Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XVΙIΙ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2017)


George_D
 Share

Recommended Posts

Ωραιος ο μπαγασας ο Αλμέιδας.

 

All in all επικη μεταγραφικη σεζον. Αναβάθμιση σε ολες τις θεσεις, άσχετα αν κάποιοι ειναι δανεικοί (ελπίζουμε και αγύριστοι...). Ήδη εισαι Ευρώπη. Χτίζεις γήπεδο.

 

Μαλάκα σαπιοδοντά καλά ξηγήθηκες.

 

ΜΟΝΟ ΑΕΚ!!!

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Έχουμε μερικές μέρες που μπορούμε να πάρουμε ελευθερο

Οχι για Ευρωπη. Οτι παρεις αν παρεις που σιγα μην παρεις θα ειναι μονο για Ελλαδα.

Οπως ειμαστε θα παμε και οτι γινει.

Link to comment
Share on other sites

Τίγρη τι έγινε ρε ακόμα να ανακοίνωσεις το Σέντερ μπακ; Μας κοροϊδέψες με τον Αραουχο

Link to comment
Share on other sites

Για το «21» που πήρε;

 

«Είναι για τον κόσμο. Ήταν διαθέσιμο. Δεν ειμαι άνθρωπος που πουλάω… οπαδιλίκι. Δεν θα λέω «ΑΕΚ» και «Οriginal» συνέχεια. Όσοι με ξέρουν από 18 χρονών ξέρουν ότι αγαπάω και σέβομαι αυτή την ομάδα. Το φορούσε και ο Κατσουράνης το 21. Ελπίζω να προσφέρω λίγο απ’ όσα προσέφερε εκείνος. Ελπίζω να κάνω πράγματα τώρα που δεν έκανα όταν ήμουν 18 ετών, από δικά μου λάθη. Θα δουλέψω σκληρά και θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό». 

 

Για την αγωνιστική ετοιμότητά του;

 

«1,5 μήνα εκανα μονος μου προπονήσεις, γιατί είχα κάποια θέματα με το συμβόλαιό μου. Τη Δευτέρα θα μιλήσω με τον προπονητή. Προπόνηση με προπόνηση θα φανεί πως είμαι. Είναι ανούσιο να πω ότι ειμαι καλά. Νιώθω καλά, ειμαι χαρούμενος. Με σκληρή δουλειά και ταπεινότητα θα πάμε καλά».

 

Για τη συνεργασία του με τον Αραούχο;

 

«Δεν ξέρω πως θα είναι η συνεργασία μου με τον Αραούχο. Έδειξε όμως ότι έκανε πολύ καλό εξάμηνο στην ΑΕΚ, πέρυσι. Είναι καλός παίκτης, γρήγορος, τσαμπουκαλής. Έχει να δώσει πολλά στην ομάδα. Όπως πιστεύω ότι μπορούν να δώσουν πολλά και άλλα παιδιά που είναι και Έλληνες».

 

Για την ομάδα και τους στόχους;

 

«Δεν έχω δει την ομάδα. Δεν εχω δει τον εαυτό μου μέσα στην ομάδα. Θέλω να μπω στα αποδυτήρια, στις προπονήσεις να ζήσω την ομάδα από μέσα. Να μιλήσω με τους προπονητές, τους παίκτες, να δω πόσο μπορώ να βοηθήσω, που θέλω να βοηθήσω. Θέλω να ζήσω λίγο καιρό από μέσα την ομάδα και μετά θα έχω άποψη για το που μπορούμε να πάμε».

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κανένα από εκείνα τα καυλιάρικα γκολ που έβαζες στην Ιταλία ρε παιχταρά !!!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ρε γμτ, δεν ειμαι πολυ αισιοδοξος.

Δυνατοτητες πολλες αλλα και μεγαλη απραξια.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω σε τι φαση ειναι ο κονε. Ιδανικα θα ταν να μαρκαρε στο κεντρο και να βλεπε λιγο γηπεδο. Και να παταει περιοχη με αξιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει ποδοσφαιριστής Κονέ σήμερα πάντως. Κι όταν τον είχαμε δηλαδή το 07 πότε ήταν, για τον πούτσο καβάλα ήταν. Εντάξει ιταλικό πρωτάθλημα προφανώς και δε βλέπω για να ξέρω τι έκανε 5 χρόνια πριν, αλλά εδώ έχουμε έναν παίχτη που στην ΑΕΚ ήταν για τον πούτσο, τα τελευταία 1-2 χρόνια δεν παίζει, προετοιμασία δεν έκανε, ε με λίγα λόγια κλασική παπαριά της ΑΕΚ μοιάζει η μεταγραφή αυτή. Μακάρι να αποδείξει τα αντίθετα, η λογική πάντως αυτά λέει.

Link to comment
Share on other sites

Και για τον λαζαρο τα ιδια λεγαμε και ειναι αλλος παιχτης μετα το περασμα του απο την ιταλια και ο κονε εκανε και σοβαρη πορεια στην ιταλια σε σχεση με τον λαζαρο.

Link to comment
Share on other sites

Ο οικοδομος εκανε κανα 4μηνο να παρει μπρος ωστε να καταφερει να γινει αξιοπρεπης 30λεπτος.Ο μυκονος λογικα θα ειναι ετοιμος τον Απριλη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει τραυματισμους ο κονε θα ναι χρησιμος ,αν βρει τον εαυτο του οπως με την μπολονια θα κανει την διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει τραυματισμους ο κονε θα ναι χρησιμος ,αν βρει τον εαυτο του οπως με την μπολονια θα κανει την διαφορα.

 

Αυτο σιγουρα θα εχει ειπωθει σε φορουμ της Χαιντουκ για τον Αλμειδα.Που να ξεραν.

Link to comment
Share on other sites

Ο οικοδομος εκανε κανα 4μηνο να παρει μπρος ωστε να καταφερει να γινει αξιοπρεπης 30λεπτος.Ο μυκονος λογικα θα ειναι ετοιμος τον Απριλη.

 

o οικοδομος επειδη τον γαμησανε ξεκινησε με 2 θλασεις γιατι ειχες προπονητη τον κετσπαγια 

Link to comment
Share on other sites

Ean paizei 30 sthn Ellada edo tha paizei 45' htan h apanthsh. Gia toso ton xreiazonte gia na kalypsei to keno tou Futacs. Exoun kai tous 2 mavrous. Ton Hamza kai ton Said. O Futacs exei ta idia xarakthristika me ton Almeida. Pshlos, dynatos kai paizei me plath. Neoteros omos alla epathe xiastous.

 

Arkei na meinei makrya apo travmatismous o Hugo. Mhn ksexname oti fetos ekane kai kanonikh proetoimasia

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

 Milame gia ena Kroatiko prothathlima 10 omadon sthn A' Kathgoria. H diafora einai oti paizoune metaksy tous 3 fores.

 

Exoune epishs kai winter break gia 2 kai mhnes meta ta Xristougenna opou kanoune kai xeimerinh mini proetoimasia.

 

Mia xara tou kathise tou Hugo.

Link to comment
Share on other sites

αυτον τον Χιλιεμαρ που εφερε ο βαζελος ας πουμε που ακουω απο δω και απο κει οτι ειναι καλος, εμεις με τον Hitman δε μπορουσαμε να τον φερουμε ? 

Η του εβαλε λογια ο Γιοχανσον να μην ερθει ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×