Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XVΙI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2017)


Gorgar21
 Share

Recommended Posts

Guest ALati

Αυτος θα τρεχει στην Κυμης μολις σφυραει ο κορακας τη ληξη.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

ο μισθοφορος του σαρβαιβορ χθες,

περισσοτερα μηχανακια μαζεψε στη δικια του μοτοπορεια.

 

μλκ κλαίω

Link to comment
Share on other sites

Αβραάμ έγλειφες ξανθό νόρντικ αγόρι?

KAI ME ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και για οσους ανησυχουσαν 

Ο Μάρκο Λιβάγια έφτασε πριν από λίγο στο Κίελτσε της Πολωνίας και τέθηκε στη διάθεση του Μανόλο Χιμένεθ.

Link to comment
Share on other sites

Με πολυ ενδιαφερον πως θα ναι η βασικη σου ενδεκαδα και τι συστημα θα δουλεψουν για τα ματς φωτια που ερχονται..

Link to comment
Share on other sites

«Είμαι πολύ χαρούμενος που υπέγραψα στην ΑΕΚ, είναι κάτι που το ήθελα πολύ και δεν μπορώ καν να περιμένω να συναντήσω την ομάδα στο προπονητικό της κέντρο, να γνωρίσω τους νέους μου συμπαίκτες και να ξεκινήσω τις προπονήσεις με τη νέα μου φανέλα

 

Την ΑΕΚ την γνωρίζω πολύ καλά, έχω κοιτάξει την ιστορία της και τους υψηλούς στόχους που βάζει κάθε χρόνο σαν ομάδα. Να σας αποκαλύψω ότι μικρός όταν ήμουν και μου άρεσε πολύ να παίζω Football Manager την έβλεπα συνεχώς να παίζει στην Ευρώπη, να είναι στους ομίλους του Champions League ή του Europa League και να αντιμετωπίζει μεγάλες ομάδες. Για μένα τα πράγματα ήταν πολύ απλά. Όταν άκουσα για το ενδιαφέρον της ΑΕΚ, έκανα ένα μικρό… τσεκ και από εκεί και πέρα μου ήταν πολύ εύκολο να αποφασίσω» είπε ακόμα ο διεθνής Ισλανδός μεσοεπιθετικός της ομάδας μας.

 

Ως προς τους στόχους του στο νέο βήμα της καριέρας του; «Ο στόχος μου είναι να δουλέψω σκληρά! Αυτό που θέλω είναι να είμαι ο καλύτερος, να δίνω στην ομάδα ό,τι καλύτερο διαθέτω. Αυτό που εύχομαι και θα παλέψω είναι να αφήνω σε κάθε ματς χαρούμενους τους οπαδούς και να προσφέρω ικανοποίηση στους ανθρώπους, που βρίσκονται δίπλα μου. Προσπάθεια κάθε μέρα και από εκεί και πέρα ο στόχος μου είναι μόνο να κερδίζω».

 

Ο Αρνορ Τρίστασον αναφέρθηκε και στον στόχο της πρόκρισης στους ομίλους του Champions League: «Το Τσάμπιονς Λιγκ είναι πολύ μεγάλη υπόθεση και για εμένα και για την ομάδα μου. Αποτελεί έναν πολύ μεγάλο στόχο και δεν βλέπω την ώρα να μπούμε στο γήπεδο για το πρώτο ματς. Από εδώ και πέρα υπάρχει μόνο δουλειά και σκληρή προπόνηση».

 

 

μπακαλιαρε μπηκες στην καρδια μου

Link to comment
Share on other sites

αυριο πρωι πεταει για Κιελτσε, αμεσως δηλ. Μια χαρα, θα ειναι στο μεγαλυτερο μερος της προετοιμασιας δηλ και στα φιλικα εκει

Link to comment
Share on other sites

Ρε με τον Didac τι γίνεται ακριβώς;

Έχει ή όχι συμβόλαιο;

Αν το συμβόλαιο και το "+1" ισχύει, για ποιόν λόγο δεν είναι στην προετοιμασία και για ποιόν λόγο η Π.Α.Ε. δεν έχει αντιδράσει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε με τον Didac τι γίνεται ακριβώς;

Έχει ή όχι συμβόλαιο;

Αν το συμβόλαιο και το "+1" ισχύει, για ποιόν λόγο δεν είναι στην προετοιμασία και για ποιόν λόγο η Π.Α.Ε. δεν έχει αντιδράσει;

Από οτι κατάλαβα μετά από επιμελή ανάγνωση ισπανικών μέσων για το θέμα, είναι οτι εχει συμφωνησει με την εσπανιολ και πιεζει να παραχωρηθει. Η δε ισπανο-καταλανικη ομάδα, προσφερει στην ΑΕΚ ποσοστο απο πιθανη μελλοντικη μεταπώληση καθώς και ενα ποσό ανάλογα με την απόδοση που θα εχει ο Ντίντακ στο "καλύτερο πρωταθλημα του κοσμου".Σε περιπτωση που η ΑΕΚ δεν δεχθει σκεφτονται ακόμα και τα δικαστηρια για να ακυρωθει το + 1 ενώ η πλευρα του Δικεφάλου επιμένει οτι με αυτη την τακτικη θα παρουν τα κοχόνες μας, οπότε καλύτερα να πληρωσουν για να πάρουν με κανονικη μεταγραφή τον παίκτη. Διαφορετικά διαμηνύουμε οτι  προτιμάμε να τον εχουμε πληρωμένο στην εξεδρα,  αν και το τελευταιο προφανως το λεμε για πιεσουμε και εμεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

κανα παίκτη που να θέλει η Λας Παλμας απο Εσπανιολ να κανουμε τριπλή ανταλλαγή δεν έχει? δίνουμε και δυο μελλοντικα πικς

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ανέστης, Γκάλο, Ντίντακ, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Πατίτο, Χριστοδουλόπουλος, Αραούχο

 

8 στους 11 θα είναι ίδιοι στην 11αδα.

Λόπες αντί ντιντακ, τριστασον αντί πατιτο, Λιβάγια αντί Αραουχο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε με τον Didac τι γίνεται ακριβώς;

Έχει ή όχι συμβόλαιο;

Αν το συμβόλαιο και το "+1" ισχύει, για ποιόν λόγο δεν είναι στην προετοιμασία και για ποιόν λόγο η Π.Α.Ε. δεν έχει αντιδράσει;

 

δεν υπαρχει +1 υπαρχει επεκταση του συμβολαιου που κατατεθηκε στην ΕΠΟ με την κανονικη υπογραφη του παιχτη και οχι μονομερη, η εσπανιολ το καταλαβε αυτο και για να μην φαει καταγγελια στην φιφα εκανε τον λαγο και αρχισε τις συγνωμες. 

 

τα πραγματα ειναι απλα ο ντιντακ εχει συμβολαιο αλλα δεν θελει να γυρισει, η φερνει προταση που να ικανοποιει την ΑΕΚ η γυρναει στην Αθηνα και αρχιζει προπονησεις στα Σπατα η καθεται στην Ισπανια η ΑΕΚ κανει καταγγελια του κανει διακοπη συμβολαιου δεν πληρωνεται και δεν ειναι ελευθερος.

 

Πραγματικα δεν του το χα του Λυσσανδρου αλλα τα επαιξε τα χαρτια του ΤΕΛΕΙΑ για πρωτη φορα ισως στην συγχρονη ιστορια μας.

Link to comment
Share on other sites

Μας λείπει η Α.Ε.Κ. που δεν στεκόταν εμπόδιο στα όνειρα των "παιδιών" της....

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε με τον Didac τι γίνεται ακριβώς;

Έχει ή όχι συμβόλαιο;

Αν το συμβόλαιο και το "+1" ισχύει, για ποιόν λόγο δεν είναι στην προετοιμασία και για ποιόν λόγο η Π.Α.Ε. δεν έχει αντιδράσει;

Εχει αρχισει και κοβει ξυλα για τα σπατα γιατι ειπε ο προεδρας οτι εχει ανεβει πολυ το πετρελαιο και θα τη βγαλουμε μονο με τζακι...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εσπασε τα κοντερ ο μπακαλιαροσον

Θυμάμαι ακριβώς ίδιο πρωτοσέλιδο της Ώρας όταν είχε έρθει ο Γκρέταρσον. :)

Link to comment
Share on other sites

Μας λείπει η Α.Ε.Κ. που δεν στεκόταν εμπόδιο στα όνειρα των "παιδιών" της....

Πως να έρθουν μετά δηλαδή καλοί παίκτες ή παίκτες γενικά, όταν θα ξέρουν ότι δε μπορούν να κάνουν ότι γουστάρουν και οι μάνατζερ τους να μην έχουν πρόσβαση στις εγκαταστάσεις όπου εργάζονται όταν κρίνουν σκόπιμο. 

 

Φέρτε πίσω την ΑΕΚ της περηφάνιας ρε μουνιά. 

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή προπονητή στη Λας Πάλμας αλλάζει και τα δεδομένα για Αραούχο, την ίδια στιγμή που η ΑΕΚ εξετάζει και την περίπτωση του Ζούλιο Ταβάρες. 

Ο Ρομπέρτο ντε Τζέρμπι ήταν μέχρι πρότινος ο βασικός…  υποψήφιος για τον πάγκο της Λας Πάλμας, η οποία ωστόσο, την τελευταία στιγμή έκανε την έκπληξη και ανακοίνωσε ως νέο τεχνικό της τον Μανόλο Μάρκεθ.

Με τη συγκεκριμένη αλλαγή και όσον αφορά τον Σέρχιο Αραούχο τα πράγματα περιπλέκονται, καθώς πλέον όλα παίζουν σχετικά με την παραμοή του στην Ισπανία. Ο «Τσίνο» βρισκόταν μέσα στις επιλογές του Ρομπέρτο ντε Ζέρμπι, ωστόσο με τον Μάρκεθ, τα πάντα παραμένουν… ρευστά.

Στην ΑΕΚ δεν έκλεισαν ποτέ την πόρτα για τον Αραούχο, η επιστροφή του στην ομάδα είναι μεγάλος πόθος για τους Κιτρινόμαρους, οι οποίοι παρακολουθούν από κοντά τις εξελίξεις, ενώ παράλληλα, σύμφωνα με τη Sportday, εξετάζουν κι άλλη μία περίπτωση επιθετικού.

Ο λόγος για τον Ζούλιο Ταβάρες, τον 28χρονο επιθετικό της Ντιζόν από το Πράσινο Ακρωτήρι, ο οποίος προτάθηκε στην Ένωση και τράβηκε τα βλέματα. Η ΑΕΚ μίλησε με την πλευρά του Αφρικανού και διαπίστωσε ότι η Γάλλοι αξιώνουν περίπου 1 εκατ. ευρώ για να τον δώσουν, με τη διοίκηση του Δικεφάλου να είναι διατεθειμένη να συζητήσει περισσότερο αν η τιμή έπεφτε περίπου στα μισά.

Ο Ζούλιο Ταβάρες γεννήθηκε στο Ταραφάλ ντε Σάο Νικολάου του Πράσινου Ακρωτηρίου και ξεκίνησε την καριέρα του από τα τμήματα υποδομής της Μοντρεάλ. Το 2008 ταξίδεψε στη Γαλλία για λογαριασμό της Μπουρ-Περονά κι από το 2012 ανήκει στην Ντιζόν, ενώ την περυσινή σεζόν πέτυχε 9 γκολ σε 35 εμφανίσεις με τους «μουστάρ» στο γαλλικό πρωτάθλημα.

aek1924

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×