Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XVΙI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2017)


Gorgar21
 Share

Recommended Posts

Κυκλοφόρησαν οι δηλώσεις του προέδρου της Λας Πάλμας σε μια ιστοσελία των καναρίων νήσων, πριν μερικές ώρες είδα με ενα ψαξιμο.

τον ουζο τον  ρωτησαν αν θελει να ειναι τριτοτεταρτη επιλογη????

Link to comment
Share on other sites

ωραια λογια ειναι αυτα 

 

αλλα ο καθενας παιζει το παιχνιδι του η αληθεια ειναι οτι σημερα εμεις μπορουμε να περιμενουμε τουλαχιστον ακομα 15 μερες

Link to comment
Share on other sites

τον ουζο τον  ρωτησαν αν θελει να ειναι τριτοτεταρτη επιλογη????

 

Αν ήταν τριτοτέταρτη θα έμενε. Ούτε καν 4η δεν είναι

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το ξαναγραψω τωρα που μαλλον ειναι και γεγονος.

 

λες οτι εδινες 1 μυριο για Αραουχο.

επειδη ηταν ειδικη περιπτωση, να σου πω εγω να μην δωσεις τοσα, αλλα τα μισα.

 

και να παρεις εστω εναν παικτη ακομα να κλεισεις μια απο τις τρυπες που υπαρχουν. γιατι τρυπες παντα υπαρχουν κι ας δηλωνει ικανοποιημενος ο προπονητης.

 

επιθετικο (που μαλλον θελει ακομα κι ο προπονητης)

ή εναλλακτικα

κεντρικο χαφ ή τερματοφυλακα ή μεσοεπιθετικο ή δεξιο μπακ

Link to comment
Share on other sites

τον ουζο τον  ρωτησαν αν θελει να ειναι τριτοτεταρτη επιλογη????

 Ο Αραουχο στις καλές του δεν μπορει να παιξει βασικος στην Λας Παλμας;; αναρωτιεμαι εγω. Δεν ειναι και Ατλετικο Μαδριτης ή Σεβίλλη η ομάδα των καναρίων.

Link to comment
Share on other sites

δεν προκειτε να μεινει πολυ απλα επειδη δεν το θελει ο ιδιος 

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το ξαναγραψω τωρα που μαλλον ειναι και γεγονος.

 

λες οτι εδινες 1 μυριο για Αραουχο.

επειδη ηταν ειδικη περιπτωση, να σου πω εγω να μην δωσεις τοσα, αλλα τα μισα.

 

και να παρεις εστω εναν παικτη ακομα να κλεισεις μια απο τις τρυπες που υπαρχουν. γιατι τρυπες παντα υπαρχουν κι ας δηλωνει ικανοποιημενος ο προπονητης.

 

επιθετικο (που μαλλον θελει ακομα κι ο προπονητης)

ή εναλλακτικα

κεντρικο χαφ ή τερματοφυλακα ή μεσοεπιθετικο ή δεξιο μπακ

 

 

για τελευταια φορα 

 

ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΧΑΦ , ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ , ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΞΙΟ ΜΠΑΚ ο χιμενεθ δεν θελει οτι και να λες εσυ εγω αυτος εκεινος ειναι δεδομενο αυτο

 

ειπε οτι θα πει αν θελει επιθετικο οταν κρινει τον αλμειδα 

 

μην τα γραφουμε 100 φορες τα ιδια και τα ιδια 

Link to comment
Share on other sites

για τελευταια φορα 

 

ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΧΑΦ , ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ , ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΞΙΟ ΜΠΑΚ ο χιμενεθ δεν θελει οτι και να λες εσυ εγω αυτος εκεινος ειναι δεδομενο αυτο

 

ειπε οτι θα πει αν θελει επιθετικο οταν κρινει τον αλμειδα 

 

μην τα γραφουμε 100 φορες τα ιδια και τα ιδια 

ενταξει, αφου μου εκανες την χαρη και μου απαντησες και για τελευταια φορα, μπραβο.

 

σου απαντησα τοσες φορες, οσο πιο αναλυτικα μπορουσα, εντ οφ ντισκασιον, παμε παρακατω. εσυ εισαι κομπλε εκπροσωπωντας και τον Μανολο προφανως. εγω δεν ειμαι, οποτε θα γραφω τα δικα μου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εμεις περιμένουμε το κερασάκι Αραούχο στην τούρτα  στο τελος της μεταγραφικης περιόδου, ελπίζοντας ότι θα παραμεινει μεχρι τοτε τριτοτεταρτη επιλογή στην θρυλικη ομάδα των καναρίων και ότι είτε δεν θα εχει ενδιαφερθει κανείς αλλος να τον αγορασει με κανονική μεταγραφή και θα τον πάρουμε και πάλι δανεικό, είτε οτι εμεις θα εχουμε προκριθεί σε τίποτα ομίλους και θα σπρώξουμε ενα μερος των χρημάτων για να τον αγοράσουμε;;

Link to comment
Share on other sites

μου απαντησες 5 φορες το ιδιο πραγμα οτι θα πρεπει να δοθουν τα λεφτα σε τερματοφυλακα χαφ μπακ η μεσοεπιθετικο 

 

ε ο προπονητης σου δεν ζητησε κανεναν σε αυτες τις θεσεις τι να κανουμε τωρα αυτος κρινει και κρινεται οτι και να θελει ο οποισδηποτε

Link to comment
Share on other sites

Ο προπονητής είπε θα πάρουμε παίκτες ονόματα. Δν ταχουμε δει μέχρι στιγμής.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και ο Σάντος δεν ήθελε τον Ίβιτς και τον Ξενίδη, αλλά ο Πρόεδρος έπραξε και σηκώθηκε η κούπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο προπονητής είπε θα πάρουμε παίκτες ονόματα. Δν ταχουμε δει μέχρι στιγμής.

Για βάλε την συνέντευξη να μας δειξεις που ακριβώς το είπε.

Link to comment
Share on other sites

Και ο Σάντος δεν ήθελε τον Ίβιτς και τον Ξενίδη, αλλά ο Πρόεδρος έπραξε και σηκώθηκε η κούπα.

Ποιος Ξενίδης;; Ο Σταύρος;;

Stavros_Xenidis.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μου απαντησες 5 φορες το ιδιο πραγμα οτι θα πρεπει να δοθουν τα λεφτα σε τερματοφυλακα χαφ μπακ η μεσοεπιθετικο 

 

ε ο προπονητης σου δεν ζητησε κανεναν σε αυτες τις θεσεις τι να κανουμε τωρα αυτος κρινει και κρινεται οτι και να θελει ο οποισδηποτε

δλδ σοβαρα τωρα δεν καταλαβαινεις οτι αυτο που λες δεν παταει πουθενα? να συνεχισουμε μια παραλογη κουβεντα?

 

ας το συνεχισω λοιπον για αλλο ενα ποστ.

 

μεσοεπιθετικος ειναι ο Τριστασον, μεσοεπιθετικος ειναι και ο Κριστιανο Ροναλντο.

μεσοεπιθετικος υπαρχει με 100Κ μεσοεπιθετικος υπαρχει και με 100 μυρια.

 

τερματοφυλακες καλυτεροι του Γκουφυ και του Μπαρκα υπαρχουν εκατομμυρια.

 

οταν λοιπον ο προπονητης σου λεει θελω μεσοεπιθετικο και δεν θελω τερματοφυλακα κι εσυ παιρνεις τον Ισλανδο και τον κανεναν, ειναι πραγματι σχετικα ικανοποιημενος, γιατι σου ζητησε οσα λιγοτερα μπορουσε με τα χρηματα που διαθετεις

 

οταν του πεις "κοιταξε να δεις, αυτα που θα εδινα για τον Αραουχο, παρε αν θες τα μισα και παρε κι αλλον παικτη", ΟΧΙ γιατι το λεει καποιος nikos σε καποιο ΚΜ (δε κανω κουμαντο σε πορτοφολια), αλλα επειδη υποτιθεται οτι ησουν διατεθειμενος σαν διοικηση να δωσεις μεχρι και το διπλασιο ποσο, τοτε ο Χιμενεθ θα σου πει, "σε ευχαριστω πολυ, μου διευκολυνεις κι αλλο την δουλεια γιατι η ΑΕΚ ετσι οπως ειναι τωρα θελει κι αλλη ενισχυση, εξαλλου ολες οι ομαδες θελουν ενισχυση, ποσο μαλλον η ομαδα με το 3ο μπατζετ στην Ελλαδα, που θελει πρωταθλημα και ο,τι καλυτερο γινεται στην Ευρωπη".

 

πες μου τωρα αλλη μια πού διαφωνεις να καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Ο προπονητής είπε θα πάρουμε παίκτες ονόματα. Δν ταχουμε δει μέχρι στιγμής.

Λογος καταγγελτικος,λογος που τσακιζει κοκκαλα.

Link to comment
Share on other sites

 

μεσοεπιθετικος ειναι ο Τριστασον, μεσοεπιθετικος ειναι και ο Κριστιανο Ροναλντο.

Δεν τα λες καλά. O Κριστιάνο αποδίδει καλύτερα οταν παίζει στην επίθεση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα λες καλά. O Κριστιάνο αποδίδει καλύτερα οταν παίζει στην επίθεση.

Έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

Λογος καταγγελτικος,λογος που τσακιζει κοκκαλα.

Ενιωσες κι εσύ την σφοδρότητα ε? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άμπαλε Μπιλάκο.

 

Όταν δεις τις ξυραφένιες του Βίνι σαν εξτρέμ θα τρέχεις σαν καθοδηγητής του ΚΚΕ να μοιράζεις δικαιολογίες.

 

Πάντως μεγάλο ερωτηματικό είναι ο Γιακουμάκης.  Φορ περιοχής.  Κουτί παίζει το παλικάρι και το παίζει σωστά.  Ελπίζω να παίζουμε με 2 επιθετικούς του χρόνου.

 

 

Υ.Γ. 2 φορές στο Ελ Βενιζέλος θα τρέχετε όλοι σας...

Link to comment
Share on other sites

Και ο Σάντος δεν ήθελε τον Ίβιτς και τον Ξενίδη, αλλά ο Πρόεδρος έπραξε και σηκώθηκε η κούπα.

δεν ειναι αυτο το βασικο επιχειρημα.

 

το επιχειρημα ειναι οτι αν ο προπονητης του Λεβαδειακου ζητησει απο τον Κομποτη στοπερ και δεξιο μπακ

ο Κομποτης του παρει στοπερ με 80κ και δεξιο μπακ με 40κ

 

και μετα ο Κομποτης του πει, "α, ειχα και 1 μυριο στην ακρη για τον Αραουχο, αλλα δεν εκατσε" ειναι και λιγο κωμωδια η ολη φαση να λες "αφου πηρε στοπερ και δεξιο μπακ ειναι κομπλε ο προπονητης, τελειωσαμε"

 

(δινω υπερβολικο παραδειγμα να γινει κατανοητο τι λεω)

Link to comment
Share on other sites

Γιακουμάκης και Λιβάγια χωράνε στην ιδια ενδεκάδα;;

Link to comment
Share on other sites

Ενιωσες κι εσύ την σφοδρότητα ε? :lol:

Στο πρωταθλημα των Κουτρουμπηδων και των Ντα Κοστα,που πας ο κακομοιρης να παιξεις με Λιβαγια και να κυνηγας Σερχιο Αραουχο;;

Φερε ενα Μπενζεμα να συνεννοηθουμε.

 

Α ρε πουτανα ζωη,να μη μας αφησεις να δουμε το ΘΕΜΕΛΙΟ 21 στα πραγματα..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιακουμάκης και Λιβάγια χωράνε στην ιδια ενδεκάδα;;

μονο σε 4-4-2

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×