Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XVΙIΙ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2017)


George_D
 Share

Recommended Posts

Καποτε, θυμαμαι αμυδρά, ο νταιφας  ειχε κόψει προσωρινά τη μπάλα στο θρυλικο διδυμο Αναστο-Μητρό :P  

Και τελικά ειχαν γυρισει "μετανιωμένοι" και αυτός τους δεχτηκε "με μεγαλη καρδια".

Βεβαια τοτε τα συμβολαια των ποδοσφαιριστών ηταν κλειστά και πολυετή, ενώ ακόμα και οταν έληγαν επρεπε να αποζημιωθει η ομαδα του παικτη για να πάει σε άλλη ομάδα. Οπότε μπορούσαν οι πρόεδροι να κάνουν τετοιες βλαχομαγκιές

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αφηνω αυτο εδω !!!

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει ότι λύθηκε κοινή συναινέσει η συνεργασία της με τον ποδοσφαιριστή Βαγγέλη Πλατέλλα. Τον ευχαριστούμε για την άψογη συνεργασία και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του!

Αδικημένος και από τον Ατρόμητο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αδικημένος και από τον Ατρόμητο

Ο καθενας οτι μπορει κάνει. Δεν μπορεί ο πλατελας στην Α Εθνικη, ασχετα αν του φουσκωσαν και τα μυαλα οι αρδ οταν επαιζε στην Γ και τη Β.

"ομαδα για Α Εθνικη εχει απο τωρα η ΑΕΚ, με πρωταγωνιστη τον Βαγγελη Πλατελα" και αντι να κοροιδευουμε τους αρδ που μας πουλαγαν σανό, κοροιδευουμε τον πλατέλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας οτι μπορει κάνει. Δεν μπορεί ο πλατελας στην Α Εθνικη, ασχετα αν του φουσκωσαν και τα μυαλα οι αρδ οταν επαιζε στην Γ και τη Β.

"ομαδα για Α Εθνικη εχει απο τωρα η ΑΕΚ, με πρωταγωνιστη τον Βαγγελη Πλατελα" και αντι να κοροιδευουμε τους αρδ που μας πουλαγαν σανό, κοροιδευουμε τον πλατέλα.

Τον χαντακωσε ο Δημητρακης ο φιλαθλος που του εκοψε την μεταγραφη στην Μιντελσμπρο

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σανό τοτε πουλαγαν οι αρδ στην Γ και Β εθνικη "απο τωρα ετοιμη για σουπερλιγκα η ΑΕΚ", μεχρι και στην εθνικη τον καλεσαν με αυτα τον βαγγελη, πως να μην πιστεψει οτι ηταν μεγαλος παικτης ;;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τον χαντακωσε ο Δημητρακης ο φιλαθλος που του εκοψε την μεταγραφη στην Μιντελσμπρο

Κανεις δεν ειπε οτι του φταιει κανεις για την καριερα του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"Η ΑΕΚ ειναι απο τωρα ετοιμη για πρωταθλητισμο στην Α Εθνικη" λεγαν οι αρδ ακομα και εγκυροι, οταν παιζαμε στη Β'  και πολλοι οπαδοι τρωγαν το σανό. Ψεματα ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

Ξυλοκόπος ηταν ο ανθρωπος και στα αζήτητα και του παν να παιξει στην ΑΕΚ, ποιος θα λεγε οχι στη θεση του;; Μετα γραφαν οι αρδ "τι μεγαλος παικτης που ειναι" επαιξε και εθνικη, καπου αρχισε να το πιστευει "λες να ειμαι οντως παικταρας;;"

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Ξυλοκόπος ηταν ο ανθρωπος και στα αζήτητα και του παν να παιξει στην ΑΕΚ, ποιος θα λεγε οχι στη θεση του;; Μετα γραφαν οι αρδ "τι μεγαλος παικτης που ειναι" επαιξε και εθνικη, καπου αρχισε να το πιστευει "λες να ειμαι οντως παικταρας;;"

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι άντρες καταθέτουν ψυχή.

Άρα να πάει να γαμηθεί ο...άψυχος.

 

ειπα κι εγω ποιος θα μιλησει για αντριλα...

 

Ανακοινωθηκε ο αραουχος?

Link to comment
Share on other sites

Τι μαλακίες διαβάζω, δεν μπορείς να "τιμωρείς" παίχτη επειδή δεν ανανεώνει. Δηλαδή ήμαρτον.

 

Πώς θα φέρεις παίχτες στο μέλλον; "Ελάτε κι αν είστε καλοί αλλά δεν δέχεστε να ανανεώσετε, στο τέλος θα σας έχουμε ένα χρόνο εκτός αποστολής";

 

Αν ο παίχτης είναι λιγοψυχος αδιάφορος κλπ δεν του πρήζεις τις μπάλες να ανανεώσει. Διαζύγιο ψάχνεις, και πολιτισμένα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τι μαλακίες διαβάζω, δεν μπορείς να "τιμωρείς" παίχτη επειδή δεν ανανεώνει. Δηλαδή ήμαρτον.

 

Πώς θα φέρεις παίχτες στο μέλλον; "Ελάτε κι αν είστε καλοί αλλά δεν δέχεστε να ανανεώσετε, στο τέλος θα σας έχουμε ένα χρόνο εκτός αποστολής";

 

Αν ο παίχτης είναι λιγοψυχος αδιάφορος κλπ δεν του πρήζεις τις μπάλες να ανανεώσει. Διαζύγιο ψάχνεις, και πολιτισμένα.

Ρε ψόφο στο μουνί λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα θα πάρει είπαμε ο Σουηδός φετο;

340; Και θενε να μας πούνε πως θα τα καρφιτσώσουνε στον τοίχο γιατί είμαστε σκληροί πουστηδες; Πλάκα έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να καρφιτσωσουμε κανενα δελτιο πουθενα. Αυτα τα γραφουν οι αρδ. Που θελουν να δειξουν οτι ξερουν τι λεγεται στις συσκεψεις. Μια χαρα θα παιζει ο Σουηδος μεχρι να φυγει, ασε που ποτε δεν ξερεις πως τα φερνει ο χρονος. Εδω πληρωσαμε Μπρεσεβιτς 2 χρονια χωρις να παιξει 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

-Για την υποδοχή και την επιστροφή του:

 

«Η  αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα κάτι τέτοιο, ήταν μία μοναδική στιγμή. Το συναίσθημα ήταν μοναδικό. Ισως να το ξαναζήσω όταν… ξαναεπιστρέψω του χρόνου! Θα ήθελα να ευχαριστήσω πάρα πολύ τον πρόεδρο της ομάδας μας για την μεγάλη προσπάθεια που έκανε έτσι ώστε να επιστρέψω»!

 

-Για τη φανέλα με το 11:

 

-«Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Γιώργο Γιακουμάκη, γιατί προσφέρθηκε να μου παραχωρήσει το 11 και ξέρω ότι αυτό δεν είναι εύκολο. Η αλήθεια είναι ότι νιώθω άνετα με τον αριθμό 11 στην πλάτη, δεν θα ήταν το ίδιο με κάποιον άλλο αριθμό».

 

-Ευτυχισμένος;

 

«Είμαι πολύ χαρούμενος! Δεν περίμενα τους προηγούμενους έξι μήνες που ήμουν εδώ ότι ο κόσμος θα με αγαπήσει τόσο πολύ. Η αλήθεια είναι ότι ακόμη και όταν επέστρεψα στη Λας Πάλμας σε κάθε φωτογραφία ή ό,τι άλλο ανέβαζα έβλεπα και ένιωθα την αγάπη του κόσμου της ΑΕΚ»!

 

-Ετοιμος να βοηθήσει;

 

«Έχω κάνει ήδη μία προετοιμασία με την Λας Πάλμας και είχα κάποια θέματα που όμως έχω ξεπεράσει. Ελπίζω ο γυμναστής εδώ, ο Σέμπα, να μη με βάλει να τρέξω τόσο πολύ. Θέλω να βοηθήσω την ομάδα μου να πετύχει όλους της τους στόχους, τόσο στο Πρωτάθλημα και στο Κύπελλο, όσο και στην Ευρώπη».

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ισως να το ξαναζήσω όταν… ξαναεπιστρέψω του χρόνου

τι ναι τουτος ρε... :lol:  :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

-Για την υποδοχή και την επιστροφή του:

 

«Η  αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα κάτι τέτοιο, ήταν μία μοναδική στιγμή. Το συναίσθημα ήταν μοναδικό. Ισως να το ξαναζήσω όταν… ξαναεπιστρέψω του χρόνου! Θα ήθελα να ευχαριστήσω πάρα πολύ τον πρόεδρο της ομάδας μας για την μεγάλη προσπάθεια που έκανε έτσι ώστε να επιστρέψω»!

 

-Για τη φανέλα με το 11:

 

-«Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Γιώργο Γιακουμάκη, γιατί προσφέρθηκε να μου παραχωρήσει το 11 και ξέρω ότι αυτό δεν είναι εύκολο. Η αλήθεια είναι ότι νιώθω άνετα με τον αριθμό 11 στην πλάτη, δεν θα ήταν το ίδιο με κάποιον άλλο αριθμό».

 

 

 

Και μονο που λεει ευχαριστω στον Γιακουμακη δειχνει επιπεδο και καθολου βεντετισμο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Τον χαντακωσε ο Δημητρακης ο φιλαθλος που του εκοψε την μεταγραφη στην Μιντελσμπρο

 

Μπέρμιγχαμ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×