτυ και στη πρωτη στραβη να αρχιζαν τη μουρμουρα και να τρωγαμε πουτσα καλυτερα 20 και μονο φωνη.Ηταν το μονο θετικο που μπορεσα να σκεφτω οταν ειδα τη προσελευση αν και το περιμενα απο τη προπωληση.

κι αυτο (δυστυχως) σωστο

Link to comment
Share on other sites

Την επομενη φορα να βαζεται στο poll και καποιον που δεν επαιξε καθολου για να ψηφιζουμε Σοιλεδη. Σημερα δεν μπορω να ψηφισω κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

Την επομενη φορα να βαζεται στο poll και καποιον που δεν επαιξε καθολου για να ψηφιζουμε Σοιλεδη. Σημερα δεν μπορω να ψηφισω κανεναν.

 

Ή την επιλογή κανένας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης μου εχουν μεινει 2 αποριες απο χθες:

 

1) Αν με τον Λιβαγια μεσα θα ημασταν το ιδιο καλοι ή θα εριχνε καμια κουτουλια και θα μας αφηνε με 10.

2) Μηπως ο 30λεπτος Λαζαρος οταν φευγει πιο μακρυα απο τον ασβεστη και πηγαινει πιο μπροςτα γινεται πιο χρησιμος και γινεται και 60λεπτος.

 

Υγ. Ευχαριστουμε για μια ακομα φορα τον δασκαλο Στυλ για την πληροφορια για τον Ουκρανο. Ας ελπισουμε οτι θα λειψει λιγο γιατι ειδικα σε αυτο το 5-3-2 ειναι λουκουμι πιστευω (εμενα μου αρεσε πολυ και χθες).

 

τη δουλεια που θα εκανε παντως χθες ο Λιβαγια, αν δεν ηταν τιμωρημενος, την εκανε και με το παραπανω ο Λαζαρος. Εχω ξαναγραψει οτι ο παιχτης γνωριζει τη θεση μπροστα γιατι επαιζε εκει στον μπαοκ πριν παει στον Βαζελο. Ιταλια και Εθνικη καθιερωθηκε περισσοτερο στα αριστερα, στην ΑΕΚ τον βλεπουμε δεξια. Αν δουλεψει τα τελειωματα του στις προπονησεις μπορει να βοηθησει και μπροστα σαν 2ος φορ-παρτενερ

Αν ερθει ο Αραουχο θα εχει ενδιαφερον να δουμε τον σχηματισμο της 11αδας και με ποιον θα ταιριαξει καλυτερα. Σιγουρα με Λιβαγια γνωριζονται καλυτερα αλλα και η παρουσια του περσι στην ομαδα βοηθαει και τους συμπαικτες του και τον Χιμενεθ. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×