Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XVΙI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2017)


Gorgar21
 Share

Recommended Posts

Εγώ πάντως για παραλία πήρα το βιβλίο του μαύρου. Τι να κάνω χωρίς μεταγραφολογία. Χιχχιιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Αν κλεισουν κι αυτοι, πολυ καλος μεν ο απο νωρις προγραμματισμος, αλλα θες τα κερασακια στην τουρτα ακομα.

 

Θα εχουμε πανω απο 1,5 μηνα (μεχρι τελος Αυγουστου) να παρουμε 1-2 παικτες ακομα να γουσταρουμε. Προτεραιοτητα στον ουχο, αλλα υπαρχει αφθονος χρονος να βρεις κι εναλλακτικη.

 

Δεν το θεωρω πολυτελεια να παρουμε 1-2 καλους παικτες ακομα, το θεωρω απαραιτητο για να αλλαξουμε οριστικα επιπεδο. Ως τωρα απλα αντικαθηστουμε αυτους που φευγουν. Σε καποιες θεσεις με μαλλον καλυτερους , σε αλλες θα φανει στο γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στον οργανισμο. Γαμαμε ρε φετος. Ολοκληρωμενο ροστερ, ηρεμια, νεοι ηλικιακα παικτες.

Τελη αυγουστου ερχεται αραουχο και 8αρι.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε κάπου εδώ ότι ένα μεγάλο ρόστερ είναι απαραίτητο για τη χρονιά που έρχεται αφού ως γνωστόν το πρωτάθλημα κρίνεται στα π.ο. οπότε λογικά μιλώντας πάντα, θα έχουμε αγώνες-φωτιά στο τέλος της σεζόν και εκεί χρειάζεσαι βάθος.

Γενικότερα τώρα, σε μια παρατήρηση της συνολικής φετινής εικόνας των πραγμάτων, η κατάσταση είναι σαφώς καλύτερα από πέρυσι. Και παικτικά αλλά και σε επίπεδο λειτουργίας ομάδας, λόγω προπονητή. Πακτικά δεν είναι ότι έφερες τη μεικτή κόσμου στην ΑΕΚ, εξάλλου δεν είναι αυτό το ζητούμενο στο ελληνικό πρωτάθλημα. Το ρόστερ μοιάζει φυσιολογικό, τα κατάλοιπα της Β εθνικής μας αδειάζουν τη γωνιά σιγά-σιγά και διατηρείται ένας κορμός χρήσιμων ποδοσφαιριστών.

 

Προπονητικά ό,τι και να πει κανείς σε σχέση με το τι είχες, είναι λίγο. Μετά από πολλά χρόνια προετοιμάζει την ΑΕΚ κανονικός προπονητής και αυτή τη στιγμή έχεις τον καλύτερο στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ένας αστερίσκος μπαίνει για τον γαύρο διότι δεν πιστεύω ότι τέλη αυγούστου θα είναι εδώ ο αλβανός οπότε δεν ξέρεις τι θα φέρουν.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Περίπου όπως τα είπε ο Ανδρέας, ο Σταύρος και ο Νίκος.

Μάλλον δεν επιβεβαιώνεται ο φόβος μου ότι θα πάμε με έναν καινούριο στο πρώτο ευρωπαϊκό μετά την άφιξη του Ισλανδού. Ο οποίος είναι καλός παίχτης. Πάντως περίμενα άλλον έναν πολύ καλό, αν δεχτούμε ότι ο Λιβάγια είναι ο ένας επιπέδου Αραούχο ή τουλάχιστον πολύ κοντά.

Ερωτηματικά υπάρχουν, αρκετά μάλιστα, πολύ σωστά τα ανέλυσε ο Ανδρέας, δεν έχω να προσθέσω κάτι.

Υπάρχουν σίγουρα και θετικά, όπως ο προπονητής (καλός και όχι νεοφερμένος), όπως και το ότι η ομάδα έτσι κι αλλιώς δεν είχε να ζηλέψει και πολλά από οποιαδήποτε άλλη ομάδα του πρωταθλήματος την Άνοιξη.

Ελπίζουμε στα καλύτερα και δεν ξεχνάμε και τις αδυναμίες που έχουμε ακόμα.

Υγ. Εχθές-προχθές ρώτησα για πλάκα για το αν θα παίξει ο Μανόλο με 3 αμυντικούς στο κέντρο, λοιπόν δεν το θεωρώ απίθανο να το δούμε τελικά σε αρκετά ματς, κυρίως αν οι Γκάλο και Λόπεζ συνεχίσει/θα έχει θέματα αμυντικά. Εικασίες δικές μου βέβαια ως λάτρη του πάλαι ποτέ γερμανικού 3-5-2. :D

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

τετοιο προγραμματισμο εχουμε να δουμε πολα χρονια.......

ζελας χωρις εμποκου μπεργκ κλωναριδη οτι και να φερει με το μπατζετ που διαθετει δεν τον φοβαμαι

γαυρος εχει φαει ακυρο απο ολες τις κυριες επιλογες του.....

παοκ ...... γελανε και τα σκατα του θερμαικου...... επιστροφη μακ και αποδεσμευσεις..... ο αλλος ο γουαντα δε δεχτεικε λεει να περασει απο ιατρικες εξετασεις και τον αφηνουν ελευθερο μπουαχαχαχχαχαχαχαχαχα

μια χαρα ειμαστε.....

εναν ιταλο τερματοφυσκουλα θα ηθελα αλλα οκ

περιμενω μονο να ερθει ο αλκοολικος για να κατεβω στα 42 μου στο αεροδρομιο και να χοροπηδαω σα κατσικι

Link to comment
Share on other sites

και η προσγειωση στη πραγματικοτητα .......

 

Εμπόδιο στην ΑΕΚ η... έκπληξη της Λας Πάλμας

Τον Μανόλο Μάρκες ανακοίνωσε η Λας Πάλμας ως νέο της προπονητή, γεγονός που δυσκολεύει την προσπάθεια της ΑΕΚ για τον Αραούχο. Ξαφνική αλλαγή πλεύσης από τους διοικούντες τον σύλλογο...

 

Οι ιθύνοντες την ισπανική ομάδα, έκαναν την ξαφνική αλλαγή στο πρόσωπο που θα κάθεται στον πάγκο από τη νέα αγωνιστική περίοδο και αυτή η εξέλιξη κάνει ακόμα πιο ζόρικη την προσπάθεια της ΑΕΚ για την απόκτηση του Σέρχιο Αραούχο.

Αν και μέχρι πριν από λίγες ώρες όλοι περίμεναν την επισημοποίηση της έναρξης της συνεργασίας με τον Ντε Ζέρμπι, τελικά αυτός που θα πάρει το «τιμόνι» στα χέρια του είναι ο μέχρι πρότινος κόουτς της δεύτερης ομάδας της Λας Πάλμας, Μανόλο Μάρκες.

Υπέγραψε συμβόλαιο 1+1 έτους, είναι ξεκάθαρη επιλογή της διοίκησης και από τη στιγμή που οι άνθρωποι του συλλόγου ήθελαν την παραμονή του Αραούχο στο ρόστερ, ο νέος προπονητής πολύ δύσκολα θα έχει διαφορετική άποψη, πράγμα που υψώνεται πλέον ως εμπόδιο στην ΑΕΚ...

Μάλιστα, η παρουσία του Χουάν Βαλερόν στη Λας Πάλμας ως βοηθός προπονητή, ευνοεί την παραμονή του Αργεντινού φορ, αφού έχει πολύ καλές σχέσεις με την κόρη του...

Link to comment
Share on other sites

ρε ποια κορη και πιτσες μπλε. το αγορι μας στη γλυφαδα δε θα προλαβαινει να ξενερωνει και να παστελωνει... οι μισες γλυφαδιωτιτσες θα κυκλοφορουν με μπλουζα αραουχο. 

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

στα παπάρια του του Ούζο... ΜΟΝΟ ΑΕΚ ρε λέμε...

κι αν είναι φιλαράκι με την κόρη, θα την πιάσει κ θα της πει :

" άκου μανίτσα ... θέλω να πεις του ντάντι πως Σέρχιο θέλει ΑΕΚ ... να με αφήσει να φύγω "...

πολιτισμένα πράματα

Link to comment
Share on other sites

Θα κατέβω Λας Παλμας τον Αύγουστο να κανονίσω τα κουμάντα...

διμετρες να παρεις......

Link to comment
Share on other sites

capture0S26D.jpg

 

Τι εγινε πουτανες; Βαζουμε και like;

Την έχεις πάει τη δουλειά μέχρι τώρα νεράκι, μωρή κουφάλα Μάγε. 

 

Ανέλαβες με ΠΑΣΟΚικη μαεστρία και να τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ο Αραουχο θα παιξει στην ΑΕΚ φετος. Κλειστε αφτια και ματια σε ρεπορταζ φημες κτλ και καντε υπομονη.

Αδεια Μπουλντοζες προκριση στους ομιλους και νταμπλ φετος. Θα ξεμπουκωσει ο θεος και θα παρουμε χαρα μαζεμενη για 25 χρονια.

Πιστη υποστηριξη και κολαση το γηπεδο καθε Κυριακη. Και τιποτα δεν ειναι αδυνατο.

 

ΑΕΚ σημαινει επιθεση. ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ

Link to comment
Share on other sites

"Είμαστε σε συζητήσεις. Αυτό είναι βέβαιο. Είμαστε σε συζητήσεις τόσο με την ΑΕΚ όσο και με τη Ραπίντ", υποστήριξε ο Ισλανδός μιλώντας στο sport24.grκαι συνέχισε:

"Σίγουρα για εμένα είναι κίνητρο η πιθανή συμμετοχή της ΑΕΚ στο Champions League. Είναι η μεγαλύτερη διοργάνωση και είναι κίνητρο για κάθε ποδοσφαιριστή.

Παράλληλα, γνωρίζω ότι κατά το παρελθόν ένας συμπατριώτης μου φόρεσε τη φανέλα της ομάδας. Ο Άρναρ Γκρέταρσον, ο οποίος υπηρέτησε την ΑΕΚ κι από άλλο πόστο (τεχνικός διευθυντής). Οπότε είναι σημαντικό για εμένα".

 

 

 

για τον Γκουντγιονσεν κουβεντα? :ph34r:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

και αφού τελειώσαμε τον προγραμματισμό... κτλ... και κλείσαμε τις τρύπες...

 

Μετά τον Ισλανδό...

 

Θα βγάλουμε γούστα με τα σήριαλ.

 

Σίγουρα θα παίξει Ελευθέριος Βενιζέλος εφέτος. Δεν ξέρω εάν θα πάμε μια ή δυο φορές. Εάν δε έχει έρθει και καλό αποτέλεσμα σε ΤΣ. Λ ή Γιουρόπα.

Link to comment
Share on other sites

"Είμαστε σε συζητήσεις. Αυτό είναι βέβαιο. Είμαστε σε συζητήσεις τόσο με την ΑΕΚ όσο και με τη Ραπίντ", υποστήριξε ο Ισλανδός μιλώντας στο sport24.grκαι συνέχισε:

"Σίγουρα για εμένα είναι κίνητρο η πιθανή συμμετοχή της ΑΕΚ στο Champions League. Είναι η μεγαλύτερη διοργάνωση και είναι κίνητρο για κάθε ποδοσφαιριστή.

Παράλληλα, γνωρίζω ότι κατά το παρελθόν ένας συμπατριώτης μου φόρεσε τη φανέλα της ομάδας. Ο Άρναρ Γκρέταρσον, ο οποίος υπηρέτησε την ΑΕΚ κι από άλλο πόστο (τεχνικός διευθυντής). Οπότε είναι σημαντικό για εμένα".

 

 

 

για τον Γκουντγιονσεν κουβεντα? :ph34r:

 

Ούτε για Έλφαρ Χέλγκασον. Απογοήτευση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλώς να έρθει ο Αραούχο αλλά αν τελικώς μείνει εκεί η ΑΕΚ έτσι και αλλιώς πρέπει να στοχεύσει σε έναν αξιόπιστο επιθετικό με τα ίδια χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×