Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XVΙI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2017)


Gorgar21
 Share

Recommended Posts

Υποθετική ερώτηση.

Αν η Λας Παλμας έπαιζε στο ελληνικό πρωτάθλημα ποια θεση θα κατακτούσε;

 

  Αναλογα που θα ειχε τα ντερμπι στον πρωτο γυρο .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σκ είναι τα πρώτα φιλικά . Να δούμε τον Κροάτη κτον Πορτογάλο τι ψάρια πιανουν

Link to comment
Share on other sites

Και μια και μιλαμε για ανεγκεφαλους παικτες να βαλω εδω και

τον πατρικ γιουιν των φτωχων το καββαδα

που οι αλλοι οι δικοι μας οι μαλακες στο μπασκετ λεει τον τσεκαρουνε..

 

Πηγε συρο να παιξει στο φιλαθρωπικο τουρνουα του πριντεζη και πλακωθηκε στις μαπες με τον αλλο τον ογκολιθο τεχνης και πολιτισμου τον αγραβανη..

 

 

45/50

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Υποθετική ερώτηση.

Αν η Λας Παλμας έπαιζε στο ελληνικό πρωτάθλημα ποια θεση θα κατακτούσε;

Oχι κατω απο 2η

Link to comment
Share on other sites

Guest Larnak21

εγω βλεπω στο φορουμ  μια αναγνωριση στο γεγονος οτι κλεινεις γρηγορα παιχτες ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ το τι σοι παιχτες ειναι και φυσικα αποτελουν παιχτες που θελει ο προπονητης σου.

δεν πηγε κανενας απο την απολυτη γκρινια στον  απολυτο ενθουσιασμο  για τους παιχτες γιατι ουτως η αλλως δε τους ηξερε κ κανεις απο πριν οποτε ολοι αναμενουν.

 

οτι γινεται σωστα οφειλουμε να το αναγνωρισουμε ομως

Link to comment
Share on other sites

Oι σημαντικες διαφορες σε σχεση με περσι:

 

1. Iκανος προπονητης και ειναι ηδη καποιους μηνες στην ομαδα, δεν ηρθε τωρα ωστε να θελει χρονο να μαθει τους παικτες

2. Ολοι οι παικτες που πηραμε ειναι σε μικροτερη ηλικια απο τις περσινες μεταγραφες και απο αυτους που αποχωρουν, οποτε εχουν μεγαλυτερο κινητρο και διαθεση να προσφερουν σε σχεση με μισθοφορους που ειναι στα τελειωματα τους ή αδιαφοροι (αλμειδα, λεσκοτ)
3. Ολοι επισης ηρθαν νωρις και συμμετεχουν στην προετοιμασια ενω περσι μεχρι και αυτοι που προσεφεραν μετρια ή αρκετα  (πατιτο-λαζαρος) δεν εκαναν προετοιμασια ουσιαστικα

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

έτσι και φυσικά ακόμα σημαντικότερη διαφορά από τα παραπάνω σε σχέση με πέρσι

 

είναι να αλλάξει και με τη βούλα η περσινή ΕΠΟ ..

Link to comment
Share on other sites

ανυπόστατες γκρίνιες που αδικούν την ομάδα. Εννοείται είσαι καλύτερα σε σχέση με πέρσι. περσι τετοιο καιρό δεν θυμαμαι ακριβώς ποιανού προπονητή ήταν η σειρά του να ρθει Αθήνα για καφεδάκι και να φύγει. πέρσι πήγες εφερες τους παίκτες που ήθελες να σου κανουν την διαφορα μετα απο το προσκύνημα στην Τήνο. Πέρσι έφερες τον Λεσκοτ στα 34 που τον ηθελε η Πεσκαρα και φετος παίρνεις Τσόσιτς. Γενικά υπάρχει μια ικανοποίηση γιατί φαινεται να έχεις ψάξει παρα πολλές περιπτώσεις παικτών, και πας και τους χτυπάς, όχι ευκαιριακα και οπορτουνιστικα(μονο ο Κλωναρίδης έκατσε στο ξεκάρφωτο, που για αντι Αραβίδης δεν σε χαλάει). Και βλέπεις και πως ξεκίνησες πέρσι και πώς φέτος.

 

Βλέπεις και τον γαυρο που δεν παίρνει τίποτα, βλέπεις και τον γαυρο του βορρά να πέφτει στο λήθαργο του Ζλαταν Πριγιοβιτς η γεννηση ενός μύθου (και το βλέπεις το καβλί που ρχεται να το φάνε), βλέπεις και την βαζέλα να αποδομείται. Ε τι κουράγιο βρίσκεις να γκρινιάξεις ρε Αεκτζή που καλύτερα 2 Ιουλίου δεν θυμάσαι καν πότε ήσουνα?

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν πάντα υπήρχε γκρίνια στην ΑΕΚ ακόμα και σε χρυσές εποχές. 

Θα θυμούνται καποιοι εδώ μεσα, τον Δεκεμβρη του 93 που η ομαδα πηγαινε για το τριτο σερι πρωταθλημα αλλά δεν ειχε κανει χειμερινες μεταγραφες, τη Σκεπαστή να φωνάζει στους Μελισσανιδη-Καρρα:  "ειστε αδελφές στις μεταγραφές" και "στειλτε ρουχα στη Βοσνία και αφηστε τον Κωστή στην Μακεδονία" , ο οποίος Κωστής ηρθε τελικά μερικούς μήνες αργότερα ως αντι-αλεξανδρής.

Όπως και μεταπτώσεις από την γκρίνια στον ενθουσιασμό υπήρχαν πάντα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ που μοιράστηκες τις αναμνήσεις απο το αρχείο σου. είτε είναι πρώτη χρονιά η γκρίνια είτε ξεκίνησε απο όταν έπεσε ο τελευταίος μετεωρίτης στη γή, εγώ αυτό που λέω είναι πως η γκρίνια φετος είναι αδικαιολογητη και ανυπόστατη.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ που μοιράστηκες τις αναμνήσεις απο το αρχείο σου. είτε είναι πρώτη χρονιά η γκρίνια είτε ξεκίνησε απο όταν έπεσε ο τελευταίος μετεωρίτης στη γή, εγώ αυτό που λέω είναι πως η γκρίνια φετος είναι αδικαιολογητη και ανυπόστατη.

Παρακαλώ νεαρέ.  Οπως και πάντα θα υπάρχει σύγκρουση χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

πες οτι ολοκληρωνεται του μπακαλιαρου μεχρι την πεμπτη ξερω γω

 

και μετα τι θα κανουμε ΜΑΝΑ μου? με τι θα ασχοληθουμε ? γιατι ουζο πριν τις αρχες αυγουστου δεν εχει, τι θα γραφουν τα σαιτ και η ωρα ψιψινε μου?

 

απαραδεκτος σχεδιασμος

Link to comment
Share on other sites

Γαμησετα. Τελείωσε νωρίς κ το σήριαλ Σκόκο.

 

 

Τσοσιτς πόσα θα δώσουμε σε εμπολι? Γραφτηκε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

πες οτι ολοκληρωνεται του μπακαλιαρου μεχρι την πεμπτη ξερω γω

 

και μετα τι θα κανουμε ΜΑΝΑ μου? με τι θα ασχοληθουμε ? γιατι ουζο πριν τις αρχες αυγουστου δεν εχει, τι θα γραφουν τα σαιτ και η ωρα ψιψινε μου?

 

απαραδεκτος σχεδιασμος

Μας γαμήσανε τις παραλίες οι κερατάδες που μας έφεραν εδώ. 

Άρλεκιν θα διαβάζουμε στην ξαπλώστρα; 

Link to comment
Share on other sites

erxizoun ta filika re.ekei einai to zoumi

Ποιος τα γαμεί τα φιλικά ρε Χρηστάρα. 

Υπάρχει περίπτωση πάνω στην ξαπλώστρα να γουστάρεις με το 4-3-3 ή το 4-2-3-1 ;

Link to comment
Share on other sites

Ποιός γαμημένος-η είναι υπεύθυνος-η στο τμήμα επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων?

Σοβαρά ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός γαμημένος-η είναι υπεύθυνος-η στο τμήμα επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων?

Σοβαρά ρωτάω.

Λογικά ο Μίμης θα είναι και εκεί. 

Τα έχει πάρει όλα πάνω του. 

Τι να κάνει ο άνθρωπος; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

και πως θα περασει τα πρωινα του στην βερα χωρις μεταγραφες και ωρα ο ηγετης ?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ο Μίμης θα είναι και εκεί. 

Τα έχει πάρει όλα πάνω του. 

Τι να κάνει ο άνθρωπος; 

Ρε φίλε κουβαλήσανε τον σέρβο στις 3 μετά τα μεσάνυχτα και ένας καριόλης από την παε δεν βρέθηκε να τον παραλάβει.

Εγώ θα φταίω τώρα να μιλήσω για κοτέτσια και μπακάλικα ή μήπως κι αυτά πρέπει να τα αναλάβει ο μανώλης μπας και λειτουργήσουν σωστά?

Εσύ μωρή ξεκωλιάρα που τσεπώνεις το πεντοχίλιαρο τον μήνα και θα σε τρώμε στην μάπα μέχρι να ψοφήσουμε ούτε τα στοιχειώδη δεν μπορείς να οργανώσεις?

Πάνθηρα δεν φταίω εγώ αλλά προκάλεσες την μοίρα σου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

το πιο ενδιαφέρον στις μεταγραφές, είναι να δούμε τι μανατζερ έχει ο καθε ενας να δούμε με ποιους κανουμε δουλειες. γιατι αν μπει ο Ποντιος στον 21ο αιώνα, θα τους γαμήσει όλους εναν έναν σε όλη την υφήλιο, δεν τιθεται θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×